Дадох малко АМ на бебка и тя се изрина

  • 1 393
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 976
Ох, миличка, това си е абсолютно алергичен шок...но дано не съм права! все пак след консултация с алерголог, пробвайте нещата да се оправят с хомеопатия, тези антихистамини са нож с две остриета...особено за такова малко човече!
а това АМ единица ли беше или двойка?
Аз давам АМ с кашите, защото нищо не мога да изцедя, но слава богу моя син няма алергична реакция  Praynig!
нека бързо всичко да се оправи и от тук нататък мнооого внимателно със захранването. И наистина е добре да карате на кърма поне няколко дни!  Hug

# 16
  • Мнения: 2 556
Млякото беше за след 6 месеца. Между другото сина ми е израснал с това мляко, в никакъв случай не искам да му правя антиреклама. Но се чудя дали за всеки случай да не го занесем утре в ХЕИ да го видят да не би да има някакъв проблем (все пак детето ми днес беше твърде зле наистина). Иначе опаковката е в срок до Май 2006 и беше добре запечатана.

# 17
  • Мнения: 111
Аз все се каня да попитам кога се проявява тази алергия... Например ние вече сме опитвали АМ в родилното и не сме имали проблем,  но от тогава до сега сме само на кърма. Има ли някакъв риск, ако сега или по-късно да речем дам АМ или млечна каша... Не че смятам да давам, ама не мога да си изясня докога да се пазим от тези алергии.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Божичко, Тес, какви ужасии сте преживели CryДано вече всичко е наред!И ако наистина е от млякоте, слава Богу, че кърмиш, защото представи си как би понесла Кари този алергичен шок на възраст 2 дни примерно ShockedНе ми се мисли...

# 19
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ох боже сега прочетох темата и направо ми се приплака  Cry
стискам пали всичко да е наред,кърмете се и пиши как е минал прегледа при хомеопатката

# 20
  • Мнения: 1 976
АМ за бебета след 6 месец е полуадаптирано!!!! При кърмените бебета, ако се въвежда АМ, задължително се започва с единица! Внимавайте с това, момичета! Аз се подведох и дадох за първи път двойка /за след 4 месец/, но се благодаря, че нямаше реакция  Praynig... Особено трябва да се внимава с деца, които по принцип проявяват чувствителност. Може да се разбере и при незахранените кърмените бебета - например, когато мама яде нещо "забранено" и бебето получава колики...
Пиши как са се развили нещата...

# 21
  • Мнения: 1 999
Tess, чак сега прочетох какво ви се е случило. Sad Стискам палци Кари бързо да се оправи! Praynig Praynig Praynig И аз знам, че на бебчетата на кърма се започва винаги с АМ единица.

# 22
  • Мнения: 2 556
Ами явно толкова ми е акъла - повярвах на продавачката, че щом е на 6 месеца бебето, се взима 2-ката на млякото  #Cussing out

Всичко е наред, след кризата вчера не сме имали проблеми. Сега ще й давам няколко дена Кларитин профилактично и това е. Скоро няма да й дам пак АМ, а дотогава трябва да измисля и реша кое точно изобщо ще опитваме да й давам...

Поздрави и лека вечер на всички!

# 23
  • Мнения: 3 926
Миличка, напълно те разбирам Sad На мен така ми продадоха "безмлечна" каша на Хипп, която се оказа млечна, а аз тъпачката уж четох, при това не веднъж ooooh! Слава Богу при нас се размина само с големи пъпки по лицето и в окосмената част на главата. Е, и малко по вратлето и ръчичките, но просто изхвърчах в Пирогов. Малко ужасяващ начин да го разбереш, но сега поне знаеш, че детето проявява алергия към белтъка на кравето мляко. На мен в Пирогов ми намекнаха, че може да е и към Казеина, но, въпреки че четох в библиотеката на клуб Алергии още не ми е ясно съвсем за какво точно иде реч. Знам само, че минавам на безбелтъчна диета за месец, а след това ще се захранвам по малко, с трошички Naughty

# 24
  • Мнения: 507
Ужасно неприятно! Добре че вече сте по-добре!
Добре че мъжа ми беше купил 1-ца( почнах вместо кърма в пюрето да слагам АМ).

# 25
  • Мнения: 639
 Тесс, гъсти зелени сополи не стават от алергия, нормално е пулса да е 110 на дете на 6 месеца и то непосредствено след като е повърнало!  Нищо лошо за педиатъра ти, но това ме учудва   newsm78При раждането бебето е с пулс между 120 и 160 , средно 140 уд./мин. с напредването на възрастта пулсът се намалява. Пулсът на възрастен човек нормално е между 70 и 80 удара в минута. Не бързай с изводите! Това което описваш има клинична картина на остър вирусен ентерит, причинява се от рота-вируси, бързо преходно е, възможно е еднократно повишаване на температурата, хрема, повишена склонност към повръщане в следващите няколко дни. Или просто много силна хрема, секретите се стичат назад в носоглътката , провлачват се в гърлото на детето и го карат да повръща. не бързай с изводите че това е алергия!! Много е модерна пустата му алергия..
 Хипо, алергичен шок значи нещо съвършенно различно и е доста страшно,  но това НЕ е алергичен шок!  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 556
nani, аз лично предпочитам да е вирус, а не алергия, а дано!! Обаче се случи точно след приема на АМ, първо обрив, после повръщането, сополите (не знам дали не бяха и защото тя повръщаше на фонтан през носа и устата, а последните повръщания не бяха мляко, а нещо гъсто и зеленикаво), за капак се отпусна и дишаше трудно Sad Температура не е вдигала изобщо. Абе на мен на алергия ми прилича само за съжаление...

# 27
  • Мнения: 639
Дано да не е алергия, консултирай се с лекар- алерголог като се пооправи детенцето... Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 4 103
Хипо, алергичен шок значи нещо съвършенно различно и е доста страшно,  но това НЕ е алергичен шок!  bouquet
обрив, повръщане, задух - нещо съвсем различно?
това може да определи семо лекар, при това специалист, при това при преглед, ние ей така, в интернет не можем да гадаем и да поставяме диагнози дали е или не е алергична реакция.
не подценявайте алергиите.

# 29
  • Мнения: 4 103
писали сме едновременно.

Общи условия

Активация на акаунт