Дислексията – какво знаем за нея? -Колко хора са запознати

  • 8 491
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм учител (начален курс) и...
А аз съм гимназиален учител. При нас децата влизат с изпити. И ако са преминали успешно изпита, значи няма да е проблем да се справят с останалото. Нямаме деца със СОП.

Това не е вярно във всеки един случай. ...
Кое от това, което аз съм казала не е вярно, Хедра?
Аз не съм казала, че не могат да се справят с изпитите. А че който се справи с тях, ще може да се справя и занапред в училище.

не кандидаствах заради изпита по БГ
Защо? Нямаш необходимите знания?

# 76
  • Добрич
  • Мнения: 1 150
Лиляна, удоволствие ли ти доставя да нападаш по-слабите? Нейна си работа, на Татяна, защо и как. Теб защо това те вълнува? Може да бъдеш и по-мека в изказа си, нали?. Интелигентна жена си ...уж

# 77
  • Мнения: 960
Аз съм учител (начален курс) и...
А аз съм гимназиален учител. При нас децата влизат с изпити. И ако са преминали успешно изпита, значи няма да е проблем да се справят с останалото. Нямаме деца със СОП.

Това не е вярно във всеки един случай. ...
Кое от това, което аз съм казала не е вярно, Хедра?
Аз не съм казала, че не могат да се справят с изпитите. А че който се справи с тях, ще може да се справя и занапред в училище.

не кандидаствах заради изпита по БГ
Защо? Нямаш необходимите знания?
не нузния успех заради правописа той играе огромна роля  а преди 15 години малко хора обръща внимание

# 78
  • Мнения: 1 463

[/quote] не нузния успех заради правописа той играе огромна роля  а преди 15 години малко хора обръща внимание
[/quote]
Да, абсолютно съм съгласна.
Изпитала съм го с големия си син. Обяснявах на учителките в начален курс, обяснявах на учителките в среден курс - е, нищо!
Те не бяха и чували за дислексия.
А от детския център, където ни диагностицираха, не можеха нищо да направят. Нямаше нормативна уредба.

# 79
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....не нузния успех заради правописа той играе огромна роля  а преди 15 години малко хора обръща внимание
Благодаря, разбрах. Всъщност те разбрах още в самото начало, но ти твърдиш, че не се извиняваш за правописа с дислексията, а всъщност точно това правиш.

Лиляна, удоволствие ли ти доставя да нападаш по-слабите? Нейна си работа, на Татяна, защо и как. Теб защо това те вълнува? Може да бъдеш и по-мека в изказа си, нали?. Интелигентна жена си ...уж
Кой е по-слаб? Татяна твърди нещо тук, аз искам да ѝ покажа, че всъщност не е съвсем права.
Тя ни обвинява, че не сме запознати с дислексията и затова я обвиняваме в неграмотност. А всъщност не само дислексията в случая е причината.

# 80
  • Добрич
  • Мнения: 1 150
Рзабрах те още първия път. Затова казах, че може да си по-мека в изказа си. Както направи сега в това обяснение. Мисля, че вече и Татяна схвана какво се опитваш да намекнеш.

# 81
  • Мнения: 960
 Татяна твърди нещо тук, аз искам да ѝ покажа, че всъщност не е съвсем права.
Тя ни обвинява, че не сме запознати с дислексията и затова я обвиняваме в неграмотност. А всъщност не само дислексията в случая е причината.
[/quote]
 Ти май др работа нямаш ок за теб съм неграмотна не ми пука  не те познавам .И само се моля  да не си учител отдавна .И ти си тая а дето на пада но се тая бъди си права за себе си

# 82
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Значи само аз трябва да съм мила и добра, mpetkova, а виж какво получавам в отговор - нямала съм друга работа, нападала съм я. Задавам въпроси по темата, която тя повдига.
Татяна просто си търси някой да ѝ е виновен, търси да обвини някого.

# 83
  • Мнения: 337
Добре, Татяна, съфорумки по-назад писаха, че за деца с дислексия и други подобни проблеми времето на изпити е удължено, че на студентите им дават възможност за устно изпитване и консултации. Какво повече искаш да се направи? А и ако си 89-ти набор, какво се присети за кандидатстването ти след седми клас? Та то е било преди сума време. Съгласна съм, че има проблеми в системата на образованието, но в случая ми се струва, че се търсят единствено оправдания и нищо друго. Има ли желание, макар и трудно се намира начин.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 6 362
От днешните учители понякога се очаква прекалено много! Извън познанията им по специалността. Confused


# 85
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Стейси, учудващо този път разсъждаваш в правилна посока.
Но темата не е за учителите, а колко хора са запознати. Така и не разбрах, защо хората трябва да са запознати?
Всеки има някакви причини да не се справя в едно или друго нещо, трябва ли всеки да знае причините на всеки?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 6 362
Лиляна, стига де! Laughing
Кога съм размишлявала в неправилна посока? Sunglasses

Просто според мен от учителите се очаква много, в случай, че си трябват специалисти. Всички ще бъдат по-добре така, но важното е да се разбере. Peace И да има къде и кой да работи качествено с деца с проблеми.
Темата може да стане доста щекотлива, но аз да си кажа-ако имам дете с определен проблем, бих искала с него да работят специалисти, да има специално училище със специалисти, а не учители в основното.

# 87
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна, стига де! Laughing
Кога съм размишлявала в неправилна посока? Sunglasses

....
Честно си признавам, очаквах в твой стил да заемеш защитна позиция, но не откъм учителите.

# 88
  • Мнения: 3 031
Татяна, в предишната ми работа наехме едно момче с дислексия. Сменяше местата на буквите понякога, например вместо "врата" пишеше "варта". Абсолютно всичко, което пишеше на компютър, било то документ, и-мейл или нещо друго, пишеше на Word с проверка на правописа, след това копи и пейст. За важни документи винаги молеше някой колега да провери дали всичко му е ок. Никой не му е отказвал помощ, защото много се стараеше. Ти можеш да правиш същото Peace

# 89
  • Варна
  • Мнения: 6 362
Заемам защитна позиция, когато преценя, че ми се иска и трябва! Според мен, разбира се.
Много жалко, за предното ти мнение. Ама като не четете с разбиране, това е.

Общи условия

Активация на акаунт