Малки МАЙски слънчица радват мама с тупкащи сърца! - Тема 3

  • 24 733
  • 719
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 385
Добро утро, майчета!
Sweety отново прекрасна темичка си спретнала! Аз малко късно се записвам в нея, ама много пишете, не мога да смогна, и аз исках да се изкажа по доста от темите, но и аз вече изгубих нишката Simple Smile
Иначе вчера ходих да ме погледне доки, че нали утре ще пътуваме - всичко е наред, видя се, че всъщност е имало леко отлепяне на плодния сак, но вече е добре. Даже ми каза да си пия дуфастона вече 2 пъти на ден и само да довърша опаковката, т.е. още няколко дни. Забравих да питам на колко часа се пият - Aphrodivina на теб как ти казаха? Аз пих сега сутринта в 9 и мисля пак в 9 вечерта.
Искам да питам vitaminka - според теб при такова прокървяване като моето - доста обилно - нормално ли е доки да ми спре толкова рано дуфастона? Утре влизам в 9-та седмица. И въобще мамите, които прокървиха, докога ви казаха да пиете дуфастон, утрогестан?
От вчера не ми се гади така силно, даже вечерта въобще не ми е ставало лошо, което е нетипично, така се надявам вече да се спира, че направо човек губи желание за всичко.
Аз напоследък все едни сандвичи с кашкавал ям, хич не ми се ядат плодове и зеленчуци, но не съм почвала с витамините още, май тях ги изписваха след 3-ия месец, само ФК пия сега.

# 61
  • Мнения: 28
Това гадене наистина е ужасно само докато спя не ми се гади .... Пия ЕМИЛ не ми помагат особено.Най- лошото е че не ми се яде нищо.Наистина май сме се събрали много бъдещи майки от варна Simple Smile Ако някой може да ми каже къде мога да отида на частно на ехограф във Варна, някой по- сносен.Другата седмица ще съм в 7г.с. и се надявам да се чуе пулс и искам да се успокоя, че мен докито ме вика чак след 2 седмици през които ще се побъркам ...

# 62
  • Мнения: 304
Здравейте май-чета! Hug
Тези дни ще съм малко по-пасивна, но ще гледам да ви чета поне - нашите са тук и по цял ден ще се глезим и разхождаме.
Черпя ви едно виенско кафе със сахер тортичка за да ви е сладък деня  Heart Eyes



Selicita, на мен доки ми каза да пия по 1 сутрин и вечер за период от 2 седмици, но не ми е казал да го пия на 12 часа точно, важно ли е да се спазва тази схема?

# 63
  • Мнения: 1 068
selicita, на мен и Николов и Танев ми казаха да продължа Утрогестана до края на 3-ти месец. Ако го спра сега, пак може да се получи прокървяване.

# 64
  • Мнения: 97
 Добро утро на всички,
СУИТИ страхотна тема  bouquet

За сърчицето ,чухме го в 6 сд и няколко дни. АЗ също съм на витамини пронатал и омега 3 изписани от гинеколожката ми,  понеже нямам апетит и съм 2 кг надолу.
Сецилита,  на мене ми казаха , че ще спрем утрогестана след 3 месец,  въпреки че нямам зацапване. Излишното количество се изхвърля с урината.  Хубав ден на всички и нека Бог да пази бебчетата ни !

# 65
  • Варна
  • Мнения: 385
Алия а как го приемаш? а ти пък си на утрогестан. Освен да си купя и още една опаковка и да пия още 10 дена. Мисля, че обаче има значение дали е утрогестан или дуфастон, дуфастона е по-силен май.
А, и исках да кажа, че синдромите, които се изследват с БХС категорично не зависят от генетично обременяване, няма такова нещо. Хромозомните дефекти могат да се появят при всеки - най-често при по-възрастни родилки.

# 66
  • Мнения: 1 117
elida__, каква марка са твоите Омега 3 мастни киселини?

Тайга, предната цяла бременност изкарах на инжекции и Аспирин Протект. Отначало на Фраксипарин и след това минах на Клексан чак до 5 дена след раждането.
Сега имам предписан направо Клексан и Аспирин Протект, но в момента си бия Фраксипарин, защото имам останали и в срок на годност Wink
Разликата между Фраксито  и Клексана е, че Клексана е с по - тънка игличка и не остават синини по корема. Активното вещество е същото и при двете лекарства.
Какви точно са проблемите при тебе?

# 67
  • Мнения: 97
Сендито, омега 3 е  Solgar, а мултивитамините са Elevit pronatal.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 5 886
sentido, при мен откриха тромбофилия 4G/4G и това налага терапията.
Това за клексана е интересно (а как е като цена?), на мен и при фраксипарина игличката ми се струва достатъчно малка и тънка и в началото нямах никакви проблеми. Сега, може би понеже дупчиците станаха много, започна да ме боли повече и един ден след инжектиране да усещам неприято мястото на последното пробождане.
Но, аз си знаех, че ще е така при една следваща бременност. Ще стискам зъби и ще стискам палци този път всичко да мине добре.

При теб какви са проблемите?

# 69
  • Мнения: 3 549
Здравейте и от мен бъдещи мамчета. Страхотна темичка, радвам се, че попаднах на нея. Аз още не съм ходила на преглед, но според последната ми МА термина ще е на 18.05. Нямам гадене, но ми става постоянно лошо и имам огромен апетит. На мен ми е втора бременност, но притесненията са си големи. Мен и друго ме притеснява това, че аз съм - резус фактор, а мъжът ми +, не са ми слагали анти Д след първото раждане. Сега нямам търпение да дойде вторник и да отида на преглед.

# 70
  • Мнения: 673
Здравейте и от мен   bouquet. Малко късно се включвам, но   в къщи просто не ми остава време за четене и писане.
Добре дошли на новите мами и леко бременеене.
Суити, благодаря за новата тема страхотна е. Връщам се в старата да дочета последните постове.
Уюутна почивка въпреки студа на вън.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 385
RosMar добре дошла и лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!
Аз също съм с отрицателен резус фактор, но не виждам защо се притесняваш, че не са ти били гама глобулин, явно детето ти е с отрицателен резус фактор като теб. Моят мъж е с +, и първото ми детенце и то е с +, затова ми сложиха инжекцията.

# 72
  • Мнения: 1 442
RosMar, добре дошла   bouquet и безпроблемна бременност!  preggo

Момичета радвам се, че темата ви хареса, следващата вече ще е есенна, че сега гледам други теми са такива, сякаш са ми откраднали мисълта! Crossing Arms

# 73
  • Мнения: 350
Мами замисляте ли се за количката??  newsm78

# 74
  • Мнения: 1 068
Някои даже сме избрали. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт