ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 53 тема

  • 40 961
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Кукумявче, гуш и цун за новата темичка  Hug

Сиси супер идея, при първа възможност ще попълня лексикона  Wink

# 16
  • Мнения: 622
Кумумявче   bouquet  bouquet  bouquet!
Коте, как е Балу..
Скрит текст:
моля те препоръчай ми изложбен нашийник, всички които видях ми приличаха на връзки за обувки  ooooh!

Сиси, поздравления за Лексикона   bouquet! Само се чудя сесията дали няма да ми изтече, докато гопопълня  hahaha!

# 17
  • Мнения: 8 952
Утро, Тими яде ориз от 2 години, който понякога заменям с арапа фиде или кус кус и до сега запек не е имал  Peace 

ОК, мерси!

Отново за храната - аз доколкото знам не трябва да се дава сурово месо заради риск от някаква зараза. На едно момиче от форума миналата или по-миналата година едва й спасиха кучето. Не помня обаче каква беше заразата.  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 786
Ууу, много сте изписали докато разбера ,че сме се преместили  Shocked

Ето го и лексикона .

Скрит текст:
1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е? Казва се Чарлз или по-точно Чарли и както е видно от подписа ми е на 2 години .
2.   Сложете три от любимите ви снимки. Мързи ме сега да се ровя за снимки  Embarassed
3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни? Винаги съм искал да имам куче , но докато бях малък сме имали всякакви други животни освен куче  - риби, водни костенурки, сухоземна костенурка, водни охлюви, гущер, хамстери, морски свинчета, декоративни зайци, папагали, врабче, таралеж ... Това ми е второ куче , първото по-старите потребители го помнят , казваше се Рая и го приспахме ,защото беше болно от рак и получи парализа на задните крачета .
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече. Моето момче ми го подари за рождения ден .
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние. Нямаме бебешки негови снимки, защото беше на 7 месеца, когато ми го подариха .
6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче? Той е много общителен и обича да се гушка, така че всички му се радват . Детето обича да го реши, спят си двамата, излизат на разходки , много се обичат .
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо? Детето го измисли , понеже в началото не можеше да запомни цялото име на породата и му викаше Чарли .
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
Като дойде в къщи първият ден почти не се отдели от мен, първите няколко часа прекара в скута ми и беше много стреснат . Спеше на одеало на пода до леглото ми , защото още не можеше да се качва горе . Обикновено лае когато иска да излиза, или когато иска да играе , но първите дни не му бяхме чували гласа . Купих му гумен кокал , който унищожи за 2 дни и после един таралеж и една топка . Сега само топката му е интересна .
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки? Живеем в апартамент , единствената дрешка, която има е едно якенце с качулка за когато вали дъжд или е много студено .
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира? От около 2 седмици имаме и коте , доста бързо свикнаха един с друг и в момента котето е любимата му играчка . Много бих искал да имам поне ще едно куче от някоя едра порода , но осъзнавам ,че не бих могъл да се грижа за него .
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе? Всички участват в грижите , но обикновено аз го къпя .
12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи? Сигурно щеше да каже , че не иска да ходя на работа и не му се става рано сутрин .
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе? Откакто котето е в къщи върви подир нея , иначе обикновено спи .
14.   Разкажете някоя забавна случка. Котето първоначално се опитваше да суче от него и той беше дълбоко възмутен и с пренебрежение ставаше и й обръщаше гръб.
15.   Кучето ви правило ли е бели?Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Единствената беля , за която се сещам е ,че изяде ръбовете на леглото ми . Не може да краде храна от масата ,защото е твърде висока за него и не е научен да си проси .
16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти нали е бели? ден яде? Яде гранули на Роял Канин (всички други ги отказва) , консерви и паучове .
17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас? Не му давам витамини , понякога яде ябълка , домат, краставица , пъпеш , морков , пиле обича и хляб - така филия без нищо .
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва? Пиле

19.   Миете ли му зъбите? Не, давам му дентал стикс .
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи? По 3 или 4 пъти, в зависимост кой може да му отдели време за разходка . Обикновено е преди хранене . Той беше голям, когато ми го подариха и директно тръгнахме на разходки, за около седмица се научи ,че в къщи не се пишка и ака , но го дебнех в началото .
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки? Вече гледам да не го събирам , защото по неразбираеми за мен причини другите кучета нещо не го харесват и все го лаят и ръмжат , а той е много добричък и вече два пъти е хапан и започна да се страхува . Иначе в града условия има , но точно тук, където живеем ние , не са близко кучешките градинки .
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт? Водил съм го в мола веднъж, не му хареса никак и няма да го заведа вече . В такси не се е возил той, но предното ми куче доста често се возеше, особено когато се разболя .
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач? Изобщо не е пазач, много е добричък и на всички се радва и иска да го галят и да ги ближе .
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели? Не съм ходил на почивка откакто го имам . Бях миналата година в командировка за 10 дни и тогава моето момче го гледаше .
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване? Купувам му лакомство или играчка .
26.   Кучето ви чипирано ли е? Да
27.   Боледувало ли е? От какво? Нищо сериозно , освен на 2 пъти разстройство с повръщане и беше на системи .
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.) Според мен трябва да има градинки за малки и за по-едри кучета , моя по принцип си пада по мадами от едри породи  hahaha
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема. Тук няма много бездомни кучета, ако имаше определено бих ги хранил .
30.   Коя ви е любимата порода куче? По принцип обичам всички кучета , но като цяло не харесвам кучетата тип играчка .  
31.   Куче или котка? КУЧЕ !!!
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или? Муцунката .
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви? Да, научен е да дава целувки по команда .
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте? С редовно чистене и ресане, не ме е гнус от него , той ми е като детенце .
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки? Ами май не го глезя, просто много се гушкаме .
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария? Да.
37.   Кастрирано ли е? Защо? Не е кастриран , защото няма мераци да се клати из къщи , а и не се събира с други кучета .
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага? Слагам му капки, не помня точно как се казваха , но не сме имали проблеми .
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод? Рядко го пускам без каишка , защото обикновено се разхождаме в квартала или в парк , в който няма обособена кучешка част и тъй като той е много общителен , има голяма вероятност да изплаши някое детенце като хукне да му се радва .
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го? Той не хапе, но него са го хапали на 2 пъти .
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление? Повечето пъти му се радват хората .
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него? Не го давам за нищо на света .
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го? Като беше малък се е случвало по дупето да изяде някой вестник във връзка с изядените ръбове на леглото .
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче? Не, не са ни искали такса за него .
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те? Любопитен и гушлив дундьо  Heart Eyes
46.   Какво бихте променили в кучето си? Нищо, обичам си го такъв .
47.   Какви са ви месечните разходи по кучето? Не съм изчислявал .
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години? В момента живея в Бургас , имам дъщеря на 8 години . Аз съм на 28 и съм гей , имам партньор от 8 години .
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас? Хаха, много олд скул въпрос хаха
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци. Нека "заразяваме" повече хора с любовта си към животните .

# 19
  • Мнения: 1 976
Моите отговори на Лексикона:


Лексикон

1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е? - Моето куче, ако за някой не е ясно все още, е мопс - Бебълс, на 5 години и 11 месеца е.
2.   Сложете три от любимите ви снимки.  - Ще ги добавя към поста си довечера
3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?  - Защото обожавам животните, защото кучетата са моят вътрешен мир. Имала съм преди това два пъти френски булдог и един пинчер, както и доста бездомни кученца. Имала съм и морско свинче, котки, мишки.
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече. - Бебка ми беше подарък от мой бивш приятел. Много дълго време исках куче, исках мопс, събуждах се и заспивах с клипчета с мопсове, но тогава живеех с нашите и след като последното ни куче почина,баща ми отказваше да имаме пак куче и тогава този мой приятел просто един ден пристигна с един голям кашон с малко сладко мопси на 2 месеца вътре.
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.  - Да, най-отдолу
6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче? - Нямам деца. Семейството ми както не искаше много много в начаЛОТО, така и се нахвърлиха веднага и не можах да се докопам до нея доста дълго време. Всички много я обичат и повечето и говорят все едно е човек, но за всички е прекалено ангажиращ фактът, че се скубе прекалено много и явно аз съм единственият човек, който не се впряга от това и не му тежи да чисти заради това.. Може би заради това и АЗ съм НЕЙНИЯТ ЧОВЕК, не някой друг.
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?  - Много се чудех как да я кръстя, ама МНОГО.. Един познат тогава ме наричаше Пебълс от Семейство Флинстоун и просто реших, че тя ще бъде Бебълс, защото в моите очи винаги ще ми е бебче
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки? - Както казах -пристигна в едно кашонче, двумесечно бебче, беше и много любопитно да обиколи навсякъде, да пудуши всичко, да влезе във всяко възможно място за криене, но не скимтя нито една секунда, не плака изобщо. Започна да спи първо в кашончето си, после при мен, в краката ми или в леглото си. Играчки- малки плюшки,макар че пак бяха големи колкото нея  Mr. Green Живее в апартамент. Зимата задължително слагаме дрешки, защото е адски зиморничава мадама.
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира? - Сега имаме мишки в аквариум,но тя изобщо не ги отразява. Преди е живяла с котката на нашите-не се обичаха изобщо, но тя тяхната котка е злоба отвсякъде. Сега се среща много често с котарака на съседите и се разбират нормално. Иначе бих искала да имаме още едно кученце, йорки и съм убедена, че ще се разбират много добре, но просто МП е тотално против и заради това и не става.
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе? - Аз и само аз. МП може да помогне за храненето и тоалетната ако не мога да се прибера навреме , но това е МНОГО МНОГО рядко. Помага ми от време на време със сресването, но като цяло Бебка си е изцяло и само моя грижа.
12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи? - Това не мога да знам, може би "Дай кльопачката, стига с тия гранули"  hahaha ... А за слушането- мен слуша най-много, всички казват и,че мен обича най-много.
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе? - Поспаланка е 
14.   Разкажете някоя забавна случка. - Кажете ми, може ли да се спъваш във всеки кабел!?  hahaha
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички? - Такива бели, никога, ама тя не може и да стигне масата  Mr. Green Mr. Green Не, не давам, но майка ми изобщо не ме слуша и го прави всеки път  #Cussing out
16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде? - Вече само по 1 път- лятото, иначе зимата половин купичка сутрин и половин вечер. Роял Канин хапва
17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас? - Някои зеленчуци и плодове, но по малко...
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва? - Всичко обича. Не харесва кивита

19.   Миете ли му зъбите? - не, нямам никакъв шанс
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи? -Не се научи, ползваме кабинката в банята, сифона.
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели?
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
26.   Кучето ви чипирано ли е?
27.   Боледувало ли е? От какво?
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.
30.   Коя ви е любимата порода куче?
31.   Куче или котка?
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?
37.   Кастрирано ли е? Защо?
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод?
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го?
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?
46.   Какво бихте променили в кучето си?
47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.

Предлагам, да се копират въпросите и срещу тях, да бъде отговорът, но в червен или друг по - различен цвят.
Слагайте ги в скрит текст, като отгоре пишете "Отговори в лексикона" или нещо подобно, че да не изпишем темичката за 5 дни.
 Wink

Чакам нови предложения за въпроси или кои, да премахнем, ако ви харесва така, то направо отговаряйте.
Не го слагам в скрит текст, че не съм сигурна дали, ако е скрит, ще можете, да го цитирате и ползвате. Thinking
Имаме доста нови потребители и самата аз се обърках, кое кученце на кого е, така ще се опознаем, по - добре.
 Hug


За сега съм до 20-ти въпрос, после още

# 20
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
и от мен здравейте и да благодаря за новата есенна тема .Благодаря  Кукумявче!  bouquet

дано да успея утре да попълня и аз лексинона  Peace

Утро , на Айра също готвя орис със зеленчуци и някакви пилешки карантии-редувам всеки път ,дроб, воденички, и свински черен дроб съм слагала и кайма с ориз съм правила,  аи  сварена цаца с ориз , моята много я обича. Та слагам в купата 3-4 лъжици готвено и половин доза гранули -мешам че ми излиза соленичко ако е само на гранули моята

# 21
  • Мнения: 8 163
Утро, чесънът НЕ Е отровен за кучетата. Просто не трябва да се предозира, но това важи за всяко нещо, вкл. и за водата. 

Що се отнася до суровото месо, то е в пъти по-полезно за кучетата, отколкото готвеното или гранулите. Най-малкото защото е във форма, в която кучетата са генетично устроени да приемат. Докато живееше у нас, Беро ядеше само сурово месо на принципа на BARF храненето. Котките ми също бяха на сурово месо. Трябва да има информация за това на първа страница.

***

Лексикона ще попълвам когато мога. Готина идея!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 22:10 от Фея Кръстница

# 22
  • Мнения: 622
Фея, как да бъда сигурна, че месото е прясно..аз единствено съм давала на сурово месо, субпродукти и бедрена кост на Маша от теле гледано от нас. От магазина не смея без термична обработка. Особено след случая с ирландското месо на 20години, съвсем не смея.

# 23
  • Мнения: 68
Лексикон

Скрит текст:
1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е?
Берк на 7месеца
2.   Сложете три от любимите ви снимки.


айде стига толкова   Laughing
3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?
Баща ми е ветеринар, винаги съм била в контакт с много животни и детската ми мечта беше да имам куче. Майка ми казваше "Като се ожените си вземете каквото искате", така и стана сестра ми има Маша и Чара, аз Берк. Преди него имах морско свинче - Рошко
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече.
Много време търсих кученце, категоричко исках да е или от лицензиран развъдник или да познавам родителите/не внос от незнам си къде и т.н./ Един ден мм ми изпрати една обява, за продажба на немски шпицове тук в Казанлък и така... В момента в който видях петте кутрета при мама, аз си харесах черничкото
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.


6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?
Имам съпруг и момченце на 7г. страхотно се разбират и Цецко много се грижи за него и е много внимателен
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?
Бях категорична че ако имам немски шпиц ще е Берк, а  ако е чунхуа-хуа ще е Чоки Simple Smile Името има значение на немски е планина/но мисля че се пише Берг/  а на турски значи величествен
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
Първите дни предимно спеше, чак ме беше яд че немога да си играя повече с него,. Беше много послушен и спокоен

9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки?
В апартамент живеем, затова сме с малко кученце, но ако се преместим в къща вднага ще си взема голямо/може би Черен руски териер Simple Smile/Това ще ни е първа зина и незнам...

10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?
Веднага бих си взела още едно куче, спира ме малкия апартамент

11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе?
Аз се грижа, ако кажа на детето помага, но е малък да го разхожда. Като цяло съм ревнива към кучето и искам аз да си го обгрижвам.

12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи?
Може би "Обръщам ми внимание непрекъснато" хихихии обича мен  и мен слуша най-много

13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?
Когатпо е сам спи, ние там ли сме повече играе

14.   Разкажете някоя забавна случка.
Беше съвсем мъничък , около 700гр мишле, събуждам се през ноща и забелязвам че го няма в леглото му. Събудих ММ обърнахме къщата да го търсим и се оказа че една от възглавниците на дивана е паднала и той спи под нея Simple Smile

15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Бели чак не, голяма слабост са му чорапите ни, така че имам на няколко чифта дупки от острите зъбки. Храна от масата не му даваме.

16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?
Смених няколко прехвалени марки храни, но той яде само Роял Канин и консерви. Разбира се хапва и плодове и зеленчуци вскакви.

17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?
Гранули и и плодове
рядко варено месо но много обича

18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва?
Всякакъв вид месо Simple Smile


19.   Миете ли му зъбите?
Давам му дента стикс

20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи?
Разходките са сутрин и вечер, като сутрин е по-кратка а вечер гледам поне час да ходи. Долколко е научен ще разбера зимата, сега през деня е отворена тераста и ако има зор ходи там.

21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?
За съжаление нямаме кучешки градинки и ми сложно събирането с дру кучета Чара и Маша са много големи и него го страх от тях. Като цяло рядко играе с куета.

22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
Влизала съм в магазини за дрехи, когато беше много малък с разрешение на продавачката, а в кварталния магазин за хранителни стоки най-редовно :0

23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
тези които са му непознае лае, и то без да спре нещо ужасно е, ако не му обърнат внимание ги подушва и му минава но ако го дразнят става нещо страшно

24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели?
Не сме ходили на почивки, с това лаене по хората май няма и да идем. Оставяме го на моите родители или на сестра ми

25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
О да това чакам с нетърпение ще има торта и гости кученца и подарък разбира се Simple Smile

26.   Кучето ви чипирано ли е?
Да

27.   Боледувало ли е? От какво?
До скоро се борихме с демодекоза, ужасно беше надявам се да сме избили гадовете

28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)
На първо място хората да съзнавам какво е да си стопанин на куче и второ да градинки, места н акоито спокойно да бъда с кучето си.

29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.
Основния пробем е не кастрирането на кучета и безотговорни стопани дето си пускат кучетата сами да се разхождат вън...

30.   Коя ви е любимата порода куче?
О нямам такава куче ли е обичам го...

31.   Куче или котка?
КУЧЕ

32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?
Аааа безкосменото тумбаче, много обича да го чешат и на мен ми е любимо


33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?
О да аз много обичам да си целувам децата си и кучешкото и човешкото и то така..

34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?
Не съм гнуслива, особенно пък от него. С постоянно ресане, въпреки демодекозата не е имало косми из нас.

35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?
Има много играчки, предимно от детето, но и чисто кучешки Глезя го най-вече с любов.

36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?
От толкова инжекции, знам ли.. ще питам вета при следваща среща

37.   Кастрирано ли е? Защо?
Предстои му кастрация началото на октомври, причината ли? Обичам кучето си и и скам да го предпазя от заболявания и това непрестанно клатене ме влудява.

38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?
фронтлайн капки и пудра Тапилан. Винаго намирам по някоя буба в завидимост от сезона, мисля че  е неизбежно..

39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод?
Без повод го пускам само ако знам че в близот няма хора и кучета и на двора на село. До сега не ме беше страх от бездомни, но скоро ми се случи да ни нападне едно и мнгоо се уплаших...


40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го?
За сега не е имало инциденсти

41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
В квартала ни има много кучета и като цяло хората много му се радват.

42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?
Ххахаххахха

43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?
Да с вестник, много рядко ако се испишка или нещо друго.. в хола

44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?
Не

45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?
Щастлив, игрив и лаещ
46.   Какво бихте променили в кучето си?
Бих го направила по контактен с непознати/трябва да поработя над това/

47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?
Различно

48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?
От Казанлък съм на 31г. женена с момченце на 7г. сестра съм на "маша от долината"/за който незнае/ хихиихи
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
Кари ми е една от любимите героини, раздвам се че е част от форума хихиихихии

50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.
Най-вече много здравички кученца и стопани :0

# 24
  • Мнения: 8 163
Фея, как да бъда сигурна, че месото е прясно..аз единствено съм давала на сурово месо, субпродукти и бедрена кост на Маша от теле гледано от нас. От магазина не смея без термична обработка. Особено след случая с ирландското месо на 20години, съвсем не смея.

Няма ли някоя кланица в града? Или истинска месарница, като от едното време? А на пазарите няма ли местни животновъди?

Аз купувах месото от хранителните стоки, а карантията - от най-реномираната месарница в града (ходех веднъж седмично, когато колеха). Взимах каквото ми дадяха: очи, уши, трахея, дробове, кокали, далаци, опашки... До сурово непочистено шкембе за съжаление така и не успях да се добера. Кланицата беше подписала договор с местен лицензиран развъдник на кучета. Според договора всичкото сурово непочистено шкембе (green tripe) трябваше да се продава само на въпросния развъдник. Затова купувах или дехидратирано, или консервирано непочистено шкембе.

След всяко такова пазаруване Беро ме посрещаше на "ура". Много обича сурова храна, добиченцето ми сладко то...

# 25
  • Мнения: 622
Ех, този Беро  Heart Eyes! Има месарски магазини, но честно казано, изобщо не съм сигурна дали, прясното месо, което продават не размразено  Thinking. А кланници - то май в района няма, единствено трябва да дебна частник по селата..иначе и моите биха ме посрещнали така, ако им донеса такива лакомства.

# 26
  • Мнения: 19 485
Аз пък купих на моя непочистено шкембе, сушено. Ама няма такава смрад ви казвам, с два плика съм го затиснала, в мазето го сложих.....пипам само с ръкавици и се мия после - гадост! А кучето скача от радост и си хапва сякаш торта гараш му давам!

# 27
  • Мнения: 141
Утро, чесънът НЕ Е отровен за кучетата. Просто не трябва да се предозира, но това важи за всяко нещо, вкл. и за водата. 

Що се отнася до суровото месо, то е в пъти по-полезно за кучетата, отколкото готвеното или гранулите. Най-малкото защото е във форма, в която кучетата са генетично устроени да приемат. Докато живееше у нас, Беро ядеше само сурово месо на принципа на BARF храненето. Котките ми също бяха на сурово месо. Трябва да има информация за това на първа страница.

***

Лексиконът ще попълвам когато мога. Готина идея!
Това за суровото месо го чувам зя 1 път но аз лична не бих им дала

# 28
  • Мнения: 8 163
... иначе и моите биха ме посрещнали така, ако им донеса такива лакомства.

И торбите ще ти пренесат даже  Laughing

# 29
  • Мнения: 622
Лексикон:
Скрит текст:
1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е?
Маша, 6г., Чара 1г.
2.   Сложете три от любимите ви снимки.
Маша и Чара с жълтата панделка

Чара и Маша

Маша и бебчетата

3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?
Маша ни е подарък, Чара толкова беше гальовна у гушкава, че решихме да си я оставим. Имали сме.Имали сме котарак и чинчила.
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече.
Маша-подарък, Чара-от наше кучило. И двете са от лицензиран развъдник.
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.
Чара
 

Маша

6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?  
С възхищение Simple Smile. Имам едно дете, тийнеджърка Wink. Ами детенце е в такава възраст, че живота много я иска и не иособено до кучинки.
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?
Маша-кума ми, Чара-аз, исках да и викаме Люба, защото по документи е Любима, но ММ не щя.
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
Маша дойде на 3 години при нас и нямаше нужда от специално място и играчки. Чара-до 4 месечна възрасти живееше с братята си и сестричката си. Играеха основно с гумени играчки и спяха или при мама или гушнати на куп.
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки?
В къща. вътре. Слава богу, нямат нужда от дрешки  Mr. Green
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?
Имаме коте, Чара иска да играе с него, Маша не го харесва.
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе?
Аз, ММ и детето същопомагат. Когато ги къпя на двора се справям сама, но когато е студено ги  къпем във ваната и ми е трудно сама.
12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи?
Маша-ти си любовта на живота ми. Чара - ти се прибра, ура, хайде да играем
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?
Маша-спи, Чара0играе.
14.   Разкажете някоя забавна случка.
Разходжам кучинки, в края на града. Момче и момиче седнали на едно училищно игрище и си гугат влюбено. Минавам покрай тях, момчета-извинете кучетата каква порода са, аз отговарям, момчето се обръща към момичето - видя ли, че са кучета, после към мен - тя си помисли, че разхождате козички  Shocked Crazy hahaha
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Бели- Чара. Храна от масата- не. давам  Embarassed.
16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?
Гранули. 2 пъти на ден.
17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?
понякога месо, зеленчуци, плодове, сурови ядки
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва?
странно но обожават хляб.
19.   Миете ли му зъбите?
не
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи?
1 път, иначе по цял ден са на двора. Преди хранене излизаме. Маша беше научена, Чара с излизане на двора много често и подканяйки я да пиша, изключително бързо се научи
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?
не, основно игарят двете. Няма условия и кучешки градинки
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
не
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
пазачи са и двете, особено Маша, не пускат никой в къщи когато ни няма, дори хора, които познават
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели?
Да. На море.
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
Празнувахме на Чара, смятам, че май няма нужда от такива неща, така или иначе те не разбират какво става
26.   Кучето ви чипирано ли е?
да и двте
27.   Боледувало ли е? От какво?
Маша има болен стомах
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)
Трябва да има градинки и заграждения които да бъдат само за кучета
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.
Бездомните кучета са ми огромен проблем, защото повечето се спускат да нападат и лаят по моите кучета. Принудих се да ги карам с колата на края на града, за да ги разходя. Не ги храня. Трябва да се кастрират, за да не се размножават.
30.   Коя ви е любимата порода куче?
Влюбена съм в черния руски териер, както винаги казвам - породата води до пристрастяване
31.   Куче или котка?
и двете, котара ни се прибра
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?
целите са ми любими  Crazy, мачкам наред
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?целувам ги, Чара ме целува, Маша по-рядко
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?
не ме е гнус. С много ресане.
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?
по всякакъв начин ги глезя. Чара има страшно много играчки, лакомства купувам редовно, от дрехи нямат нужда
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?
чесно казано незнам..
37.   Кастрирано ли е? Защо?
не, защото са родословни
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?
Фронтлайн и кашки Килтикс
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод?
само извън града, когато няма хора и кучета. Наморник не ползвам. Страх ме е от бездомни и пуснати кучета, без повод. Кучетата ми са сравнително послушни, но е имало сличаи когато съм ги удържала на косъм да не се сбият с пуснато куче което обикаля около тях и голи зъби, все пак са големи животни
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го?
Те не са хапали, Маша е хапана като малка, Чара-не.
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
ами не съм имала проблеми
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?
Ако ми дадат 1 милион ще дам Маша, защото тя няма да се даде и хем ще съм богата хем ще имам Маша. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Майтап!
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?
удряла съм ги 2-3 пъти. Не са наказвани.
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?
живея в къща
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?
Маша-любов,признателност,пазач. Чара-радост,щастие,любов
46.   Какво бихте променили в кучето си?
В Маша..незнам, Чара-дисциплината.
47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?
минимум 160 лв.
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?
От Казанлък, 39г., семейна с едно дете, гл.счетоводител(егати скучна та професия..😆), сестра Зузка Wink
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.
грижете се за любимците си и най-важно обичайте ги така като те вас-безрезервно!

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 22:52 от Маша от долината

Общи условия

Активация на акаунт