Пазаруване от италиански сайтове – превоз и доставка

  • 90 019
  • 352
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 036
Здравейте, когато регистрирате пратка в сайта на donesimiotitalia, появява ли се някъде в профила ви, че имате регистрирана пратка? Регистрирах веднъж, но видях, че не съм се логнала в профила си. Затова я регистрирах втори път вече като логната, но не я виждам никъде отново. Италианците ми потвърдиха, че пратката е доставена на италианския адрес още на 04.04. Писах на donesimiotitalia с молба да ми потвърдят получена ли е от тях и те въобще не ме удостоиха с отговор. Така ли процедират по принцип? Поне имейл като я изпратят с куриер изпращат ли? Евентуалния курс, на който трябва да са я качили е пристигнал на 09.04 и пише, че в момента се обработва. Колко дни след пристигането й да я очаквам според вас в Еконт?

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Септември 2021 поръчвах аспиратор от Италия чрез EshopWedrop. Всичко беше точно.
https://www.eshopwedrop.bg/blog-bg/pazaruvay-ot-italiya-poluchi-v-blgariya
Каква е идеята да искат превод от банкова сметка за идентификация? Никога до сега посредник не ми е искал нещо подобно?
Не приемат плащане с Revolut.

# 347
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Изобщо не помня. Аспираторът беше доста обемен и всичко беше точно с доставката. Помня, че търсих всякакви варианти за доставка и само с тях успях да го организирам.

# 348
  • Мнения: 17
Да споделя и аз опита си с donesimiotitalia.com. Поръчах си миналия месец хранителни добавки от една Италианска дрогерия с доставка до техния събирателен пункт в Италия. Всичко дойде в България, така както го бях заявила, крайната цена за услугата отговаряше на изнесените на сайта им,
Проследяването на пратката от получаването ѝ при тях до доставянето ѝ в България обаче е под всякаква критика. Първо, регистрирам на сайта им пратката, но не получавам потвърждение на мейл, че регистрацията е успешна. След като приемат пратката ми в събирателния си кункт в Италия, отново никакво известие не пращат. Не знаеш кога ще тръгне тази пратка за България, до къде е естигнала, какво се случва с нея, абсолютно нищо. В крайна сметка, след 2 седмици и нещо, наистина си пристигна, но това с липсата на тракинг е изключително неприятно.

# 349
  • Мнения: 6 036
Потвърждавам за проследяването. Абсолютно никаква информация дали са получили пратката, дали е тръгнала, горе долу кога ще пристигне. Писах им имейл с молба да ми потвърдят дали са получили пратката и не получих никакъв отговор. Писах на италианския магазин и хората веднага ми отговориха.
Нямах и съобщение от Еконт да си взема пратката, но добре че имах за вземане друга пратка, та получих и тази. Цената им в сравнение с тази на превозвачи от Германия, Испания и Великобритания е много завишена.

# 350
  • Мнения: 7
И аз да споделя опита си с donesimiotitalia. Не получих потвърждение при регистрация на пратка на сайта им, но след контакт с тях ми потвърдиха, че са получили информацията. Потвърждение за доставка в склада в Италия получих от сайта, от който бях поръчала. След запитване, получих такова и от donesimiotitalia. Следих графика на сайта им и си получих пратката безпроблемно и на обявените от тях цени.

# 351
  • Мнения: 609
Някой поръчвал  ли е чанти от този сайт

# 352
  • Мнения: 9
Здравейте. Има ли фирма-посредник от италианския eBay? Искам да поръчам нещо, но пише, че продавачът не доставя до БГ

Общи условия

Активация на акаунт