ПрокърВих!!!!!

  • 1 971
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 949
Аз в 7 гс имах подобни проблеми. Пих Дуфастон, Папаверин и ми биха инжекции Прегнил. За сега поне по видими признаци няма проблеми  Praynig Обаче не съм имала хематом и не знам дали това не е от значение и за лекарствата. Дано всичко да мине нормално! Пожелавам ти го  Hug

# 16
  • Мнения: 7 391
                     Чета и се чудя,какви са тези доктори,прокървила си и си бии инжекцията сама.Ти като си разбрала,че си бременна не помисли ли за връзка с лекар,който ще води раждането.Въпроса ми може да ти звучи глупаво защото има още много време,но повярвай има нужда от специалист ,на който можеш безрезервно да вярваш и ако трябва и през нощта да окаже помощ.Ние също минахме през подобно премеждие за щастие бебка вече е на 3 години.Един стар доктор ни посъветва да поседим 2-3 дни в болница без нищо отколкото след това да е късно.Да не говоря,че в болницата попаднахме на пълна профанка след нейния преглед прокървяването се усили.След скандали и разправии ,след търсене на връзки беше обърнато внимание и спасихме нещата.Тъпанарката беше писала да се постави инжекция за предизвикване на изхвърляне на плода вместо папаверин.След това се свързахме с лекар от частна клиника и през цялото време той определяше какво и как.Проблема повече не се повтори.Втората грешка беше ,че не си избрахме лекар при когото да родя ,а отидох на късмет.Е,късмет все пак имаше защото детето е живо,но при раждането травмираха дясната ръчичка .С една дума миличка послушай и търси лекар на когото да имаш пълно доверие през всичките месеци на бременността.А ,сега стискам палци и дано всичко да отмине , и да изкараш спокойна бременност.Успех.

# 17
  • София
  • Мнения: 131
Бях с кървене горе-долу по същото време като тебе, пиех хормони и но-шпа, но въпреки това кървенето продължаваше. След като ми биха Прегнил - спря. Не са ми казвали за странични ефекти от Прегнила.

# 18
  • Мнения: 3 447
Аз прокървих в 6 г.с., биха ми 3 пъти Прегнил, пих Дуфастон и Папаверин.
Спазвай пълен покой и дано да се окаже безобидно  Hug

# 19
  • Мнения: 384
Бах като теб,освен ношпато,което пиех цяла бременност ми биеха пригнил до 12-та седмица-дотогава и лежах.Но бях под наблюдение и в болница за 3-и дни.Спокойно на много жени се случва,кураж и си намери читав доктор.

# 20
  • София
  • Мнения: 679
Докато бях бременна предишния път на мен също ми поставяха прегнил от 4 до 12 г.с. имах леко кървене, но спря. Първата бременност завърши  със спонтанен аборт благодарение на лекар, много прехвален, който ми каза да си лежа и да си пия но шпа и всичко е божа работа и след като кървенето стана много обилно чак тогава ме прати в болница, но беше много късно, така, че отивай да си полежиш в болницата те ще направят всичко необходимо. Hug

# 21
Подкрепям всички момичета! Не чакай кървенето да спре само! Трябва да бъдеш под лекарско наблюдение!
Моля се всичко да е наред! thumbsup  bouquet

# 22
  • Мнения: 245
Изобщо няма да ти навреди това е хормон,който е пазител на бременността.Аз пиех от 6 г.с. 2 пъти на ден по 2 таблетки утрогестан и 1 път в седмицата ми инжектираха Пригнил 1000 мг,до 4 месец и но-шпа също....Имам си живо и здраво момиченце.Хематома ще ти се стопи а може и да не,което въобще не значи че е опасно.Но трябва пълен покои-само лежане..... PeaceДано всичко да е наред!

# 23
  • Мнения: 666
 Първото ми забременяване завърши злополучно в 8г.с направих спонтанен аборт, започнах с кървене 2-3 дена кървях леко после изведнъж се усили като при мензис и понатаък е ясно, затова по- добре постъпи в болница , друг е въпроса че не всяко кървене е признак на спонтанен аборт- така че спокойно

# 24
  • Мнения: 142
 И моя съвет е за постъпване в болница. Не се притеснявай, всичко ще е ок Simple Smile

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 529
аз също прокървих в 6 седмица и пих туринал(не виждам никоя мама до сега да го е пила), на втория ден кървенето спря и сега си имам един 3 годишен юнак.така, че това с отивай веднага в болницата ми звучи малко стресиращо, в крайна сметка ако трябва и при трети лекар отиди.това разбира се си е мое мнение

# 26
  • Мнения: 1 209
Здравей, аз също прокървих, макар и по късно около 18-20 г.с. Мисля, че е важно да отидеш барабар с превръзката на лекар, за да види вида на кървенето- дали и колко е обилно или е "цапащо", както го наричат. Аз имах по-скоро цапащо, но тъй като се повтори няколо пъти за кратко, моят лекар ме изпрати в отделението "Патологична бременност" на 2 градска, където бях 8 дни /невероятен екип и условия/. По-късно се оказа, че е за мое успокоение и за да не щъкам много насам - натам. Изкарах до 8 месец с по 1 Магнерич на ден ,  /в началото по повече/ и по едно но- шпа-вечер, а сега резултатът плаче до мен Simple Smile Важно е да ти поставят точна диагноза, за да не се притесняваш излишно. Много от неопасните прокървявания се дължат или на малки хематоми, които се чистят, или на спукани капиляри,когато мехурът с бебето се движи и "удря" близо до изхода на матката. Пожелавам ти успех и много спокоиствие.

Общи условия

Активация на акаунт