Вече на 10м. а без зъбче

  • 1 465
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Спокойно, на дъщеря ми и избиха първите две зъбчета на годинка, а останалите след 2-3 месеца. Всичките и наборчета бяха наредили вече зъбките, а мойта - само с две отдолу. Има една приказка: "Дете със зъб се ражда, но без зъб не остава". Така че не се тревожи. Сега зъбките са и белички и хубави, без нито един кариес. Чувала съм също, че колкото по-късно избият зъбките, толкова са по-здрави.

# 16
  • Мнения: 1 464
Наистина,по-добре по-късно,не се тревожи и аз познавам бебоци на годинка без зъб.Нашите тръгнаха на 8 месеца и сега имаме 14,но има дечица на нашата възраст само с 2.

# 17
  • Мнения: 3 478
Много ти е сладка бебата. На моята приятелка момиченцето, та първото и зъбче изби на 14 месеца, ей сега съвсем на скоро. Аз съм чувала, че колкото по-късно, толкова по-здрави били. Незнам дали е вярно, на мен тепърва ми предстои.

# 18
  • Мнения: 559
Не се притеснявай,на моя мъж първият му зъб се е появил на година и три месеца.Казват,че колкото по- късно толкова по здрави били-колко е вярно незнам.

# 19
  • Мнения: 1 427
И Йоана е без зъб.А сме на вашата възраст.Споко,има време Simple Smile

# 20
  • ново
  • Мнения: 5 966
На моята дъщеря първото зъбче изби на 10 м и половина Simple Smile. Вече е на 6 г 9м и още не е сменила нито един зъб. Явно колкото по-късно изникнат - толково по-късно се сменят newsm78

# 21
  • Мнения: 160
И  моят син е на 10м. и няма още зъбче,все чеши венците,все чакаме появата им,  но не се притеснявам особенно защото няма деца без зъби Wink

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Здравей, не се притеснявай ще излязат зъбите скоро, на моето детенце 1 зъб изби на 10 месеца и половина, втория след годинката, горните двата месец и половина след втория, сега е 1 год. 5 месеца и няколко дни и има 9 пробили зъба.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 618
И аз взех да се притеснявам, защото нямаме зъбче. На долния венец и се виждат двете зъбчета, но още не са пробили.

# 24
  • Мнения: 698
Борис до 11 месеца нямаше нито едно зъбче, след това в рамките на 2-3 месеца избиха по 4 едновременно отгоре и отдолу.  #Crazy Голям зор беше...  Laughing

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Няма от какво да се притесняваш; ще излезнат зъбките; на една моя позната детенцето се сдоби с 1во зъбче на годинка и един месец; не виждам нищо притеснително, че все още няма зъбки Peace

# 26
  • Мнения: 2 407
До 1 година е нормално да няма зъбчета, не се притеснявай.Вчера говотих с една мама и тч каза, че на дъщеряи и са излези на 10 месеца и половина. Сега е на 1 година и 2 месеца и ма 5 зъбчета!

# 27
  • Мнения: 179
Ние вече имаме 4, но батето се озъби едва на 8,5м .... а едно комшийче чак на 1,2г.... При всяко дете е индивидуално , така че няма място за притеснения .... колкото по-късно толкова по-здрави:)

# 28
  • Мнения: 5 251
Първото зъбче на Йоан изникна малко преди да навърши 10 месеца  Rolling Eyes
Вече е на 19 месеца почти и е с 12 зъба  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 068
И аз мисля, че нямаш повод за притеснение.
Разбира се има и деца останали без зъби-състоянието се казва Адонтия. Но при тези деца, както казва мъж ми, липсата на зъби е най-малкия проблем. Тоест това са умствено и физически увредени деца. Това не го написах, за да те стряскам, а напротив. Дори и след годинката е нормално да изникне първото зъбче.
На моя приятелка сина и се мъчеше да изкара зъбче още от третия месец, а му проби чак на 11 месеца. И в рамките на седмица и половина им пробиха 4 зъба.

Общи условия

Активация на акаунт