Здравословен обяд за ученика

  • 69 588
  • 193
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 727

Благодарим за прекрасните лични снимки и идеи. Още нещо от мен:......................

ето какво може да сготвите, за да избегнете сандвичите. Не е нещо гениално, но е удобно за ядене. Може да направите тортили и в тях да завиете месо със зеленчуци.
Дано малчовците останат доволни, а ще има и за мама и тати.

                                     

Чудесна идея, благодаря!

# 76
  • Мнения: 4 204
Чета темата и все не стигам да пиша и да Благодаря!  bouquet
Полезна е не само за ученическо меню, а и по принцип за здравословно хранене.
Моя малък син се храни на стол и слагам нещо мъничко. Но големия често няма възможност да обядва у дома.
Само ще ви помоля да описвате по- подробно рецептите.
 Например на  PHIL пастета ми стана любопитен, бих но направила, но не обичам да импровизирам с непознати рецепти.

# 77
  • Мнения: 2
Здравейте, радвам се, че тази тема се обсъжда, защото децата ни наистина са "облъчени" с какви ли не боклуци за ядене и ако ние не им пакажем какво е култура на хранене, те ще продължат да си мислят, че  сандвичите са "жестока храна". Попаднах на супер идеи, (http://www.lafourchette-bg.com/1056107710941077108710901080-1079 … 107710941072.html) повечето от които изпробвах върху сина ми и колкото и да се мръщи понякога - винаги го убеждавам, че това е за негово добро и в крайна сметка се оказва, че всичко е вкусно и си го похапва с удоволствие:)
Бъдете настоятелни и търпеливи за доброто на децата ни!


# 78
  • Мнения: 388
Аз да попитам- плодовете цели или нарязани ги слагате в кутиите? На синът ми беля и нарязвам на парчета например ябълката и тя като покафенее / до обяд/ той на я яде.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 21 661
Ябълка/круша/дюла дали на парчета или цяла, обелена слагам в кутията и затварям. Понеже се е случвало да пратя ябълка в деня, когато им дават плод/зеленчук, за всеки случай, та съм я виждала на обяд като взема щерката и е съвсем леко потъмняла.

# 80
  • Мнения: 822
Ябълката не я беля, почти не е покафеняла, дори до следобед, когато вземам детето си и има неизядени 1-2 парченца. Гроздето за сега е много добър избор, краставица, чушка, карфиол също. Банан не обича, а е много удобно с него.

# 81
  • Мнения: X
Темата нещо е замряла .С опит да я подновя .Изминалите училищни дни при нас :


Скрит текст:

салата в кутия -без снимка пак - сушени боровинки, слънчогледови семки, кълнове , броколи стъбла , рукола, кейл зеле и маково семе дресинг с мед

   
свинско стър фрай с бял ориз и соев сос


   

кутия за обяд- варено яйце; микс жълта чушка и чери домати ; ягоди; домашна питка със сирене ; пюре от манго , ябълка и кейл


кутия за обяд- ръжено-пшенична питка пълна с домат , масло, швейцарски стил кашкавал и спанак ; боровинки и малини; плодов йогурт




-печени картофи с копър; краставици и моркови ;плодово пюре ;ябълка



кутия за обяд- франзела сандвич с Ементал кашкавал, масло , пуешка шунка ; нар; крекери от сладки картофи с чия и киноа ; банан


 Басмати ориз с див лук и гъби ; морковчета и домати ;ябълка и плодово мляко





 супа нудълс с гъби , пиле, фиде(нудълс) , моркови и зелен лук ; кисело мляко с боровинки и агаве сироп вместо мед ;банан и кашкавал




пълнозърнест стафиди и канела геврек с масло; боровинки пюре ; доматки и банан





























Плодовете ги слагам в по голямата част необелени и цели освен ягодите, динята, нар, киви или пъпеша. Поръсвам с лимонов сок плодовете и авокадото .

Последна редакция: вт, 14 окт 2014, 00:54 от Анонимен

# 82
# 83
  • Мнения: 388
И от мен Hug Hug Hug

# 84
  • Мнения: 2 494
Чудесна тема, благодаря  Hug Peace
Зеленчукови/плодови шишчета се приеха добре, страхотна идея! Като слагам ябълка я редувам с морков и дори не забелязва, че е малко почерняла  Twisted Evil

# 85
  • Мнения: 47 996
Режа ябълката с такава резачка и после обаче както си е все едно цяла, събрана,я опаковам във прозрачно фолио или пликче
Почернява по-малко,компактна си е все едно цяла, но е нарязана и си я изяжда всеки ден
Дано ми разбрахте обяснението  Grinning

# 86
  • София
  • Мнения: 6 095
Аз да попитам- плодовете цели или нарязани ги слагате в кутиите? На синът ми беля и нарязвам на парчета например ябълката и тя като покафенее / до обяд/ той на я яде.
Намажи парчетата с лимонов или портокалов сок.

# 87
  • Мнения: 2 096
И аз мажа с резен лимон. При все че не яде лимони, не се е оплакал че му е кисело.
Идея от днес в кутията за утре - домашни крекери със семена, сирене, краставица и грозде. Сиренето го сложих в една кутийка от онези за сосове в кутията за гроздето.

Последна редакция: чт, 16 окт 2014, 01:42 от sky*

# 88
  • Мнения: 822
Вчера - спагети с доматен сос и кашкавал.
Днес - салата - карфиол, червена чушка, нахут, домат и моцарела.
Утре - крем супа - картоф, броколи, морков със сирене и крутони + краставица.

# 89
  • Мнения: 2 096
За утре ще има домашно плодово кисело мляко с боровинки и овесени бисквити, ябълка и сурови ядки.

Общи условия

Активация на акаунт