Рим-десета тема

  • 71 330
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 19 007
На мен също не ми направи особено впечатление сладоледа им,освем цената-8 евро платих за сладолед с три топки(през живота си по-скъп сладолед не бях яла!).
Shocked ooooh! за 2.50 ядох най-прекрасния сладолед на света - една топка манго и една топка ягоди - на 3 минути от траяновия пазар - посока Санта Мария Маджоре...

и аз почти навсякъде в Италия ям хубаво джелато 2 вкуса за 2 или 2,50 евро
но е факт, че хората успяват да намерят джелато за 8 евро, имам и приятел който успя да го направи
принципно на много места 1 кг, който ти слагат в кутия , е 15-16 евро, не знам каква е тая фунийка за 8 евро     Laughing

# 736
  • Мнения: 1 030
Ех това джелато  Heart Eyes Разбира се, че навсякъде е 2-2,5е., но то въпроса е да успееш да го намериш по 1-1,5е, а не по 8е., защото това макар и трудно не е недостижимо  Grinning
Във връзка с ходенията до Рим искам да споделя, че когато родителите ми заминаваха за там, ме питаха какво да си купят и отговора ми беше -да не си харчат пари за подаръци, а да пият еспресо и да хапнат джелато и пица на парче и да ви кажа още за това говорят.

# 737
  • Мнения: 206
Ще го пробвам, мерси Simple Smile)

А може ли да кажете някакъв магазин около забележителност за магнити, ключодържатели, всякакви сувенири
[/quo
До замъка Сант Анджело има пазар и там са по-евтини отколкото на другите места поне според мен.Въпреки че си бяхме купили вече някои неща от там си пазарихме още сувенири и най-вече ключодържатели.

# 738
  • Мнения: 206
Ще го пробвам, мерси Simple Smile)

А може ли да кажете някакъв магазин около забележителност за магнити, ключодържатели, всякакви сувенири
[/quo

Горе нещо обърках! !!
До замъка Сант Анджело има пазар и там са по-евтини отколкото на другите места поне според мен.Въпреки че си бяхме купили вече някои неща от там си пазарихме още сувенири и най-вече ключодържатели.

# 739
  • Мнения: X
Ние купихме магнитчета от малко магазинче в една уличка в близост до фонтана Треви.Магазинчета,заведения и хотели дал Бог в Рим,трудно е да се цитират и препоръчват определени,а и смисъл няма да си отбивате от пътя да търсите някое похвалено тук,гледайте пътьом,правете сравнение и като ви попадне добра цена -купувайте. Peace
Аз не съм запален фен на сладоледа,но италианския ми се услади и в известни,и в по-малко известни сладоледаджийници .Цената не е била някаква стряскаща,но малко преди да тръгна моя позната ми беше пратила на мейла линк със статия за някаква безбожна сметка за сладолед,която бяха платили чужденци в една от топ-джелатериите,коя беше обаче сега не мога да цитирам,отдавна съм изтрила инфото.

# 740
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Благодаря ви много момичета, аз точно искам в близост до забележителност, тъй като не смятам да си губя време да търся сувенир, като мога да си гледам красоти Simple Smile

# 741
  • Мнения: 19 007
До Сант Анжело са евтини, да

аз веднъж се изкуших и тениска си купих за 5 евро    Grinning

# 742
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз много искам тениска да пише roma Grinning и да има я колизеума, я някоя друга забележителност, твоята каква е  Laughing

# 743
  • Мнения: 19 007
Аз много искам тениска да пише roma Grinning и да има я колизеума, я някоя друга забележителност, твоята каква е  Laughing

хаха
намерих я в ebay
ето я


много ми хареса и за това си я купих

# 744
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Супер е  Simple Smile

# 745
  • Варна
  • Мнения: 40
Здравейте, имате ли информация колко е входа за зоологическата  градина?

# 746
  • Мнения: 276
На мен също не ми направи особено впечатление сладоледа им,освем цената-8 евро платих за сладолед с три топки(през живота си по-скъп сладолед не бях яла!).
Shocked ooooh! за 2.50 ядох най-прекрасния сладолед на света - една топка манго и една топка ягоди - на 3 минути от траяновия пазар - посока Санта Мария Маджоре...

и аз почти навсякъде в Италия ям хубаво джелато 2 вкуса за 2 или 2,50 евро
но е факт, че хората успяват да намерят джелато за 8 евро, имам и приятел който успя да го направи
принципно на много места 1 кг, който ти слагат в кутия , е 15-16 евро, не знам каква е тая фунийка за 8 евро     Laughing

Ами на-8 евро платих-сигурно аз съм най-набутания турист,който е ял толкова скъп сладолед,че и не беше кой знае кво.
В близост до Ватиканските музеи беше Джелатерийницата.

# 747
  • Мнения: 2 031
Заповядайте в Новата тема.Ще допълня по-късно първа страница.

Общи условия

Активация на акаунт