Вече на 10м. а без зъбче

  • 1 476
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте мами!
Моята дъщеря е на 10 месеца и още няма нито едно зъбче. Естесвено питах педито  и тя ми каза че нямало страшно нямало човек без зъби, но аз естесвено започнах да се притеснявам. Моля кажете ми има ли други дечица с този проблем мога ли да направя нещо по въпроса. Давах й капки Зимафлор но ги спрях защото се притесних че те може да са причината, спрях и Вигантола.

# 1
  • Мнения: 3 116
Ние сме на 8 и още нямаме зъбче Simple Smile

Въобще не съм се притеснила, пък и съм чувала че колкото по-късно, толкоз по-здрави  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 968
Чела съм мнения по този въпрос и това, което запомних бе, че до една година и половина няма място за притеснения.

# 3
  • Мнения: 3 537
Чела съм мнения по този въпрос и това, което запомних бе, че до една година и половина няма място за притеснения.
  но само ако няма и някакви други проблеми, напр. разтройство на нервната система, недохранване и др. , но се съмнявам при вас да е така. newsm10

# 4
  • Мнения: 27
Не се притеснявай, на дъщеря ми първото зъбче изникна на 10м и 9 дена, а след 3 дена и второто Simple Smile. И аз малко се бях разтревожила, но ето, че се появиха. Знам, че е изникването на зъбите е наследствено - на мен са започнали да ми никнат на 11м.

# 5
  • Мнения: 7 430
Ако това ще те успокои на Вики му порасна първото на 11м без 3 дни, а на мен първото ми е било на 1г и 7м  #Crazy
Майка ми е била шашната, но пък на зъболекаря са видяли зародишите на 2 такива, които не искали да излизат близо 7м.

Колкото по-късно избият, толкова по здрави ще са.
Аз съм на 30г и до скоро имах само 1 пломба Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
На Вики първото зъбче й изникна на 11 месеца.Споко!

# 7
  • Мнения: 1 841
На моя приятелка детето първото му зъбче се показа на 1 г. и 2 месеца. Няма страшно, това да ви е проблема! Всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 5 255
Няма място за притеснение  Simple Smile.
Можеш да разгледаш следното инфо :
 Arrow Детски зъби;
 Arrow Пробив на млечни зъби.

# 9
  • Мнения: 1 382
Няма да остане без зъбки,колкото по-късно,толкова по-добре  Peace

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Човек без зъби няма Laughing, така че не се притеснявай, ще избият!
На моята дъщеря й избиха едва към средата на 9 месец!

# 11
  • Мнения: 5 370
Мили мамче, имам приятелка, чийто синче е с около 6-7 месеца по-голямо от Стани, а доскоро броя на зъбите им беше еднакъв. На него му е избило първо след годинката-.....ние наближаваме годинка и имаме 8. Всичко е много относително.

# 12
  • Мнения: 1 425
 Не се притеснявайте момичета, на моята дъщеря първото зъбче изби на 11 мес и 11 дни  Laughing Другите деца бяха напълнили устата, а моята хубавица нямаше нищо. Ще излязат и вашите, колкото по късно толкова по добре  Laughing

# 13
  • Мнения: 3 537
Няма от какво да се притесняваш,ще подкарат изведнъж едно след друго-едно след друго.Има деца на коита първото зъбче изкара на годинка и за 3-4 месеца избият сума ти заби Wink

# 14
  • Мнения: 995
На моята дъщеря започнаха да и растат от 4-я месец.
Онзи ден , обаче се запознахме с една госпожица, която минава годинката и няма нито един зъб.
Така че рано е да се тревожиш Peace

# 15
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Спокойно, на дъщеря ми и избиха първите две зъбчета на годинка, а останалите след 2-3 месеца. Всичките и наборчета бяха наредили вече зъбките, а мойта - само с две отдолу. Има една приказка: "Дете със зъб се ражда, но без зъб не остава". Така че не се тревожи. Сега зъбките са и белички и хубави, без нито един кариес. Чувала съм също, че колкото по-късно избият зъбките, толкова са по-здрави.

# 16
  • Мнения: 1 464
Наистина,по-добре по-късно,не се тревожи и аз познавам бебоци на годинка без зъб.Нашите тръгнаха на 8 месеца и сега имаме 14,но има дечица на нашата възраст само с 2.

# 17
  • Мнения: 3 478
Много ти е сладка бебата. На моята приятелка момиченцето, та първото и зъбче изби на 14 месеца, ей сега съвсем на скоро. Аз съм чувала, че колкото по-късно, толкова по-здрави били. Незнам дали е вярно, на мен тепърва ми предстои.

# 18
  • Мнения: 559
Не се притеснявай,на моя мъж първият му зъб се е появил на година и три месеца.Казват,че колкото по- късно толкова по здрави били-колко е вярно незнам.

# 19
  • Мнения: 1 427
И Йоана е без зъб.А сме на вашата възраст.Споко,има време Simple Smile

# 20
  • ново
  • Мнения: 6 015
На моята дъщеря първото зъбче изби на 10 м и половина Simple Smile. Вече е на 6 г 9м и още не е сменила нито един зъб. Явно колкото по-късно изникнат - толково по-късно се сменят newsm78

# 21
  • Мнения: 160
И  моят син е на 10м. и няма още зъбче,все чеши венците,все чакаме появата им,  но не се притеснявам особенно защото няма деца без зъби Wink

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Здравей, не се притеснявай ще излязат зъбите скоро, на моето детенце 1 зъб изби на 10 месеца и половина, втория след годинката, горните двата месец и половина след втория, сега е 1 год. 5 месеца и няколко дни и има 9 пробили зъба.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 618
И аз взех да се притеснявам, защото нямаме зъбче. На долния венец и се виждат двете зъбчета, но още не са пробили.

# 24
  • Мнения: 698
Борис до 11 месеца нямаше нито едно зъбче, след това в рамките на 2-3 месеца избиха по 4 едновременно отгоре и отдолу.  #Crazy Голям зор беше...  Laughing

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Няма от какво да се притесняваш; ще излезнат зъбките; на една моя позната детенцето се сдоби с 1во зъбче на годинка и един месец; не виждам нищо притеснително, че все още няма зъбки Peace

# 26
  • Мнения: 2 407
До 1 година е нормално да няма зъбчета, не се притеснявай.Вчера говотих с една мама и тч каза, че на дъщеряи и са излези на 10 месеца и половина. Сега е на 1 година и 2 месеца и ма 5 зъбчета!

# 27
  • Мнения: 179
Ние вече имаме 4, но батето се озъби едва на 8,5м .... а едно комшийче чак на 1,2г.... При всяко дете е индивидуално , така че няма място за притеснения .... колкото по-късно толкова по-здрави:)

# 28
  • Мнения: 5 254
Първото зъбче на Йоан изникна малко преди да навърши 10 месеца  Rolling Eyes
Вече е на 19 месеца почти и е с 12 зъба  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 068
И аз мисля, че нямаш повод за притеснение.
Разбира се има и деца останали без зъби-състоянието се казва Адонтия. Но при тези деца, както казва мъж ми, липсата на зъби е най-малкия проблем. Тоест това са умствено и физически увредени деца. Това не го написах, за да те стряскам, а напротив. Дори и след годинката е нормално да изникне първото зъбче.
На моя приятелка сина и се мъчеше да изкара зъбче още от третия месец, а му проби чак на 11 месеца. И в рамките на седмица и половина им пробиха 4 зъба.

# 30
  • Мнения: 2 040
Колкото по- късно, толкова по- добре! Ще избие, не се притеснявай ... после пък наведнъж ще избят няколко ...  Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 2 217
Ние караме осми месец без всякакви зъбни симптоми Sad
Нямаме жъпки жа пица и шоколадче....  Laughing

# 32
  • Мнения: 1 427
Както са ти казали другите мами-никой не е останал без зъби!Първото ни излезе на 9 месеца.Следващите три излязоха на 11 месеца.Като тръгнат наведнъж ще видиш тогава Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 57
На едното ми дете му поникна първото зъбче на 10 месеца, на второто на 7 мисля. Но второто е с много по-здрави зъби от първото, големия ми син на възрастта на която сега е малкия нямаше здрав зъб, първата му пломба беше на 3 годишна възраст. На малкия му поникнаха по-късно и са му по-здрави, само дето сега е вече на 7г8м и е сменил само 2 зъба Laughing аман с тия зъби! Ще му поникнат, естествено, няма страшно, само че не знам дали от това кога са поникнали зависи колко са здрави:)

# 34
на дъщеря ми първото зъбче се появи на 1 г. е 30-40 дни. Сега е на девет и ги сменя много по-късно от останалите, ама всичко друго ни е наред, така че...  Wink

# 35
  • Мнения: 102
Благодаря за всички мами за успокоителните думи.  smile3525
Дано скоро си имаме зъбче  newsm47

# 36
  • София
  • Мнения: 11 767
И аз съм чувала,че колкото по-късно толкова по-добре!

# 37
  • Мнения: 306
АЗ ДА СЕ ПОХВАЛЯ-НАШЕТО 1во ЗЪБЧЕ ИЗБИ НА 1г.и4м. smile3533 smile3534 newsm44СЕГА ИМА ВЕЧЕ 10ХУБАВИ И БЕЛИ ЗЪБЧЕТА!!!СПОКОИНО,МИЛА!ЩЕ ИЗБИЯТ-КОГАТО,ТОГАВА! smile3521

# 38
  • Мнения: 660
Не се притеснявай !!! На сина ми първото зъбче му порасна на 1 год. и 1 месец , а след това като почна едно никнене и за 3 месеца изкара толкова , колкото имаха другите деца .

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 132
И на Мишо първото зъбче се появи на 11 месеца, но изобщо не съм се притеснявала за това. На всичкото от горе спокойно си хапваше храната от кухнята. Всички му се чудеха как дъвче без зъби, но никога не съм му  я пасирала.  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 626
И Калоян още няма. Ще излезнат зъбките!!!!

# 41
  • Мнения: 388
Не се притеснявай.При нас също избиха късно.
На каката 1 зъбче- на 1г.6м.
На малката -на 1г.
 Laughing Laughing Laughing

# 42
  • Мнения: 1 393
На дъщеря ми и избиха на годинка,а сина ми на 6м. е с 2 и половина зъба Mr. GreenКазват,че колкото по-късно избият,толкова са по-здрави зъбките

# 43
  • Мнения: 5 299
На Викториа първия зъб излезе на 9 м и 27 дена Mr. Green И аз така се 4удех кога ще се появят, но няма страшно. Като тръгне първия, ще избият един след друг.

# 44
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
И ние още си нямаме зъбче, но и по добре, че иначе ще хапе цицата Laughing

# 45
  • Мнения: 218
ние също бяхме без зъби по това време и вече се мислех че няма да се покажат но около годинката изведнъж пробиха двата долни зъба и после като започнаха да растат ... всеки месец вадим зъби tooth

# 46
  • Мнения: 507
На дъщеря ми първият зъб и излезе на 1г. и 1с. И след това за 2-3 месеца и се появиха още 5 зъба. Без въобще да ги усетим- нито мрънкаше нито се лигавеше.

# 47
  • Мнения: 63
И при нас беше така.Първото зъбче излезе след годинката,а после докато се усетим и се наредиха още няколко.Така,че спокойно има време.

# 48
  • Мнения: 2 550
Е, споко де, ще излезе  Mr. Green Правилно ти е казал педиатърът, че няма човек без зъби (освен по-възрастни те де).
Намери си нещо друго за което да се притесняваш:)

Общи условия

Активация на акаунт