Сватбени "селски" номера и пинизи

  • 484 104
  • 3 154
  •   1
Отговори
# 2 940
  • Мнения: 39 370
Даун, булката на Фики Стораро май е девственичка. Или поне беше такава до годежа им.
Имах една шаферка, която се справи чудесно със задълженията си- да раздаде на гостите по една снимка за спомен.
Съни, да, и аз съм помагала без да съм била шаферка.

# 2 941
  • Мнения: 13 082
Разбрахме, че ви е селско да има шаферки. На мен пък ми е селски оркестъра, танца с кокошки, завирането под полата на булката и още куп други неща. Приемете го така, изпълнила съм желанието на една от най близките ми приятелки от детството. И съм го направила с цялото си сърце. Ако ме беше помолила и на челна стойка щях да застана само и само да я видя щастлива в този важен за нея ден. За друг не бих го направила.

# 2 942
  • Мнения: 22 036
Мари, този май е от етноса, а и там се съмнявам, освен ако не е 12 годишна Simple Smile.

Просто традициите идват от нещо, което отдавна е загубило смисъл и става бутафорно, но не пречи да е весело, за който се кефи на подобни тържества.

# 2 943
  • Мнения: 15 032
Аз също съм била шаферка. И също бих направила всичко за приятелките си.

# 2 944
  • Мнения: 39 370
Разбира се, Даун. Но тук се преекспонира. Да се покаже кой е по- по- най. Едни ще имат една, други 3, трети 5 или 7 шаферки. Важното е, че все пак са част от хубави събития.

# 2 945
  • Мнения: 22 036
Аз не си падам. Моята сватба беше леко компромисна, защото аз никаква не исках, но нали съм едно дете на мама и склоних, но пък те се съобразиха с всички мои "прищевки", като къса коса и рокля, плата, а ме порции, малък кръг хора.

# 2 946
  • Мнения: X
Казах че се държат просташки и се отделиха да обсъждат дрехите и гостите и да клюкарят пред всички.Кумовете са ни стари приятели,кола им взехме ние на тяхната сватба.Говорех че всеки даде според възможностите,никой с нищо не сме задължавали,нормално родителите и сестра ми да дадат повече,както и колегите на мъжа ми с които са ортаци и си знаят възможностите.

# 2 947
  • Down south
  • Мнения: 7 681
.Кумовете са ни стари приятели,кола им взехме ние на тяхната сватба
Правилно ли разбирам, че сте им подарили кола за сватбата?

# 2 948
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Шафер/к/и на сватбите по традициите, които знам и сме следвали ние и приятелите, на чиито сватби сме ходили, са били неженени брат/сестра на младоженците или техни близки братовчеди, роднини и някое малко момиченце, което умира от кеф, че е с бяла дълга рокля, точно като булката и цяла вечер пърха около нея щастливо. Едва напоследък тенденцията е за шаферки приятелки по западния стандарт и повлияване от чужбина.

# 2 949
  • Мнения: 140
.Кумовете са ни стари приятели,кола им взехме ние на тяхната сватба
Правилно ли разбирам, че сте им подарили кола за сватбата?


Може би са им подарили лимузина да ги вози в сватбения ден?

# 2 950
  • Мнения: 22 036
Аз говорех за чужбинската традиция, а в БГ навремето шаферите бяха малки момиченца имомченца, да.

# 2 951
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
А на мен са ми в пъти по-селски напъните да се копират някакви западни обичаи, нетипични за нашите ширини, от хората, оркестрите, танца с кокошката и т.н., които все пак са си наши традиционни. Някои просто се оливат в желанието си да покажат колко възвишени граждани/европейци/западняци са. Добре че от петнайсетина години не ми се е налагало да ходя на сватба!

# 2 952
  • Мнения: 13 082
Аха, много е селско да гледаш пет момичета облечени в лилави рокли. За предпочитане е танцуване с това и извеждането с оркестър от дом, в който булката не живее от 2 години примерно.

# 2 953
  • Мнения: 15 032
Скоро гледах снимки от една сватба - първа снимка - младоженците с народни носии, около тях 10 шаферки и още толкова шафери в един цвят, естествено не в народни носии. Много нелепа снимка ми се строи. На следващи снимки младоженците вече бяха в официални облекла и стояха по-адекватно на снимките. А кому е нужно? Или го правиш традиционно, или го правиш - модерно, западно или каквото решиш, ама така ми се видя много глупаво. Ни рак, ни риба.

# 2 954
  • Мнения: X
Да,вкарахме им кола от чужбина,моя я ремонтира за наша сметка и я боядиса по техен избор и им я подарихме.Мъжете са приятели от детинство,а с жена му работим в една сфера и сме си много близки.И при нас нямаше пити,петли,крадене и такива неща,точно за това се изпокарах с леля му и етървата преди защото си било традиция.Еми аз не си падам,даже и с къса бяла рокля бях,нищо че от години не съм "непорочна" Joy Шаферки нямах,нито съм хвърляла букета и нямаше навиране за жартиера.Май нищо не съм спазила,че и от сватбеното вино не пих,дали се брои като само си подписал и без църковен за брак? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт