Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-6

  • 93 336
  • 783
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 766
Честито, Алая, браво на вас. Живи и здрави да сте! С каква упойка беше, кой ти прави секциото (може да си казвала, не помня)? Бързо адаптиране и на теб, и на беб. Hug
Някой дали ще пусне нова темичка, аз не съм сигурна, че ще се справя, особено през телефон?   Embarassed

Благодаря  Hug
Бях със спинална упойка. Не искайте пълна ако не се налага. Да чуеш първия плач на детето си и незабравимо.  Heart Eyes
След като извадиха бебето ми сложиха още упойка, успокоително май също, за да ме зашият.
Деня в реанимация след това е най-кофти, но минава и се забравя.
Оператор беше д-р Генадиева, анестезиолог д-р Арабаджиев. Знам, че той е най-добър в това. Само хубави неща мога да кажа за него и целия екип. За акушерките в реанимация ще си спестя коментара.  Wink

vanessa123, ако си при доктор Михова ще го знаеш. На мен още тогава ми го каза.

# 766
  • Мнения: 855
Ако това го водите за грешка (защото всъщност не е и полът е маловажен за тези прегледи), при мен направи Simple Smile
Ама бях много доволна като разбрах, че е сгрешила

# 767
  • София
  • Мнения: 23 197
тя винаги казва, че има 70% сигурност в тия седмици, така че може и да не е съвсем точно.

# 768
  • Мнения: 1 095
Да и на мен др. Михова ми позна 13 седмиц пола на бебо, но каза, че е 80% шанса и да не се настройвам много, аз даже не бях питала, той просто се беше "открил". Simple Smile
Алая, браво на екипа, това мнение за акушерките май е масово, но ще го преглътна, надявам се да уцеля по-добрата смяна някой ден, както се изрази една мамА, че аз и моята голяма устааа... Wink

# 769
  • Мнения: 126
Благодаря ви момичета, да точно при Д-р Михова ще ми е скрининга в 13 г.с. Simple Smile Искам да попитам към момента каква е цената на раждането в Надежда при нормално и секцио да го имам ката информация.

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 16:05 от vanessa123

# 770
  • Мнения: 766
И на мен ми каза 80% за пола, на следващия преглед станаха 100%  Heart Eyes

danny_cat, ами няма да си мълчиш. Нещо са недоволни тази част от персонала и работят колкото да се каже, че са там. И това не само в реанимация, а във всички отделения.

Секциото е 1950лв. Мисля че и нормалното е толкова.

# 771
  • Мнения: 432
Честито и от мен на allaya,здрави и щастливи бебета!!
Относно операцията,страшно доволна сьм от лекаря си,както и от целият екип...за престоя в реанимация мога да кажа добри неща,НО имам забележки откьм  престоя след това. "Подкрепа" за кьрменето не забелязах да има,даже напротив,а болницата бива избирана често точно поради тази причина от бьдещите майки,но това е друга тема...

# 772
  • Мнения: 1 721
Абсолютно съгласна съм с паячето за кърменето -  щях да гръмна,  цял ден не се намери кой да ми помогне,  четях статии от телефона и се опитвах на ръка да цедя,  изкарах не знам колко време под душа,  че топлата вода много помага...  И детските молих за помощ...  Акушерката от нощната смяна щеше да  припадне като ме видя.  Дойде веднага в стаята, показа ми какво да гледам на помпата при цедене,  защото беше изпуснала вакуума и затова не съм успявала с нея през деня.  Започна  да ме цеди на ръка -  ами всичко подгизна -  беше донесла 2 неща като огромни многопластови марли,  чаршафите,  пода целия омазахме -  после викна санитарката по никое време да ми чисти стаята,  че беше мармалад

# 773
  • Мнения: 91
И аз да кажа с какви впечатления останах! Първия ден ме приеха на третия етаж. Останах много доволна, с изключение на жената, която минаваше да мери тоновете. Остави ме да си ги меря сама, бях много притеснена, бебетата ми мърдаха, тоновете не излизаха добри, тя дори ми се скара! Доктор Арабаджиев мина и обясни на мен и на момичето в стаята ми какви са упойки те и как протича всичко! Изключителен професионалист, подейства ни много успокояващо! Моят лекар също дойде няколко пъти да ме види, бях много панирана и той ме успокояваше!  Simple Smile На следващата сутрин, в деня на секциото, акушерката прави клизма, много тактично и внимателно! Като дойде моя ред ме свалиха долу, пак тонове, сложиха ми абокат, система, кръвно и т.н. като съпругът ми беше при мен през цялото време, докато ме подготвяха. Дойде време, влязох в операционната, приятна музика и страхотно настроени хора! Моят доктор отново ми вдъхна увереност и спокойствие! Анестезиолог Арабаджиев, имаше още лекари, на които не знам имената. Бях с пълна упойка. Заспах и се събудих при съпруга ми, който ми показваше снимки на бебенцата. В реанимация бяха много любезни, постоянно питаха как сме и дали имаме нужда от нещо. А моите капризи бяха доста! Доктора ми отново дойде няколко пъти да види как съм и дали най-накрая съм се успокоила. След обяд донесоха бебетата, а на следващата сутрин ни раздвижиха и ни качиха при тях! Получих всички необходими грижи в родилно отделение, помощ при кърмене и цедене, доволна съм от грижите за бебчетата и цялостната организация! Доктора ми отново не пропускаше да провери дали всичко е наред! Наистина съм много, много доволна! И горещо препоръчвам, ако не сте се ориентирали към лекар изберете доктор Белкин! Невероятен човек, ненадминат професионалист! През цялата бременност се грижеше за нас и до последно не ни остави! Мисля, че бях изчерпателна! За въпроси, пишете на лично!  Hug

# 774
  • Мнения: 1 095
Jadi, благодаря за отчета, много се радвам, че всичко е минало добре, аз също се заредих положително от разказа ти. Др. Белкин и аз вече го препоръчвам на новите бременелки и са много доволни от избора си.  Hug

# 775
  • София
  • Мнения: 5 193
Някой ще разкаже ли как протича естественото разждане там?  Hug

# 776
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Някой ще разкаже ли как протича естественото разждане там?  Hug

Ами при всеки различно протича  Grinning

Отиваш, приема те дежурният, преглежда и попълвате куп документи (при нас мъж ми попълваше, доакто се преглеждахме и си говорехме с доктора)
После минаваш отвътре през една стаичка, където си оставяш дрехите и обличаш болнични на голо и се качваш на количка (тук ми беше най-стресовият момент от раждането, притрепери ми, че е истинско вече). После отиваш горе в родилно директно в стаята- всичко се прави в една и съща стая- клизма, чакане за разкритие, тонове, упойка и самите напъни. Аз бях в тази стая от 10 до 6 вечерта горе-долу. След клизма и тоалет (при нужда) викат мъжа ти и си чакате двамата. На мен ми пуснаха и система (по мое желание + лекарска препоръка) и започнах да правя разкритие доста бързо. Спукаха ми водите (най-болезненото от цялото раждане беше при мен, но при други не боли почти, явно си зависи). При май 7 см ми биха епидуралната. После чакаш пълно разкритие, което се усеща като позиви за акане. Започват да идват куп лекари, става като екшън-сцена от филм, дават ти инструкции и след определн брой контракции и напъни раждаш. Малко сухо го разказах,ама защото питаш как протича обективно май, а не как е минало при нас примерно Simple Smile)

# 777
  • София
  • Мнения: 5 193
Мерси! Шиха ли те? Ако да, слагаха ли упойка? Поставиха ли бебето на гърда веднага?

# 778
  • Мнения: 262
При мен протече горе долу както Пипи е разказала, само дето не ме болеше пукането на мехура.Упойката ми сложиха между 5 и 7см разкритие, след което включиха и окситоцин, мен ме шиха доста и ми поставиха още една доза упойка преди това, гушках си беба о опитах на гърда да я сложа, но тя спеше 😊
Ако някой се интересува, упойката влиза в пакетната цена  Peace

# 779
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Мерси! Шиха ли те? Ако да, слагаха ли упойка? Поставиха ли бебето на гърда веднага?

Не, нямам шевове.Бебо ми го дадоха на гърди, но беше стресиран и не сме опитвали да суче. Взеха го да го прегледат, че беше роден преносен в зелени води и първото кърмене ни беше след около 4 часа- отидох сама при него на крака

Общи условия

Активация на акаунт