ОКТОМВРИЙЧЕТА пак празнуват, стават на 4 и все повече лудуват :)

  • 45 854
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 873
Добро утро!

Макар и здрава като камъче, Юлето не издържа на вирусната атака и се разболя миналата сряда. Не знам дали това не се дължи на факта, че миналият понеделник от градината бяха решили да се покажат какви са купонджии и спретнаха на децата тържество по случай запалването на коледните светлини и заря! Заря, моля ви се! Детето беше толкова ужасено и стресирано, че само ми повтаряше "Хайде да се махаме от тук!" На това отгоре, като ги извели навън за зарята, валеше дъжд и на Юлия не и бяха сложили качулката. Косата и беше мокра, когато я взех! Значи, не мога да разбера-цяла зима, дори при хубаво време не ги извеждат децата, сега решили в дъжда и ниските Т да ги изтипосат навън. И нали знаете как става, като настине детето, вирусите имат около 3 дни инкубационен период, та в сряда вечер беше готова с хрема и болки в гърлото. Така че си е вкъщи и дори утре за коледното тържество няма да я заведа. Хич не ми пука-тази нощ за първи път е спала без кашлица, а вчера не съм бърсала нито веднъж нослето! Има тепърва да празнуват Коледа в градината. Лили на първото си коледно тържество също беше много уплашена и на снимките изглежда като стресирано животинче.

Намерихме решение с гледането-детски център! Вчера изкара 4 часа в един такъв, а днес ще я оставя за близо 6 часа. Дори ми направиха пакетна цена с добра отстъпка и включена храна. И снощи не искаше да си тръгва, нищо че беше капнала от игри! В детския център се запознах с една мама, чието дете беше играло с Юлето. Заварихме ги двете да рисуват с водни боички и изглеждаха супер спокойни. Та тази мама каза, че походили малко на градина, полежали в болницата и приключили въпроса ooooh!
Ние сме късметлии, значи. Юлия излекувах с хомеопатични и вит.Ц. И на лекар не сме ходили. Малко Виброцил капах като пожълтяха секретите и това е. Даже се случи, че тя сама се предозира с хомеопатичните, понеже те са сладички, и тя решила, че ще се лекува сама, докато аз чистя с прахосмукачката. Изкарах си акъла  Shocked Като я попитах защо го е направила, тя рече "Ами защото кашлям!" После прочетох, че са правени опити с възрастни, изпиващи наведнъж по цяла опаковка от този вид лекарства и нищо им нямало, от където се стигнало до извода, че всичко е плацебо  Thinking
Както и да е, днес ми е последният работен ден за тази година и даже малко ми е тегаво, че ще работя чаааак след повече от 2 седмици. Но пък ще си обърна внимание на децата  Heart Eyes
Почти приключих с коледните подаръци.....

Весели и топли празници на всички!  Hug

# 136
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Привет и от нас, днес беше тържеството ни, беше много хубаво - имаха театър, актьорите бяха чудесни, децата се забавляваха много. Ая от седмица не ходи на градина заради сополи и кашлица, но с ръка на сърцето в момента не мога да обвиня градината. Аз се срещам с поне 100 деца седмично, мъжо е по-цял ден навън и с хора контактува, няма гаранция от къде си лепна екстрите, но здраве да е. С хомеопатични караме и ние, всеки ден е по-добре от предишния.
За Коледа ще съберем родата или поне част от нея - хората, които си имат приказка и се понасят у дома  Laughing Подаръците вече са опаковани, Ая знае, че Дядо КОледа носи само 1 подарък, другите си ги подаряваме помежду си  Peace
Живот и здраве нова година ще посрещаме в Берлин  Peace

Оли, при нас положението е същото - тръгна с кеф, сега прави уговорки да не ходи повече, дядо й щял да я гледа, но няма да я оставя така, поради ред причини.

# 137
# 138
  • Мнения: 61
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ОТ НАС С КАЛИ И ИВЕТО!!!Пожелаваме всички здраве, щастливи мигове и поводи за  усмивки Hug Hug Hug

# 139
  • София
  • Мнения: 412
Весели празници и от нас с Тери  Hug Дядо Коледа ни донесе всички неща от писмото, много им се радва детето. Обеща, че ще слуша, защото иначе Дядото ще дойде да си ги вземе, ама както винаги на обещание си останахме  #Cussing out Не знам какво да го правя това дете, защо така прави, направо  #2gunfire Всичко е наопаки, упорства, спори, все е "не" и "няма"... Добре, че ме викнаха да помагам на един коледен щанд пет дни, та получих малко почивка. Работа имаше мнооого, но си починах прекрасно  Joy Сега баща му е изкаран от равновесие - след пет дни сам с него и името трудно си казва  hahaha
Enidi  hahaha С хомеопатичните е същото при нас - "Кашлюк, кашлюк. Мамоооо, пак кашлям много, дай ми от хапченцатаааа"  Joy Браво, че сте го измислили с парти центъра, но не ви ли излиза соленичко?
Тери тръгна в Двореца на децата, изкара две пълни седмици + този понеделник Shocked Сега са във ваканция и му липсва - пита за там, разказва готини неща. С две думи - доволна съм. А и той. Е, не ни се разминаха драмите - всяка сутрин опищяваше света като го оставях, но затова пък доста трудно си го взимах  Mr. Green Имаше някакви предпочитания към учителката на другата група - всяка сутрин след пет минути рев и уговорки да не го оставям, ме лъжеше, че му се пишка и от тоалетната ми избягваше в другата група. Накрая писах молба за прехвърляне, тъй като създаваше доста неудобство и за двете госпожи с това постоянно гонене по стаите... Хората проявиха разбиране и в понеделник, след като му чу бойните викове пред нашата стая, се показа неговата любима учителка и ни каза да му прехвърлим нещата от шкафчето при нея. С триста се втурна към стаята това ми ти диване  Joy И спря да се уговаря да не го оставяме - изгони ни направо: "Хайде вие отивайте на работа, стига сте стояли тук!"  hahaha Ходеше му се и във вторник, но госпожата казала, че ще е само той и баща му й казал, че няма да го води. Много се радвам, че нещата най-после започват да се нормализират и е щастлив, много се обвинявам за гадостите, които са му се случвали в градината. Имам чувството, че заради това се обърна срещу мен и спря да има каквото и да било уважение - сякаш ме наказва  Cry Най-вероятно, обаче си се самонаказвам с тези мисли, а детето си е просто в протестиращ период. Дано е така.
Весело посрещане на 2015-та, дано всички са здрави и усмихнати!  Hug

# 140
  • Варна
  • Мнения: 913
Весела Коледа, момичета! Надявам се, че се наслаждавате на прекрасни подаръци и щастливи и послушни деца. Не помня кога последно се включвах и кой знае кога пак ще успея. Дет се вика да минава нова година, та да си почина малко. Исках да пускам Даниел в сборните групи в понеделник-вторник двете седмици, ама уви казаха ми как "по правилник родителите, които си били у дома по една или друга причина, си задържат децата, когато са сборни групи".. То всичко прекрасно, ама ще се видим в чудо сигурно след 2 седмици и половина у дома. Той една като не ходи и настават пазарлъци, пък почти 3 седмици.. Да не ви казвам и как не иска да излиза - то и да излезем не че може да седим 100ч навън, ама все е нещо. Обаче уж иска и като кажа хайде да се приготвяме, сякаш му казвам измисли си хиляда глупости за вършене. Почва да си играе, заглежда се по ТВ, закача сестра си, чудо. Аз ако случайно се оправя през това време и приготвя малката, пък той се мотка, тя туко се изнерви - я и се приспи, я и е топло вече у дома, облечена като за навън.... Купон бе.  Mr. Green
А при дребната новото е, че я захраних на 5м. Покрай някой съображения и видното желание на детето и интерес към масата и храната, не дочаках до 6тия месец. Обаче пу-пу засега яде и няма нищо общо с батко си, който просто опитваше най-много лъжичка две преди да се намръщи и затвори устата.
Иначе и двамата са ми болни леко. Той със сополи, тя покашля малко и и хърка носа, но се надявам леко да се разминем.

# 141
  • Мнения: 873
Честита Коледа и от нас!

Добрият дядка донесе на децата, че и на родителите им всичко поръчано в писмата и една екстра-зверска, безобразна, задушаваща, омаломощаваща гнойна ангина при Лили. Няма да влизам в подробности какво преживяхме и как едва на 5тия ден от АБ се понадигна и продиша, но да ни е жива и здрава ЛЛ, всеки ден се чувахме в нея и бяхме в пълна бойна готовност, въпреки почивните дни   bouquet Така де, малко се прецакаха празниците, но пък успяхме да се видим с половината бабо-дядо и чичо-леля, а и да отидем до Русе, където се радвахме на страхотен снеговалеж, а с ММ откраднахме час-два за нас двамата  Heart Eyes

kitty_ls, много се радвам, че сте намерили разнообразие в ежедневието за хлапето. А тези услуги безплатни ли са?  Thinking Юлия и тя така ме праща да си ходя, като я оставя в любимия детски център, а като ме види-прави едни тъжни физиономии и реве, че не се наиграла  hahaha Не се терзай за детската градина, минало е вече!  Peace

Мира, радвай се на времето с баткото-ваканциите за са това  Mr. Green Да, трудно е-детето излиза от форма, ти полудяваш, бебето се превъзбужда, но пък толкова е тъжно, когато голямото човече проплаче "мен не ме обичате, все сте заети и за мен няма време". В последните 2 седмици Лили за втори път изпада в такава криза, хем е по-голяма и едва ли не си има неин живот. Днес ей така рева неудържимо в колата, като спусъкът беше това, че ММ подари на мен фирмен тефтер с химикал, а за нея нямаше. После двете с нея излязохме малко на шопинг-глезотийки и тя си призна, че просто и се е насъбрало и имала нужда да си поплаче, че да и олекне  Confused

Днес е прибрахме и започнах да стягам багажа за следващото пътуване. Пуснах и пералня, че ще ни трябват повечко дрешки. Заминаваме за Солища, на 5 км. от Широка Лъка. Прогнозата обещава студ и сняг, та съм предвидила по 2 ката дрехи на ден на човек  newsm78 Дано стигнат и чорапите, че планираме снежни пързалки. Наизвадих гащеризони, ръкавици....Сигурно и някакви лекарства трябва да предвидя. Лили ще пие АБ още 3-4 дни и уж ще е  здрава вече, но знае ли се. Акумулаторът на колата се прецака завчера, но добре че имаме резервен, та "спестихме" 150лв. за нов  ooooh! Веригите за гумите съм в колата. Децата са запасени с прилично количество шоколад и бонбони, детско шампанско, а ние-едно кило филе тип "Елена" и 3 литра пелин  Mr. Green Ако съм пропуснала нещо, казвайте! И стискайте палци за безаварийно пътуване  Praynig

На 30ти в последния момент сън на козметик и фризьор, та ако ще трябва да ме спасяват от някоя снежна преспа, поне ще съм красива  Flutter

Весело посрещане на Новата година и здраве на всички!  Hug

# 142
  • София
  • Мнения: 412
Ужас, милото дете и горките вие  Hug Много хубаво, че пак поемате на някъде, чак позавидях  Blush Професионалното изкривяване  Laughing - бенгалски огньове и пиротехника?
В Двореца таксата е 60 лв, което си е почти безплатно  Mr. Green Декември го сравнявам с октомври и ноември е детската - за двата месеца е ходил общо 10 дни, като сме платили общо 60 лв. Декември - беше болен още от градината и тръгна чак на 8-ми, но си беше плътно до 22-ри вкл. При това още е здрав  #Crazy И пак 60 лв. Но е без храна и от 8:30-9 до 12:30. Но мисля, че заради това е щастлив. И здрав.

# 143
  • Мнения: 61
Днес си отива една от най-щастливите години в живота ми. През нея се роди синът ми Ивайло и направи семейството ни по-щастливо, а домът ни още по-уютен .Току що моето малко порастнало момче направи първите си крачици с моя помощ!!! Най- големият подарък за мама за края на годината.Пожелавам на всички вас една Нова Година пълна със здраве, щастливи мигове и сбъднати мечти !!!

# 144
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Честита нова година, момичета! Нека бъде изпълнена с радости, успехи и слънчеви (топли) дни! Бъдете здрави!    bouquet  bouquet  bouquet

Тони, честити крачета на Иви! Нека го заведат на красиви места  Heart Eyes

От 23 декември ми е такава лудница, че с цялата си "наглост" продължава... Почивните дни отлетяха, споделих ги със семейството ми и приятели любими... Къщата ми е като кочина - подаръци, багажи... направо думи нямам, но някой ден и това ще се оправи!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 145
  • Мнения: 3 638
Здравейте! За много години!
Напоследък почти не влизам във форума, но сега имам проблем с Яна и моля за съвет.
Не ще да слага шапка, дори в най-големия студ. Мислех, че е защото все иска прически да не си развали прическата ама от два дни ходи със спусната коса, само си я слага зад ушите и пак без шапка, без качулка - в най-големия студ  ooooh! ooooh! ooooh!
Не ща да я насилвам, но за неделя съм й планирала скандала, по-добре да пореве малко отколкото да пипне някой синузит!

# 146
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Anbibian, напълно те разбирам. Ая не даваше шапка да се сложи през зимата, когато беше на година, за ръкавици да не говорим. Признавам  - това не ме е спирало от разходки и не съм стигала до скандали. На следващата зима все едно детето беше сменено и вече имаме голям набор от шапки - просто защото си ги иска  Peace

# 147
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Ето ме и мен за пръв път през новата година.Хайде да раздвижим темичката, жалко е, че повечето момичета вече не пишат, като че ли колкото повече растат дечицата, толкова по-малко време намирате за тук,аз мога да пиша буквалн овсеки ден, защото съм у дома с Ивайло, но не върви да си пиша сама Mr. Green
Анбибиан-опитай с добро, ти сигурно си опитала, кажи на Яна, че така е много красива, това при Кали върши работа за някоя дрешка.
Как е Яна, напредва ли с говоренето, намали ли боледуванията, свикна ли с градината?
Марси - както разказваш, готино сте си изкарали празниците, пожелавам ви скоро пка да отидете някъде.
Ние вчера водихме децата на Панчарево, обядвахме там в едн оресторантче, Кали после каза на баба си ,че сме били на море, много беше въодушевена Grinning
Сега в събота съм именничка, дано е хубаво времето и децата са здрави, решила съм да се разходим и пак да хапнем навън, нямам никакво намерение да готвя и да не излизам от кухнята Grinning
Това е за сега от мен, хубав ден Hug Hug Hug

# 148
  • Варна
  • Мнения: 154
Здравейте момичета!
Честит имен ден, Тони! С най-искрени пожелания за  много здраве, любов и щастие!
И аз съм си вкъщи и мога да пиша по-често, но виждам, че някои от майките пишат в темата за три годишните деца.
ММ беше тук за един месец и сега като тръгна сме си отново само двете. На градина не иска да ходи и сега сме се споразумяли да я вода за по един ден- в понеделник и четвъртък. Водя я закусила и я вземам първа, защото в градината нищо не яде. И се сещам да ви попитам има ли други дечица на които да не са им избили вторите кътни зъби. Според педиатърката няма нищо обезпокоително, но се чудя до каква възраст е нормално и кога да започна да се тревожа!

# 149
  • Мнения: 61
Оли- много ти благодаря за пожеланието за именния ми ден! Мисля, че Кали е без тях, но не се притеснявам, нашата педиатърка казва, че пациент без зъби няма.

Общи условия

Активация на акаунт