Захранване на бебето – кога, как, с какво?

  • 222 922
  • 2 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 110
запис

# 31
  • Мнения: 1 522
Рейчъл и аз съм така с много подготвена зимнини от бабите и то специално за бебето и се чудя дали може да се ползва. значи има праскови в буркани правени без вода и захар а само плода и леко изварени дали стават да се ползват според вас за захранването. И моркови има подготвени и друго не се сещан. Като цяло се чудя дали така съхранените плодове и зеленцучи са ок за бебето и после да пасирам буркана си мисля и да замразя и да го издавам или не се прави така ?

# 32
  • Мнения: 373
Записвам се и аз да следя темата.Аз захраних моя син седмица преди навършване на 6 месеца, захраних първо с оризова каша като я давах 7 дена и после 3 дена почивка. Следващите с които захраних са бананова каша,сладък картоф, морков.Всички давах по 5 дни и после 3 дни почивка.Изключение направи моркова, който за съжаление дадох само 2 дни. На втория ден от захранването, моят съпруг му даде вместо 4 лъжици половината бурканче в резултат на което детето получи храносмилателно разстройство и така сега 3-4 дена спирам захранването докато детето се оправи. Сега съм малко объркана какво точно да правя, тъй като моркова много го надуваше.Ако може да ми дадете съвет, ще съм Ви благодарна.Иначе по схема след моркова смятах да дам тиква.

# 33
  • Мнения: 165
Хайде и аз запис ! Страхотна темичка  Hug аз другата не мога да смогна да я проче , че да видим как ще се справя с две Simple Smile)))  bouquet

# 34
  • Мнения: 471

Това съм давала на дъщеря ми по месеци:
5 месеца   картоф, тиква, морков, ябълка, круша   
6 месеца   тиквичка, карфиол, банан, слива, череша, ориз, елда
7 месеца   зелена чушка, броколи, вишна, кайсия, праскова, нектарина, просо, царевица, овес, пилешко,   слънчогледово олио   
8 месеца   пащърнак, домат, краставица, грах, диня, пъпеш, манго, боровинка, ръж, лимец, пуешко, телешко, извара, сирене, раве масло, жълтък
9 месеца   кромид лук, спанак, грозде, шипка, ечемик, пшеница, заешко, говеждо, агнешко, копър, йогурт, козе кисело мляко, зехтин, кус-кус
10 месеца зелен боб, патладжан, червена чушка, дюля, портокал, свинско, лимонов сок, магданоз, краве кисело мляко, сметана, хек, сьомга
11 месеца    брюкселско зеле, зеле, ягода, черен дроб, целина, чубрица, ванилия, прясно мляко, кашкавал, пъстърва, фиде, грис, лайка
12 месеца    зрял боб, маракуя, ананас, мандарина, дафинов лист, черен пипер, джоджен, овче сирене
13 месеца    праз, леща, грейпфрут, киви, кюфте, кебапче, черен пипер, бахар, баница, белтък
14 месеца    цвекло, бамя, лимон, малини, арония, стафиди, орехи, какао, маслини, гъби

# 35
  • Мнения: X
TanyaAlex , може да дадеш тиква или тиквичка.
Тиквата по принцип е много разхлабваща и в чист вид не е добра идея да се дава голямо количество, най- често я смесват с картоф или царевица.
Тиквичката е страхотен вариант според мен, нито запича, нито надува, нито разхлабва прекалено.
Изчакай още 2 седмици поне и тогава пак пробвай морков.
Mary_Angel , ти си давала по 16-7 нови храни на месец?!
По 1 ден ли ги въвеждаше?
И друго ще си позволя да нахвърля / не спрямо поста на Mary_Angel , а по принцип/-
Дробчета, черва и подобни карантии въобще не е добра идея да се дават на деца, там се натрупват най- много токсини.
Ядките- до 2 години е абсурдно, защото храносмилателната система на детето не е готова да се справи с тях.
Ягодите са силен алерген и под 1 год също не се препоръчват, някои педиатри и под 3 год.
Цитруси преди година - не.

Друго, което имам като препоръка от педиатрите на децата ми, но не го налагам като мнение, просто го споделям. Първо се въвеждат 5-6 зеленчука, после 1-2 вида месо и чак след тях плодове.

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 09:01 от Анонимен

# 36
  • Мнения: 160
Запис да следя

# 37
  • Мнения: 230
Запис и от мен.
Ние вече започнахме да се захранваме за 10 дни вече ядем по 40-50гр пюре от тиквичка и картофче.Мисля да въвеждам нов продукт през 5 дни.
И да знаете нов продукт не се въвежда 5-7 дни преди и 3 дни след имунизация. Мисля 3-4 дни след имунизацията да въведа и безмлечна оризова каша.

# 38
  • Мнения: 161
Рейчъл и аз съм така с много подготвена зимнини от бабите и то специално за бебето и се чудя дали може да се ползва. значи има праскови в буркани правени без вода и захар а само плода и леко изварени дали стават да се ползват според вас за захранването. И моркови има подготвени и друго не се сещан. Като цяло се чудя дали така съхранените плодове и зеленцучи са ок за бебето и после да пасирам буркана си мисля и да замразя и да го издавам или не се прави така ?
[/quote


Здравейте и от мен. Аз също съм си подготвила пюрета в бурканчета. Според мен може да ползваш  такава зимнина за бебето, защото е много по-истинска от пюретата в магазините. Аз смятам, че едно дете е много по-здраво, когато консумира естествени продукти. Малкия е на 3 месеца и понеже нямах никаква кърма се храним с АМ, но от 3-4 дни започнах да му давам айрян от домашно мляко направен с плодови сокове, които си приема повече от месец.

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Мъжът ми е лекар,който работи в спешно и няма инфо за АМ,нито аз понеже кърмя и си нямам хал хабер колко струват или какво съдържат.Извинявай за грешката,от незнание за АМ е!

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 09:21 от tani80s

# 40
  • Мнения: 373
Запис и от мен.
Ние вече започнахме да се захранваме за 10 дни вече ядем по 40-50гр пюре от тиквичка и картофче.Мисля да въвеждам нов продукт през 5 дни.
И да знаете нов продукт не се въвежда 5-7 дни преди и 3 дни след имунизация. Мисля 3-4 дни след имунизацията да въведа и безмлечна оризова каша.
Нелка това не го знаех за имунизацията. Боже дано да не съм объркала детето. Аз бях спряла 3 дни преди ваксината и после дадох моркова след 3 дни докато мине реакцията.Ужас! Дано не съм му направила нещо, няма да си го простя.А на теб кой ти каза това?

# 41
  • Мнения: 1 897
Не искам да ти казвам какво да правиш,но малко бебе не се храни с кисело мляко.Въвежда се в менюто към 10-ти месец.Понеже мъжът ми е лекар в спешно ще си позволя да споделя случай от последната седмица.Дошло е абсолютно обезводнено (диария и повръщане) 3 месечно бебе в спешното хранено само с кисело мляко.Веднага са ги изпратили в детско отделение и после се е разбрало че заради киселото мляко бебето отключило алергия към белтъка на кравето мляко,която в се израства но в момента детето трябва да се храни с  хипоалергенно АМ а родителите са безработни и ровят по кофите за боклук.По-добре не си прави експерименти със здраето на детето си.Добронамерен съвет е ,не се засягай

Тани,за енти път се обеждавам,че мъжът ти не е никакъв лекар.явно само по документи. Peaceи в твоите постове.

Значи,първо ако беше лекар щеше да ти обясни,че бебе с АБКМ не се храни с хипоалергенно мляко,а специално мляко на което белтъка е хидролизиран и е само за АБКМ.Хипоалергенното мляко може да го пият превантивно деца,които всъщност са здрави,но са предразположени към алергии.За вече болни деца,особено с АБКМ пък е абсурд.

Второто нещо,което мъжът ти - лекарят трябваше да ти обясни е,че тези лечебни млека за АБКМ се отпускат по каса и са напълно безплатни.Третото е,че тази алергия се открива доста трудно при толкова малки бебета и понякога лекарите при най-малките неразположения на бебето предполагат,че става въпрос за това.По принцип алергията към млякото се проявява с обриви и кървави изпражнения.

Много е лесно да се обвиняват родители,а да не става хич въпрос за това.Те явно нямат възможност,но са избрали да хранят бебето си с нещо,с което сме хранени почти всички навремето,вместо да е гладно или да го хранят с брашно и вода и то да почине от глад.

И все пак да се изкажа по темата и аз.Захраних синът ми на 4м. по препоръка на гастроентеролог.Започнах с пюре от тиква за около 1 седмица.След това въведох още 3-4 зеленчука и на 5м.въведох  оризова каша и после царевична.След това започнах плодови пюрета от круша,сини сливи,манго.На 6м. захраних с месно пюре и накрая започнах глутена,като го въвеждах 1месец със овесени фини ядки,ръжени ядки и пшеницата направо с хляб.Докато въвеждах глутена дадох авокадо и каша от елда.

На 8м.въведох млечните продукти - масло,извара сирене и кисело мляко.Междувременно включвах и вече сезонни пресни плодове.На 9 месеца въведох жълтък и още зеленчуци .На 10 месеца въведох бели риби,червени меса и пресни домати и краставици.На 11м. дадох червена леща и на 1г. вече ядеше почти всичко.

След годинка въведох белтък,прясно мляко,цитруси и зрял белен боб.Сокове също дадох тогава,но не фрешове,а бебешките в шишета.За мен беше важно да яде плодове,а не да пие фрешове.При приготвянито на фреша много от витамините се окисляват,а и фибрите в плода са по-полезни.

С дъщеря ми ще процедирам по същия начин.

# 42
  • Мнения: 426
Хмм аз не разбирам ама никак от хранене, но покрай бебо разпитвам много роднини и приятели за захранването, оказва се че почти една от първите храни е била кисело мляко. Всичко това много ме обърква 😳

# 43
  • Мнения: X
Гласувах за 6 месеца, защото така ми се искаше. Но.... Захраних на 5, защото тогава ми се наложи да спра да кърмя и минахме на аптамил. Голям зор беше..

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Ако ще се обиждаме,спирам да пиша!Предлагам да не слушате лекарите,а бабите си и да давате самО кисело мляко от раждането.Който иска да се ограмоти за киселото мляко,не да разчита на съветите на стринка или баба

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 10:01 от tani80s

Общи условия

Активация на акаунт