През септември две черти червени значат юнски бебчета засмени!

  • 29 487
  • 717
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 565
Привет и от мен днес в този студен, мрачен и ветровит ден! На работа съм и си мечтая да се прибера и да си легна с възглавничка и одеалце пред телевизора и да гледам някое филмче. Да ама няма да е днес. Rolling Eyes
Относно упражненията имам в къщи една книжка за йога и има вътре серия с асани и за бременни. Миналата година започнах да се занимавам, но не съм редовна и бях поизостанала и сега някак си не мога да се престраша да започна, защото повечето от тях са свързани с разтягане, стягане и усуквания и ме е страх да не си направя някоя беля, а курса за бременни е сутрин в 11, а аз съм на работа, така че за сега си оставам само с ходенето пеш до работа и то само ако е хубаво времето.
Suzza, sLunce_89 добре дошли при нас. Леко и безпроблемно бременеене и здрави бебчета на финала!
Suzza не се настройвай от сега че ще имаш проблеми и тази бременност, а просто й се наслаждавай. Ти каза ли на каката,че ще става кака. Моята дъщеря също е първи клас и голям инат. Аз още не съм й казала. Изчаквам да мине още около месец. Тя ту иска бебе, ту не. Според мен осъзнава, че ще трябва да дели мама и затова така реагира някой път, а като види бебе иска. На мен това май ми е по-голямото притеснение - как ще се отрази промяната на малката, защото ми е малко проблемна.
Ditka74 съжалявам за случилото се. Бързо възстановяване ти пожелавам и дано скоро пак си на линия и да се сбъдне мечтата за бебче.

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Днес вече ми дойде в повече.
Сутринта станах в 5.50 мих си косата и извеждах кучето, за да тръгна в 7.30 на работа. Пак съм сама и се грижа за всичкия животиняк сама.
После ми беше зле  Sick, но не много.
На работа, като започна една история с едни етикети 30 пъти ходих до първия етаж и се връщах, то поправки, то после аз съм сбъркала то   #Cussing out #Cussing out #Cussing out Животните за клане закъсняха, а после се дотътриха всички едновременно. Намерих странни несъответствия в един прием на суровини. Оххх.
Без това счупения ми телефон падна от джоба ми и му се спука дисплея.
Направо не издържам.
Отивам да продължавам борбата с етикетите.
Спи ми се, освен това.
Оплаках се.

# 677
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Eudaimonia, за сега знае само таткото и АГ-то  Mr. Green Мисля, поне още 2 седмици да си траем, че иначе става една...аз кажа на майка ми, тя на роднините до 9то коляно , при свекитата още по бързо се разпространяват клюките. Пак от суеверие ще задържа добрата новина. Аз мислех и на таткото да не казвам преди 9та седмица, ама се наложи да ме кара той на преглед и нямаше как. Иначе щерката много иска да е "кака". Преди като сме си говорели, все ми обяснява как ще помага за бебчето, как иска обаче да е момиче  Laughing.

# 678
  • Мнения: 216
Здравейте, момичета. Как сте днес?

За мен деня е хубав, прекрасен и разкошен. Връщам се от лекар- вече втори преглед. Чух сърчице най- после и аз. Happyyyyyyyy ... В 9- та седмица съм и точно на толкова отговаря плода. Всичко е наред и съм много доволна. Около другият първи- пак на преглед. Само кръвното много ме притесни. 120 на 70. Това е нормално кръвно, но не и за мен. Аз съм все с 90 на 50 и сега ми е малко притеснено. Болничен каза, че ще ми пуска, понеже казах, че искам да излизам в болничен от декември. До края на ноември съм в отпуска. Имам и още отпуска, но ще си я запазя. Болничният е екстра. Само всичко да е наред. На килограми не съм наддала, нито на обиколка на талия.
Скрит текст:
сигурна съм, че на крака и на ханш, сантиметрите имат голяма разлика от преди, но здраве да е
Пулса ми го пусна да го чуя... и ревнах. Не вярвах, че ще ми е толкова емоционално, при положение, че виждам, че с втората бременност не ми е толкова емоционално. През първата бременност, ревях на всеки преглед. Това са добрите новини около мен.  Heart Eyes

Благодаря ви, момичета за обясненията за киселините. Явно сте прави. 24 часа не успях да се отърва от това чувство за дискомфорт.

malachika, смятам, че може да практикуваш йога за бременни, но със сигурност през първото тримесечие не е препоръчителна. Simple Smile А Ellle вече те е посъветвала това.

За епилатора, не съм чувала, да е катализатор за контракции. Прага ми на болка е много нисък. Не виждам обаче проблем, в това, ако чувствате дикомфорт да удряте бръсначка още 6- 7 месеца. С толкова неща се съобразяваме и се лишаваме, че бръснача е направо като игла в купа сено.

sLunce_89, Suzza добре дошли и леко бременеене с нас. Simple Smile

Diva*, успех с клиниките. Това е много досадно сигурно, дано случиш на лекар. Стиснати палчета от мен.

Толкова за сега, че ми е емоционално, отивам да си нагуша бебчето, дето спинка.  Heart Eyes Днеска правим 2 и 3 месеца. Happy !!!

# 679
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте и от мен!
Добре дошли на двете нови бременелки! Лека и успешна пожелавам.
Дитка, съжалявам за развитието на нещата при теб, бързо възстановяване и скоро да се похвалиш пак.

За обезкосмяването - ползвам епилатор, не ми създава неудобства и по време на бременност.

Днес ми е много студено и мързеливо, лошо ми е на стомаха, не повръщам, но нито да хапнеш, нито да не хапнеш. Взех си едни солети и през 15 минути хапвам по две иначе не се търпи. Много уморена се чувствам, нямам сили за никаква домакинска работа, добре че съпругът ми проявява максимално разбиране и помага колкото може. Всяко по-дълго ходене или пътуване с кола ми причинява зацапване и много се притеснявам, ще издържа до 3 (или пети, защото се оказа, че на 3ти няма да мога да отида на лекар поради служебен ангажимент), но ще умра от притеснение, надявам се всичко да е наред.

В неделя си купих един спортен панталон от Декатлон, който ми е свободен в талията, а после се надявам да ми е добре за зимните месеци и с него ще си карам в къщи (голяма мецана съм). Днес щях да се тегля, защото се чувствам натежала, но забравих - утре ще го свърша това.

Май това е от мен. До скоро.

# 680
  • Мнения: 104
Хелоуу и от мен днес!

Добре дошли на sLunce_89, Suzza! Лека и безпроблемна бременност!

При мен киселините с първата ми бременност се появиха към 8-мия месец и бързо отшумяха. Но са много неприятни. С тази бременност също се надявам да не ми се появят скоро Simple Smile

babyAty, честито сърчице! Браво за добрите новини!
Моят втори преглед е на 6-ти.. дали и аз ще чуя сърчице? Тогава ще съм в 7 седмица и няколко дни, дано да е достатъчна възрастта за пулсациите.

Виждам коментирали сте спортовете позволени по време на бременност. Аз в 7-ия месец започнах да посещавам часове по йога, но не бях много сериозна (признавам си). Иначе се събирахме по 5-6 бременни (всички с големи кореми), упражненията бяха леки и не задължителни. Но най-доброто според мен са разходките на чист въздух. Жалко само, че времето така жестоко ни ограничава още от сега Sad

При нас отново вали силен дъжд, Стенли трети ден го извеждам само за кухнята и горкото дете пощръклява вкъщи и аз заедно с него. Чудя се как да го разнообразявам. Добре, че я има Бейби ТВ, доста се заглежда в нея.

Спирам вече, че поста ми стана много дълъг, а трябва да пестим за да ни стигнат страниците до петък  Laughing (това го казвам в кръга на шегата)

Лека вечер, момичета!

# 681
  • Мнения: 5 173
Здрасти и от мен.
Добре дошли на новите момичета!  Hug
Аз съм скапана, в скапано настроение. Дъщеря ми е с хрема и 5 дена почти не сме излизали навън. Днес ми спря тока, буквално. Стана по-рано, отколкото ми се искаше и целият ден ми върви крив, после тоооооооочно се наканих да поспя с нея след обеда - бам - събуди се Tired. И съм мн кисела и раздразнителна Mr. Green.
Нямам никакви симптоми аз, ама не се оплаквам де. Обаче май започна да ми тежи вдигането на детето ooooh!, та не знам как ще я карам занапред.
Говорите си за домашни любимци. Ние си имаме дворни: 2 пуяка, 5 патки (заради дъщеря ни, че това е любимото животно), кокошки, котки, куче. През миналата ми бременност блъснаха 12-годишния ми котарак, мн, мн го обичах и мн трудно го преживях  Cry. Не може да дочака Мис, само 12 дена...
Скрит текст:
Ей го в цялата му величественост:

А тук се рови във ФБ след баня:
Сега пак имаме, но никой не може да се сравни с него и мн, мн не съм привързана, така че няма да ми е проблем токсоплазмозата и смятам да не правя това изследване, засега Whistling.
Честити сърчица на чулите!
Лека вечер от мен, започвам да обработвам снимки, че вчера снимах рожден ден и ме чака цял куп Tired.!

# 682
  • Мнения: 493
Шушулче много готин котарак е бил наистина, съжалявам, ама дано другият оцелее поне 20г


 _Sweety_ с вагинален ултразвук се чува сърчице

magi_sveta всичко ще е наред, не се тревожи

babyAty и аз съм като теб, дори съм с 1 кг по-лека, ама то си избира къде да се качва:)

Suzza, много ме развесели с клюкарника, мъжът ми и той каза на една колежка и сега цялата им фирма знае..Simple Smile

poohito ей така му направи  smile3533 на този кофти ден, че най сетне му се видя краят

Eudaimonia и аз след малко се отправям към дивана с одеалце и пред тв

Ellle всичко ще е наред на прегледа в сряда сигурна съм

Аз днес изядох една филийка чак към 14ч/първо ядене за деня/ и след 20 мин толкова усилено се опитвах да я  Sick, че не издържах и изпих един деган...гледах да не пия деган, ама няма да мина без него явно,  даже половин рогче и няколко парченца баничка сложих за вечеря, един айрян и сме готови с фотосинтезата за днес

много кофти хора - очите ми едни такива гладни, стомахът и той, ама устата не ще да сложа каквото и да е в нея....и като ходих днес из града - излизам за първи път след сряда, и от всякъде като ме поразяват едни миризми, които надигат всичко в мен, мисля вече да ходя с пликче като от тези в самолетите в чантата за всеки случай, защото засега само се озъртам къде наблизо има кошче за боклук, че да одрайфам положението насред пътя

Да сме живи и здрави веднъж да мине това с прилошаването....ах колко зеленчукови и плодови сокове ще си направя тогава и салата от ряпа - днес я гледах в магазина и така ми се ядеше на очите само обаче....

# 683
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
 Sick Sick Sick
Кофти деня не свършва. С напредването на вечерта започна все повече  Sick. Сега тепърва се опитвам да "вечерям" солети и чай от джоджен, който ужким трябва да ми помогне за  Sick. Всяко  Sick завършва с оригване все едно съм изяла хипопотам, а от 6 часа не съм слагала хапка в устата си.
Другата ми финална изненада за деня беше, че утре ще ходя да гоня 2 рейса за да стигна на работа, т.е. ще трябва да изляза към 6.50 и малко не ми е ясно как ще се изкъпя, ще изведа кучето и ще изхвърча от вкъщи в този час.
Айде да изям солетка номер 4.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 686
piletta, и аз съм така с хапването - гладна на умиране, а като изям половин филийка - и всичко свършва, аз не  Sick а само се давя ужасно. Ако имам шанс да полегна след хапване може и да стане номера, но ако трябва да се движа е страшно. Нямам никакъв вкус - хапва ми се всичко, но нищо няма този вкус, който очаквам и препълних хладилника с колбаси, сирена и даже не опитвам. Засега единственото, което ми харесва са много сладките плодове (и от тях ми е зле, но поне имат вкус) - грозде, сладки жълти ябълки и банани...
Не съм качила килца, но се чувствам като слон - тромава и уморена... Дано премине.

Не знам дали работи шестото чувство на дъщеря ми, но в последните дни ми помага почти във всичко  в къщи без да и поставям задачи и да я карам... всъщност надявам се да работи шестото и чувство, а не аз да изглеждам толкова нуждаеща се от помощ.  newsm78

# 685
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен  Wink
За киселините бях чела че помага резенче ябълка и снощи пробвах и наистина действа Wink и успокоява стомаха и си хапвам по резенче две (и накрая станаха 2-3 ябълки  Laughing )
Аз най накрая  стигнах желаната дестинация и съм в леглото на топличко понеже на работа беше адски студ...
Лека и спокойна вечер и от мен  Simple Smile

# 686
  • Troyan
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, чета ви цяла седмица и влизам на пръсти. На 35 год. съм от Троян, но живея за сега в София с първа бременност, калкулаторите ми дават термин 30 юни, но съм с ранна ОВУ. Не съм ходила още на преглед. Нямам никакви симптоми, освен че постоянно ям, но аз по принцип обичам да си хапвам.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 686
Добре дошла, ani_1979! Леко бременеене и щастлив финал.

# 688
  • Мнения: 104
ani_1979, добре дошла!! Пожелавам ти лека бременност и страхотно бебенце на финала!

И днес е поредният студен ден, добре че съм вкъщи с малкия Simple Smile

Аз нямам никакви симптоми, коренна разлика с предната  ми бременност. Тогава от рано  Sick. Не се оплаквам, дано този път се размина.

piletta, благодаря за разяснението, АГ ме прегледа с коремен ехограф, а видях, че има и вагинален накрайник. Дали сама да не си поискам преглед с вагиналния следващия път?

Момичета, фолиевата киселина до кога ще я пиете?

# 689
  • Мнения: 5 173
Суити, предната бременност я пих до края и 2м след това. С тази пак мисля така да процедирам.

Общи условия

Активация на акаунт