Майкъл, Декемврийското ни талисманче, бързо да пораства и да е със своето мамче!

  • 28 827
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 958
Цвети, да към кокос съм се ориентирала, просто ми беше интересно и събирам още мнения, може още нещо да изникне интересно..Но определено знам, че трябва да е по-твърдичък за първите 6 месеца. Simple Smile

ziz7uu, мерси, като я видя, ще гледам да я снимам, ако мога Hug

Момичета, има ли срок, до коя примерно седмица трябва да си направя късна фетална морфология ако искам? Чета из нета, навсякъде е различно newsm78
Аз знам, че е от 28-32 г.с., така ми беше казал доктора по ФМ, като бях на предната ФМ. Но аз сигурно няма да ходя, особено като АГ очевидно ме гледа обстойно.

Сега в тази връзка с е сетих да питам - каза, че околоплодните води са в норма и това добре, но каза, че плацентата ли беше е ІІ фаза на зрялост newsm78 А помня на предния преглед беше в І фаза..Не се сетих да попитам, че много показатели изреди и се мъчех да ги запомня, и забравих Blush Някой да има представа какво ще рече това?

# 61
  • Мнения: 637
Момичета, а аз пък от няколко дни имам странни спазми в корема-около пъпа и по горе.Краткотрайни и сравнително остри са.Дали е от разширяването ?Някоя с такъв проблем? Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 1 911
Аз четох за разни йогистки упражнения, които да помогнат на бебето да се обърне- например да стоиш на "четири крака", т.е. на колене и лакти и едновременно с това да правиш т.нар. "котешки гръб". Правя си ги в къщи за раздвижване на гръбнака, най-вече, не знам дали ще му помогне да се завърти. На последната консултация, миналата седмица, си стоеше седалищно, но и акушерката не успокои, че това нищо не значи.
Между другото, мъжът ми е бил със седалищно предлежание, не знам дали има някаква наследственост в желанието да излезеш със за*ника напред  Laughing

# 63
  • Мнения: 1 209
Хаха Елиас ще ме умориш с тази наследственост.
Упражненията мисля да ги правя от 34-та седмица, ако младежа не благоволи да се обърне доброволно.

Адичка - Плацентата е с три степенни на зрялост http://www.moetodete.bg/bremennost/placenta.html.
Моята също е втора и като попитах не е ли рано да е тази степен, докторката ми каза, че е нормална за тази седмица.
Трета степен е вече като ще трябва да раждаме.

# 64
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Моята преди 10 дена беше 1-ва степен.

# 65
  • Мнения: 54
Запис и от мен  Simple Smile
Мимченце ,отново си получаваш  smile3525 smile3525

И аз да се изкажа по някои коментирани теми :
1.Късната ФМ ,както е написала и Ади се прави между 28 г.с и 30 г.с,мойте прегледи при АГ също са супер подробни и се гледа и мери всичко на бебето ,но любопитството в мен  и за ММ е по-голямо и ще ходим на късна ФМ на 30.09-30 г.с,но не е по предписание,а по самоназначение.

2.Престоя ми след раждането ,предпочитам да не е в самостоятелна стая ,тъй като и аз ще раждам в частна клиника  с това съм игнорирала факта да се падна с  жена от мангалски произход в една стая и несмятам да плащам за никакъв ВИП ,пък и самотата не е присъща за мен .Отделно ,ако си с някои друг в стая може понякога да почерпиш полезен опит.
А за тази цена от 4000 лева в Св Лазар -трябва да родят вместо мен и да си тръгна на следващия ден  без болка ,тия са луди ,трябва с листо да ми веят Simple Smile

3.Чайове -никога не съм консумирала и нямам мнение по въпроса .Гади ми се от миризмата им още от преди да забременея съм си така .

4.Относно матраците и аз съм се насочила към тези с кокос и пяна ,и точно в Айко ги гледах на доста сносни цени ,не съм от хората които обичат да обикалят 20 магазина за да сверяват цени ,така ,че ще попрочета още малко по темата и през уикенда отивам да купувам .

5.Интересуваме има ли мамита ,които имат болки в таза ,но и от двете страни и наляво и на дясно като спя ме заболява ,направо от вчера се изнервям от болката понякога ? newsm45





# 66
  • Мнения: 559
Цвети, да към кокос съм се ориентирала, просто ми беше интересно и събирам още мнения, може още нещо да изникне интересно..Но определено знам, че трябва да е по-твърдичък за първите 6 месеца. Simple Smile

ziz7uu, мерси, като я видя, ще гледам да я снимам, ако мога Hug

Момичета, има ли срок, до коя примерно седмица трябва да си направя късна фетална морфология ако искам? Чета из нета, навсякъде е различно newsm78
Аз знам, че е от 28-32 г.с., така ми беше казал доктора по ФМ, като бях на предната ФМ. Но аз сигурно няма да ходя, особено като АГ очевидно ме гледа обстойно.

Сега в тази връзка с е сетих да питам - каза, че околоплодните води са в норма и това добре, но каза, че плацентата ли беше е ІІ фаза на зрялост newsm78 А помня на предния преглед беше в І фаза..Не се сетих да попитам, че много показатели изреди и се мъчех да ги запомня, и забравих Blush Някой да има представа какво ще рече това?
Ади, щом лекарят не ти е казал, че е проблем, значи не е. На мен ми казаха, че плацентата била свежа newsm78 и също съм 2та степен на зрялост. Не знам с какъв темп е нормално да старее, четох различни неща:"- нормално до 30 седмица на бременността трябва да се определи нулева степен на зрялост на плацентата;

- първа степен на зрялост се счита за допустима от 27-та до 34-та седмица;

- втора - от 34-та до 39-та седмица;

- започвайки 37-та седмица може да се определи третата степен."
 Thinking

# 67
  • Мнения: 267
http://www.chochkobochko.com/index.php?route=product/product&product_id=4990
Какво ще кажете, дали е подходящо? Или:
http://www.chochkobochko.com/index.php?route=product/product&product_id=4941
Много симпатични ми изглеждат.
vilimalamova, болки в таза имах малко по-рано, сега като че ли от вътрешната страна на бедрата. Всъщност всеки ден различно Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 911
Много сладурски космонавти  Heart Eyes Аз съм се насочила към тези, мъхестите, защото мисля да нося бебето в слинг от начало и до колкото четох, шушляковите са по-неудобни, защото се пързалят.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 1 053
Цоп и аз тук!

Благодаря за темата. Само хубави новини!

Относно предлежанието - и при мен е седалищно, но заради анатомични особености на матката не ми дават големи надежди да се обърне, оттук и секцио по медицински... Не знам, аз все усещам ниско долу побутванията, никога около и над пъпа... Ще го мислим...

# 70
  • Мнения: 958
Мерси момичета Hug Тази статия сега като я прочетох - какво, значи, че ми е прекалено зряла плацентата ли newsm78 Аз някак по-скоро си го обяснявам с  това, че може би след като детето и плацентата вървят по-зрели, ще родя по-рано Thinking Или примерно, че всъщност детето ще е готово за излизане по-рано от термина?..Тя нищо не каза докторката, значи не е проблемно явно, но и аз си забравих да питам.

Вили, мен си ме поболват ставите на таза от време на време, даже като седя по-дълго на стола и като стана не мога да си стъпвам на левия крак. Confused

ziz7uu, много са хубави и двата. Аз съм се насочила към шушляков обаче, че в началото като ходим на доктор или го извеждам за малко, искам да има хубава защита от студ, вятър и евентуално влага. Тези плюшените ми изглеждат топли, но не знам до колко ще предпазват от вятър или влага Rolling Eyes

Момичета, продължавам да си мисля, че в БГ тука докторите прекалено много залагат на секциото. Сутринта гледах новините и една жена в Америка родила 5 кг. и половина бебе на магистралата..нормално при това, и лесно и бързо по нейни думи. Значи това ако беше тука, отдавна да са я срязали, че бил голям плода, а тя с тесен таз примерно  #2gunfire Тъпо е и се ядосвам..а жената не беше дебела изобщо, нормална си беше..

# 71
  • София
  • Мнения: 8 692
За късната ФМ срока си е до 32 седмица, но не виждам какво пречи и след това да се отиде. Въпросът е, че трудно се записват часове за след дни, седмица. Аз утре съм на ФМ и съм го записала в началото на Август.
Иначе май за.плацентата като е много зряла"изсъхва" по моята логика, вече не храни толкова добре плода. На някои жени спешно им вадят бебетата ако плацентата сдаде багажа твърде рано. Но щом са казали, че не е проблем за тези седмици.

# 72
  • Мнения: 509
sisku не знам още. Лекарката, при която раждах вече не изражда в Тина Киркова, а по принцип искам при нея да си родя. Като за трето раждане мога и да прежаля ваната. Искам първо да се видя с лекарката ми и тогава като поговоря с нея да взема решение, но това ще стане края на ноември (тогава влизам в 9-тия)

Glloriyta не се притеснявай за обръщането. Има време още. Моята госпожица в началото на 8-ми месец се обърна седалищно, а в края на 8-ми, началото на 9-тия се обърна главично. Не съм усетила въобще обръщането.  По време на раждането беше заела най-хубавата позиция.

# 73
  • Мнения: 213
Момичета, матрака, който купихме на е на Лорели, а на Сонел. Аз също знам че трябва да е по-твърд и точно това ми беше първото изискване. Момичето в Айко го препоръча като обясни, че е добре първите месеци да го сложим от към лятната страна, защото тя е по-твърда и подходяща за новородено. Промоцията в Айко е до 28.10.
Отказахме се от кокоса, защото срещнах мнения, че тъй като кокса е "жива материя" при често мокрене (напишкване) задържал влагата (макар че за тази работа има протектори) и понамирисвал после, а и кокоса се начупвал и рони.
Абе, + и - има и по тази тема, както за всичко друго, така че вие ще прецените, кой е най-добрия избор. Ади, кошарката, която сте избрали е наистина страхотна. Браво за избора! Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 13:41 от Queen_

# 74
  • София
  • Мнения: 8 692
За обръщането...в 36-а седмица бебето вече е заело крайната си поза. До тогава може да си се врътне винаги. Но дори след 36-а е възможно да се обърне, макар че мястото му е вече много ограничено и е малко вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт