ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 886
  • 759
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 4 714
Това не го съобразих , хеле пък в арабския свят мъжо да ти носи куфарите , дето по традиция кервана със съпругите върви покорно няколко крачки след съпруга и върши черната работа Laughing
Един местен да има и за него  ще минете в най-низшата човешка категория !
Скрит текст:
JoyАма аз съм по-по от арабските жени!!! Ходя зад мъжа си, бля, заглеждам се по магазини и одушевени предмети Wink, пуша непрекъснато и съм с пола до прашките. Мъжът казва на такси за 100 м ; значи на такси. Е, за багажа имам някои културни различия..., ама може ли без тях Laughing Ама като последната мангалка да се цигана в сука на Джумейра. Shocked Ей, това вече не го разбирам. Не, че не изпихме доста вино в х-л "Джумейра" Wink
   

# 631
  • София
  • Мнения: 4 714
Дами и Господа, момчета и момичета, да напомня или предложа Wink. Във всеки мол има :Al Jebel Gallery - това е за сувенири. По 5 д са магнитите, както в Карфур. Там обаче има и сапуни с камилско мляко. Още не съм го ползвала, така, че не мога да дам отзиви. По 30 д е. Има го и в летището. На излитащи.

Друго интересно, което аз видях е камилското мляко. Него го търсете в Карфурите по моловете. На щанда с млека. Пише на него: Camilait.
Тъй като дълго го търсих, чух да се произнася като: кЕмъл, кАмъл, кИмъл, камИл, кИмИл милк.

За парфюмите вече писах: ако искате чисти аромати ойл парфюм- в сука на Мадинат Джумейра. По 35 дирхама стъклено шише + 35 за съответния избран парфюмен аромат. Циганите се до последно. Накрая давате по-малко пари на младия мъж, който ги продава и той възмУтен "вдига ръце" от вас. На мен 2 шишета+ парфюми ми излязоха 100 д.
В моловете ойл парфюм не ми харесаха. Започват от 125 д. 15 мл. Има хубави шишета, ама само шише на мен не ми предложиха. Може и да не съм била достатъчно настоятелна. Peace А и вече имах. Пиша за тези парфюми които са на SWISS Arabika.
 Другите са спрей-парфюми, тук момичетата от темата "Имитации на маркови парфюми" могат да помогнат. Аз не си купих.
Марковите парфюми са 434 дирхама. Ще намерите последните издания, но ако търсите нещо предишно-едва ли.
Водката със златните частици я няма на летището- за сега.
Имам още много какво да пиша, ама по-натам. Peace

# 632
  • Мнения: 132
видях,че това са round trip -ал губаиба-Бурж Араб и Марината-Атлантис.Надявам се,че маршрутът,от хкойто се интересувам си съществува-от Ал Губаиба до Марината-11ам,1рм,6,30рм.

# 633
  • София
  • Мнения: 4 714
видях,че това са round trip -ал губаиба-Бурж Араб и Марината-Атлантис.Надявам се,че маршрутът,от хкойто се интересувам си съществува-от Ал Губаиба до Марината-11ам,1рм,6,30рм.

http://www.dubai-ferry.com/

http://www.lonelyplanet.com/united-arab-emirates/dubai/activitie … uises/dubai-ferry

Ot Ал Губайба: 10.30, 11.00, 15.00.

Разгледай и това:
http://www.dubaitourcompany.ae/inbound.php?TourCode=137

# 634
  • София
  • Мнения: 4 714
Дами и Господа, още малко практично инфо от мен. И най-вече за тези, които посещават Емиратите за 1-ви път.
За пушещите и пиещите, предлагам да се запасят със съответните стоки още от Б-я.
Цигарите в Дубай варират от 5 и нещо за Голоаз през 7 и нещо за Уинстон, Ротманс, до 10 дирхама за Боро, Давидов и т.н. Причината да ви приканвам към това е, че независимо каква марка ще изберете, никотина по закон ли, по наредба ли, не надвишава 0.6%. Катран и СО- да, но не и никотина.

Алкохол- знайно е, че там е относително скъп. Също така варира в часовете на пиене. Ако ви остане, няма страшно. Със сигурност ще се запознаете с някой, когото да почерпите, а това прави отлично впечатление, естествено, ако държите на това. От летището на излизащи купихме стекчета с бира. Хайникен по 12 в стек. Учуди ме това, че стека е 18.06 долара, така, че го платихме в дирхами 164 дирхама на стек.
Както казах и преди градският транспорт е достъпен и бърз. Няма да се повтарям какво и как да вземете от летището. Таксита в този час на денонощието не липсват, НО имайте предвид, че около и след 17 ч, за такси може да си отвисите да чакате. В пиковите часове имам предвид. Сутрин и вечер.

 Минималното зареждане на Нол Силвър Кард-25 д. После като зареждате казвате къде ще ходите и ви зареждат, толкова, колкото е необходимо за дистанцията, която ще минете. Знаете за зоните.

Пристигате в хотела. Имате туристическа такса 10%, така че може да си предвидите пари и за нея в съответствие с броя на нощувките. Естесвено, ако не сте я платили предварително. Няма да ви върнат, ако в момента нямате дирхами. Но, все пак.

Само в Ситимакс ал Барша ми се случи само в 1-я ден да ми дадат безплатно вода, а после да не дават. В др. хотели, които посетих по Емиратите нямаше такова нещо. Така, че позаинтересувайте се дали всеки ден ще ви дават безпл. вода. Тя, така или иначе няма да ви стигне-дават по 2 шишенца по 500 мл, което за двама човека за мен не е достатъчно. Ще се наложи да си купувате. Значи-най-близкия мол. Водата варира, като всичко в Емиратите. Най-евтино излиза тяхната минерална вода. Под 1 д. За 500 мл, 6 по 1,5 мл са 8.25 д, 5 л са 3.40 д, в зависимост от марката- до 8 д. Evian - 6*1.5 л е 34.35. Разпостирам се в/у водата, защото малко хора си дават сметка, че тя съставлява 70% от нашето тяло. Другата причина да пиша за това е, че минералната вода от в Емиратствата е със завишен състав на минерали. Има даже и води с нитрати. Така, че гледайте добре състава. Има го изписан на всяка бутилка. Водата, която тече от чешмата е морска, деминерализирана. Когато бяхме първият път пиехме само от нея, от незнание/прди 4 г./. Е живи и здрави сме-за сега. Peace Сега не пихме от чешмата.
Фанта, Кола, Севън Ъп по 5 д.-1.5 л.

За храна-във всеки мол и в Карфур, можете да си купите какво ли не, има и готови, топли ястия-на кг са. Готвени неща като месо с картофи, месо с ориз, пържени, печени риби и т.н . Предлагам да искате да ви дадат парченце от месото, защото понякога телешкото е като гума-не става за ядене. Печено пиле-13 д, ама е колкото гълъб, значи от възможностите за нахранване- мин. 2 броя. Е, може и на кокъл някой да кара Wink-значи 1 брой.
Пици- 8 д в кътовете за ядене. Но, пак варират; стигат и до 80 дирхама в зависимост какво има пицата и каква е големината й. Имайте предвид, че цените навсякъде са еднакви, така че не си заслужава да обикаляте от мол на мол.
Ресторанти: пиците в пицариите започват от 50 д. Салатка-20-30 д + напитка, почти толкова. В ливанските ресторани, малко по-скъпо. Основно 70 д + салата - пак към 25 д, напитка-също. Препоръчвам горещо! 
По фаст фууд има едни кюфтенца от агнешко със сусам-по 6 броя + салатка- 12 д. Казват се FRIED KIBBEH. Горещо също + за тях, въпреки, че ми дойдоха една идея сухички.

Транспорт. Говорено е много. Зависи най-вече от локацията. Ако може да е на 2 крачки от метростанция, най-добре. Макар, че такситата не са скъпи и карат бързо, все пак ако сте решили да пообиколите градът, няма да е зле да използвате метрото-хем е забележителност, хем е на високо, хем не се влияе от задръствания.
Другото, което може да имате предвид е, че от всеки мол на паркинга тръгват шатъли за над 30-40 хотела в различни посоки. Така, че може безплатно и алтернативно да разгледате града. Шатълите от мол ъф дъ Емирейтс към Дейра има в !2 ч, после в 15 и нещо, после в 17 ч. На П /паркинг/ 3 се намира. Така също и към много хотели, както писах. Можете да поискате от момчето, което стои на П. , разсписанието на шатълите и да вземете съответното решение. Шофьорите на ш. са много любезни, ходят празни и на драго сърце ще ви вземат, особено ако подарите нещичко. Има към Атлантис, към Бурж Ал Араб, за къде ли не.
Тъй като ме заболя ръката, а ме чака работа ще продължа след известно време. Peace   

# 635
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Относно камилското мляко - не е нищо особено, на вкус е като обикновеното мляко, само една идея по-плътно. Не бих го препоръчала за подарък.

Обаче в старите сукове продават много приятни шоколадови бонбони с камилско мляко в малки сладурски кутийки. Те са идеален евтин подарък за роднините, които обичат сладко. Приличат на малки пъстри камъчета, но са меки и вкусни.

Понеже виждам, че не се пише за старите сукове (Медина (т) Джумейра ( буквата т накрая не се произнася) е просто модерна възстановка на сук, проектирана от прочут дизайнер), аз препоръчвам да се посети този за подправки - уникално ароматен е, а канелата на пръчици, шушулките ванилия и шафранът са разкошни  Heart Eyes

# 636
  • София
  • Мнения: 4 714
За парфюмите вече писах. Peace
За дрехи-тези, които си заслужават са малко по-скъпи от Б-я. Естествено, тениски и с лого на Емирстата, или само на Дубай са евтини по моловете. На промоция-14 д, без П-19д. Като памук ги намирам добри.
За мъжете ми направи впечатление, че дрехите в Карфур по стават- хич не лоша блуза с дълъг ръкав е около 40 д, при промоция- 20д
Ако се сещате и там има черни дамски панталони от кожа+ плат. Няма как да не сте ги виждали тук, там са по 100 д. Тук, колко са не знам.
Техника-не съм гледала. Обаче вечер на Марината около мол марина след залез няма как да не срещнете продавачи на черно на всякакъв вид техника. Не са натрапчиви, за цени ми е трудно да споделя. Както почти всичко е на договорка. Немци ми споделха, че са купили телефон и за времето от 1 седмица откакто го използват е ок.

Злато- всеки ден в Голдън Сук има табла с цената му. 18 карата-114 дирхама, 21 к- 132.50 д,  22к- 138 д, 24 к. – 145,5. / Естесвено към времето, когато бях там- 04.12.2014.  Цената на продаваното злато е еднаква навсякъде. На сука може да се пазарите повече отколкото в моловете, но лично моите наблюдения не са такива. На сука ще ви кажат фантастична цена, която със „зъби и нокти” трябва да сваляте,а в моловете също пазарлъка върви на поразия. Освен това 2/3 от пръстените и др. накити са с полу или скъпоценни камъни, което прави цената вече съвсем различна.

Сега да кажа и за дамите, които не са придружени с мъж. Пълно е с сами дами, или по двойки. Няма АБСОЛЮТНО никакъв проблем. Емиратите в най-голямата си част се препитават от туризъм, така че всеки е добре дошъл, независимо от пол и компания. Единственото, което може да ви направи впечатление е, че на публичните плажове, ако сте сами или само 2 дами, може някои по-тъмни хора да седнат на около 2-3 метра от вас, но нещо като настоятелно заприказване, не очаквайте!
Много са смешни тамошните мъже. Ако са приятели се държат за ръчичка постоянно. В изблик на чувства си търкат носовете един в друг. Мислех, че са п...ли, ама май не са. newsm78
Тук е мястото да кажа, че Емиратите са единствената мюсолманска страна с легализирана проституция. Една жрица изкарва 300-400 д за 10-15 минути. Ако е била женена, прави и вагинален секс, ако не- само анален, тъй като се държи много булката да е девствена. Shocked
Това, което мога да препоръчам да си купите от Емирствата:
Фурми. Има за всеки джоб от Карфур. От 17 д. за кг до 140. Препоръчвам по-голями.
Бомбони. Пак с фурми, бадем и обвити с шоколад. Аз купих 1и1/2 кд за 100 дирхама от пазара на Абу Даби. Не знам колко са в Карфур.
Шалове-различни и на различна цена. Има прекрасни за 8 д на намаление. Платове-много.
Мляко от камила. 7+ д. За мен е супер, защото няма вкус и мирис. Тук, нашето котешко така и не мога да го пия. Мирише ми.
Сапуни с камилско мляко- 30д. Стават и за подарък
Сувенири-по всички Карфур магнитите са едни и същи на една цена- 5 д. Естествено има и др. сувенири.
Ако някой ходи догодина около официалният им празнк за обединението- в музея раздават безплатно шалове и шапки със знамето на ОАЕ.
Кафето е 8 дирхама по принцип, но в зависимост къде го пиете. В заведенията, от където се виждат фонтаните в Дубай Мол- по 15. Но стига и до 30д. Фреш изтискан пред вас –по 10 д, но след 20 метра могат да ви поискат 20д. Не, че е нещо по-особено. В моловете са по-скъпи, особено, ако попаднете на „органик”. Там може да стигне и до 50 д.
Имам да понапиша и за забележителностите, ама ако остане време днес. Иначе питайте, ако мога да ви отговоря, ще ми е приятно!
Виждам, че ЛУ е писала за подправките, които за мислех да пиша по-подробно после. Пак и аз препоръчвам Мадинат Джумейра, както за арабски стъклени шишенца + парфюми. Ако забравите да купите от там или просто не ви се носи, всички подправки ги има във всеки Карфур на еднакви цени. Но за подправки и т.н. по-после. Peace

# 637
  • Мнения: 1 036
Има няколко грешки в последните постове(не съм ги чела задълбочено)
Водката със златните частици се продава на летището - никога не липсвала цената беше към 146 дирхама - не пазя бележката, но  на сайта на на duty free има всички продукти и цени.

А за камилското мляко - изобщо няма общо с кравето мляко !!! Много по-леко е за пиене, не е мазно изобщо. Млякото е богато на витамини, минерали, белтъци и имуноглобулини, но съдържа много по-малко мазнини и холестерол от кравето мляко.

Ще си позволя да напиша какво ни се случи на нас на златния сук. Разходихме се по суковета просто за да ги видим, не ме интересуваше какво продават нито сме ходили да питаме за цени или да се заглеждаме по стоките. Две жени сме вървим си и си говорим тихо - отвсякъде ни заговарят на руски(визуално приличаме на рускини и с това сме наясно) не отговаряхме на никой на руски или на български, само на английски любезно казвахме, че не се интересуваме. Спряхме се за 2 мин да си извадя нещо от чантата и веднага бяхме заобиколени от викачите - един от тях ни дочу, че говорим на български и разпозна езика! Обърна се и каза на другите Булгар, Булгар и след 2 секунди около нас нямаше викачи. С нищо не сме ги предизвикали , не сме ги коментирали изобщо просто си говорихме къде ще ходим после и то доста тихо.
Не ми се мисли кой, как е ходил и се циганил / пазарил  по суковете и каква "хубава" дума се носи за нас българите там, но  както навсякъде по света така и там са ни разбрали що за стока са българите.



# 638
  • Мнения: 5
VT_mims,чудесен разказ изчетох с интерес. Simple Smile
Това за международна шофьорска книжка не го знаехме,а как се вади такава книжка?Бързо ли става?

Честно казано нямам представа как се вади,но някъде в интернет го пише,защото мъжът ми докато бяхме там потърси инфо и само каза-а то било много лесно,някакъв формуляр се попълва,жалко,че не извадихме.просто трябва да е от България.успех,ако имам време и аз ще поровя и ще пиша пак.

# 639
  • Мнения: 293
VT_mims,чудесен разказ изчетох с интерес. Simple Smile
Това за международна шофьорска книжка не го знаехме,а как се вади такава книжка?Бързо ли става?

Честно казано нямам представа как се вади,но някъде в интернет го пише,защото мъжът ми докато бяхме там потърси инфо и само каза-а то било много лесно,някакъв формуляр се попълва,жалко,че не извадихме.просто трябва да е от България.успех,ако имам време и аз ще поровя и ще пиша пак.

Ами те българските шофьорски книжки са международно признати и също важат и в Щатите,но явно в Дубай има други правила.

# 640
  • Мнения: 4 934
Може ли да споделите туристическа агенция  от която сте останали доволни , ако сте пътували организирано ?? Самостоятелното организиране не ми е по силите , а има много предложения и лекооо почвам да се обърквам. Ако мисилте , че може да се тълкува като реклама , може и на лични . Ще се радвам на каквито и да е отзиви . И се извинявам , ако е дискутирано , но просто нямам възможност да изчета всичко.
п мен ме интересуват агенции, от които сте доволни

# 641
  • София
  • Мнения: 4 714
Може ли да споделите туристическа агенция  от която сте останали доволни , ако сте пътували организирано ?? Самостоятелното организиране не ми е по силите , а има много предложения и лекооо почвам да се обърквам. Ако мисилте , че може да се тълкува като реклама , може и на лични . Ще се радвам на каквито и да е отзиви . И се извинявам , ако е дискутирано , но просто нямам възможност да изчета всичко.
п мен ме интересуват агенции, от които сте доволни
Астрал Холидейс. Peace

# 642
  • Мнения: 437
Печено пиле-13 д, ама е колкото гълъб, значи от възможностите за нахранване- мин. 2 броя. Е, може и на кокъл някой да кара Wink-значи 1 брой.

Хмм вярно не са големи ама аз се пробвах с половин пиленце и се наядох много порядъчно , а съм близо 90 кила ( е с две малки арабски хлебчета които са ми любими - ако не сте пробвали непременно ги опитайте !!! )  Laughing

# 643
  • Мнения: 437

Тук е мястото да кажа, че Емиратите са единствената мюсолманска страна с легализирана проституция. Една жрица изкарва 300-400 д за 10-15 минути. Ако е била женена, прави и вагинален секс, ако не- само анален, тъй като се държи много булката да е девствена. Shocked

Хмм малко се съмнявам жени мюсюлманки да проституират колкото и либерален да е Дубай.
Четох една статия , че всъщност наистина в града се подвизава огромна армия от жрици на любовта.
Около 30 000 като огромната част са от Украйна , Русия и постсъветското пространство. Аз лично познавам и българка която работеше известно време , но за пред родата у нас  беше "интериорен дизайнер"  Wink. После овършя и Бахрейн и сега е честна жена !
Има всякаква класа като най-луксозните които обслужват заможни местни клиенти наистина изкарват огромни суми и скъпи подаръци.

Мъжете в града са много повече от жените заради огромният брой работници на договор от Индия , Пакистан и Бангладеш. Все пак си имат физиологични нужди и щом има търсене ...
Много малка част са с половинките си  , защото пък за женската работа пък се наемат изключително филипинки ... които са пък без мъжете си  Laughing

# 644
  • София
  • Мнения: 4 714
Има няколко грешки в последните постове(не съм ги чела задълбочено)
Водката със златните частици се продава на летището - никога не липсвала цената беше към 146 дирхама - не пазя бележката, но  на сайта на на duty free има всички продукти и цени.

А за камилското мляко - изобщо няма общо с кравето мляко !!! Много по-леко е за пиене, не е мазно изобщо. Млякото е богато на витамини, минерали, белтъци и имуноглобулини, но съдържа много по-малко мазнини и холестерол от кравето мляко.

Ще си позволя да напиша какво ни се случи на нас на златния сук. Разходихме се по суковета просто за да ги видим, не ме интересуваше какво продават нито сме ходили да питаме за цени или да се заглеждаме по стоките. Две жени сме вървим си и си говорим тихо - отвсякъде ни заговарят на руски(визуално приличаме на рускини и с това сме наясно) не отговаряхме на никой на руски или на български, само на английски любезно казвахме, че не се интересуваме. Спряхме се за 2 мин да си извадя нещо от чантата и веднага бяхме заобиколени от викачите - един от тях ни дочу, че говорим на български и разпозна езика! Обърна се и каза на другите Булгар, Булгар и след 2 секунди около нас нямаше викачи. С нищо не сме ги предизвикали , не сме ги коментирали изобщо просто си говорихме къде ще ходим после и то доста тихо.
Не ми се мисли кой, как е ходил и се циганил / пазарил  по суковете и каква "хубава" дума се носи за нас българите там, но  както навсякъде по света така и там са ни разбрали що за стока са българите.


Ragga, очевидно е, че задълбочеността не е твоя черта. Нито в четене, нито в писане.
Когато ние се връщахме на излитащи нямаше водка със златни частици. Аз и семейството ми не пием алкохол. Специално търсих и питах заради темата.
Камилското мляко все пак има нещо общо с кравето. Wink А то е, че е мляко. Вкусовите възприятия на различните хора са различни, така че остави всеки сам за себе си да прецени.
Проблемът не е във вкуса и хранителната оценка на камилското мляко.
Проблемът е, че никой не написа, че има такова. newsm78
Относно случката ти в златния сук: не мисля, че някой ходил в Дубай ще я приеме сериозно. Направо вица деня си е. Мъжът ми има друг коментар, който естествено няма да споделя. Stop
Относно пазаренето: в арабския свят се смета за обида, ако не се пазариш или както аз съм се изразила "циганиш". Така, че ти си направи сметка.
Това пък да обобщаваш какви сме българите и дали и колко се "излагаме" не смятам да коментирам...дълго. Ще кажа само, че каквато е преценката на съответния човек за себе си, такава е и преценката му за другите.  

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 16:06 от MayyaI

Общи условия

Активация на акаунт