Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 619
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 517
И в двата случая, които коментирах съм реагирала. Отговорите ще ви разсмеят - за обследването - официалният отговор от Министерство на образованието е, че според директорката е имало родителска среща, на която всички родители, единодушно, са взели решение за обследването. Такова нещо няма. Относно имената на децата на родителската среща - не било вярно, не били споменавани. В отговор запитах МОН, от къде тогава аз ги знам тези имена. Отговор и до момента нямам  Mr. Green

За кастинга - получих официално извинение от директорката, която продължава и до ден днешен да твърди, че децата са изведени от час по физическо /все едно физическото е някакъв никакъв предмет/, а не по четене  ooooh!

За изследванията в детската - не съм правила проблеми, детето ми не се е оплаквало, затова не съм искала да наблягам на това.

# 721
  • Мнения: 5 513
Това че сте информирани и съгласни как избягва предполагаемите травми от лепене на тиксо?
Разбирам да сте против...

# 722
  • София
  • Мнения: 23 097
Аз не съм против информирането, не ме разбирайте погрешно. И мен всичко свързано с детето ми ме вълнува. В случая на Ида обаче смятам, че чак да се пуска оплакване, вместо да се говори кротко с директорката на градината, е малко пресилено.  Peace

Това че сте информирани и съгласни как избягва предполагаемите травми от лепене на тиксо?
Много добър въпрос.

Дъщеря ми ненавижда да яде грис. Трябва ли да напиша оплакване, че онзи ден госпожата я е накарала да изяде 3 лъжици от него. Да считам ли, че детето ми е травмирано?

# 723
  • Мнения: 68 671
Ех, и вие...всичко опира до информираност, като си информиран, можеш да направиш т.нар. информиран избор Peace

Първо не се знае какво е това изследване-задължително или препоръчително, не се знаят много неща, затова задължително трябва родителите да са информирани предварително, за да вземат решение за детето си. Може предния ден да съм му лепила тиксо аз например...

И ако на вас ви кажат да се надупите  да ви вземат проба, няма ли да попитате преди това за какво иде реч? Същото е и в този случай - само че вместо детето ще реши родителят.. Peace

Ясно е, че разни хора-разни идеали....

# 724
  • Мнения: 5 940
 tonkabonka, аз бих считала... Поради каква причина е необходимо децата да бъдат насилвани да се хранят с нещо, което не харесват? Моите не са злояди и ядат почти всичко, но смятам, че е така, защото никога не съм ги насилвала да се хранят с нещо конкретно в определени количества.

# 725
  • Мнения: 18 487
Това че сте информирани и съгласни как избягва предполагаемите травми от лепене на тиксо?
Разбирам да сте против...

Когато си подготвил детето, че ще му бъде направено изследване, което се прави по такъв и такъв начин. И си обяснил, че няма нищо притеснително и т.н. Наистина ли изключвате възможността дете да се притесни, че ще му правят нещо, което не разбира, че се съблича пред чужд човек и т.н.?

И при нас в градината са правили такова изследване. Разбрах от възмутени родители, информирани от децата. Моето не е било впечатлено, за да ми сподели. Аз също съм против каквито и да са изследвания, обследвания и каквото се сетите още, да бъдат извършвани без да съм информирана предварително.

# 726
  • Мнения: 2 352
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=803391.0;topicrefid=19 Тази тема как ти звучи?
Тя е реална.
Всяка навременна реакция намирам за правилна, нищо че за някой е израз на престараване и излишно втеляване.
Както и да е. Просто тази седмица ми е силно повлияна от случилото се с момиченцето Ана-Мария в помощното училище, в защитената среда и други бля-бля, но много повече съм ужасена от реакциите на спасяващите си кожата косвено замесени хора. Аз съм си такава. За мен всичко е важно и реагирам не само във форума.
Деситка, вече написах - аз лично очаквам родителят да помогне максимално травмата да бъде избегната, но и децата да бъдат проверени.

# 727
  • София
  • Мнения: 23 097
На мен ли? Звучи ми като нещо, което няма абсолютно нищо общо с дискутирания от нас случай.
Знаеш ли какво ще се случи на госпожата, ако майка ми беше видяла как внучка й е хваната за врата и душена... Бабата се е държала малоумно, ето какво ще кажа.
До тук съм по този казус. Петък е и не ми се навлиза в някакви безсмислени спорове.

# 728
  • Мнения: 5 513
Много вероятно след като бъде обяснено на детето,нещо което не разбира
да се вкара във филм и да стане по зле.Даже и да го изиграете
може от инат да рече,че утре няма да даде.Като им обясните,че ще им
вземат кръв сами ли влизат?Със зъболекаря е същото.А колко
работа е свършило това,че другите деца го правят.
И ако детето не прави проблем,какво значение има дали след
процедурата ще обясните.

# 729
  • UK
  • Мнения: 4 308
Вие явно говорите за по-големи деца, но моят син цяла седмица не иска да ходи на танци и на футбол, казва, че го е страх, че не ги познава (каката и чичкото), после казва, че го е срам, не знам каква е истината. Ако му кажат да се събуе и надупи (без да е вършил работа в тоалетната) посмъртно няма да го направи. Ако има как, предпочитам да ми кажат на мен предварително аз да взема пробата.

# 730
  • Мнения: 5 958
Бабата се е държала малоумно, ето какво ще кажа.


Ох, не знам защо все се случва днес на Тони под постовете да се подписвам и аз   bouquet, ама бабата е реагирала не по-малко неадекватно, от колкото се е отнесла учителката  Confused Четох я тази тема, съчувствам на детето и на семейството му, но само с мрънкане във форума не става - бабата къде е бляла, а не се е намесила? Да, знам, загубила е ума и дума като е видяла сценката, ама това не решава въпроса.
За Ана-Мария съм в потрес просто, там е очевидно, че се шикалкави и учители, директор и министерство се опитват да потулят нещо  Sick
Когато си подготвил детето, че ще му бъде направено изследване, което се прави по такъв и такъв начин. И си обяснил, че няма нищо притеснително и т.н. Наистина ли изключвате възможността дете да се притесни, че ще му правят нещо, което не разбира, че се съблича пред чужд човек и т.н.?

Чакай сега  Stop Аз, изпращайки детето си на ДГ, считам и показвам, че учителите са авторитета там, т.е. един вид им делегирам на тях някакви  права и те като опълномощени от мен, вярвам, че следва да обяснят на детето ми какво ще правят с тиксо/без тиксо или каквото там се наложида бъде правено  Peace Все пак нали не си мислите, че децата ви са там, за да бъдат изтезавани и да "стават свидетели" на каквото беше там  Rolling Eyes

# 731
  • София
  • Мнения: 1 273
Понеже се заформи доста голям спор и да доизясня.
Това че сте информирани и съгласни как избягва предполагаемите травми от лепене на тиксо?
От вчера следобед ми повтаря само - на мен ми лепиха лепенки на дупето. Питам кой, децата ли - не, госпожата ли - не. Пак питам кой - онази леличка която седи там. питам - на двора ли - не. Това цяла вечер вчера. Изпадам в недоумение, оглеждам го внимателно снощи - не виждам да му има нещо. Решавам, че си измисля. Тази сутрин като тръгваме за градината се почва същото. Пристигаме там, сестрата му поглежда гърлото. Той ме дърпа настрани и ми казва - трябва да ти кажа нещо, тя ми лепи лепенки. Питам сестрата за какви лепенки става въпрос от вчера за това говори, ударил ли се е нещо, какво... Тя ми се усмихва - ами тест за паразити. Е, Тонка и Rallichka, според вас това е нормално, така ли? Ами нямам нищо против изследването, но ако имах информация щях поне да му кажа какво ще правят, а не да се притеснява. За мен това, пак казвам, не е нормално и съм бясна. А оплакването се състои в устен разговор днес със госпожата - Тонка и Rallichka, това ви се струва пресилено ли? Аз не съм си подарила детето на детската градина и ако това се повтори определено няма да мина само с усно оплакване.

# 732
  • Мнения: 18 487
Дали е по-добре или по-зле да се обясни на детето какво му предстои следва да е решение единствено на родител. И да, моето дете като знае какво му предстои влиза без проблем - зъболекар, поредна смяна на абокат в болница, защо трябва да седи с кислородна маска и т.н. Освен това смятам, че въпросната процедура, обект на полемика в момента, е напълно разбираема за дете в градинска възраст. Както и може да събуди абсолютно недоумение ако на едно дете се каже "съблечи се, надупи се".

# 733
  • София
  • Мнения: 23 097
А оплакването се състои в устен разговор днес със госпожата - Тонка и Rallichka, това ви се струва пресилено ли?
Не беше зле да го споменеш по-рано.  Wink
Ти си постъпила по твоя си начин. Аз пак казвам - окей съм с подобни безобидни изследвания.

# 734
  • Мнения: 1 572
Никой няма право да прави каквито и да било изследвяния на дете без изрично знание и съгласие на родител/ настойник. И който иска да си го направи в градината, че му е по-лесно, а който предпочита в къщи (ако теста позволява) или в лаборатория.
Всичко останало е погрешна практика и това, че се прави от време оно не я прави по-разумна. Днес ще го надупят за лепенка, утре върви и разбери за какво. Детето трябва да е уверено, че тялото му е неприкосновено и само мама и тате (или който го гледа у дома) може да го гушне за някаква интервенция.
Има го и в закона за здравето, но кой да се вълнува от подобни "подробности". В градината могат да поискат изследване и резултат, това е тяхно законно право, но не и да го извършат сами без съгласие. Няма спор, има закон. Пък който няма проблем да му дупят детето си е негов избор, който не следва да налага и за чуждите деца.

Общи условия

Активация на акаунт