Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)- 6

  • 128 337
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 243
Моля, препоръчайте крем за лице с висок SPF, който да покрива наличните петна /т.е. да е тониран/, за смесен тип кожа. Thinking
Ползвам BIODERMA флуид, но искам да опитам и друг.
 Hug

 

# 706
  • Мнения: 39 604
Тъкмо щях да предложа Биодерма.
Някой, който използва китайското чудо няма ли да качи снимки- преди и след.
Аз смятам да си го направя подарък за рождения ден, но да го ползвам най- рано есента.

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Моля, препоръчайте крем за лице с висок SPF, който да покрива наличните петна /т.е. да е тониран/, за смесен тип кожа. Thinking
Ползвам BIODERMA флуид, но искам да опитам и друг.
 Hug

 

http://www.farma.bg/promo-apivita-suncare-face-cream-normal-dry- … m-spf30-50ml.html

http://www.farma.bg/apivita-suncare-antispot-face-cream-spf50-se … vender-50mil.html

презапасих се с комплекта 50+ сега не го намирам май само 30+ е останал в промоционален пакет - толкова съм доволна  Peace

на планина мацам първо не тонален после тонален и се прибирам по бяла от колкото съм тръгнала и най важното БЕЗ НОВИ ПЕТНА

# 708
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 642
http://adonis.bg/eucerin-sun-cc-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-medium- … %7C5%7C43%7C_9951 - има тестери в аптеките и може да се пробва, за да се прецени цвета

# 709
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 340
Моля, препоръчайте крем за лице с висок SPF, който да покрива наличните петна /т.е. да е тониран/, за смесен тип кожа. Thinking
Ползвам BIODERMA флуид, но искам да опитам и друг.
 Hug

 

флуидът изобщо няма покривна способност, кремът горе-долу покрива, но най-сигурно е фон дьо тен

# 710
  • Мнения: 199
Здравейте, от доста време следя темата, тъй като за съжаление и аз съм една от тези сдобили се с ужасни петна по лицета. В продължение на години вече ги третирам с какви ли не кремове и мазила. За съжаление обаче така и не уцелих подходящият крем от който с ръка на сърцето да кажа, че съм доволна. Така беше до скоро  Laughing  Преди около месец и половина съвсем случайно докато пазарувах в един магазин за козметика в нашият град попаднах на крем за лице, който с описанието си успя да ме грабне на момента. Става въпрос за ексфолиращият нощен крем от серията "Ziaja Manuka Tree" на полската козметична компания Ziaja. До този момент никога не се бях сблъсквала с въпросната козметика и нямах абсолютно никаква представа какво е качеството, отзивите и т.н. Описанието на крема е следното:
Нoщният кpем нa "Ziaja" имa екcфoлиpaщ и xидpaтиpaщ ефект въpxу мaзнa и кoмбиниpaнa кoжa. Инoвaтивнaтa му фopмулa е oбoгaтенa c 3% бaдемoвa киcелинa, кoятo пpемaxвa гopния cлoй мъpтви клетки нa кoжaтa, блaгoдapение нa кoетo пopите cе cвивaт, лицетo пpидoбивa paвнoмеpен тен и cе пpедoтвpaтявa пoявaтa нa aкне. Cъдъpжaщият cе екcтpaкт oт лиcтa нa мaнукa е c aнтибaктеpиaлнo дейcтвие, пoмaгaщo зa пpечиcтвaне нa кoжaтa. Cpед aктивните cъcтaвки е и цинкoв глюкoнaт, кoйтo имa cтягaщ и уcпoкoявaщ ефект.
Пpедимcтвa нa нoщния кpем:
    pегенеpиpa кoжaтa и ocигуpявa екcфoлиpaщ ефект
    не пpичинявa paздpaзнения
    изcветлявa петнaтa, пpичинени oт cлънчевите лъчи и изpaвнявa тенa
    нaмaлявa cледите oт aкне и чеpните тoчки
    xидpaтиpa и пpaви кoжaтa пo-елacтичнa
Когато прочетох описанието, колкото и да се старая да не вярвам на хубавите думи от опаковките, някак си се подлъгах и реших да го купя и пробвам. А пък и цената въобще не му е висока....около 8 лева си спомням, че струваше. Реших че и да не ми хареса няма да е кой знае каква загубата. И така още същият ден в който го купих още на вечерта започнах да го използвам....и така вече около месец и половина . И за мое най-голямо учудване и въпреки недоверието с което подходих когато го взех за мое много голямо щастие виждам вече ефект....петната ми доста поизбеляха  Grinning Само една корекция бих добавила спрямо описанието....според мен става и за суха и нормална кожа. Моята е нормална към комбинирана и бих казала, че въобще не я изсушава. От както забелязах положителният ефект от крема веднага отделих време и разгледах и останалите продукти на марката. Видях, че предлагат и серия специално за кожа с пигментни петна и разбира се веднага я поръчах, до като не съм я изпуснала  Embarassed набавих си дневен крем със защитен фактор, нощен крем и локална третираща грижа, всичките специално за кожа с петна. Само че смятам да отложа използването на тази серия за след някой месец през есента. А за сега ще си продължа с въпросният нощен крем и с висока слънцезащита през деня разбира се.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Всъщност наскоро четох че въпросните петна може и да са особен вид гъбички по кожата така че при една добра антибактериална терапия/екстракта от Манука/  + бадемова киселина за ексфолация -  напълно е възможно да има подобрение  Thinking

Аз по напред писах че лятото правя периодично пилин с бадемова киселина и това ме спасява от покафеняване ..... на въпросните петна

а от скоро поради съмнение че косопада ми е от гъбички пръскам  и с антигъбичен спрей наред коса лице  и с учудване забелязвам серизоно подобрение и в коспада , който спря и в петната по лицето .........

та знае ли човек в този материален свят където и най малкия проблем се опитват да ни го представят като неразрешимо бедствие за да ни изцедят и ментално и материално  - къде е истината всъщност newsm78

# 712
  • Мнения: 199
Всъщност наскоро четох че въпросните петна може и да са особен вид гъбички по кожата така че при една добра антибактериална терапия/екстракта от Манука/  + бадемова киселина за ексфолация -  напълно е възможно да има подобрение  Thinking

Аз по напред писах че лятото правя периодично пилин с бадемова киселина и това ме спасява от покафеняване ..... на въпросните петна

а от скоро поради съмнение че косопада ми е от гъбички пръскам  и с антигъбичен спрей наред коса лице  и с учудване забелязвам серизоно подобрение и в коспада , който спря и в петната по лицето .........

та знае ли човек в този материален свят където и най малкия проблем се опитват да ни го представят като неразрешимо бедствие за да ни изцедят и ментално и материално  - къде е истината всъщност newsm78

MAMA GALQ накара ме да се замисля върху това, което си написала, тъй като и при мен освен петната по лицето другият ми проблем е косопадът  Thinking има много голяма логика в това, което казваш  Rolling Eyes а може ли да споделиш какъв антигъбичен спрей използваш?

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
е това не знам беше останал от племенничката ами някакъв - правен за нея в някаква аптека  без етикет  newsm78
ще поразпитам ако разбера ще пиша

но предполагам че ако се обърнеш към дерматолог ще ти кажат

# 714
  • България-София
  • Мнения: 573
Всъщност наскоро четох че въпросните петна може и да са особен вид гъбички по кожата...
И не само гъбички. Има и "вирусни". Аз имах едно такова на скулата, което беше диагностицирано като такова. Махнаха го преди година и половина с течен азот. Гориха го на два пъти. Засега няма следа от него. Затова моят съвет е консултация с дерматолог, преди да правите опити за премахването им.

# 715
  • Мнения: 39 604
Всъщност наскоро четох че въпросните петна може и да са особен вид гъбички...
Виждала съм на позната такива гъбички по декотето. Не могат да се сбъркат с пигментни петна! Naughty

# 716
  • Мнения: 3 027
Всъщност наскоро четох че въпросните петна може и да са особен вид гъбички по кожата...
И не само гъбички. Има и "вирусни". Аз имах едно такова на скулата, което беше диагностицирано като такова. Махнаха го преди година и половина с течен азот. Гориха го на два пъти. Засега няма следа от него. Затова моят съвет е консултация с дерматолог, преди да правите опити за премахването им.

Може ли да кажеш кой дерматолог го диагностицира и как ? Интересувам се за себе си, благодаря  bouquet

# 717
  • Мнения: 5 394
Като казахте за гъбички и евентулната им роля за появата на петна, се сетих за сребърната вода и за содата- и двете имат антимикотично действие. Имам вкъщи един спирт антимикотичен, взет по грешка от аптеката вместо чист спирт, ще го изпробвам в-у петната си- моите са ситни , близко разположени и сякаш образуват островче, отиват към сливане...и определено ми се появяват още с първите слънчеви лъчи рано на пролет. И един ден да изпусна да се намажа с крем с висок фактор и изляза дори и за 15-20 мин навън, се снабдявам с нови петънца- "островът" се увеличава.  На дерматолог не съм ходила, но бях на квантова диагностика и там ми излезе този проблем на кожата с меланина.

# 718
  • България-София
  • Мнения: 573
Всъщност наскоро четох че въпросните петна може и да са особен вид гъбички по кожата...
И не само гъбички. Има и "вирусни". Аз имах едно такова на скулата, което беше диагностицирано като такова. Махнаха го преди година и половина с течен азот. Гориха го на два пъти. Засега няма следа от него. Затова моят съвет е консултация с дерматолог, преди да правите опити за премахването им.

Може ли да кажеш кой дерматолог го диагностицира и как ? Интересувам се за себе си, благодаря  bouquet
Написах лично съобщение, за да не звучи като реклама.

# 719
  • Мнения: 39 604
Да побутна малко темата. Днес, ако не ме хване страх може да поръчам "Ориенталската магия".
Въпреки, че като гледам снимки на други такива кремове, където едната ръка е бял, а другата е тъмна и ме хваща страх. Тези, дето се престрашиха да го пробват, как е? Още ли резултата е на 6?

Общи условия

Активация на акаунт