Съпруги на военнослужещи - 9

  • 67 356
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Поредната гавра:

http://www.zovnews.com/bg/d-e-k-l-a-r-a-ts-i-ya/#.VC6KZxa7XMI.facebook

Отговорът на МО:
http://pan.bg/view_article-49-25191-ShALAMANOV-IZLYGA-VSIChKI-I- … TO-VYV-VRACA.html

Прочетете коментарите на потърпевшите под статията...

А, до дамата, която се чудеше защо имаме привилегии = ето прост пример с тази статия  Wink. Казано накратко = защото единствения ни отговор в такива ситуации е: "Слушам", независимо как се е отразило всичко това на семействата ни и на нас самите.  Peace

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 18:32 от AIR

# 76
  • Мнения: 8
а какъв трябва да е отговорът- освен слушам!? Нали изпълнявате заповеди!

# 77
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
а какъв трябва да е отговорът- освен слушам!? Нали изпълнявате заповеди!

Именно! Заради това получаваме и привилегии  Wink. Доказваш, че не можеш да разбереш скрития смисъл на това, което съм написала в предните си постове  Simple Smile

# 78
  • Мнения: 2 141
Здравейте момичета.
Включвам се с малко по-различен тип въпрос, но разбира се свързан със съпружеското тяло и неговото работно място.
Та, въпроса ми е, вие каква храна приготвяне на съпрузите си /половинките си/ за 24 часа наряд?  newsm78
Изчерпах се от към идеи.
Edit:
До Pet4o - моят съпруг участва в погасяването на няколко големи пожара за последните 2 години. През последните 6 години изкара 3 мисии /1 в Ирак 2008, и 2 в Афганистан/Кандахар 2012 и 2014/..... още искаш ли да ти изброявам?
Военните са на всякъде, защото на никой друг не му стиска - военните за пожари, военните за наводнения, военните за почистване на мините покрай петолъчката, военните за почистване на сегашната трагедия... И защо да нямат някои преимущества? Да не мислиш, че военните взимат хиляди като заплата? НЕ! Взимат средна заплата, но вършат работата на много хора през повечето време.
Не знам  по другите поделения какво е, но мъжа ми има 2 пъти в седмицата по 20км поход - няма дъжд, няма сняг, няма 40градусови Т!
Не знам какво се очаква да правят военните за да са доволни останалата част от населението?!

Последна редакция: сб, 04 окт 2014, 16:52 от Кръстева

# 79
  • Мнения: 651
Пиленце с ориз със зеленчуци / принцеси / купувам една кутия с пица (май бяха 8 парчета); някаква скара с гарнитура / като задължително слагам нещо сладко..... Това се сещам към момента:)

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
за утре:
обед - пиле 4 сирена
вечеря - омлет с пилешко и кашкавал
термос с кафе и хляб.

# 81
  • Мнения: 2 762
Моя днес замина с пълнени чушки, спагети с риба тон и кренвиршки. Но има условия да топли храната и да си мие посудата.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
ооо, да Simple Smile
И разчетът на моя решиха да си съберат пари за микровеле и бойлер Peace

# 83
  • Мнения: 2 762
При моя имат и кафемашина и си събрат месечно пари за кафе и препарати, но поделението е малко и за това. С много хора ми се вижда трудно да стане това.

# 84
  • Мнения: 2 141
За спагети хич не ми е идвало на ум, а защо не  newsm78 Това с пицата и то как не ми е дошло на ума, не знам.
Благодаря много за идеите.
За утре му направих сандвичи с пушена сьомга + пилешки хапки с пържени картофки и краставички нарязани.
И моят ходи с кафетата, че те имат няколко различни наряда и няма как навсякъде да имат кафемашина.
Благодаря ви много, полезни ми бяхте както винаги.

# 85
  • Мнения: 22 499
Не мога да помогна за съжаление, при моя мъж има оборудвана кухня и си готвят. Някои си и носят, но предимно готвят.

# 86
  • Мнения: 965
Скара,ориз с пилешко.панирани чушки,картофена салатка,пилешки хапки,кренвирши с кашкавалец.Като цяло той си избира какво му се яде.

# 87
  • София
  • Мнения: 8 436
Здравейте момичета, съпруги на военнослужещи  bouquet
Понякога следя темата, защото самата аз съм дъщеря и съпруга на офицери от ВВС. Баща ми беше летец ( светла му памет ), а съпругът ми - свързочник. Пенсионира се през 1998г като кадровик в Щаба на ВВС, по собствено желание. Гордея се и с двамата!
Защо реших да пиша?

Една държава, която не храни собствената си армия, ще храни чужда армия!
Та по въпроса за привилегиите. Написаното адресирам към тези които са против.
1. Още във военните училища, тези млади хора, избрали за своя професия защитата на Родината и пагона за своя съдба, не са като другите студенти. Има ред, дисциплина, казармен режим, ограничения. Ще кажете: Въпрос на избор! Да, така е, но го имайте като едно на ум.
2. След завършването заминават там, където ги изпратят. Няма значение, че е от Петрич напр., че там са родителите му, че там има дом. Заминава за Варна. Примерно казано. Няма не искам, няма недей. ''Слушам" и заминава...Сложете и това като едно на ум.
3.Моята майка е живяла в 13 ( тринадесет ) квартири по гарнизоните и авиоградчетата на Родината. Вярно и неотлъчно е "служила" и тя. Аз нямах този "късмет". Simple Smile Смених само 3 ( три ) квартири. Колко пъти семействата на военнослужещите на празник са сами? Колко пъти съпругът е на учение, а роднини и приятели посрещат жена му и новороденото му дете от родилния дом? Как да се реализират професионално съпругите, когато мъжете им всеки момент могат да кажат: Събирай багажа. Заминаваме!
Сложете и това като едно на ум...
4.Права е КРЪСТЕВА. Военните - на всеки километър и за всичко. Питам, противничките на привилегиите: Кой, освен военнослужещите дава 24-часови дежурства? А компенсация за това??? Знаете ли, че военните в западните държави получават многократно по-високи възнаграждения при пенсиониране, знаете ли за какви социални придобивки за тях и семействата им става въпрос след напускане на армията???
5.А по въпроса за пенсионирането какво ще кажете? Да се увеличи възрастта според правителството на ГЕРБ, да не се увеличава според правителството на БСП и пак да се увеличи според служебното правителство. Е до преклонна възраст ли трябва да служат нашите войни?
Още много мога да пиша. Ще ме разберат момичетата, съпруги на военнослужещи. А как бих искала да ме разберат другите, които са против привилегиите.
Тези мъже на дълга заслужават не само това, което им се дава в момента, а много повече!
С най-добри чувства към военнослужещите и техните семейства Hug

 

# 88
# 89
  • Мнения: 651
Поздравления за Flo 51 и от мен! Много точно казано! Hug

Общи условия

Активация на акаунт