АСТМАТА - тема 28

  • 53 127
  • 733
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 4 544
Ние не сме на фликсотид, но доколкото знам е за профилактика, а не само за овладяване на пристъпа newsm78

# 526
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Синът ми е на флексотид и той е за профилактика(пръскаме го ежедневно).При спазъм-буто астма

# 527
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
На нас ни каза фликсотида при спазъм + вентолина, а през останалото време сме на ефира. Вентолин също и при всякакви вируси, сополи и подобни.

# 528
  • Sofia
  • Мнения: 4 544
Е как вентолин при сополи и простуди. Какъв е този доктор?

# 529
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Мда, спомагал за намаляване оттока на лигавиците Thinking Не само за белия дроб бил ефективен.

# 530
  • Мнения: 109
Вентолин само при спазъм се дава. При сополи, настинки и вируси, аз започвам пулмикорт.

# 531
  • Germany
  • Мнения: 8 000
Вентолина въобще не е безобиден и аз лично не бих давала при простуда и настинка...

# 532
  • Мнения: 6 018
Вентолин само при спазъм се дава. При сополи, настинки и вируси, аз започвам пулмикорт.

И аз така, с уговорката, че не при всяко започващо нещо включвам пулмикорт, но понякога - да.
Акеа, Фликсотидът е само за профилактика, като нашата схема е да го увеличавам при спазъм, тъй като по принцип й намалиха дозата на малката. Но Фликсотид в приложение като лекарство при спазъм за 1ви път чувам  Confused От мен съвет - смени лекаря, не може да изписва Вентолин при сополи  Peace

# 533
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Пиша по-рядко,но ви чета постоянно,малкия пак е болен,но този път овладях положението и нашата докторка каза,че няма да повлияем на астматаи се размина без пристъп.
Относно темата кога се дава вентолин,ще ви разкажа за лечението на малкия,когато живеехме в Гърция.
Там нямахме пряко личен доктор,когато се е разболявал отивахме директно на кабинет в болница.Още от както беше само с  хрема и кашлица там го лекуваха с физ.разтвор за носа и ни изписаха фликсотид и помпа,а при по-тежка кашлица и вентолина.Тогава още не знаех за какво служат,мислех,че са лекарства при настинка,и до днес ми е чудно защо го лекуваха така,защото тогава не се е стигало до пристъпи,а е бил само с хрема и кашлица.И сега като заговорихте за вентолина,реших да споделя че явно там лекуват всичко с тези спрейове.И там знам,че често децата са с алергии заради много влажния въздух.Друго се чудя дали може там да е развил тази астма и като сме се прибрали да се е изострила?  newsm78

# 534
  • тук и там
  • Мнения: 11 712
От сополи до сополи има разлика.На моята също и изписват вентолин при задръстени бронхи от секрети и сополи,защото иначе прави бронхиолит и спазъм.Както и има разлика от пристъп до пристъп-при нас никога не е имало свирене.Едва ли са изписали на детето Вентолин-без да са чули нещо като са го слушали-вероятно е било задръстено от секрети или със грубо дишане.Влагата и на моето дете му действа адски зле-така,че климата има значение също. Peace
Някой беше питал за атровент-давала съм но само на ампули през небулизатор-действието е същото като Вентолина,както и дозировката.Ако сте давали Вентолин инхалер,Атровента едва ли ще е проблем.

Последна редакция: сб, 01 ное 2014, 09:38 от Kaisia

# 535
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Синко от вчера е много сополив. Едни гъсти, гъсти, не искат да излизат. Започнах да му давам мед с джинджифил, поне малко да подпомогна втечняването. Дано се разминем по-леко!
 Съжалявам, че не мога да помогна със съвет относно флексотида и вентолина, но това, което са ми казвали на мен е, че вентолин се дава само при доказан спазъм и никакви сиропи за кашлица.

# 536
  • Мнения: 48 093
Pani Kowalska
1:1 сме,и аз давам джинджифил, ох, ама много гаден вирус бе, писна ми от сополи вече  Tired

# 537
  • Мнения: 2 494
Вентолин, ако има свирене, иначе не бих дала  Peace
Още покашля Коки, но вече по-рядко, даже беше на градина 2 дни, че ги снимаха за календари  Simple Smile
Още правим пулмикорт 2 пъти по 1 ампула, от днес мисля само по 1 път на ден  Crazy

# 538
  • Мнения: 5 234
Kaк давате джинджифила, харесват ли го?
Моята голямата не ще и да чуе, макар че й дадох много малко количество, разредено с мед, а за малкото дори и не съм пробвала.

# 539
  • Мнения: 6 018
И моята не го харесва, но го пробутвам в чая - завирам водата с джинджифила, а след това добавям билките, те не врят, само се запарват. Така не му усеща вкуса  Peace Също правя лимонов сок +мед и джинджифил ама и на него се мръщи, а аз обожавам  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт