Получих фалшиво писмо от НАП - внимавайте да не дойде и при вас

  • 10 426
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 473
Боже, и това ли измислиха......добре че видях темата, ще внимавам.

# 16
  • Мнения: 2
И аз го получих тъкмо се зарадвах и после се усетих 1000 лв от въздуха никъв шанс

# 17
  • Мнения: 25 571
Аз се чудя - всички, които сте получили и сте се зарадвали в първия момент, имате ли основание да очаквате да ви се случи нещо такова? Подали сте данъчна декларация с високи доходи и не виждате нищо странно да е допусната дребна грешчица от 1000 лв. и да ви ги върнат?  Thinking
Или червейчето "1000 лева" е достатъчно апетитно, за да забравите, че няма как да ви връщат данъци, защото сте безработни например.  Thinking
Не се заяждам, просто искам да разбера дали писмата се пускат на случаен принцип, или може да има някаква връзка между получателите, която да загатне дали няма някакво изтичане на информация и къде би могло да се получи това.

# 18
  • Мнения: 14 413
Българските държавни институции не водят коренспонденция на друг език освен на официалния за страната!

# 19
  • Мнения: 1
Ето и официалната информация от НАП. От сайта им www.nap.bg

НАП не изисква данни за банкови сметки и кредитни карти по електронна поща
10 Септември 2014
Във връзка със сигнали от клиенти на приходната администрация за получени съобщения по електронната поща, в които се иска попълване на банкови данни и информация за кредитни карти, уточняваме, че служители на агенцията никога и по никакъв повод не изискват банкова информация и данни за кредитни карти да бъде попълвана в електронни форми или изплащана по електронна поща. Получените от клиентите на НАП електронни писма в последните часове, в които на английски език се съобщава за възстановяване на данък от 977.93 BGN са най-вероятно опит за измама.

Гражданите, получили писмо с подобно съдържание могат да се свържат с НАП за допълнителна информация на телефон 0700 18 700.

НАП е сезирала правоохранителните органи, по случая тече разследване.

# 20
  • Мнения: 431
Аз се чудя - всички, които сте получили и сте се зарадвали в първия момент, имате ли основание да очаквате да ви се случи нещо такова? Подали сте данъчна декларация с високи доходи и не виждате нищо странно да е допусната дребна грешчица от 1000 лв. и да ви ги върнат?  Thinking
Или червейчето "1000 лева" е достатъчно апетитно, за да забравите, че няма как да ви връщат данъци, защото сте безработни например.  Thinking
Не се заяждам, просто искам да разбера дали писмата се пускат на случаен принцип, или може да има някаква връзка между получателите, която да загатне дали няма някакво изтичане на информация и къде би могло да се получи това.
И на мен това ми е чудно...  newsm78
И ако наистина се разпространява из популярните пощи, пази Боже. Мога лесно да си представя масова българска психоза, превеждане кой как намери, тюхкане, изпращане на детайли, и чакане на келепира.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 265
Не мисля, че това е масова българска психоза. Ако само българина бе толкова алчен и наивен, нямаше да има такива измами в целия свят.

И на мен ми е странно как хората се връзват и на телефонните измами, ама... Хора всякакви.

# 22
  • Мнения: 4 393
Реагирали са бързо от НАП, аз вчера им препратих мейла, сигурно и доста други хора са направили същото.

# 23
  • Мнения: 5 060
Това не е мейл от НАП. Никоя българска институция няма да пише на английски език на клиентите си.

Мейлите на НАП са "...@nra.bg", а не "...@nap.bg".

Бих го препратила на НАП и на МВР.

Значи са им хакнали домейна. Имат ли официално обявление по темата в някоя медия или си трайкат?

# 24
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ето и официалната информация от НАП. От сайта им www.nap.bg

Това е хубаво, че са го публикували на страницата и са информирали органите на реда, но според мен трябва да се разпространи и в медиите, за да стигне до по-широк кръг от хора Peace

# 25
# 26
  • Мнения: 50
Здравейте и аз получих днес такова писмо, моето е на Бг език.. Страшни са , мисля да сигнализирам в Нап, полицията и медии

# 27
  • Мнения: 93
дано да няма много потърпевши, в първият момент ще се ошашкаш нормално, след като поразмислиш  Peace нищо няма безплатно, още по-малко даром да ти дават пари  Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
НАП даже и да има да връщат данъци ще напишат писмо и ще Ви разкарат най-малко 10 пъти до сградата за да попълните най-малко 20 формуляра.Никога няма да искат номер на сметка по имейлите.Супер наивно е да се радвате на такива неща.Вярвам, че на всеки му се е налагало да се сблъсква с бюрокращина, за да повярвате, че ще Ви върнат пари по имейла.

# 29
  • София
  • Мнения: 591
Аз пък получих днес писмо от Western Union, че  имам банков превод. А такова нещо няма как да имам. Няма кой да се е засилил да ми праща пари.

Общи условия

Активация на акаунт