Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 259
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
TAED, би ли пуснал снимка на такава добавка на кислородна основа (освен ако не говориш за нормален прах за пране за бяло). Добре ще е, ако се намира и в Бг.


Ev_eче, аз няколко пъти вече, и скоро, и по-назад в темата,
съм писала за добавката на Бамбино мио,
която е точно това - натриев карбонат пероксихидрат Peace...
Не й правя реклама, просто друга такава на прах - не знам...

Между другото точно с нея и високи градуси оправих тениските на язовеца...  Hug...

# 556
  • София
  • Мнения: 2 296
О, аз видях линка ти тогава, но останах с впечатление, че е дезинфектант. А дезинфектантът Импресан напр.  изобщо не ми помогна с "уханието" на мухъл, тиня и още нещо от черните тениски и тъмносините хавлиени кърпи (явно бактериите имат предпочитание към цветовете!) Освен ако Бамбиното и Импресанът не са съвсем различни като състав  newsm78

Това, което TAED показва, не е дезинфектант - гледам, че е за премахване на петна, избелващо. И ми се струва, че не е същото като състав с дезинфектантите, но сега не мога да ги сравня. Като ми остане малко време.


# 557
  • София
  • Мнения: 3 846
Момичета, чета темата редовно, дори се върнах доста назад в предишните теми, за да търся мнение за течния гел Корал. Решила съм да го купя, но въпросът ми е - с какъв омекотител го комбинирате?
Не харесвам смесени аромати - например: да пера с прах със свеж, морски аромат, а омекотителят  ми да е сладникав...ванилен...и пр.
В момента  пера с Dash и  омекотител Сано - бял. Сано-то омекотява чудесно, но интересно защо - прането почти няма аромат след като изсъхне.

На мен ми харесва най-много комбинацията на син Корал с жълто Коколино.

# 558
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Освен ако Бамбиното и Импресанът не са съвсем различни като състав  newsm78

А, тя разликата е от земята до небето...  Mr. Green
Активното вещество на Импресана е дидецил диметиламониев хлорид...
Бамбино Мио както вече писах - натриев карбонат пероксихидрат...
Ще помоля ТAED, ако му се занимава да разясни...
Че все пак е по-вещ в химията и ще го направи много по-добре от мен...

# 559
  • Мнения: 780
И аз живо се интересувам от дезинфектант за перални. Бях ви се оплакала от миришещи тъмни дрехи при почистена пералня. Наскоро и самата пералня започна да ми намирисва, отново я почистих с препарат за перални, но миризмата си остана. Не ми се карайте, ама люснах малко белина-сега не мирише, но докога не знам...
Вчера забелязах по тъмното пране следи от разкашнат котлен камък.Въпросът ми е трябва ли пак да почистя с препарат за перални? Притеснява ме, че в рамките на около 3 месеца е чистена два пъти...

# 560
  • София
  • Мнения: 3 846
Давам отчет за омекотителя без аромат на Denk Mit. Държи се като последните партиди на Ленор, тоест, прането става лигаво от него. Освен това след приключване на прането в отделението на омекотителя е пълно с пяна... Първия път сложих 3/4 капачка, както е по указание. Втория път намалих дозата на половин капачка. Резултатът е един и същ. Иначе добре омекотява. Но май ще се откажа да го ползвам...
Всъщност взех го заради Персил лавандула-гел, чиято миризма е безумно силна и с нищо не се комбинира... Иначе Персилът си е много добър в изпирането.

Що се отнася до почистването на пералнята... Мисля, че препаратът се справя не само с котления камък, но и с наслагванията от омекотител, както и тинестата вода (поне в моя квартал в София е такава). Определено лошата миризма изчезва след третиране с него, а при мен има предпоставки да се появява, защото пера предимно с течни препарати (предпочитам ги).и винаги ползвам омекотител (заради аромата и антистатичния ефект).

# 561
  • София
  • Мнения: 2 296
И аз живо се интересувам от дезинфектант за перални. Бях ви се оплакала от миришещи тъмни дрехи при почистена пералня. Наскоро и самата пералня започна да ми намирисва, отново я почистих с препарат за перални, но миризмата си остана. Не ми се карайте, ама люснах малко белина-сега не мирише, но докога не знам...
Вчера забелязах по тъмното пране следи от разкашнат котлен камък.Въпросът ми е трябва ли пак да почистя с препарат за перални? Притеснява ме, че в рамките на около 3 месеца е чистена два пъти...
Подозирам, че остатъците върху дрехите не са котлен камък, а разджуркани отлагания от перилен препарат, мръсотия от водата (тиня, ръжда), власинки от прането. Защото съм имала същите, без да имам котлен камък или предпоставки да се натрупа такъв.
Прегледай внимателно гуменото уплътнение на вратичката - вътре се събират точно такива гадости, трябва да го изчистиш. Изчисти и филтъра на пералнята. Ако имаш възможност, прегледай маркуча за мръсната вода - направен е така, че винаги да задържа - ако е много мръсен вътре, можеш да го смениш с нов (първо се опитай да го измиеш, ако лесно се откача от пералнята).
И накрая - пусни най-дългата програма, с най-много вода, на 90 градуса с прах за бяло пране (или с прахообразна добавка за избелване, както съветват тук), с центрофуга.
Мисля, че няма ограничения и можеш такъв почистваш цикъл да правиш всяка седмица, докато убиеш гадовете.
И пиши след това дали е имало подобрение.

Бътърфлай,   bouquet
Различни са. Бамбиното има ли избелващ ефект? (Заради "окси" вътре - сори, ама химията ми е на ниво мноооого далечна езикова гимназия  Embarassed)

# 562
  • Мнения: 780
Благодаря, Ев_е! Ще опитам и с прах за пране. Ако не стане.... и без това ми прави проблеми...нещо програматора ще да е и май ще се сменя...


Ей сега се сетих. Възможно ли е помпата да не източва добре водата, която се задържа и това да създава предпоставка за всичко това.При изпомпване се чува странен шум. Премествам се в другата тема за пералните...

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 14:01 от twix

# 563
  • Мнения: 147
И аз живо се интересувам от дезинфектант за перални. Бях ви се оплакала от миришещи тъмни дрехи при почистена пералня. Наскоро и самата пералня започна да ми намирисва, отново я почистих с препарат за перални, но миризмата си остана. Не ми се карайте, ама люснах малко белина-сега не мирише, но докога не знам...
Вчера забелязах по тъмното пране следи от разкашнат котлен камък.Въпросът ми е трябва ли пак да почистя с препарат за перални? Притеснява ме, че в рамките на около 3 месеца е чистена два пъти...
Подозирам, че остатъците върху дрехите не са котлен камък, а разджуркани отлагания от перилен препарат, мръсотия от водата (тиня, ръжда), власинки от прането. Защото съм имала същите, без да имам котлен камък или предпоставки да се натрупа такъв.
Прегледай внимателно гуменото уплътнение на вратичката - вътре се събират точно такива гадости, трябва да го изчистиш. Изчисти и филтъра на пералнята.

Здравейте, а може ли да кажете с какво да почистя губеното уплътнение на вратичката. Имам същия проблем с пералнята и забелязвам, че около вратичката има такива наслагвания. Не съм сигурна гумата със спирт или нещо друго да я почистя.

# 564
  • София
  • Мнения: 2 296
twix,
Шумът при изпомпване може да е от чуждо тяло във филтъра на машината - прегледай го, преди да си купиш нова  Laughing

mimggg,
Почистването е механично  - с търкане. Може и с парцал, напоен с препарат за почистване на перални. При мен обаче не даде резултат, тъй като под едно ръбче гумата просто беше мухлясала и с нищо не успях да я изчистя. Накрая я натърках с някакъв препарат с хлор - това съсипва гумата принципно, но просто бях в безизходица. И черното се изчисти.
След това започнах да забърсвам въпросното уплътнение след всяко пране  ooooh!

# 565
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450

Бътърфлай,   bouquet
Бамбиното има ли избелващ ефект? (Заради "окси" вътре... )
О, да, разбира се...
Даже си има предупреждение на опаковката,
че ако се третират цветни дрехи за дълъг период от време,
може да доведе до избледняване на цветовете...
Има активатор за ниски температури...
Аз си слагам от него на бялото пране, което доскоро перях на 40 градуса...
(след кратък експеримент вече на 50)...
И естествено на хавлиите,
които събирам за една голяма пералня през седмицата и пускам на 80 градуса...
В упътването на пералнята пише, че антибактериалната програма е изпробвана
и унищожава микробите и на тази температура,
като се пази и гуменото уплътнение,
което много високите температури съсипват...


# 566
  • Мнения: 5 160
TAED, би ли пуснал снимка на такава добавка на кислородна основа...

Това препоръчвам:
http://www.amazon.co.uk/Ariel-Stain-Remover-Whitener-Powder/dp/B0044SUPRW

Не знам дали го има в България, вероятно може да се открие по магазините, които препродават продукти за чуждия пазар. Гледайте да не е произведен преди повече от година.

Хммм, аз имам това - като гел - против петна ( не успява винаги )
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51DlukJ-p6L._SL1500_.jpg

# 567
  • Мнения: 147

mimggg,
Почистването е механично  - с търкане. Може и с парцал, напоен с препарат за почистване на перални. При мен обаче не даде резултат, тъй като под едно ръбче гумата просто беше мухлясала и с нищо не успях да я изчистя. Накрая я натърках с някакъв препарат с хлор - това съсипва гумата принципно, но просто бях в безизходица. И черното се изчисти.
След това започнах да забърсвам въпросното уплътнение след всяко пране  ooooh!

Благодаря, ще пробвам, интересуваше ме с какъв препарат. Ще видя какво мога да направя и ще имам предвид да забърсвам гуменото уплътнение. До сега винаги оставях вратичката открехната след всяка пералня /като се замисля винаги я оставям открехната/, но въпреки всичко пак се появиха замърсявания.

# 568
  • Мнения: 1 135

Хммм, аз имам това - като гел - против петна ( не успява винаги )
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51DlukJ-p6L._SL1500_.jpg

За почистване, това няма да свърши работа, трябва да е прахообразен препарат. Катионните биоциди (дезинфектанти, които се слагат на мястото на омекотителя) също са слабоефективни.

# 569
  • София
  • Мнения: 2 296
Благодаря, ще пробвам, интересуваше ме с какъв препарат. Ще видя какво мога да направя и ще имам предвид да забърсвам гуменото уплътнение. До сега винаги оставях вратичката открехната след всяка пералня /като се замисля винаги я оставям открехната/, но въпреки всичко пак се появиха замърсявания.
За такъв препарат става дума:
http://lh3.googleusercontent.com/-FtBVF3lrsX4/T52gd2TatTI/AAAAAA … s512/P1000967.JPG
Или такъв
https://www.lebensmittel.de/productpics/23905334/w_400/h_400/23905334.jpg
Сипваш малко от него върху парцал и търкаш.
Но според мен, специално гумата можеш да чистиш без някакъв специален химикал - стига да не е мухлясала. Тогава и бездруго горните два няма да свършат работа особено.
Отворената вратичка помага да изсъхва вътрешността на пералнята, но няма отношение към натрупването на остатъци от мръсотия и перилен препарат в гумата. Там си трябва бъркане и бърсане  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт