Автоимунен тиреоидит на Хашимото (35)

  • 78 345
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 10 702
Niss, аз имам много правени имунологии, поне 20, но са ми назначавани и разчитани от имунолог, не ендокринолог.

# 721
  • Мнения: 2 452
Oceanborn знам го този сайт,знам че си на ест хормон писали сме си на лични. Много е тъпо като пиша в интернет често се случва да си с някой на едно мнение а изглежда че сте на различни.

Еееееееееее, така кажи де, ей сега видях. Е защо не си поръча тези работи дето ти го пратих, ами почна Тироксина??? Хем сме на едно мнение, ама си прибързала Simple Smile

За лекарите не знам, аз лично смятам,че антителата трябва да са максимално ниски при забременяване. Това е мое мнение и е по логиката,че те няма да "атакуват" само мен, а евентуално и бебето. Не знам така ли е или не, просто логика Simple Smile


Ми колебая се за този натурален хормон защото като чета работата е 50/50 едни се чувстват добре от единия други от другия. Някъде четох че са ако са високи антителата не е добре да се пие натуралния че можело и да се повишат антителата. Аз без да пия тироксина незнам как да разбера от кой вид съм и кой хормон ми действа по-добре та затова реших и почнах първо с тироксина по 12,5. Живот и здраве ще експериментирам след успешна бременност. Иначе от там откъдето поръчваш ти не ми стана ясно какъв език говорят и какво да им кажа и т.н. Другият ми вариант беше Nature throid взимам примерно от по-големите дозировки и ги деля защото малките и големите дозировки са почти едни и същи пари т.е по добре да си вземеш голяма доза и да си я делиш. Ще го мисля още.
Иначе и аз мисля че е по-добре да са ниски антителата за забременяване и даже сега се надявам и хормона да помогне да спадне МАТ. Незнам някой вливат имуновенин други си карат без да си следят антителата не знам кое е правилно.

magnet_for_happiness  за Плевен ли става въпрос аз в Пловдив не мога да намеря имунолог.

Последна редакция: ср, 17 дек 2014, 07:19 от Niss

# 722
  • София
  • Мнения: 10 702
Става въпрос за в София. Доц. Балтаджиева.
Аз не съм  си следила антителата.

# 723
  • Мнения: 789
Така е, никога не може да знаеш дали ще си ОК или не с такъв препарат,НО може да не си добре и с Л-тироксин. Аз потърсих алтернатива, защото кожата, косата и ноктите ми бяха в ужасно състояние, не можеш да си представиш за какво става дума. Направо ми падаха веждите отстрани. И да, Л-тироксина вкара всичко в нормата, но така и нем и помогна за тези неща.

Когато започнах да пия препарата, след известно време фризьорката ми каза,че косата ми била станала страхотна и наистина започна да расте много, просто се виждаше с просто око. Относно това,че тези препарати не се препоръчват при Хашимото, а най-вече само при хипо, да, така е, но аз съм живото доказателство,че те действат!

Ето последните ми изследвания, на които професора позина и му стана лошо,защото преди това ми изнесе цяла лекция как може да пия такива препарати,че били стари,че не били добре дозирани и прочее, особено след като съм бременна в момента:

ТСХ - 1,9; ФТ4 - 8,2; ФТ3 - 5,2; ТАТ - 8,5; МАТ - 65,3

Мисля,че резултатите сами говорят за себе си. Ето и предишни:

7.01.2014 - ТСХ - 0,923
21.02.2014 - ТСХ - 2,34
25.3.2014 - ТСХ - 1,45; ФТ4 - 9,37
26.5.2014 - ТСХ - 0,129
26.6.2014 - ТСХ - 0,036
5.9.2014 - ТСХ - 2,19; ФТ4 - 12,09

Имам и от миналата година, но ме мързи сега да ги преписвам. Та идеята ми е,че с такъв препарат ТСХ се държи много добре под норма. Както виждаш съм била няколко пъти дори към хиперфункция, но тогава си правих експерименти с дозите и е нормално, но това показва,че препарата работи.Ценното на такива препарати е, че при тях не рискуваш ако искаш проблем с конверсията от ФТ4 към ФТ3, защото много често тази способност е засегната. Препарата е комбиниран, тоест не е само едното или другото, а е двете. Така спомага да можеш да си набавиш това което ти трябва, дори ако има проблем с конверзията.

Относно антителата, мисля,че при всеки е различно, но аз съм си намерила моята комбинация и си я спазвам. До сега съм помогнала на 2 жени, които са ме карали да им поръчвам, едната е лекар и чака 1 месец за доставка, но си заслужаваше. Много е доволна, просто каза,че разликата е огромна. Тя също има Хашимото. Но както казах, при всеки е много различно и както на мен ми е ОК, така на теб примерно може да не ти е ОК и т.н.

Никой не искам да навивам за каквото и да е, но те съветвам след като мислим еднакво да се насочиш натам, това е най-правилното за теб, след като не искаш да пиеш Л-тироксин и т.н.За поръчката - дадох ти координати на аптеката - обаждаш се там на английски език и ги питаш имат ли този препарат и какви дози. АКо го имат, плащаш си го по банков път ( те ти пращат информацията за превода ) и после те ти го пращат по куриер до вас. Това е, няма нищо сложно.

Ето нещо интересно за всички:

http://thyroid.ovo.bg/news/izkustvoto_da_se_lekuva_bolestta_na_k … ata/2012-02-05-24

Последна редакция: ср, 17 дек 2014, 10:33 от Oceanborn

# 724
  • София
  • Мнения: 10 702
Ocean, моля ти се не пиши така, не е нужно да цитираш натрупната ви кореспонденция с Niss или който. Напиши: Niss еди кво си или цитирайки намали вътре написаното и модератор те помоли, ужасно е за четене така!

# 725
  • Мнения: 789
Магнет,
всеки който отговаря на някого го цитира, за да се знае за какво става дума принципно. Като гледам назад няколко страници виждам разни чаршафи, но не виждам някой да е направил забележка. Започвам да си мисля,че има нещо персонално срещу моите постове, което ме кара изобщо да не следя и да не пиша в темата.

Съжалявам,че имам толкова неща за казване и че са ти досадни. Намалих колкото можах, опитвам се даже да го изтрия, но не ми позволява. Ако ти можеш, изтрий го и просто няма да пиша повече тук. Писна ми вече от забележки.

Не разбирам кое точно е ужасното на написаното от мен, освен че е малко в повече и защо е трудно да се чете, след като на всеки компютър има Scroll надолу и нагоре?

Както и да е....

# 726
  • Мнения: 20 178
Някои четат от телефони, и тези цитати чаршафи са наистина много досадни. Ако толкова искате да цитирате, използвайте бутона за скрит текст.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Привет и от мен, днес беше 45тия ден от увеличената доза на л-тироксина, пуснах контрола на ТСХ - 0,66 mUl/l, преди 20 дни беше 1,12 ulU/ml - пускани са в различни лаборатории, но и мерните единици са различни. Та сега притеснението ми е да не попадна в другата крайност с много ниско ТСХ. Говорих с д-р Начев и той каза да остане така дозата. Януари живот и здраве ми предстои замразен ембриотрансфер. Бих искала да чуя и вашите мнения по въпроса, че аз съм още боса в тази тема.

# 728
  • София
  • Мнения: 10 702
Ocean, чак такова чаршафосване  като твоето в темата не е имало. Не е нужно да цитираш за да те разберат хората, достатъчно е едно обръщение към който искаш, или го прави в скрит текст- както ти е написала Леми-това е по правилата на форума не е нещо лично към теб!  
И това, че всеки цитира не е вярно.
За да не ти писва от забележки, спазвай правилата на форума. Simple Smile

# 729
  • Мнения: 11 746
Dreams_come_true, не е казано, че ТСХ трябва да спадне още на тази доза. Индивидуално е, а и в случая май е по-добре да е ниско. Затова и доктор Начев е оставил дозата.

Скрит текст:
Аз съм от чаршафопостващите  Laughing Старая се уж вече да не го правя (преди бях непобедима  Mr. Green), но вчера забравих да сложа в скрит текст като си допълвах поста, понеже късно видях, че има обръщение към мен

# 730
  • Мнения: 20 178
Скрит текст:
(преди бях непобедима  Mr. Green)
Сега имаш достоен заместник значи  Mr. Green

# 731
  • Мнения: 54
Моля за мнение .от около два месеца съм на доза 50 мкгедин ден ,75 мкг втори ден и така редувам.тази доза започнах при тсх 4.85,сега тсх ми е 2.37 но напоследак имам сърцебиене и задъхване .според вас трябва ли да намаля дозата само на 50 ?

# 732
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
много ме болят коленете от няколко дни,направо не мога да ходя...как се справяте при такъв проблем

уж се мажа с някакви мазила,но ефекта е временен Sad

# 733
  • Мнения: 2 089
 Doli, при мен стана така, когато бях предозирана. Проверявала ли скоро ТСХ?

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 26 421
аз съм на 25мг.,последните изследвания бяха добри,да не ми е ниска дозата

Общи условия

Активация на акаунт