Наближаващ термин...

  • 1 670
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,

Моля ви за съвет и мнение, ако има някоя мама с подобен на моя казус, а именно...



Термин според последен цикъл 17.09., според фетална морфология 10-12.09.
Според док имам тесен таз, бебка е вече около 3кг. В началото беше твърдо за секцио, но аз се надявам на нормално раждане ....


От 15 дни имам стягания на корема, леко болезнени, болка ниско долу наподобяваща предменструални болки... вече пишкам супер често. Смятах, че това са подготвителни контракции, но....

След преглед от акушерката, при която ще раждам преди няколко дни се установи, че бебето вече е слезнало надолу, плацентата ми е 3та степен, но нямам "никаква подготовка на матката за раждане", т.е. не е омекнала, не се е изтънила.... Казва, че бебето е готово, но аз не. Според нея усещанията, които имам са защото бебето няма никакво местенце вече и движенията му причиняват стягане на матката, които бъркам с подготвителни контракции...

Акушерката ме съветва да чакаме, това и правя разбира се. Жената ми е доста близка, затова разчитам на нейното мнение. Казва, че вероятно ще пренося... Притеснява ме дали все пак ще успея за родя нормално... Въпроса ми е следният, имате ли представа колко време преди раждане приблизително започва това омекване на шийката и дали трябва да се притеснявам, че бебка вече е готова, а моето тяло все още не.... Правя всичко, което ме съветват и акушерката и доктора - разходки, движение, секс...

С наближаването на термина вече нямам търпение да си видя малкото човече и бях сигурна, че ще е скоро с тези "лъжливи" контракции и усещания, които имам напоследък и леко се отчаях от положението...  Sad

# 1
  • Мнения: 40
Здравеи,аз съм със същите признаци ,моя термин е на 15.09 и аз нямам нетърпение ,но уви малкия юнак  не,дано някоя мама отговори която е минала ,мерси.

# 2
  • NE
  • Мнения: 10 999
Трябват ви хубави контракции за скъсяване и изглаждане на шийката на матката. Щом бебето е слязло ще дойде сам момента. Сега си е чакане. Не се терзайте, а чакайте сам да дойде моментът, че после е друга въртележка. Peace Успех и леко раждане.

# 3
  • Мнения: 15
Трябват ви хубави контракции за скъсяване и изглаждане на шийката на матката. Щом бебето е слязло ще дойде сам момента. Сега си е чакане. Не се терзайте, а чакайте сам да дойде моментът, че после е друга въртележка. Peace Успех и леко раждане.


Значи да чакаме контракции....

Бебенцето много бушува вече, милото няма местенце  Sad

# 4
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ами то расте най-много сега и се подготвя за раждането. Това е най-доброто за него. При теб също ще се случат нещата. Има най-различни варианти. Почивай е моя съвет, после няма да можеш. Wink

# 5
  • Мнения: 15
Удачно ли е да ми правят отново преглед за разкритие? Доктора от ЖК не ми е правил досега, само акушерката, която ще ме изражда ме е преглеждала...

Да поискам ли такъв преглед на следващата консултация, която е в деня на термина - другата седмица?

# 6
  • NE
  • Мнения: 10 999
Да ще ти бъде направен такъв преглед и без да искаш. Само така може да се определи дали имаш разкритие. Да не те плаша, но този преглед се прави и по време на контракциите по време на естествено раждане.

# 7
  • Мнения: 15
Да ще ти бъде направен такъв преглед и без да искаш. Само така може да се определи дали имаш разкритие. Да не те плаша, но този преглед се прави и по време на контракциите по време на естествено раждане.


Да, да... при раждането вече знам. Предупредена съм и от акушерката, и от приятелки...

# 8
  • NE
  • Мнения: 10 999
Боли, но се преживява. По едно време дори не ми пукаше. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт