Да дарим коса?

  • 97 330
  • 352
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Вижте на каква статия попаднах току-що
http://www.burgasnovinite.bg/Burgaszliiki-sabirat-kosa-za-onkobo … imioterapiya.html
Косите се изпращат във Варна, където перуките се изработват безплатно

Намерих телефон на салона, който иска да се обади за информация: 0878 535 578

А това е ателието във Варна, което изработва безплатно перуките
https://www.facebook.com/pages/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D1%83%D0%BA%D0 … 7/333775020025698

Последна редакция: ср, 04 мар 2015, 11:19 от miss july

# 76
  • Мнения: 23
Много ми е трудно да се реша да се разделя с косата на моето патенце. Но, когато го направя, ще я даря. newsm78 newsm78  bouquet newsm78 newsm78
Но пък, колко да я съхранявам?
Това като кака й - пазихме разкошната кичара до 13 г., след това я съсипа с бои и преси...

# 77
  • Мнения: 23
Та, отрязахме косата на дъщеря ми и сега търся къде да я даря.
Посетих страницата на "Асоциацията" и ми направи изключително грозно впечатление, че наред със снимките на пострадали жени има и реклами на салона. Хайде, реклама на процедура за лице ще я преживея, но реклама на перука!?!? Ама в смисъл, такава, за ПРОДАЖБА....
Аз ли нещо не съм в ред, но си мисля, че е безкрайно неуместно!
Попитах кое ми гарантира, че дарената коса ще отиде по предназначение и отговорът беше: "Не приемаме коси с притеснение или съмнение ! Работим с хора с добри сърца ,които ни вярват! Има хора които не искат дарения а искат да си закупят перуки за това правим намаления. ИНАЧЕ КАК БИХМЕ МОГЛИ ДА ПОМАГАМЕ/???????"
Е, сега, аз как да го разбирам това?

 #Crazy

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Та, отрязахме косата на дъщеря ми и сега търся къде да я даря.
Посетих страницата на "Асоциацията" и ми направи изключително грозно впечатление, че наред със снимките на пострадали жени има и реклами на салона. Хайде, реклама на процедура за лице ще я преживея, но реклама на перука!?!? Ама в смисъл, такава, за ПРОДАЖБА....
Аз ли нещо не съм в ред, но си мисля, че е безкрайно неуместно!
Попитах кое ми гарантира, че дарената коса ще отиде по предназначение и отговорът беше: "Не приемаме коси с притеснение или съмнение ! Работим с хора с добри сърца ,които ни вярват! Има хора които не искат дарения а искат да си закупят перуки за това правим намаления. ИНАЧЕ КАК БИХМЕ МОГЛИ ДА ПОМАГАМЕ/???????"
Е, сега, аз как да го разбирам това?

 #Crazy


Честно казано и аз вече започвам да се замислям дали да си даря косата на тази асоциация. Не харесвам хора, които подскачат обидени за всяко нещо. Не стига, че всичко е супер непрозрачно, а и като зададеш въпрос, веднага биваш заклеймена, та дори и те кълнат  Tired Въпросните перуки не са безплатни, защото труда не е безплатен, а се заплаща /мисля 150лв на перука/. По-назад дадох линк към салон във Варна, където четох, че изработвали перуките безплатно. Писах им да ги питам дали всичко е безплатно.

# 79
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,
реших да даря коса след като гледах репортаж по новините. Започнах да се ровя за повече инфо и попаднах на тази тема. 
Аз лично съм участвала с няколко благотворителни кампании за различни неща и съм наясно,че всичко трябва да бъде много внимателно, подробно и прозрачно поднесено, за да има повече желаещи да даряват.
Сега и аз писах на гореспоменатия салон във Варна и след отговора има ще взема решение къде да я даря, иначе трябва да отиде на боклука (а нем и се иска да е така).

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Отговора на ателието за перуки Крез
При нас,се помага на всички жени с проблем ,без значение дали е след химиотерапия, алопеция,катастрофи,изгаряния и т.н.....Ние поемаме над 50-70 % от разходите за всяка жена ,чиято перука се прави при нас.Сами се издържаме и не получаваме и не очакваме помощ от никого .Това го правим вече 4 години. Минали са над 1300 жени и деца през тези години.Никого не сме върнали и на всеки сме помогнали по силите си. Естественно,че всяка коса е от голяма полза ! Няма значение от размер и цвят.За всяка коса се намира приложение в перуката.Щом имате желание,изпратете това ,което имате на сърце. Не забравяйте да сложите името и телефон за обратна връзка за всяка коса,за да можем да уведомим собственничката и,на кого е послужила. Когато има такава коса-дарение ние даваме телефонът и името на жената ,която я е изпратила,за да се свържат помежду си

Нещо не ми стана обаче ясно. Уж косата е безвъзмездно дарена от хората, а те изработват перуките безплатно. Тогава как така поемат само 50-70% от разходите  newsm78 Наистина има голяма непрозрачност. И каква е гаранцията, че точно твоята коса не е отишла за някоя перука за продажба, а по-кофтите коси не ги правят на перуки за онкоболни.

# 81
  • Мнения: 6
След  като разгледах страницата им и по това,  което са ти казали аз разбирам следното- една перука от естествена  коса струва 1000-1200лв.  ,а  те  я  продават на нуждаещи се с 50% намаление. Тук поне хората са си написали,  каква отстъпка правят и че нямат спонсори. Според мен изработката на всяка перука освен коса изисква и други материали за обработка на косата,за скалпа  и т.н.  Ако предположим, че това намеление идва от дарена коса+безвъзмезден труд,  пак ми звучи добре. Поне тези хора не  крият,  каква ще е отстъпката , ако е дарена косата.   Все пак ще изчакам и аз отговор.

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В статията пишеше, че изработват перуките за онкоболни безплатно, затова се зачудих защо сега казват, че поемат 50-70%. Безплатно ли е или не е безплатно. Малко е противоречива информацията  Confused

# 83
  • Мнения: 6
Статията на мен не ми се отваря Sad
Абе явно няма безплатен обяд. Едните  си взимат парите от клиентите, а другите от дарителски сметки,  така излиза.

# 84
  • Мнения: 259
Статията на мен не ми се отваря Sad
Абе явно няма безплатен обяд. Едните  си взимат парите от клиентите, а другите от дарителски сметки,  така излиза.
Асоцияцията не ги взима от дарителската си сметка,пак жените плащат 250 лева -100 се поемали от касата и остават 150 който лично жените доплащат. Какво става с парите от дарителската сметка изобщо не е ясно... събират си пък къде отиват един Господ знае.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Вижте само как ми отговарят троснато на питането защо се покриват само 50-70% от разходите, ако изработват перуките безплатно, а косата е дарена.
"Тази коса я давате на жените,а не на нас ! Ако искате да им помагате,помагайте.ако не,ние ще им даваме коси,както сме го правили и го правим".

# 86
  • Мнения: 259
Започвам да си мисля,че Варненската инициатива отново има нещо общо с г-жа Боршукова. Еднотипно поведение-рекламират ,че е безплатно,после се оказва ,че се плаща...поискаш малкоинфо как точно стоят нещата ,започват да те нападат . #Cussing out

# 87
  • Мнения: 5 892
Боршукова е собсвеничка на Магама. Защо й е да има салон под друго име?

# 88
  • Мнения: 6
Статията на мен не ми се отваря Sad
Абе явно няма безплатен обяд. Едните  си взимат парите от клиентите, а другите от дарителски сметки,  така излиза.
Асоцияцията не ги взима от дарителската си сметка,пак жените плащат 250 лева -100 се поемали от касата и остават 150 който лично жените доплащат. Какво става с парите от дарителската сметка изобщо не е ясно... събират си пък къде отиват един Господ знае.
Аз разсъждавам така.В Сф една перука е 1200, на болен я дават за 250лв. Във Вн е 1200, а я дават на болен за 600. Това ме навежда на мисълта ,че 600 е минимална цена,която покрива материали и труд (така си мисля). Ако е така,то излиза,че в Сф разликата от 250 до 600 могат спокойно да си я покриват от дарителска сметка. Пак казвам,тава са си чисто и просто мои разсъждения.
Истината явно няма да разберем,като гледам колко агресивно отговарят и на двете места.
Но това няма да ме спре да даря коса, просто трябва да реша в кой град да е. В крайна сметка,ако не е дарена косата ,тези хора ще трябва да платят по 1000лв. (например).

# 89
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета. Знаете ли дали още приемат дарения за коса в салона на Аспарух ?

Общи условия

Активация на акаунт