КГБ = Клуб на Готините Баби - 149.

  • 59 121
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 673

Добро утро, мибимоички!

И аз нямам време като хората да седна пред компа, такава въртележка ме е завъртяла.  Laughing Ама ми се полага след лежерното лято.  hahaha

Почвам отзад напред.

Янче, честито племенниче! Да е живо, здраво, късметливо, а и родителите му!   bouquet

Майче, аз за съжаление не видях снощи снимка, не влизах тук. А иначе за хляба от лимец и минусите поздравления! Не се и съмнявам в теб!  Hug

В Фло също, разбира се!  Фло, лека полека се натоварвай, че крачетата да не се стресират отведнъж.  Hug

Римарче, аз изпускам за Солун, ама май е умишлено, макар че времето  сега е за такива екскурзии. Другият път, ако е рекъл Господ!  Hug

Луска, питаше ме от ония дни за мебелите. Те не са дивани, дивани си имам и още няма да ги сменям, че са сравнително нови. Чакам днес мебелите за стаята на Влади - легло, скрин и бюро. Е, ще видим дали ще ми се понравят, ама се надявам. Изпитан е вече майстора веднъж, нищо че се забави доста. Хванал е по-доходна поръчка и тя ни е преварила. Това е - майстори, вари ги, печи ги.  Joy

Айша, Пламен ти е златен!  Hug

Кари, не мога и на теб да обърна внимание, ама хич. Радвам се от сърце, че при вас е тихо и спокойно и все така да ти е скучно! Принцовете са в релси, не се съмнявам, а баба е като робот направо!  Heart EyesКога беше Новата година, да не пропуснах нещо? Поздрави на цялото кралско войнство!  Hug

Светле, добре си се завърнала от морето. То, ти вече забрави вече, ама аз докато се осеферя.  Heart Eyes Сладкото ти внуче малко и по-голямо, дето сипе бисери те забавляват.  Hug

Здравче, нашият приятел Йойо как е? Щурее ли или е по-кротък умника?  Hug Hug

Гъбче, ти си недостижима! Твоят консервен комбинат изобщо не затваля вратите, май!  Heart Eyes

Борянче, къде си, плетеш ли, плетеш.  Hug

Шпунци, децата оправят ли се? Пази се и ти!  Hug

Джили, прочетох за твоите перипетии на Кръстова гора, но не успях а ти кажа, че трябва да си търсиш правата в ТА, така както са те посъветвали и други.

Мари М, Жабче, Мери и всички останали, дето н,е виждам на страницата прегръдки от мен!  Hug

Дидка, гледам, че се ядосваш с учебниците. Ами, ти вече си им свекнала, май. Оправия няма и няма да има. Хорага си пишат учебници колко щеш, вътре пишат каквото им душа иска, пък учениците, родителите и учителите да и бият главите. Ако щат!  Hug

Като гледам колко учебници, тетрадки, помагала и тем подобни имат още от първи клас ме обхваща ужас. Тя чантата не се повдига от тежест! А отделно в друга торбичка по два екипа по физическо - анцуг и маратонки, шорти и гуменки. Трета торбичка с вода и храна.  Shocked Нашият юнак е труден със споделянето. Направо му вадиш думите с ченгел. Трябва да мине време, да поотлежи в главата му, да сме сами, да го подхванеш леко-пелеко, та да направи опит за споделяне. Това ме притеснява много и съм си поставила задача да го науча. Та, вчера с триста зора разбрах, че момчето, с което го е сложила учителката на един чин, го е бил. С юмруци по главата и корема. Защото нашият бил му приказвал нещо, а госпожата в това време говорела. Е, направих му забележка да си мълчи в час, но пък и го посъветвах да не си стои със скръстени ръце, когато го налагат. Не знам дали съм права, но нашият е балама, нищо че се прави у дома да смел. Не одобрявам боя изобщо като решение в спор, и му обясних това, но пък да си седи така също. Та, такива ми ти работи.

Ох, милимоички, надух ви главите рано сутринта, вместо да ви се усмихна и да ви пожелая хубав и слънчев ден! Кафето и музикалния поздрав оставям на Янчето и Фурийката!  Hug Hug

# 271
  • София
  • Мнения: 2 673
.
Не знам как съм си повторила поста. И не мога да го изтрия, не ми дава мамата.  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 07:02 от marina_vladi

# 272
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 317

 Добро утро и от мен! Ето го кафето, Маринче:

                                   

 Чета за Влади. Добре си го посъветвала, но да не се случи като с брат ми като бил малък. Бил сладко дете и все някой го щипел по бузките и го целувал, но две- три деца явно му завиждали и доста са го поотупали. Той се оплакал на майка, а тя му казала: Ами като те бият бий и ти! И той на другия ден застанал в един ъгъл и А някой го докосне - бойй! Учителката го попитала защо прави така, а той казал: Майка така ми каза! Joy
Миналата година занасяхме раницата в понеделник и я вземахме в петък. Но Анжелка оставаше на занималня. Така хем се научи как да пише домашни, хем малко на режим, хем на обяд получаваше разнообразна храна в стола. Не, че и тя яде всичко, но иначе трябваше да идва при мен в у-ще, а аз освен тестяна закуска не можех да й предложа друго. Така че занималнята при нас решаваше много от проблемите!
Тъй, да ставам да се обличам, че и нея да вдигна. Аз нямам първите 3 часа, но трябва нея да заведа. За сега ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ!

# 273
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добро утро и на ранобудните Маринка и Янчето и на всички,които още са в леглата.
Аз довечера ще си имам момиченце,което ще е изненада за тати.Сега варя едно пуешко месо и после със зеле във фурната.
Маринка,ще си дойдат нещата на място.Разговори и търпение е ключа към успеха.И при нас имаше проблем с удряне и дърпане на коса,но след това се справяше сама.Гадно е да разбереш,че детето ти е бито.Все и повтарях,че трябва да се оправя сама.
Мая,не се ядосвай.Най важно е да си добре с близките.Стискам палци за работата на ТМ.
Янче,посмях се с разказа за брат ти.
Фло,давай по спокойно с работата и все така упорито с режима.

[/b]

# 274
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 914
Добро утро! Днес и аз да се запиша между ранобудните. Племенничката замина на работа и аз преди да тръгна да ви нагледам.
Маринче, и моите щерки имаха подобен проблем в училище. Едно момченце ги тормозеше от първия ден и се стигна до там, че изхвърли раницата на едната през прозореца на 3 ет. Е, до тогава минавахме само със съвети да си кротуват и да не му обръщат внимание. Полза никаква. Явно и на тях им беше писнало, защото се върнаха един ден и тържествено обявиха, че са го "натупали". Заклещили го в един ъгъл и го нащипали и пооскубали /толкова си могат Simple Smile/.След тази случка смелчагата изчезна от хоризонта и не ги доближаваше. Влади сигурно ще намери начин да покаже, че така не става.
Майче, не можах да видя нищо, мислех, че проблемът е при мен, но чета че и другите не са успели.
Нагушкай и намачкай бебчо и от мен Heart Eyes
Слушам, че пак ни готвят увеличение на тока newsm78 Не знам как ги мислят тези работи, все им е малко, а народът изнемогва. Ядосах се #2gunfire
Оставям ви, хубав и топличък ден ви пожелавам. По-късно пак ще надникна  Hug Hug Hug

# 275
  • София
  • Мнения: 1 750
   Добро утро,момичета! Само се обаждам,преди да тръгна за работа. Благодаря ви за поздравите и пожеланията за имения ден на Софи!
   Пожелава ви хубав и слънчев есенен ден!

# 276
  • Мнения: 1 563
Добро утро  и от мен !!!
Колко ранобудници имааааа... Пъргавелки !!!
Като се сетя ,че цял живот съм ставала в 5,30- 6 часа най-късно и лягах към 23,30-24,00 часа. Как се е издържало , не знам. Цял ден умствена работа и с разни хора, напрежение голямо е било. Домашните задължения отделно. Човек като е млад има сили за  всичко. За това дойде ли ми времето за пенсия ",ДОВИЖДАНЕЕЕЕЕ СЛУЖЕБНА РАБОТА" Въобще не ми липсваше службата.Сега имам други задължения , но не тичам под час и да се занимавам с чужди ядове ...
Къде се отнесох рано- рано... hahaha
Маринка Hug за чантите  много  пъти съм писала. Децата се изгърбиха от тези тежки учебници , а помагалата им повече. След пети клас се местят от кабинет в кабинет всеки час и всичко мъкнат.  Митето много често се оплаква ,че има болки в гърба. До четвърти клас, Ивайла имаха решение,че си имаше всяко дете шкаф и там си слагаха учебниците , та не ги мъкнеха в къщи , но и тя ходеше на занималня. Там си имат втори учител и си ги подготвят , а си играят, след като си научат.Дори не искаше да ходим по рано да я вземаме.
 За биенето ,какво да ти кажа и нашият Митко беше така , а и сина също.Ако момчето тормози Влади , говори с учителката да го сложи с друго дете , но и той самият ще свикне да се оправя .Правилно си го посъветвала. Сина навремето се записа на КАРАТЕ ,че да може да се защитава...
Фури Hug ех , каква радост ще  си имаш..... Тати много приятно ще го изненадате. Вие май обичате взаимно да си правите изненади hahaha Миналият ден и аз готвих зеле с кокошка.
Янче Hug днес съм решила да правя твоите чушки с прясно мляко , сирене ..и т.н. Видях рецептата в нашите рецепти в темата.
Майче Hug и аз не видях нищо , но мисля ,че някъде във ФБ видях  бебчо... Simple Smile
Мамси HugЯжка Hug и всички , които не виждам на последната страница..   Hug Hug Hug Hug Hug
Лек и спорен ден момичета !!!

# 277
  • Мнения: 1 082
Добро утро красавици-кои отслабващи, кои по-пухкави-кой както може.Само здраве да е.Фло-майтап е още идването но виж станало истина-аха да си пускам молба за отпуск-първия за тази година-то пък на съпруга ми още не са му осигурили сменник-но каквото е...И аз като Фурийка-обичам много изненадите.Благодаря за кафето и музиката-приятен ден на всички и да Ви върви по вода!!!

# 278
  • Мнения: 7 440
                 Привет,момичета!
                 Бърза почерпка за здравето и щастието на Цветина и Момчил и на прекрасните им деца Ран и Неда!Днес имат юбилей - 10 години заедно!Обичам ви ,мои деца!Бъдете здрави,щастливи и винаги обичащи се!



                 

# 279
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Дидиа,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ЦВЕТИ И МОМЧИЛ!

# 280
  • Мнения: 1 250
Привет девойки мили ,пиша набързо, че всеки момент малките ще си дойдат.
Дидия да са ви живи здрави и много щастливи дъщеря ти и зет ти, заедно с красивите им дечица.
Фури, честита ти радост!
Янче,честото ви нов член на голямото семейство. За чантите,да ви "успокоя" че проблема е всеобщ.Книгите тежки, чантите натъпкани, като им слагам сутрин закуските и водата едва аз ги вдигам.Дори малкия сам си поиска обратно колелцата към чантата,че тя тежи повече от него.
За самоотбраната и аз винаги казвам на нашите,бият ли ви бийте обратно , свършихме с това с добро, чрез учителката и т.н. И тримата са добри, възпитани,но трябва да се научат да отстояват разноте там идиотчета, защото малките такива растат и стават големи идиоти.
Междувременно децата дойдоха ,нахраних ги,загубих си нишката на мисълта newsm78, бях сутринта на физиотерапия, но не мокра,дадоха ми "домашни"  да ги правя по 3 пъти на ден и т.н
Лек остатък на деня на всички ви мили девойки без изключения

# 281
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 317

 Здравейте пак, набързо да се обадя и аз.
Ние преди половин час се завърнахме. В 2 водих Анжела на зъболекар: във вторник беше лекарството, днес - пломбата. После ходихме да сменим новите обувчици, че й стягат, а аз да не остана капо си купих затворени, че още съм по чехли. То добре, че при нас се задържа топло и още не е валяло, но вече може и да вали - готова съм Joy След това ядохме дюнер в чашка и докато се приберем то станало 3 !и кусур! Сега някои пишат домашно, а някои са на комп hahaha В 5 съм на хор! Абе, програмата е пълна!
Луси и ние снощи бяхме на чушки с мляко. Този път ги нарязах на едро, позапържих ги и после слагах брашното. Станаха много вкусни! Сега се чудя тази вечер какво да бъде newsm78

 ДИДИ, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ДЕЦАТА ТИ! дА СА ЩАСТЛИВИ И ВСЕ ТАКА ДА СЕ РАЗБИРАТ!  bouquet  bouquet  bouquet
Фури, честита ти радост!
Кари, дидимити и всички неспоменати Hug Hug Hug
Ставам, че ми искат помощ за домашното.

# 282
  • Мнения: 1 563

ДИДИ, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ЦВЕТИНА И МОМЧИЛ !!!
ПОЖЕЛАВАМ ИМ ДА СА ЗДРАВИ ,ЩАСТЛИВИ И МНОГО ,МНОГО ДА СЕ ОБИЧАТ ,А ВАС ДА УВАЖАВАТ!!!
КЪСМЕТЪТ И УСПЕХИТЕ ДА ВЪРВЯТ РЕДОМ С ТЯХ !!! ЗАЕДНО ДА ПРАЗНУВАТЕ ЗЛАТНА ИМ СВАТБА !!!




Янче Hug направих чушките за обяд , много вкусни станаха. Пак ще правя. Аз също ги нарязах на едро ,че да са готови за лапане hahaha За вечеря имам още малко от тях и по една кашкавалка ще направя ,че от 20,00 часа сме на концерт на Лили Иванова на Античният театър.
Днес при нас времето е слънчево , но слънцето като се поскрие и си става хладно ,та трябва по топлличка да се облечем.
Кари Hug и ти си баба  ГЕРОЙ !!! Оправяш се с тримата юнаци и всички те слушат.Възпитани деца.. Мен  не ме е страх от нашите деца , а винаги се страхувам от действията на чуждите. Митето и той ни е много кротък и мравка не може да настъпи , докато Ивайла е по мъжка. Тя се оправя сама и въобще не позволява  някой да й се качва на главата , дори и батко си съветва постоянно , но той е един състрадателен...., а времената са такива ,че трябва сами да си се оправят....
Ходих да платя  във ВИВАКОМ тел. и интернета , та влезнах и в МАТ СТАР и си купих и боти много хубави с ортопедична вградена подметка и зотворени обувки ,леки ,меки , бързоходки.. hahaha Изръсих се доста парички , но като много рядко си уцелвам удобни обувки. Имам една камара , а като не ми са удобни и ходя все с едни и същи. Другата седмица здраве и живот съм решила да направя едно разчистване на обувки и дрехи.ММ ще ходи с един приятел на село за няколко дни да оправят покрива на село , а и друга мъжка  работа има , та ще съм сама и ще се вихря ,никой да не гледа какво хвърлям hahaha

Ще ставам ,че да приготвя тоалетите за концерта , а и за хапване ,че в 19 часа излизаме.

Приятна и лека вечер !!!!! Hug Hug Hug Hug

# 283
  • София
  • Мнения: 474
Сега разбрах /нали не съм много веща/, че като е скрито във фейса не може да се види, дори и да го копираш. Сори, затова не виждате снимки. Е. това е за съжаление. Една единствена снимка и нея не мога да ви я покажа.
Фурийка, за да съм добре с близките само стискам зъби и си мълча - приемам всичко.
Пека чушки  и ми изгарят. Приятна вечер, милимоички!! Hug Hug  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 641
Маринка,Влади сигурни ще се зарадва на новите мебели.
Предполагам ( сигурна съм), че детето ще се адаптира и няма да позволи да го удря друго дете.Не се притеснявай, децата не са сами и на учителката е необходимо да опознае децата и ако има проблеми ще размести децата.Не си мисли, че Влади е "балама".....щом е смел у дома, едва ли ще позволи да го бият в училище.Споделяйте с учителката, ако има проблеми.
Аз се ужасявам, че децата в начален етап си носят тежките раниците у дома.В моя клас учениците си оставят помагалата и по техническите предмети учебниците в класната стая.Екипа по физкултура също си го оставят през седмицата в училище и си го вземат в петък.
Дидиа, честит юбилей на децата ти! Да бъдат щастливи и с много обич да отгледат прекрасните си деца!
Роси, дано времето е с вас,аз следя концертите на Лили Иванова.Честито ти ботички.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 19:26 от cream_

Общи условия

Активация на акаунт