През септември две черти червени значат юнски бебчета засмени!

  • 29 452
  • 717
  •   1
Отговори
# 660
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Ditka74, много съжалявам и аз  Sad. Дано скоро се включиш в нова подобна тема и този път всичко да е наред.

Да се включва и аз по темата с мазилата. Като цяло използвам различна козметика и за лице, и за ръце, и лосиони за краката, но истината е, че никога не съм имала навика да се мажа по тялото след баня и сега просто не знам как ще си го въведа това нещо. Иначе съм си заредила един крем и един лосион и се чудя кога да почвам. За сега не мога да кажа, че чувствам сърбеж по корема, но предполагам, че скоро ще почне. Притеснявам се, че може на гърдите да получа стрии, защото имам няколко от напълняване преди. По корема мисля, че няма да има поражения, но ще видим живот и здраве догодина Simple Smile

Инак от вчера май усещам още по-осезателно миризмите и се надявам да не почне сега от тях да ми става лошо.
Скъсвам се да ям бяло сирене и ябълки, като нито на едното, нито на другото съм фен по принцип.
Растения и аз отглеждам доста, защото животинки предпочитам да гледам на двор. Преди като бяхме в България и имахме възможност за куче, много си го обичах, но като тръгнахме насам и го дадохме на едни хора, които обожават кучета. Но още си ми липсва. Той винаги ще си остане моето куче. Та в тази връзка, за мен лично отглеждането на растения е по-трудно, както писа по-горе poohito. В последно време обаче като че ли хванах цаката на някои от растителните видове. Други просто си ги подменям с нови Simple Smile

Хубава неделя на всички   bouquet


# 661
  • Мнения: 781
Ditka74, много съжалявам. Пожелавам ти в най-скоро време да ни се похвалиш с най-прекрасната новина. Аз още нямам чувствителност към миризми, но така бях и в предишната брвменност. Единствено в късен етап имах лека непоносимост към определени човешки аромати, но като цяло ежедневните срещи с такива хора си бяха част от работата ми и се наложи да свикна😄. Сега се надявам да нямам този проблем. И апетит към определени храни нямам, хапвам от всичко, може би с леки превес към кисело-соленото.

# 662
  • Мнения: 216
Ditka74, много съжалявам. Много ми е неприятно да чуя за още лоши новини. Стискам палци на загубилите да се похвалят в най- скоро време с новината за две черти с прекрасен завършек. Успех, момичета и дано наистина това е последната лоша новина вече.

Нищо не ме сърби, нито корем, нито нищо, освен от снощи лявата гърда, което не знам има ли нещо общо, понеже се случи два пъти. Не виждам оголемяване на бюста, а една ме сърби вече два- три пъти. Явно трябва да се почва с мазането.

Само едно цвете губя и упорито си го купувам отново и нищо- пак го губя. Но до сега пък как не чух някой да е успял да го опази? Има едни палми в Кауфланд, за тях говоря. Големи кокосови палми. Изкарват ми до зимата, независимо кога ги купя и край- погиват и това е. Купиха си няколко колежки, но при никоя не оцеляват. Ако някой е успял да опази такава палма, няма да откажа да сподели нещо, може и на лични. Simple Smile

Като се събуди Виктор ще скочим до МОЛ- а. И без това навън за разходка не става. Ще поогледам H&M- a и за мама и за Виктор.

Да се включа и макар без опит в наблюдението си към кучетата. Не знам за другите квартали, но в Пловдив- Кършияка, конкретно има уредени места за кучета, обособени и разделени на две-до еди си колко кг за по- малките и от еди си колко кг за по- големите. Също така, все по- често виждам хора да вървят с пликчета, направи ми впечатление, закачени кутийки с найлончета на каишките и обират изпражненията на кучетата си, което прави силно и много добро впечатление. Остава у мен едно възприятие за култура и не мога да не обърна внимание. Евала не знам на кой, може би най- вече на стопаните за грижите, но не мога да подмина и общината, която се е погрижила. Има и табели, с повод и без повод (като без повод са след еди си колко часа вечерта) . Както и да е- адмирации.

Снощи си умрях от дискомфорт. Поипитах майка ми и мъжа ми какво точно са кисилините, за да знам това ли имам или не. Имам нещо като повдигане, но не като обичайното гадене, а нещо като леко и тихо оригване. Само за протокола, аз винаги съм се опитвала да оригна, ей така за идеята и никога не съм успявала. Веднъж на лапешки му акъл се налях яко с кола и се пънах 15 минути и нищо. От вчера следобед имам нещо като непрекъснато ТИХО да подчертая оригване. Все питам мъжа ми: "Сега чу ли, това ли е киселина?" Хайвана все ми вика, че нищо не се чува навън, та явно само аз го усещам. Ако някой може да ми опише какво е това, ще съм благодарна и аджиба какво са киселините???

Айде пак се изказах по обсъжданите теми, сега е време за серийка от сериала.

Последна редакция: нд, 26 окт 2014, 15:41 от babyAty

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Според мен това не са киселини, а си е оригване. При мен също го има и не е с онзи звук (отвратителен), а със звук на хълцукане. Даже майка ми днес ми каза "Защо хълцаш?", а аз: "Оригвам се, не хълцам". А и ми е гадно от време на време, тежко без да съм яла много и т.н. Ето и сега ми е тежко, а съм яла на обяд последно. Пия и Пробиен.
Киселините, както ги мисля аз са свързани с парещо усещане в хранопровода и гърлото от връщане на солна киселина от стомаха.
Споделих ли, че на 30.10 се записах за втори преглед?

# 664
  • Мнения: 1 700
както казва Пухито не са киселини твойте ,а си е тихо оригване.аз постоянно го правя след вечеря или след обилен обяд.случвало ми се е и ако съм яла кисело мляко.аз получавам киселини най-често от какаото (в бисквити,вафли до шоколади),колкото и да не ви се вярва.за мен точно определение на киселините представлява.след хранене чувство за силно до обилно слюноотделяне с вкус на кисело и парещи идващи от стомаха стомашни сокове.потичат лигите отстрани на устата ,но от към вътрешната страна но вкуса им е кисел.както преди да повърнеш нали се увеличава лигата в устата та по-същият начин само дето не повръщаш,а ти е кисело и не приятно в устата.по-принцип са характерни повече за хора с чувствителни стомаси,които са страдали или страдат от язва,гастрит .как по-точно да го определя по-друг начин незнам.най-бързо ми минават с дъвка.не пия сода защото не ми харесва вкуса и.иначе Пухи и аз съм така като теб уж се оригвам,ама си е чисто хълцане.
Дитка много тъжна новина съжалявам мила  Sad дано много скоро забременееш  и всичко да свърши както си трябва.

# 665
  • Мнения: 955
Добро утро, мацки!
Киселините са по-скоро това, което poohito е описала - парене /дори изгаряне/ в стомаха и нагоре в хранопровода. Ако са по-силни може да предизвикат и гадене.
Аз да ви питам друго - как сте с обезкосмяването? Аз си обезкосмявам цялото тяло с епилатор - подмишници, крака, ръце, горна част на триъгълник /за долната редувам кола маска с бръснене/. Четох някъде, че болката може да предизвика контракции. И наистина вчера след процедурата леко ме заболя коремът и се стегна. Вие имате ли проблеми?

# 666
  • Мнения: 781
Ellle, аз ходя на лазерна епилация и съм много доволна, но сега ще се наложи да прекратя процедурите и понеже не съм завършила курса ще се върна към епилатора. Това с контракциите според мен е индивидуално, аз не съм имала, но моята търпимост към болката е голяма. Моя приятелка мина точно по този път и накрая и забраниха да ползва всякакви уреди освен бръснача. Аз да попитам имате ли представа какви упражнения можем да правим по време на бременността? Аз съм физически активна и сега ми идва в повече мързелуването😄😄😄

# 667
  • Мнения: 955
По принцип и аз много трая на болка, да не говорим, че от години ползвам епилатор и вече болката си е съвсем търпима, ама не знам защо така се получи  newsm78.
За упражнения знам, че има йога и пилатес за бременни, гледала съм в youtube и доста упражнения  Peace.

# 668
  • Мнения: 192
Тук намерих някои идеи за упражнения http://www.biberonbg.com/info/fitnes_i_bremennost.htm

И да се оплача че вече втора нощ не мога да заспя...в някакво полубудно състояние съм и цял ден след това се влача като парцал!Освен това имам някакво гадно усещане в стомаха,все едно съм преяла а не съм,но не съм повръщала за сега.

КИселините са точно както ги е описала poohito,имах ги в края на бременността.

Обезкосмявам се с бръснача.Имам си епилатор но така си стои в шкафа,не защото не издържам на болка,а защото ми отнема много време а и не скубе като хората(подарък ми е от мъжо).

Днес ще си взимам направление и се чудя кой ден от седмицата да отида на първи преглед Simple Smile

# 669
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета Simple Smile
Мисля, че е време и аз да се присъединя към вашта банда. На 24 години съм и това ми е втора бременост. Терминът ми за сега е 13 юни, но съм с нередовен цикъл и най- вероятно ще се измени. Имам си едно момченце на 1г. и 6м. и още честно казано сме леко в шок, тъй като бебе номер 2 ни изненада леко Laughing
Още не сме казали на никого, ще изчакаме да мине и втория преглед, който ще е някъде към 3 ноември и тогава ще изненадаме родата.
Желая Ви лек и усмихнат ден   bouquet  bouquet  bouquet

# 670
  • Мнения: 192
sLunce_89 добре дошла!Като гледам с теб сме на едни години,с малки момченца и изненадваща втора бременност Simple Smile Пожелавам пухкав финал в розова опаковка  stork-girl

Хубаво е да срещаш хора в сходна на твоята ситуация и за това такива групи ми допадат Simple Smile

# 671
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Привет на всички Simple Smile

Аз също се чудех тази сутрин как да правя повече раздвижване, но за момента мисля да се концентрирам на повече разходки през деня и вечер, уикендите дори още повече.

Относно обезкосмяването и аз бях на лазерна епилация преди, но сега няма как. Като цяло обаче след направените процедури имам лимитиран брой на мишници и триъгълник и за момента там минавам с бръснач, за да мога юли догодина отново да се пласирам за процедура Simple Smile Иначе краката пак предимно с бръснача минавам и от време на време с епилатор. Но аз съм късметлийка малко или много, тъй като на краката много слабо ми растат.

sLunce_89, добре дошла в редиците   bouquet

Аз мисля тази седмица да ходя в една друга клиника, която е специализирана за женска консултация май (казвам май, щото не говоря местния език и ми е трудно да се ориентирам какво да правя). Това се налага, защото тия от другото здравно заведение не ме насочиха към никакви изследвания, а само към 2 преглед с ултразвук между 12 и 13 г.с. Стискайте палци тези да са по-читави и да си подкарам там следенето като хората. Поне име на доктор имам препоръчано, който основно май в тази втората клиника работи, но явно дава консултации от време на време и при другите.

Хубава седмица на всички  Hug

# 672
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте, момичета! Приемате ли нови попълнения?  Grinning До сега само ви четях, и от суеверие не пишех, но сега вече официално се записвам с термин на 17.06.2015г. Втора бременност, имам  си една прекрасна първокласничка! Първата бременност имах доста проблеми - лежах за задържане, повръщах до 7мият месец. Хубавото беше, че от всичките "екстри" качих едва 7 кг  Mr. Green. С тази, за сега нямам гадене, но мисля, че е рано и няма да ми се размине  Laughing Миналият четвъртък бях на преглед и чухме сърчицето на бебчо  Hug. От мен леко бременее на всички  Hug Hug Hug

# 673
  • Мнения: 493
 HugЗдравейте на всички мами и кореми:)

добре дошли и на двете нови мацки, лека бременност и да не ви се  Sick много

за обезкосмяването - и на мен ми забраниха кола маска с първата бременност точно заради контракциите, но козметичката ми ми каза, че много бременни ходят при нея...не знам как ще е...Дори и да остана на кола, мен малко ще ме е страх живот и здраве след секциото да съм на кола маска, защото тогава дори и 40 дни след операцията нещо не се вдъхновявам да ме дърпат точно там...

от друга страна с големия корем, човек не може и сам да се бръсне...

за киселините - направо си е едно изгарящо парене, както го описа пухито...

а упражненията - по принцип на бременни се препоръчва плуване, но трябва да сте сигурни в басейна - тоест аз имам инфо за басейните в стз и понеже по принцип си тренирам плуване, сега ще се наложи да спра, защото олимпийският басейн в града е прекалено много хлориран и това не е добре за бременни. ще ходя в един друг на акваеробика, като няма да правя от упражненията за корем - принципно доки ми разреши и двата спорта...

имам си вкъщи велоергометър, но откакто сме видели двете чертички събира прах само...

преди в стз имаше пилатес за бременни, но са го спрели и много ме яд,  защото исках да се възползвам

иначе лично цяла събота и неделя си лежах и си повръщах всяка вечер...нищо ново:)

# 674
  • Мнения: 955
sLunce_89, Suzza, честито и добре дошли при нас! Лека и безпроблемна бременност и здрави, пухкави бебенца на финала!
Diva*, стискам палци да попаднеш на най-подходящите хора, за да можеш да си изкараш една спокойна бременност.
Аз съм на трети преглед в сряда. Очаквам да ми даде дата за записване на ЖК ако всичко е наред  Praynig.
Къде са всички днес  newsm78. Аз се притеснявах да не изпишете темата през почивните дни, защото нямах готовност с новата тема, ама така като гледам, може следващият уикенд да я пускам  Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт