Aptamil - държите ли вече приготвено мляко в хладилника

  • 9 024
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Здравейте, бебче Александър е на 1 месец. Приготвям му по няколко бутилки Aptamil наведнъж и ги държа в хладилника докато дойде времето за хранене. Понякога стоят в хладилника и до 7-8 часа. Мислите ли че е кофти? Млякото не си променя миризмата, нито нищо и бебчето си го пие без проблем. Ака си нормално и акото му е в перфектните норми. Благодаря предварително за всички мнения.

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 08:51 от Vivi

# 1
  • Мнения: 118
Ние с голямата се хранихме с аптамил до 6-7мия месец, но никога не съм правила млякото предварително, защото ми обясниха, че така се се развиват бактерии във вече преготвеното мляко и това може да създава проблеми на бебчо!

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
доколкото знам и съм чела по кутийте на АМ включително и на "Аптамил" след като се приготви сместа не трябва да се дава по-късно от 1час след това и никъде не се споменава за пазене в хладилник...но тъй като не претендирам да съм спец в храненето с АМ/ние се кърмим/ попитай във форума "Хранене и захранване с адаптирано мляко" те ще ти обяснят повече и по-подробно

# 3
  • Мнения: 1 150
На кутията пише:
Нахранете детето с мляко не по кно от 1 час след приготвянето му!Не затопляйте млякото в микровълнова печка.
От както се е родил Виктор е на Аптамил и никога не сам му приготвяла млякото предварително, даже когато е престояло повече от
30мин. избягвам да му го давам, знам че се образуват някакви бактерии.
Ясно че е облекчение за тебе, но по-добре си го приготвяй като огладнее детенце.

# 4
  • Мнения: 513
Моята кръстница правеше точно като теб , но не мисля че е редно  Naughty , а да си призная чесно случвало се е да го давам  2 часа след приготвянето му newsm53

# 5
  • Мнения: 180
Благодаря на всички! Абе и аз чета какво пише на кутията на Аптамила, ама съм чела по разни книжки, че и кърма и АМ може да се съхранява в хладилник. Много ме е яд че не са уточнили на кутията. То наистина е улеснение за мен, ама аз го правя така, защото на кутията също пише: Да се приготвя с гореща вода от 50градуса. Като превариш водата, как да яизчакам да изстине и да бъде годна за даване на бебчо точно преди ядене! АЗ ако се забавя 15мин да му направя млякото той ще се накъса да реве! Вие как го приготвяте точно преди хранене? Държите си преварена вода в термус ли? За микровълнова да не става и дума. Не бих я използвала. Също така, като излизате на разходка и трябва да се храние навън, как приготвяте млякото? Вземате само дозата на прах в бутилката и носите вода или как точно правите тая шема? newsm78

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 02:14 от Vivi

# 6
  • Мнения: 513
Като излизам на разходки аз си вземах термос с гореща вода и в една празна кутия от чай сипвах мляко и като дойдеше времето за ядене сипвам водата и определените брой мерителни лъжички .

# 7
  • Мнения: 1 150
Мила сипи някаде преварена изтудена вода, разтваряш, млякото в шишето с горещата и доливаш студена така се охлажда най-лесно поне за мен .аз така го правя

# 8
  • Мнения: 180
Върха сте! Благодаря! Hug

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 02:14 от Vivi

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мила, честито ти бебче, първо!
Честита и Баба Марта!
И ние сме изцяло на АМ - Омнео 1. Аз преварявам вода за целия ден и когато дойде време за ядене, сипвам в една каничка малко вода и загрявам до около 50 градуса с малко бързоварче! На разходките мисля и аз да нося водичка в термосче и една кутия с малко мляко и така да приготвям когато огладнеем! Laughing
Весел ден!  bouquet

# 10
  • Мнения: 968
Преварявам водата и после в съд със студена вода я охлаждам , става много бързо..бебка докато суче кърмата...

# 11
  • Мнения: 180
Честита Баба арта и на вас! Къдрокоса, и аз така ще правя  Simple Smile Мерси за съвета. Айде ние отиваме на разходка, пожелайте късмет за млякото  Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 02:15 от Vivi

# 12
# 13
  • Мнения: 8 505
Не!Приготвям непосредствено преди хранене и изхвърлям,ако по някаква причина престои повече от 30мин.

# 14
  • Мнения: 7 640
аз пък не разбрах какъв е смисъла са правиш по няколко бутилки наведнъж и да ги държиш в хладилник? newsm78

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Четох в една книга за бебета че можело,но никога не съм го правила.Водата в термоса е топла/а ако не е на микровълновата/ и става бързо приготвянето.Случвало ми се е и с бебка на ръце да проготвям,но пак не съм го правила предварително.

# 16
  • Мнения: 221
И аз доста често правя млякото с бебето на ръце, защото плаче. Но не го приготвям предварително. Използвам микровълновата за водата, ако не е топла. Но идеята за термоса е страхотна и още днес ще се сдобия с такъв и ще пробвам. Благодаря ви майчета!

# 17
  • София
  • Мнения: 532
Аз си преварявам вода предварително. Като огладнее сипвам в шишето вода, затоплям за кратко в микровълновата и разтварям млякото. Отнема ми 1-2 мин.
Иначе и аз знам, че повече от час не бива да престоява млякото.

# 18
  • Мнения: 2 032
Да. Аптимил. Може да се съхранява, направено, по 24 часа в хладилника. Абсолютно съм сигурна, защото освен че съм питала (вкл. и производителя), и двете деца (след като се отбиха) такова мляко са пили. Вечер преварявам водата, изварявам бутилките, правя млякото, бум в хладилника, и на другия ден притоплям. Ако ще съм в движение в ранния следобед (бебо яде по режим) , оставам от вечерта само преварената вода в бутилката, взимам  в едно подохящо контейнерче дозата мляко на прах, смесвам на място, моля някое кафене за гореща вода в съд, бум бутилката там, и пак готово. Пести ми време, макар и да звучи дребно.

# 19
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не съм правела такива неща Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
От няколко месеца (2-3) насам , ако вечер ми остане мляко (недоизядено) го слагам в хладилника и на другия ден, като правя кисел го използувам. Преди не съм си позволявала  Naughty

# 21
  • Мнения: 13
и аз го приготвям веднага защото така ми е по-лесно Simple Smile

# 22
  • Мнения: 7 640
От няколко месеца (2-3) насам , ако вечер ми остане мляко (недоизядено) го слагам в хладилника и на другия ден, като правя кисел го използувам. Преди не съм си позволявала  Naughty
не бих посмяла Naughty Все пак връща слюнки през биберона, а каква по- добра възможност за развитие на бактерии от млякото! За няк`ви си 40 мл да си натровиш детето- не си струва

# 23
  • Мнения: 1 187
Не ми се е налагало до сега.Преварявам водата в кана Брита и сипвам в шишето,после слагам млякото и готово.За следващо хранене просто затоплям водата от каната в чаша на микровълновата за минута  и правя млякото.Като и остане на бебка някой път 40-50 мл не ги хвърлям,а ги добавям в следващото хранене.Не сме имали никакви проблеми. Peace

# 24
  • Мнения: 2 274
На кутията на Селия пише, че приготвеното мляко може да се съхранява в хладилник половин ден.

# 25
Аз преварявам вода предварително. Не говоря немски, но забелязах, че има разлика в температурата на приготвяне - на кутията пише 60 градуса, и мисля че броя на храненията е по-малък от 7. Ако има мама, която говори немски - нека преведе. Ще ни е от полза.
 

# 26
  • Мнения: 180
Да, има нещо такова за разликата в превода с това което пише на кутията и с превода. Има и друго, например на кутията пише за бебе на 1 месец да се дава по 130мл. обаче нашата пед-ка възкликна че е много! Вие как мислите? Моето бебче си го изпива 130мл. без проблем. Ако се пробвам да му дам 110 например, сякаш има теглилка под езичето, веднага си поисква и останалото!

# 27
  • Мнения: 7 640
много е 130 за бебе на 1 мес! И моето момче- колкото му дам, толкоз ще изпие, ама аз не давам Mr. Green

# 28
  • Мнения: 180
Той е на 6 седмици. На кутията на Аптамила пише по толкова  Shocked Кой знае!  newsm78

# 29
  • Мнения: 7 640
Той е на 6 седмици. На кутията на Аптамила пише по толкова  Shocked Кой знае!  newsm78
педиатърът ви

# 30
  • Мнения: 1 187
Той е на 6 седмици. На кутията на Аптамила пише по толкова  Shocked Кой знае!  newsm78

E,ама не четете внимателно! Naughty

На кутията пише,че за бебе на 1 месец количеството мляко е 4 мерителни лъжички на 120 мл. вода,а ГОТОВИЯ РАЗТВОР е 130мл!
Също така пише,че посочените количества са ориентировъчни!
Ние все още трудно изяждаме 120 мл...винаги и остават 10 грама.
И ако бебето си хапва с апетит 130 значи това му е потребно.Как ще му дадеш 110,нали ще ореве света.Няма бебе,което и 500 мл да му сипеш да ги изяде  Shocked Ако искаш да разбереш какви са потребностите на бебчето,направи му малко повече и щом му остане,значи му стига.

 п.п.Темата доста се разводни  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 7 640
Няма бебе,което и 500 мл да му сипеш да ги изяде  Shocked Ако искаш да разбереш какви са потребностите на бебчето,направи му малко повече и щом му остане,значи му стига.

има- моето и после повръща- не чак 500, ама 210

# 32
  • Мнения: 1 393
Аптамила е годен до 1 час след направата му Naughty

# 33
  • Мнения: 1 187
Няма бебе,което и 500 мл да му сипеш да ги изяде  Shocked Ако искаш да разбереш какви са потребностите на бебчето,направи му малко повече и щом му остане,значи му стига.

има- моето и после повръща- не чак 500, ама 210

Имах в предвид детето само да откаже в един момент като е сито.  Stop А че повръщат причини много.. Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 7 640
аз имах предвид, че някои деца са доста лакоми и ако оставиш на тях, наистина могат да изядат доста.

# 35
  • Мнения: 1 178
Aneliq Boteva-Boland , аз имах същия проблем, бебо като ревнеше и аз се чудех кое по напред. Бях заредила хладилника с дневната доза, но педиатъра ме посъветва да не го правя практика, а само по изключение ако се наложи. След това е въпрос на практика да се организираш или да държиш в термос вода с необходимата температура за приготвяне на млякото и студена за разреждане или както ти е удобно. За количествата АМ, те са ориентировъчни, ако бебо плаче значи следва да му увеличиш дозата. Моя син се роди 4700гр. и пиеше доста над "нормите", но не съм си и помислила да го ограничавам  Naughty

# 36
  • Мнения: 180
Благодаря на всички за мненията! Аз вече го приготвям предварително само за нощните хранения. Това са 2 шишета. Всички останали ги приготвям непосредственно като се събуди бебо или като стане часа за хранене . Трудничко е но няма как.

# 37
  • Мнения: 1 150
Не е трудно да приготвяш и нощните непосредствено преди да му дадеш млякото, но както си прецениш.
Колкото и да съм била недоспала, никога не съм приготвяла млякото предварително, даже и сега му готвя всеки ден.Не му давам престояла храна  Naughty
Ти си решаваш какво ще правиш.
Не мога да се сетя колко хапваше на 1-2 месеца. но сега вечер изпива 170мл. максимум, даже му остава.
Успех  Hug

# 38
Здравейте, майчета!Тъй като хранех моето момиченце с АПТАМИЛ, реших да се включа и аз към вас, обсъждащите тази тема. В началото го правех непосредствено преди хранене, но моята етърва има дъщеричка почти два месеца по-голяма от моята, и тъй като свекърва ми беше при нея, започнах да правя млякото  предварително ,държейки го в хладилника, като съответно го топлех на водна баня и чакането за млякото беше голямо.Накрая започнах да затоплям водата в микровълнова и това наистина беше удачно решение за мен. Всеки си намира начина, който най- много ще му допадне и ще го улесни. А че млякото може да развива бактерии - да, това е така, но не като седи в хладилник,а извън него повече от един час.

# 39
  • Мнения: 10 758
Никога не съм процедирала така.По-лесно ми беше да приготвя млякото на момента..

# 40
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Преварявам си водата предварително в електрическа кана. Млякото го приготвям на момента като притоплям преварената вода в каната за съвсем кратко време. НЕ ДАВАМ ПРЕСТОЯЛО АДАПТИРАНО МЛЯКО!!!! Кърма съм давала престояла няколко часа,но не и изкуственото мляко. ВРЕДНО Е! Що се отнася до разходките на вън...слагам в чантата по-топла вода и изкуствено мляко в кутия и когато бебо огладнее /не сме на режим/ му смесвам на бързо млякото и си го храня навън. Много удобно...така не се налага да се прибирам до вкъщи и после пак да излизам,ако времето позволява !!!  Sunglasses

# 41
Ето какво правим ние:
Според мен най-бързият и лесен начин е да се превари количеството вода за целия ден и да се съхранява част от нея в термос, а другата остава студена! Така разтваряш Аптамила в гореща вода, което позволява пълното му разтваряне, и доливам от студената! ВИНАГИ ПРАВЯ ТАЗИ ПРОЦЕДУРА НЕПОСРЕДСТВЕНО ПРЕДИ ХРАНЕНЕ! Отнема не повече от минута! Вярно е, че бебето плаче, но 1 минута рев не е страшно!
За разходките:
Сипвам топла вода в по-малък термос, за да е удобен за носене и отделно млякото, просто ги смесваш, когато дойде моментът за храненето!

# 42
  • Мнения: 470
Водата в термоса е топла/а ако не е на микровълновата/ и става бързо приготвянето.Случвало ми се е и с бебка на ръце да проготвям,но пак не съм го правила предварително.
newsm10

Аз го приготвям с малката на ръце почти всяка нощ , и  също ако не го изяде  до 30-45 мин. го изхвърлям

# 43
  • Мнения: 470
Още не ми се е налагало да храня навън , защото сме малки и разходките ни са кратки , но мисля като дойде този момент да си вземам топла вода в термосче и  дозичката  мляко  на прах в чашките на Авент.Те могат да се стерилизират и имат капаче.

# 44
  • Мнения: 104
нe

Последна редакция: вт, 11 апр 2006, 00:47 от Vivi

# 45
  • Мнения: 2 032
Да. Производителите на Аптамил казват (и на кутиите пише), че проготвеното мляко може да престои 24 часа в хладилника.

# 46
  • Мнения: 2 910
Не ми се е случвало приготвеното мляко да го съхранявам в хладилника. Ако престои повече от 30-40мин. съм го изхвърляла.

Общи условия

Активация на акаунт