Рим-десета тема

  • 71 353
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Вестерос
  • Мнения: 38 271
За кафето забравих да пиша- в Германия не ми хареса кафето, виж в Австрия е друга работа

# 706
  • Мнения: 1 144
Ха-ха, Bradley Cooper, обиждаш! Или поне не понасяш чуждо мнение.
Написала съм така, като съм видяла града и неговите обитатели.
И ничии личните вкусове за кафе и прочие не бих си позволила да оспорвам.

# 707
  • Мнения: 19 019
Ха-ха, Bradley Cooper, обиждаш! Или поне не понасяш чуждо мнение.
Написала съм така, като съм видяла града и неговите обитатели.
И ничии личните вкусове за кафе и прочие не бих си позволила да оспорвам.

извинявай!

ама кажи ми къде в София да ям хубаво италианско джелато   ?    newsm78

# 708
  • Мнения: 206
Е за кафето можем да поспорим особено ако трябва да го сравним с това в Германия.Но все пак различни хора различни вкусове

# 709
  • София
  • Мнения: 15 232
ама кажи ми къде в София да ям хубаво италианско джелато   ?    newsm78

Опитай това на пл. Гарибалди.  Peace

# 710
  • Мнения: X
ама кажи ми къде в София да ям хубаво италианско джелато   ?    newsm78

Опитай това на пл. Гарибалди.  Peace
В джелатерия " Конфети " ли?  Можеше да мине и за добро джелатото им,ако не бяха го пресладили толкова много.

# 711
  • Мнения: 18 562
Привет! с удоволствие ще се разпиша в тази хубава тема.
Предстои ми сватбено пътешествие в Рим началото на септември. С агенция сме, имаме запазено всичко и тази седмица ще капарираме.
Записвам се за идеи и повече информация, къде, какво и как маже да се види. То на нас всичко ни е организирано, но все пак.
Мечтая си от много години за това пътушествие и се вълнувам.Особено искам да видя Ватикана.

# 712
  • софия
  • Мнения: 9 590
За разлика от софийските боклуци, римските такива вечер ги почистват, а въздухът е несравнимо по-чист. След целодневно обикаляне там не си чувствах ръцете, лицето и косата набъкани с прах и мръсотия. Я си представете ако всичките милиони туристи се изсипят тук, на какво ще заприлича.
С карта плащах на доста места, магазини и заведения.
Обществени тоалетни не съм ползвала освен по забележителностите, но в София пък изобщо не знам дали и къде има.
Аз Рим и римляните ги видях и усетих прекрасни  Heart Eyes

Ако имаме изобщо някакво преимущество пред кой да е европейски град, то това е, че сме тъп град и още не са ни налазили чернилките продаващи боклуци на туристи.

# 713
  • Мнения: 276
На мен също не ми направи особено впечатление сладоледа им,освем цената-8 евро платих за сладолед с три топки(през живота си по-скъп сладолед не бях яла!).
Аз боклук по земята не видях,нито пък улично куче!

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Момичета,Рим е прекрасен,а сладоледа е въпрос на вкус.Дайте да зарежем този спор

# 715
  • Мнения: 3 025
Не мога да си представя, че темата е за Рим, а 2 страници коментираме сладолед /по принцип, като тема на дискусия/. За мен това е толкова маловажно.... Самата атмосфера, дори и да не се посещават всички забележителности, да седнеш на открито, да вечеряш техните специалитети /мммм/, да пиеш тяхното вино, дори и да не е от най-скъпото или най-доброто... Ти си във Вечния град, заобиколен от архитектура, "дишаш" история и.... просто се наслаждаваш на усещането, ако можеш....

# 716
  • Мнения: 659
Рим ми е любим град. Винаги съм готова за Рим. Но това е въпрос на усещане и при всеки е различно. Няма смисъл от спорове. На когото му харесва се връща пак, на когото не - не ходи повече. Ох, пак ми се ходи!Но ще бъда скоро на други прекрасни места в любимата Италия.  Simple Smile И ще изоставя всякакви разумни режими на хранене! Joy

# 717
  • Мнения: 14
Ето ви основните туристически атракции на Рим в картинки.Да добиете визуална представа-като си изберете обект може да отворите снимките в пълен размер.
http://whattoseein.net/rome-italy/

# 718
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Здравейте! Признавам,че не съм чела обстойно всички теми и влизам направо с малко въпроси. Плануваме семейно посещение на Рим в края на юли с двама тийнейджъри на 11 и 15 г Разбрах,че транспорта от летището ни откарва до гара Термини.И оттам насетне не ми е ясно придвижването да речем посока пл.Навона.Смятам в него район да нощуваме. И другият ми въпрос засега е освен основните забележителности какво може да е интересно там за младежите ни ?

# 719
  • Бургас
  • Мнения: 436
До пл.Навона може да стигнете с автобус.До площад ''Испания'' с метро.

Последна редакция: чт, 07 май 2015, 06:52 от cara mia

Общи условия

Активация на акаунт