На море в Гърция 2014 - XI

  • 58 595
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 679
Moharet, хайде, че нямам търпение да разказваш - пускай още малко жокерчета  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 660
Благодаря Параход Simple Smile)) Аз съм в Гърция в момента/Ситония/ Времето е пълно разочарование.Пристигнахме вчера,настанихме се и заваля. Снощи такъв дъжд се изсипа,днес продължава да вали,стана студено.Ако има някъде слънце в близките 100 км ,сме готови да тръгнем. Пълна скука просто...

# 17
  • Мнения: 1 230
На всички, които са на море или сега заминават - много слънце и приятни емоции !!
На пътуващите - лек път !

Moharet, с нетърпение очаквам разказите ти !!
Параход,   bouquet

# 18
  • Мнения: 73
Ние отпадаме за Лефкада, друга година ще е, втория ни шофьор се отказа да идва, а мъжо не иска да кара сам толкова км, и новото място е Вурвуру, по-наблизко да ни е. Харесах това:

http://www.akti-psarogiannis.com/

писах мейл, и чакам отговор. Дано до 22.09. времето укротне Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 902
Параход  bouquet
Дано се оправи времето Peace

# 20
  • Мнения: 79
 cheers за новата тема! Параход, благодаря!   bouquet
Таня, завидна памет  Wink - хляба с гиросите беше при нас миналата година в Евия, но аз не си преглътнах учудването и попитах сервитьора каква е логиката да ми го носи. Отговори, че такава била практиката.  Laughing Е, после наруши "практиката" и си го подвади от сметката. Както и да е, не е болка за умиране, но съм особено чувствителна към изрази от рода на "фирмена политика", "такава е практиката ни", "по принцип е така" и т.н.
Zoi, не се сърди на санданчани заради масовата кофти нагласа към гръцките граждани. До голяма степен имат основание, защото преживяха какви ли не набези от юг  - от псевдо предприемачи до тълпи трескаво пазаруващи пенсионери. Факт е, че оцелелите гръцки цехове все още са основен работодател на жените в областта, но факт е и, че много местни пострадаха от некоректни работодатели. А заради засиления еднодневен туризъм от Солун, Драма и Серес цените в града скочиха неимоверно - от наеми до храни.

# 21
  • Мнения: 27
Благодаря Параход Simple Smile)) Аз съм в Гърция в момента/Ситония/ Времето е пълно разочарование.Пристигнахме вчера,настанихме се и заваля. Снощи такъв дъжд се изсипа,днес продължава да вали,стана студено.Ако има някъде слънце в близките 100 км ,сме готови да тръгнем. Пълна скука просто...
При нас беше същото,но после времето се промени.Надявам се и при вас така да стане,дори обратното стана много горещо.

# 22
  • Мнения: 320
Да не изпусна хубавата тема.

# 23
  • Мнения: 550
Благодаря за новата тема   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 216
Хоп и аз съм тук. Simple Smile
Параход,   bouquet

Да не е гол запис, моите хора се връщат днес от Врахос. Времето е било "шарено", но почти всеки ден са били на плаж. И в момента виждам с уебкамера, че времето в района е хубаво. - http://penteli.meteo.gr/stations/parga/

Последна редакция: нд, 07 сеп 2014, 14:48 от bibi_2

# 25
  • София
  • Мнения: 4 044
  Здравейте и от мен. Току-що се прибрахме от Сарти.

  Цяла седмица времето беше прилично: Леко преваляваше по обед, но преди и след това на плажа беше много приятно. Не горещо, както обикновено, към 26-27 градуса, много приятно. Морето няколко дни беше мръсно-водорасли, мътилка, но явно е имало буря преди това. Една вечер отново изви яка буря и на сутринта всички водорасли ги нямаше. ( Толкова водорасли накуп не съм виждала никога, а съм морско чедо!) Та в четвъртък и петък всичко беше приказно и вчера започна да се влошава. Не беше добро за плаж, но беше топличко. И снощи! Каква буря се изви! Гръмотевици и светкавици, имаш чувството , че ще сринат къщата. Порой! Сутринта, като тръгвахме, продължаваше да вали силно. Дъждът спря чак към Солун, но остана мрачно. Дано се поизчисти небето за тези, които сега отиват. Но съдейки по проливния дъжд, морето надали ще е топло вече. Знам ли!

  Заведенията: Изключително зле! Не съм вярвала, че ще го кажа, но никак не ми хареса. Досега не е имало заведение в Гърция, което да определя като зле. Сега от 5 обиколени в Сарти, единственото хубаво беше Коцарис.  Но пък то беше много добро, препоръчвам с две ръце. Като попаднахме на него спряхме да експериментираме и ходехме после само там. А обикновено не повтаряме кръчма.  Rolling Eyes В Коцарис и храната, и обслужването бяха на ниво. Риби имаше само 3 вида ( ципура, лаврак и фагри), но сигурно няма улов, навсякъде беше така. Всички бяха вкусни, както и останалите морски дарове. И само да вметна-това беше единственото заведение, в което ни донесоха десерт. Хляб не знам дали сме плащали, но в повечето заведения си беше обявено по 1Е на човек или изрично ни питаха дали искаме да си поръчаме. Вода не носеха, поръчвахме си.

  Хубаво време и приятно море на всички, които сега отиват натам!  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 228
  Здравейте и от мен. Току-що се прибрахме от Сарти.

  Заведенията: Изключително зле!  Сега от 5 обиколени в Сарти, единственото хубаво беше Коцарис
  Hug

 Shocked
aunt Ogg, след прочетеното и като се знам каква съм капризна на ядене, направо ми се дорева! ooooh! Къде е спасителният кулинарен остров Коцарис, че да бягам натам, ако друго не ми хареса?

# 27
  • Мнения: 198
Първо да благодаря на Параход, че успя в екстремни обстоятелства да пусне новата тема.
Снимката на таверната в Скопелос е чудесна!
Понеже често се пита в темата за таверни, в които се предлагат супи, Котсарис, освен , че държи качество  през годините, предлага и супи, да си знаете.
 lidiya_ilieva, друго хубаво местенце за хапване в Сарти, което многократно съм препоръчвала,и няма празно, е https://www.facebook.com/pages/Taverne-Kivotos-Arche-Noah/582838 … 074768?ref=stream.Двойната маса под кривото дърво е с перфектна гледка към Атон.
И двете заведения обаче са в старото Сарти, т.е. на другия край спрямо твоя хотел, Котсарис е точно до скалите, а Кивотос малко преди него.
Искам слънце, и да не си отива лятото!

# 28
  • Мнения: 314
На всички, които са на море или сега заминават - много слънце и приятни емоции !!
На пътуващите - лек път !

Moharet, с нетърпение очаквам разказите ти !!
Параход,   bouquet

къде в ситония ?

# 29
  • Мнения: 143
Като цяло времето в Халкидики май е като в бг което е ужасно а след 20,09 не ми се мисли

Общи условия

Активация на акаунт