ПЪРВИ клас - 1 тема

  • 34 709
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 883
Супер, Дъждец, чудни книжки!  Grinning
Първата е в моя списък с желани. Simple Smile

Душа, вашата гопсожа/у-ще, бие по абсурдни ситуации. Аман значи!   ooooh!

Ааа, Вела, щракни я таз легенда, де... плс!  Praynig
Що да пишат условията в татрадките/учебниците, то някои деца ако си го прочетат, ще се окажат по-умни от... та затова.  Mr. Green

Ми тя е за нашите учебници -Булвест. Утре ще ви я дам. Но най-добре питайте госпожите.

Ако ще водите децата  на математически състезания, първия срок, никъде няма условие написано ,да знаете.  Децата сами трябва да се сещат какво да правят.

Харесах" Ваканцията на Бързоходко" , ще я поръчам на Никол.

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 21:17 от vela

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 21 621
 Децата сами трябва да се сещат какво да правят.
Тъй де... това имах предвид по-горе.  Grinning
Аз помислих, че и вие сте с Просвета.  Simple Smile
Иначе по състезанията, не съм.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 715
Алекс закусва вкъщи. После си хапва нарязан като солетки морков или чушка, или ябълка, круша... Рядко слагам нещо тестено - домашна баница, курабийка или друго.
Понеже нямало как дружно да се мият преди хранене, оставя крайчетата на солетките (където е хващала) или си боцка с мини виличка. Абсолютно нищо не пипа с ръце. Често носи банан. Никой не й се смее  Crazy Даже черпи с тия дълги зеленчукови пръчици. Оказа се, че децата сами си искат  Simple Smile Примерно моркови режа по 2-3, че да има. Не ги връща.

# 48
  • Мнения: 2 798
Днес сефте получих похвала от госпожата в занималнята - била много старателна. Аз невярващо я попитах:"Старателно като бавно или като прецизно?" - "Добре се справя, спокойно." ОК, ще пия една боза по случая - изкарахме почерпка  Party

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 621
Да ви посоча една тема, ако сте я подминали - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=800430;topicrefid=5  ooooh! ooooh! ooooh!...

# 50
  • Мнения: 1 981
Ха, привет отново!
Ако това са всички РС, тази ми беше последната - от 18.30 до 20.20...Щях да умра на това чинче...И освен, че ни обясни за какво още ще се събират пари, да си изберем родителски съвет и ни чете правилника, нищо друго не каза...Чак накрая, на вратата се сети, че била обещала да си каже първите впечатления и за наш момък каза, че бил умен, знаещ ииии....прекалено активен, не даващ възможност на другите деца да се изявят...Да му направим бележка да не "накърнява достойнството на другарчетата си"...  Thinking Всички виждат, че е с ранен крак и пак е тичал днес по физическо и никой не го е спрял, а нарочно не му дадох никакъв екип, но кой да се сети! Баща му го е прибрал абсолютно мокър от двора. На 06.10. ще имат екскурзия до Банкя, но там е толкова разкопано, че просто не знам какво ще разглеждат и как ще се движат. Програма "Успех" ще има и в нашето училище, но само до априлската ваканция - за после парите свършили. Английският им ще е на възможно най-ниското ниво, струва ми се подигравка...ще си оцветяват, апликират и т.н. Малко щели и да пишат, но пък учебникът е на "Кеймбридж"... ooooh!
Та, така...нищо неочаквано! Tired

# 51
  • София
  • Мнения: 35 090
Да се разпиша, че съм ви изпуснала.
Днес най-накрая са казали 2 прилични приказки за моето диване Laughing
Не е много, ама възбраната за ПСП-то падна за 20 минути. При нас зорът за пустата джаджа е равнозначен на концентрация и воля hahaha
Прибра се с издрана вежда, някаква девойка му е посегнала. Той не би посегнал, но представям си какви ги е дробил. Заключи по въпроса, че е крайно време на въпросната да ѝ изрежат ноктите, най-малкото не било красиво hahaha

# 52
  • София
  • Мнения: 6 268
Изчетох ви отново. Накратко от днес. Прибра се с горнището от спортния си екип, суитчерът и якето ги забравил в училище  ooooh! Инструктирам го за утре, че е петък и трябва да ис вземе всичко - раница, спортната торба, шишето, забравените дрехи и той ми вика "Обадими се някое междучасие да ми кажеш пак"  ooooh! ooooh! ooooh! Е, кажете ми как може да е толкова отнесен?!

Определено си мисля, че яде малко. Чудя се да пробвам с морков и аз, но аз лично много мразя престояли моркови, нарязани ябълки и поувехнали краставици. Всичко обичам да изглежда прясно нарязано и за това до сега избягвах идеята за морков/ябълка. А той яде май само моркови, зеле, ябълки и краставици.  ooooh! Най-много да ги загуби като сушените плодове.

Вчера се зачетох в темата за училищния тормоз и направо ми настръхва косата. Ням да я чета, че нещо и без това ми хрумват невероятни неща, които може да му се случат.

Изморена съм, пожелавам лека нощ и хубав петъчен ден на вас и децата.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 21 621
И аз съм изморена, спи ми се и то по цял ден... докато влезем в ритъм...  ooooh!
Мечтая си за уикенда вече... да спим, докато се наспим, да се гушкаме в леглото, докато се разсънваме и т.н.  Crazy
Та и от мен лека нощ!

# 54
  • Мнения: 2 798
Утре ще избутаме първата ни училищна седмица - сериозен стаж си  Joyе и с право сме уморени. Лека.

# 55
  • Мнения: 4 892
Хора, благодаря ви за отзивите за шкафчетата. И на ме ми се стори добра оферта, ама една мам предложи по 15 лева на човек  Mr. Green МНого ясно, че приехме, но силно се надявам ако има компромис, той да не се стовари върху главите на чедата ни, преносно и буквално. Без ключ ще са. Който иска ще си сложи допълнително.
Надявам се наистина да са здрави, а не всяка година да купуваме нови. Възможно е майсторът на жената да им е близък и да е направил добра отстъпка.

Иначе нали съм в родителското настоятелство, бях на съвет на настоятелите в дирекцията  Mr. Green ей, много изтрещел народ има. Ениуей, мина.

Класната ни е страхотна, хора, много!
Разбрахме се да направим застраховки за децата с/у 2.5 лв. на дете имало. Тя се заема, с паричките от отстъпката на учебниците.

Имаме проблем с мед. сестрата. Никва я няма, правела си квот иска, подавали са жалба в столична, но без ефект и сега се заемаме сериозно да я сменяме. Ходи си когато си иска, никаква ангажираност с картоните на децата, никаква заинтересованост.

Ами това за сега!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 23:23 от NinoTino

# 56
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!   bouquet

Ние сме си вече вкъщи, малкият е добре. Иска да ходи на училище вече.

# 57
  • София
  • Мнения: 35 090
Нино, да ти се радвам само на ищяха!  bouquet
Мен ме вербуват за настоятелството, ама няма да ме хванат Mr. Green
То, малко и проформа нашето, ама....

# 58
  • Мнения: 4 892
Жасмин, страхотно!

Малко лирично отклонение, ако позволите - както си седях на диванчето в учителската стая, насред "конференцията"  Mr. Green и взех думата. След като приключих, учителката, която седеше до мен каза - ама това е Нина! Това е Нина!   Simple Smile Беше "другарката" Страшникова, която ми преподаваше математика в нашето училище от 1ви до 3ти клас. А аз в началото не я познах. Не на секундата, де, но знам, че сега е в това училище и бързо се окопитих. И без това исках да я срещна. Ужасно готино беше. А класната на Криси каза - а аз сега уча на Нина дъщеря й и нали знаете, последва едно такова кокетно кикотене. Женска ни работа.
Обаче наистина ми стана мило и същевременно шокиращо как помни тая жена, как ме позна, при положение, че беше толкова отдавна, в друго училище, а и сега не знаеше, че моето дете е там.

Ms.Gorgeous , луд умора нема  Hug

# 59
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
И аз съм гроги тази седмица, защото освен обгрижването на двата броя ученици, се паднах и дежурна в работата, отделно разни задачи, и вече една избутвам. Tired
И минутка за национална гордост. Grinning
Младежът днес е с поредните похвали - 2 браво и 1 отлично. На всичко отгоре не ме чакал за домашните - по една страничка чертички, завъртулки и ръкописни буквички, а натирил баба си в другата стая, защото би голям и щял сам да си направи всичко. И си го направил на туй отгоре. Баба му - мастит бивш начален учител, бе силно впечатлена. Той по принцип е много организиран и целенасочен, за разлика от по-хаотичната и артистична, но пък четяща и пишеща кака. До започването на училището хич не му се учеше, нали си спомняте колко съм се жалила, че ще бера срам с него. Е, посипвам си най-тържествено главата с пепел, не бях права - детето се оказа по-сериозно, отколкото очаквах. Прави всичко с такова желание и учудващо - съвсем сам, без натискане и подсещане. Не очаквах такова нещо, честно ви казвам. Blush

Общи условия

Активация на акаунт