Бактерия PSEUDOMONAS AERUGINOSA

  • 11 072
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 244
Откриха псевдомонас в гърления секрет на дъщеря ми. Тя е на 8 години, вдигна температура, поддържа я няколко дни и при изследванията се установиха много високо ниво на ЦРП (135), както и въпросната бактерия в гърления секрет. Последваха три дни прием на венозен АБ (Цефтриаксон) и още 4 - на Панцеф. Междувременно повторихме изселданията - ЦРП беше паднало на  26, но бактерията продължава да си е там, макар количеството й - от умерено да е намаляло на оскъдно.
Четох много за въпросната бактерия и тъй като пише, че е безкрайно упорита и труно податлива на лечение, исках да попитам, дали има  успешно преборили се с нея и ако да - как. Притеснява ме факта, че в антибиограмата към секрета не е посочен нито цефтриаксонът, нито панцефът, а други АБ от тази група, към които бактерията има избирателна резистентност (напр. резистентна е към Cefuroxim/Zinnat/Ceroxim, Ceftibuten/Cedax), но чувствителна към Ceftazidine/Fortum - съответно в момента сме принципа проба-грешка. Предлагат ни да потретим пробата, докато още пие Панцеф, аз вече се чудя има ли смисъл да го правим, четейки че пробата се взема едва след преустановяване приема на АБ. Много съм притеснена и объркана Shocked

# 1
  • Мнения: 4 500
Притеснява ме факта, че в антибиограмата към секрета не е посочен нито цефтриаксонът, нито панцефът, а други АБ от тази група, към които бактерията има избирателна резистентност
Няма никаква логика да тъпчат детето с тия АБ, дето видно, че не вършат работа. Направо недоумявам  newsm78 Или смени лекаря, или лабораторията, или и двете   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 897
Съжалявам,че се включвам късно,но дано не сте дали пак АБ.

На дъщеря ми също и откриха тази бактерия - в носа и в гърлото.Нямаше проблеми,а и направих изследвания понеже започна да плаче докато се храни и тръгнах да търся причината.Педиатъра веднага каза,че ще пие АБ,но аз отказах и я заведох на специалист.

Лекарят ми обясни,че не се налага да пие каквото и да е,щом дадена бактерия не създава проблеми.Проблемът с храненето се оказа съвсем друг.При вас първоначално е имало и е добре,че сте пили антибиотик,но щом оплакванията са отшумели вече не е необходимо.Понякога приема на АБ не само,че не лекува дадена бактерия,но често се появават нови,защото отслабва имунната система и организма става по-податлив на бактерии.

Лекарят също казва,че носа и гърлото на човека не са стерилна среда и е нормално да има бактерии.Когато имунната система на човека е силна те не създават проблеми,падне ли обаче започват.

Явно сте притеснени,защото наистина пише ужасни неща за тази бактерия,но тя е опасна само ако се намира в урината или в кръвта.Тогава се налага наистина зъдължително да се излекува напълно.

# 3
  • София
  • Мнения: 244
Благодаря за отговорите! Притесненията ми са още по-големи, защото потретихме изследванията и макар всичко друго да е ок (урина, ЦРП), в гърления секрет вече са три бактерии - освен пневномонас, сега има и стафилококус ауреус и кандида. Давам само фариностим и био гая за смучене. Лекарката ни настоява за потен тест, аз разбира се съм ужасена, но ще го направим.

# 4
  • София
  • Мнения: 448
Няма смисъл да "тъпчете" дъщеря Ви с толкова антибиотици. Лекарят много правилно Ви е казал, че носоглътката не е стерилна и е нормално да има бактерии. Според мен е много по-правилно да подсилите имунитета. Има различни продукти на пазара, но за мен много добър вариант е шведският продукт Еcomer. Съдържа масло от черен дроб на акула. Нека детето Ви да приема по 2 капсули дневно, за период от 1 месец. Подобрението ше настъпи още на 8-10 ден!

# 5
  • София
  • Мнения: 244
Благодаря за отговора, не сме давали други антибиотици след приема на Панцеф. Потният тест излезе нормален, а за имунитет сега давам имунотрофина, но ще разгледам и Ecomer.

# 6
  • Мнения: 420
Здравейте, след изследване на гърлен секрет на дъщеря ми (1 г. 9 месеца) откриха умерено количество от тази бактерия. Според антибиограмата се влияе от няколко АБ, но след малко личната й лекарка ще каже какво лечение предстои. От нещата, които изчетох из нета за тая бактерия, се притесних тотално. Има ли някой, който се е преборил с тази гад напълно?   

# 7
  • София
  • Мнения: 244
ForgetMeNotBg , при нас последният секрет, изследван в Токуда, не показа тази бактерия. Появили са се други, но прсевдомонас  - не. Не знам дали е "изчезнала", или предишните лаборатории, където изследвахме пробите, са давали подвеждащ резултат. Нас лекарката ни насочи към лабораторията на Токуда, според нея там резултатите са най-достоверни. Не знам Вие къде сте давали пробите, така че съветът ми е да направите още едно изследване в друга лаборатория.

# 8
  • Мнения: 420
Аз съм от Сливен и изследването го правихме тук, в Окръжна болница. Преди месец пак имаше зачервено гърло и при гърления секрет тогава откриха стрептококи и мораксела. Тогава малката пи Азатрил. Сега тези две бактерии ги няма, но пък се появи псевдомонас... Личната лекарка вчера не назначи лечение с АБ - каза, че щом малката няма Т, а гърлото вече не е толкова зачервено, няма смисъл да й трови организма. Знаете ли подходяща хомеопатия за тази бактерия?

Общи условия

Активация на акаунт