Студенти в Италия

  • 38 998
  • 137
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 426
Здравейте!
Може ли да помогнете с материали за подготовка за изпита в Политехническия.
Благодаря предварително.

# 91
  • Мнения: 68
Синът ми се дипломира, като магистър, преди два дни. В IUAV, архитектурен университет във Венеция. Дипломна работа и защита под ръководство на проф. арх. Алдо Аймониньо. В магистратура Архитектура на английски. Писала съм.
Дипломира се с максимална оценка.
Темата на дипломната му работа бяха тютюневите складове в Пловдив. Идея за консервация и идейна разработка на имотите…
Много тежко прие факта, че ги сринаха, преди да предложи идеята си…
Да знаете, че магистратите, в Италия, във Венеция, ги короноват с венец от лаврови листа, с вплетен символ с цветове и специалност на университета.
Днес той ми сподели, че е получил шест предложения за работа от архитектурни бюра в Италия, от fosterandpartners, от ИКЕА…
Учудена, стресната съм… отказал ги е.
Отговори ми, че си пише портфолио за работа и иска да работи само в Германия и Австрия.
Не иска да чуе за работа в Англия.

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 00:21 от la_leonessa

# 92
  • Мнения: 426
la_leonessa, честито. И аз се опитвам да накарам, детето да пробва и друга специалност различна от Архитектура, но категорично ме отряза.
Успех.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Синът ми се дипломира, като магистър, преди два дни. В IUAV, архитектурен университет във Венеция. Дипломна работа и защита под ръководство на проф. арх. Алдо Аймониньо. В магистратура Архитектура на английски. Писала съм.
Дипломира се с максимална оценка.
Темата на дипломната му работа бяха тютюневите складове в Пловдив. Идея за консервация и идейна разработка на имотите…
Много тежко прие факта, че ги сринаха, преди да предложи идеята си…
Честито дипломиране! Успех и късмет на сина ви! Заинтригува ме темата на дипломата понеже съм от Пловдив и изтрадах опита за разрушаване на част складовете. Нека се свърже с кметството и предложи сътрудничество.

# 94
  • Мнения: 68
Благодаря Ви за добрите пожелания.
Моля се в тия странни времена да не се поддаваме, ние и децата ни на актуалните … ще ги нарека недоразумения.
Мечтателка, остави го. Аз колко исках, говорих, убеждавах, преди пет - шест години, да учи екзотична инженерна специалност в Германия?! И сега пак там ще търси работа? Като архитект?!
Mary_6, споделих вашето предложение. Споделям отговор.
Собствеността на имотите не предполага общински интерес. Само статута в НИНКН, като архитектурен комплекс, уж пазеше сградите.
Избра си тема и започна да събира данни, графични, растерни, цифрови.
Писа поне шест молби до отдел по градоустройство и строителство в община Пловдив - до главен архитект, до началник отдел „Устройствени схеми и планове”, до началник отдел „Кадастър и регулация” с молба за предоставяне на данни за реална основа за разработка на дипломна работа. Молба за сканирани действащ ПРЗ, подземна и наземна инфраструктура в обхвата на темата. Фасадни и технологични заснемания, във връзка със статут на терена като архитектурен паметник ансамбъл.
Всички заявления бяха с документ от университета за тема на дипломна разработка.
АГКК бяха по- отзивчиви, предоставиха му актуална извадка от кад. карта в цифров вид.
Поне разработките от КАБ, във връзка с европейските програми, бяха достъпни.
Как Вие мислите, след всичко описано, ще реагира общинската администрация на изпратен дипломен проект?
Разработен на ниво история, функция, собственост, идея, консервация, озеленяване, конструкция, достъпност.
Синът ми сподели, че предложение към община Пловдив ще е смешно и неприложимо за състоянието на складовете и инвестиционните намерения на собственика.
Ще помисли дали да не го публикува в конкретна дискусия за обекта.
Успех.

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 01:07 от la_leonessa

# 95
  • Варна
  • Мнения: 677
Здравейте! Някой знае ли нещо повече за изпита TIL - I за Политехническия в Торино /Милано/?

Последна редакция: вт, 10 яну 2023, 10:46 от dima1

# 96
  • Мнения: 2
Здравейте! Има ли студенти в Италия или бъдещи първокурсници? Като гледам нидерландската тема с каква скорост върви, а в тази тук никой не пише...Мисля, че можем да си бъдем полезни с най-различна информация, особено за тези, на които сега им предстои заминаване...

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз се записвам в темата, дъщеря ми разглежда Италия като възможност, в частност Сапиенца. Някой позлвал ли е фирма за кандидатстване в Италия? Според мен ще можем да се справим и сами, но за всеки случай..

# 98
  • Мнения: 11
Маята дъщеря е 11клас и се е насочила към Милано.Участва на уебинари на някои университети.
Спомена за скай лайнс,че подготвят документи за Италия и не само

# 99
  • София
  • Мнения: 2 840
Маята дъщеря е 11клас и се е насочила към Милано.Участва на уебинари на някои университети.
Спомена за скай лайнс,че подготвят документи за Италия и не само
За  политехническите университети в Милано и в Торино подготвят документи само за магистратурите. Съдействат при бакалаврите, но само с информация и връзки. Но са полезни и отзивчиви, ние ги ползвахме успешно.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 68
Здравейте,
надявам се и аз да получа повече информация от минали по пътя на кандидатстудеството в Италия, а и учащи вече там!
Сина ми  се е насочил към Университета в Падуа - Психология или Италианска история и език. Сега е 11 клас, но трябва да вземе и сертификат по Английски, защото ще изучава тези специалности на английски език. Скай Лайнс са една от фирмите, но нямам контакт все още с тях.

# 101
  • Мнения: 2
Мога да помагам за Политехниките в Милано и Торино. Изобщо не ви трябват агенции - на сайтовете на университетите има достатъчно ясна и конкретна информация. Специфичното е, че малко по-късно я обновяват - може би към края на януари-началото на февруари в годината на кандидатстване. ю
     Аз се интересувам кога е подходящ момент да се търси квартира, за какво трябва да се внимава, изобщо всякакви подробности, ако някой тук вече е минал по този път. Също така горе-долу колко са месечните разходи за най-основните неща - храна, транспорт и т.н. /ясно че е индивидуално, но все пак нещо ориентировъчно/.

# 102
  • Мнения: 1 684
Здравейте, дъщеря ми иска да кандидатства компютърни науки и изкуствен интелект в Италия бакалавър на англйиски. Спрели сме се на следните универсотети- Сапиенца, университетът в  Павия със съвместна програма на университета в. Милано,  университета в Болоня и университета в Падуа. Политехниката в Торино също предлагат на англйиски програма, но там се води компютърно инжинерство. Имате ли информация за тези университети о дали ще се справи в Италия само на английски език първата година.
.

# 103
  • Мнения: 35
Здравейте. Трябва да събера багаж за студент в Милано.
Моля за насоки къде да търся информация за необходимите и достатъчни пособия, лекарства, неща от първа необходимост. Някой случайно да има такъв списък, напр. за неща като пълномощни, зарядни за какво ли не и т.н.? Издаването на какви карти биха били полезни за студент в Италия - напр. европейска здравна карта, карта ISIC? Наличната тема за студенти в Италия не дава много информация за живота им, затова питам и вас за нещо, което не бива да пропускаме и трябва да имаме предвид задължително. Хубав ден.

Последна редакция: пн, 31 юли 2023, 21:21 от Teen4e

# 104
  • София
  • Мнения: 3 038
Здравейте. Трябва да събера багаж за студент в Милано.
Моля за насоки къде да търся информация за необходимите и достатъчни пособия, лекарства, неща от първа необходимост. Някой случайно да има такъв списък, напр. за неща като пълномощни, зарядни за какво ли не и т.н.? Издаването на какви карти биха били полезни за студент в Италия - напр. европейска здравна карта, карта ISIC? Наличната тема за студенти в Италия не дава много информация за живота им, затова питам и вас за нещо, което не бива да пропускаме и трябва да имаме предвид задължително. Хубав ден.
Къде ще учи? Къде ще живее? - И двата въроса имат значение за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт