Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 628
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 644
Little wingels, може ли на друга група? Трябва да питам там направо. Това ще освободи доста място в задръстената ни детска. Купища плюшени играчки, които никой не поглежда, прибрани в торба, за да не се заиграе кучето с тях  Mr. Green само той им е фен, могат да се изперат и да се занесат. Благодаря ти за идеята!  bouquet

# 196
  • UK
  • Мнения: 4 309
И нашата РС мина вчера,  базата нова, всичко ново и ремонтирано и празно. Никакви играчки нямат, нито една количка дори. И като си помисля ,че цяла седмица седяха затворени, още нямат допълнителни занимания, направо акълът не ми побира какво са правили вътре по цял ден. Като гледам за какви пари говорите се чувствам прецакана, 70 лв събирахме, 18 за помагала, 50 за канцеларски и други материали, за играчки никой нищо не каза. Иска ми се да купим или занесем кой каквито играчки може, все ми е едно нови, стари, да има там нещо и ще поставя въпроса следващия път като видя госпожа.
Много харесах треньора по футбол, от някакъв детски футболен клуб ще идва да ги учи, обяснява ни, че ще се учат на положения, на координация, как да падат, било много весело и било голям купон, всяка година били много деца никой не се отказвал и имало страшно много момичета. Баткото който ще им води плуването не ме впечатли толкова, нямам намерение да го записвам отсега на плуване.
Впечатлих се безкрайно, че госпожите категорично заявиха, че всякакви сладки, торти и черпни са забранени по всякакъв повод. Торти с и без сертификати, не. Рождени дни се празнуват с балони, шапки, украси и игри, без пируване.
Аз се оплаках, че синът се прибра в петък със сополи и разстройство - сега и двамата (барабар с бебето) са с бронхит и на АБ  Tired Скоро няма да ходи пак на градина явно.

# 197
  • София
  • Мнения: 3 756
Незнам дали въпроса ми е за тази тема,но все пак ако някой знае ще съм благодарна.Синът ми е предучилищна и както всяка година така и тази са приели още две връскарчета и групата ни вече е от 34  деца...Та въпроса ми е колко бройки деца е нормално допустимо да има в една група и къде мога да подам сигнал/жалба или да изискам проверка или нещо подобно?Легла имало за всички,но се нуждаели от маса и столчета.Тази година рекета е 70 лева.От 34 деца =2380 лева....Правете си изводи....

# 198
  • софия
  • Мнения: 127
Здравейте момичета имам един въпрос?Мисля да пусна детето ми в понеделник на градина,за тези два дни оставащи до края на месеца ще трябва ли да платя задължителните 30лв такса.

# 199
  • София
  • Мнения: 10 702
И нашата РС мина, събраха по 55 лв за учебни помагала, моливи и столчета, другия месец още по 40 за легла!
Казаха, че не обличат и събличат децата и дупета не бършат! Вчера едно дете не искало и да легне и го сложили на столче, станало друго да пишка и го видяло и после всички станали да го видят..
Днес моя тръгна с рев - не искам на градинааааааа( както снощи искаше)..
Мъжо го записал на английски и танци..това първа група.
Dejie не се чувствай прецакана със 70 лв, ние се явяваме обрулени с 95!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 08:40 от magnet_for_happiness

# 200
  • София
  • Мнения: 18 717
Нашата родителска ще е на 01.10 поне предупредиха от рано.Да видим какво ще обадят,Като не обличат,събличат и не бършат какво правят там?Сигурно и за храненето не помагат.Какво правят попитай ги щом не могат да помагат то децата само да се оправят  да не ги занимават.Много се подразних честно незнам за теб.

# 201
  • UK
  • Мнения: 4 309
Как не бършат дупета, има ли въобще 3-годишни деца, които могат сами да си бършат дупетата?  Shocked
Сега разбирам, че има и по-зле, ние играчки си нямаме но поне столчета и легла има. 

# 202
  • София
  • Мнения: 10 702
Да подразнена съм и честно не знам до кога ще издържа, та това са хлапета на по три годинки!
Кажете моля, в първа група, колко дни има детето на право на отсъствие по домашни причини?

# 203
  • Мнения: 5 513
Незнам дали въпроса ми е за тази тема,но все пак ако някой знае ще съм благодарна.Синът ми е предучилищна и както всяка година така и тази са приели още две връскарчета и групата ни вече е от 34  деца...Та въпроса ми е колко бройки деца е нормално допустимо да има в една група и къде мога да подам сигнал/жалба или да изискам проверка или нещо подобно?Легла имало за всички,но се нуждаели от маса и столчета.Тази година рекета е 70 лева.От 34 деца =2380 лева....Правете си изводи....
Нашите групи са от по 31-32 деца.В първа и втора не идват всички.Падат до 22 деца.
На комшийката детето е в градина с 22-24 деца.Посещаемостта пада до 12-14 деца.И системно са в сборни групи.Почити цялата зима.
За 3 и 4 група предполагам е по-голяма посещаемостта.

# 204
  • София
  • Мнения: 18 717
Моето също е първа група и е на 3 и сме с памперс дори,на детската му бива сменян,а на това отгоре ходим и с бодита ,а не с потници.За отсъствията питай в градината ,аз знам за 10 дни,но да не те подведа.  bouquet

# 205
  • UK
  • Мнения: 4 309
Кажете моля, в първа група, колко дни има детето на право на отсъствие по домашни причини?
30 дни.
За боледуване, с бележки май няма лимит, докторите дават винаги без проблем.

# 206
  • Мнения: 3 961
Здравейте момичета имам един въпрос?Мисля да пусна детето ми в понеделник на градина,за тези два дни оставащи до края на месеца ще трябва ли да платя задължителните 30лв такса.

Би трябвало да платиш постоянна такса + 2 присъствени дни. А тези 30 лв ли са ви постоянната такса?

# 207
  • Мнения: 29 502
За София е 30 лв минимум, независимо от присъствените дни. Знам, че след като ходи, дори и 1 ден да не е било на градина детето, си плащате 30 лв., но не знам, ако все още не е тръгнало първоначално колко е.

# 208
  • UK
  • Мнения: 4 309
Ако за първи път тръгва детето, ако не сте носили изследвания и се води че не посещава все още, би трябвало да платите само тези 2 дни.

# 209
  • софия
  • Мнения: 127
Не,не ходи за първи път,просто сега тръгва за първи път след лятната ваканция.Просто ми беше чудно дали за два дни ще ми искат пари за такса.Е,в такъв случай ще я пусна от първи и без това съм отпуска дотогава и мога да я гледам,просто тя дава зор.Благодаря ви за отговорите.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт