ПЪРВОКЛАСНИЦИ на прага на училище - 7 тема

  • 33 367
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 8 309
И аз задължително ще лисна менчето с вода и здравец. За целта си имаме дори специално старовремско истинско менче. Никой не се сърди при нас, макар да сме на първия етаж. И за каката лиснахме. Peace
Преди малко взех букетите - прекрасни са. Peace Купихме и бисквитена торта. За вечерта пожелаха да поръчаме пица, макар че имах други планове. Но утре те командват парада, така че ще изпълним тяхното желание. Grinning Питка обаче ще направя, независимо от пицата. Peace
Бъдещият първокласник в момента кара колело и хич не мисли за утре. Кака му се вълнува вече. Аз - още не. Mr. Green
Жаси, стискам палци, всичко ще е наред. Praynig Hug

# 331
  • Мнения: 1 884
Едвам ви изчетох, ей нямате спирка.. Laughing

Аз днес съм със зверски обрив по лицето и ме сърби ужасно. Идея си нямам какво може да е.  Tired
Детето е спокойно, няма търпение да тръгне на училище. Даже ме пита дали утре ще учат, ей голям мерак има.Дано се задържи така през цялата учебна година. Laughing
 Преди малко надписах и подвързах тетрадките и всички неща които ще седят в училището.
Изрязах и картоните за звуковия анализ. Остана още малко.

Часовник няма да давам. Като ходи на плуване трябва да го сваля ,после да го слага. Къде сложила, къде не.Ще го изгуби.

Всяка година и аз поливам с вода. Blush

# 332
  • Мнения: 1 733
Еми, това е - ние сме готови. Умирам от притеснение, че сме забравили нещо..... Чудя се изобщо как ще спя тая нощ. Някой по-напред изрази съмнение, че ще може. Поне ще има с кой да си пиша тук в темата. Grinning

# 333
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 8 309
Оооо, ще си спя най-спокойно. Mr. Green Може би, защото няма да ми е за първи път, затова. Давам го по-леко. Даже тетрадки не съм подвързвала. Утре вечер ще подвържа нещата, които ще им трябват за вторник, другите - постепенно. Чантата няма да е пълна, с празна ще тръгне утре. Нали в училище ще им дадат нещата, за да я напълнят. При нас целият комплект традиционно чака децата на чина, вързан с панделка и здравец. Така че ще е с празна чанта. Peace

# 334
  • Мнения: 1 733
Друго си е да имаш опит. Peace
Аз се чудя раница да взимаме ли? Thinking И да забравим нещо вкъщи, училището ни е на 2 минути, така че няма да го мисля отсега.
И аз не съм подвързвала тетрадки. Не остана време от ремонта.... Confused

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 23 216
И учебници, и тетрадки и аз утре, а Гушкан ще си зареди несесерите.
Утре отиваме с букета (и питката) и празна раница за учебниците.
На съня не ми пречи. Като си легна, чета и изобщо не се сещам.
Взехме от Икея 'контейнер', щерката е много щастлива и току въздъхва: "Ех, кога ще стане утре..."  Crazy

# 336
  • София
  • Мнения: 1 504
Ние няма да носим раница...учебници ще са завързани с панделка и боцнат здравец, мисля направо в някакво пликче да ги сложа...и баща й като си тръгне да ги вземе, че той няма да остане до края на откриването на учебната година. Раницата съм я подговила с програмата за вторник /без учебници, които ще добавя/, имат и рисуване...А програмата само за този вторник ни я продиктуваха на РС, утре ще раздатат официалната програма за всички дни...
За спането - не знам, хем ми е притеснено, хем не...по-скоро организационно режима ни много се променя, защото до сега и двамата ги водехме в ДГ, сега първо каката, после него...ще го мислим в движение  Crazy + всички притеснения около промяната  въобще "порастването" на едното дете...може и аз да си отвися във форума:)))))

# 337
  • Мнения: 3 007
Заформяме се будна среднощна група Joy

# 338
  • sf
  • Мнения: 12 738
Въобще нямам намерение да не спя, освен ако нетпространството не предложи нещо изкушаващо  hahaha
Утре цветята, голям плик за учебниците и това е  Mr. Green

# 339
  • Мнения: 20 238
Аз ще взема раницата с повечето неща, за да не я мъкне вдруги ден и да й тежи. Папката-кутия, спортен екип, несесер, петнайсетина тетрадки, блок за рисуване и кецове-събира се доста и тежи много. Ако ни дадат учебниците да ги разглеждаме, ще ги върне в найлонова торба.


Ние вчера и днес само обикаляме по кафенета и паркове. Ученичката не се е притеснила много. Може би защото ще е втора година в същото училище, а и на родителската също я взех. Все още само игри са й в главата, та ще видим.

Замислихте ме за торбите за екипите. Миналата година в нищо не съм го слагала. Той стоеше в шкафа й и се преобличаха в стаята. Не знам тази година дали пак в стаята ще се преобличат. Шкафчетата ми се сториха ужасно малки, якетата ще са в стаята, място за обувки не видях да има.

Жасмин, стискам палци всичко да е наред!

# 340
  • БГ
  • Мнения: 746
ние ще носим раницата, тоалета е готов, изгладих висчко. не съм подвързвала-утре акто вземем учебниците. Ввашите моливи и флумастери в несесери ли стоят?
Нашите са си  в опаковката но се замислям, че постепенно тя ще се скъса.
Жасмин, стискаме палци, всичко ще е наред! Peace
ще плисна вода, ама нито имам менче, нито здравец........голяма съм домакиня аз Whistling

# 341
  • sf
  • Мнения: 12 738
Аз му сложих в несесер моливите, химикалките и т.н. Сигурна съм,че няма да има търпението да ги връща в опаковките  Rolling Eyes

# 342
  • Мнения: X
И аз задължително ще лисна менчето с вода и здравец. За целта си имаме дори специално старовремско истинско менче.

Еее, супер! Много ме е яд, че не се сетих да си купя едно отнякъде! Ето тук виждам, но и по магазините за сувенири сигурно има. http://oreshak.bg/medno-menche-kotle-5375
Нищо, ще караме с чашата.  Grinning

Иначе раницата ще я вземем задължително, защото е непромокаема и ако вали дъжд, учебниците няма да се намокрят - което не е много сигурно, ако са в торба. Пък и малкият иска да си я носи, има и чадър в комплект с нея.

# 343
  • Мнения: 1 733
ние ще носим раницата, тоалета е готов, изгладих висчко. не съм подвързвала-утре акто вземем учебниците. Ввашите моливи и флумастери в несесери ли стоят?
Нашите са си  в опаковката но се замислям, че постепенно тя ще се скъса.
Жасмин, стискаме палци, всичко ще е наред! Peace
ще плисна вода, ама нито имам менче, нито здравец........голяма съм домакиня аз Whistling
Сигурно има в някоя градинка около вас. Peace

И аз смятам да заложа на несесера - по-бързо се прибират нещата.

# 344
  • София
  • Мнения: 1 683
Морена, може ли да покажеш "контейнера" от Икеа, че май такива трябва да вземем за целия клас.

Иначе и ние сме готови, плика с дарението, скромно цвете с панделка, документите и празна чанта.
Ученикът преглежда от време на време нещата, иначе не е притеснен, утре отива на купон да се запознае с другите деца преди да почнат да учат. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт