Да спим с бебето – да, не, понякога?

  • 8 190
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 910
Цитат на: Erica
Ами...желая ви успех в отбиването в друга стая...


Благодаря. Чул те Господ. За сега се ширим в едностаен бокс. Та така или иначе сме в едина стая, ако не в едно легло.

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Raya
Цитат на: Erica
Ами...желая ви успех в отбиването в друга стая...


Благодаря. Чул те Господ. За сега се ширим в едностаен бокс. Та така или иначе сме в едина стая, ако не в едно легло.


Оооо..вие така или иначе нямате избор...желая ти на първо време по- голямо жилище  Stuck Out Tongue

# 17
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Raya
Интересно ми е, откъде мамите, чиито бебета спят в "самостоятелно" легло, знаят, че ще е трудно после да го преместя от общата спалня. Звучи ми малко като "ако го кърмиш дълго, трудно ще го отбиеш" или " ако го кърмиш на поискване, ще му развалиш стомахчето" и т.н.

Митове....

За митовете мисля, че са създадени въз основа на опит. За някое дете може да не са верни, за друго - да.
Иначе и ние сме в една стая, защото имаме спалня и хол, но в хола няма как да я сложим...  Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 3 910
Erica,

Мерси за пожеланието. Дано.

Цитат на: petty
За митовете мисля, че са създадени въз основа на опит. За някое дете може да не са верни, за друго - да.
Иначе и ние сме в една стая, защото имаме спалня и хол, но в хола няма как да я сложим...  :roll:


Все се сещам, когато стане въпрос за спането в отделна стая или легло, за наровете в хижите. Всъщност навремето по селата (и бедните семейства в градовете) са спяли в една стая и на едно "легло". Ако може да се нарече "легло" платформата покрай една или две от стените. Струва ми се, че спането отделно е по-скоро израз на социален статус и се налага по-масово именно поради това.

# 19
  • Мнения: 278
Mного интересно!
Съгласна съм, имах чувство, че за мен са писали на места Laughing
Тъй като от всички страни чувах колко е лошо да спи при нас, упорито го натисках в креватчето му и няма и няма сън за нас Sad
Бях се побъркала, 3 седмици се тормозехме всички!
Вече няма проблеми, даже се отказа от нощното хранене - като промърка го гушвам и той пак заспива! Събуждам се секунди преди него и не ходя като сомнамбул! Чувствам се свежарка  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 20
9 месеца сме спяли в един креват, че ся ли няма? Е разликата е от коя страна на корема на мама, ама от дълго време се знае, че при мама е най добре и сигурно. Нии с мойта Бубка от време на време си подремваме заедно, но съм се убедила че когато спи пр имене сутринта между храненеята в 6 и 9, след това цял ден е весела, игрива и добричка, а иначе....... А и аз съм свикнала да си спинкам с някого и тъй като си нямаме тати, си спим двечките. Но в умерени граници, че да не я привикна пък само при мене да спи.

# 21
  • Spain
  • Мнения: 3 750
е.. ние си спим две4ките и бая 4ести4ко Simple Smile харесва ни и на двете ... но разбира се не през цялата нощ ....
пък за статията - ще изкажа едно ама ли4но мнение (да не ме оругаете после Simple Smile ) . много шаш ,много нещо - може ли така да се плашат  бъдещите маи4ета бе Simple Smile ами те о4и няма да склопят като го про4етат това . е разбирам 4е е интересно ....но аз като го 4етох сърцето ми се свива6е . няма ли  нещо по  .. оптимисти4но , разведряващо , не за спирания на ди6ането и синдроми на детска смърт Simple Smile. другото което маи е пропуснато да се добави е 4е процента на децата с такива респираторни проблеми не е голям май Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Ние пък сме обратното. Откакто се е родила бебка спи сама в стая. Спи си по цяла нощ, както и ние.

Преди седмица ни се наложи да спим заедно /в една стая/ и аз цяла нощ не спах, както и мъжа, че и Дариа. Той хърка, Дариа се буди и започва да си играе с биберона или да пее, аз го ръчкам, тя ни вижда и започва да се надига, той се буди... Ужас беше. В 6 не издържахме повече и станахме, оставихме я сама в стаята и тя си заспа блаженно.

Та различните деца - различно са свикнали.

# 23
  • Мнения: 2 655
Toва е просто невероятна статия.
БЛАГОДАРЯ ТИ IVA_D!

Първият месец след като се роди АЛИ я кърмех на два часа през ноща, заради жълтеницата и препоръката на докторите /накараха ни да се разпишем, но това е дълго за обяснение и е вече минало/. Преживях голям кошмар Shocked , като всяка млада /аз никак не съм млада, а по скоро престаряла/ мама. Събуждах се на всеки 5 минути и проверявах дали диша, завита ли е добре, намокрен ли е памперса и т. н. Звънеца звънеше през 2 часа, защото се страхувах да не проспя кърменето и да се влоши бебето. Кърмех и отново връщах в коша малката АЛИ. През деня не знаех на кой свят живея. Ходех като сомнамбул и все бях недоспала. Върху мен тежеше и цялата къщна работа /готвене, чистене, пране и т. н./ След втори месец бях вече без сили. Ставах на първото кърмене и я взимах в леглото ни, винаги заспивах преди нея. Така тя осъмваше в нашето легло. На третия месец и стана малък коша и АЛИ започна да се събужда само като я преместя в него. Реших и спрях да я местя. Просто вечер се гушваме със съпругът ми от двете и страни и сладко спинкаме тримата Wink . Понякога дори не се събуждам тя като суче.
Това ми осигури спокоиствие, добър сън и най-щастливата усмивка сутрин на нашето бебе. А то разполага за целият ден с една ведра, наспана мама винаги готова за нови игри и забавления. Laughing

Доскоро страдах от скруполи. Майка ми се накара, свекърва ми само намекна, че не е правилно, приятелите ни изумяха и получихме ред критики, но продължихме да спим тримата заедно. След като прочетох горенаписаното съм уверена, че постъпваме правилно, а и нали ни харесва? Wink

# 24
  • Мнения: 883
Честно, изобщо не мога да ви разбера как спите с бебетата си, аз не мога да мигна, ако я взема в нашето легло. Случвало се е 1-2 пъти и като заспи си я слагам в нейното. А и тя много трудно заспива при нас- постоянно чопли нещо, скубе ме,  бърка на татко си в носа...

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Raya
Цитат на: Erica
Олелелее...и до кога така смяташ?


Докогато се откаже сам, защото е вече "голям". Идеята първоначално беше на таткото.

Интересно ми е, откъде мамите, чиито бебета спят в "самостоятелно" легло, знаят, че ще е трудно после да го преместя от общата спалня. Звучи ми малко като "ако го кърмиш дълго, трудно ще го отбиеш" или " ако го кърмиш на поискване, ще му развалиш стомахчето" и т.н.

Митове....

на братовчедка ми сина и е на 3г и 6 месеца и все още спи до мама. Отказване няма. Не иска, страх го е. Аз сигурно съм много лоша майка, но сина ми го взимаме на спалнята да си поиграем, да го нагушкаме и нацелуваме и толкова. Той си знае, че това е леглото на мама и тати( моя син е на 1г. 4 месеца) и си знае че малкото легълце е негово. Спал е до мен няколко пъти, но м/у мен и мъжа ми - никога.
 Отбивай го сега, когато е по-малък, защото после става невъзможно. Детето им ще стане скоро на 4 години и не иска да си само...

# 26
  • Мнения: 460
Ние направихме пък едно голямо легло в спалнята':multi:' не ни стига, че взехме едни от най-големите матраци, но и залепихме от двете му страни детските легълца, така всеки си спи в легълцето, но ако има проблем само се надига, прескача мама или тати се намесва помежду ни Laughing  
И аз като повечето мами за да си осигуря още няколко часа сън след първото кърмене на голямто ни вече момче:) го вземах да се гушка до нас, на него естествено му хареса много и после сам ставаше и се примъкваше до нас, а после направо не му се тръгваше, и така се гушкахме тримата, но матрака ни тогава беше къде-къде по малък от сега.  В желанието си да го науча да спи на легълцето си без да му липсваме, залепих три стола в редичка до неговото и те трябваше да бъдат за мен разбира се #Crazy   след  няколко вечери твърде неудобни реших, че ще е по разумно и удобно за мен да залепя неговото легло за спалнята. А това решение определено се хареса на всички, сега се гушваме, гушки, цунки и след това следва: айде сега в твоето легълце, прескача през тати, тати го завива и човека заспива блаженно Grinning  И всички сме доволни Grinning

# 27
  • Мнения: X
А, благодаря, ама всеки да си знае кревата. Naughty  Все пак, освен родители сме и мъж и жена. luvbed  Пък и аз съм спала в стаята на наш'те до 5 години и не ме питайте как свикнах да спя в друга стая, като се роди сестра ми.... #Puppy dog даже се стигна до нощно напикаване. Ако се роди друго дете какво ще правите с първото? Айде мама, от днес неможе да спиш при нас.

# 28
  • Мнения: 458
Slojna e tazi tema, pri nas vaprosa e re6en taka - az i malkiq spim v edna staq, vseki v svoeto leglo, a maja mi si spi blajenno v spalnqta i taka ve4e 6m.  Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз по принцип смятам, че е хубаво детето да си знае креватчето, НОООО - какво става при нас - малкият маймун се буди нощем по около 220 пъти и единственото, което го приспива отново е на мама цицата.Е, писна ми да ставам, да кърмя, да местя в кревата, не, благодаря!!!Сега, като вече спшинкаме заедно, установих, че страхотно ми харесва - чувам му дишането и го чувствам как мърда крачета по юрганчето - много ми е кеф!!!А и се гушкаме доста Grinning Обаче големият въпрос е  - как ще се отучваме после?Нямам представа...

Общи условия

Активация на акаунт