Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 282
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 121
Здравейте,моля за съдействие - спечелих перилен препарат (течен) и омекотител по избор от  My Forest,кой да си избера? Ползвам Персил по принцип и не съм следила в предните теми кой точно течен и омекотител на марката хвалихте. Ще се радвам да ме насочите - за цветни дрехи.
Благодаря   bouquet

# 571
  • Мнения: 13 201
За почистване на пералнята правя следното- поне два пъти годишно пускам на по-дълга програма само с малко доместос или белина, може и на високи градуси; винаги оставям вратата отворена, след всяко пране вадя и измивам отделението за препарати.
Да се похваля, че най-накрая си намерих любимия омекотител, поръчах го вчера и вече ми го доставиха http://prahove.com/%D0%9E%D0%BC%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1 … D0%B5%D1%82%D0%B0.

# 572
  • Мнения: 5 209
Здравейте,моля за съдействие - спечелих перилен препарат (течен) и омекотител по избор от  My Forest,кой да си избера? Ползвам Персил по принцип и не съм следила в предните теми кой точно течен и омекотител на марката хвалихте. Ще се радвам да ме насочите - за цветни дрехи.
Благодаря   bouquet
Течните My forest са три вида: за бяло, универсален и за цветно. Избери си какъвто ти е нужен.
Омекотителите също са три вида, но как да ти препоръчаме? Отиди в някой магазин и си харесай аромат.

# 573
  • Мнения: 1 121
Благодаря, Гес, така и ще направя. Омекотителите еднакво трайни ли са по твое мнение?   bouquet

# 574
  • Мнения: 5 209
Еднакво нетрайни са. Laughing
Честно казано, на мен ми харесваха в началото, но напоследък и от трите вида ми се гади. Не знам защо и съм ги сложила на изчакване.

Къде ги спечели, L0v3d? Във фейсбук ли?

# 575
  • софия
  • Мнения: 25 646
Здравейте,моля за съдействие - спечелих перилен препарат (течен) и омекотител по избор от  My Forest,кой да си избера? Ползвам Персил по принцип и не съм следила в предните теми кой точно течен и омекотител на марката хвалихте. Ще се радвам да ме насочите - за цветни дрехи.
Благодаря   bouquet
Аз спечелих омекотител. Дадоха ми такъв, какъвто има. Бях си избрала друг, но нямах избор.

# 576
  • Мнения: 1 027
Пералнята ни се беше развалила преди няколко месеца. След като техника я оправи я пуснах на най-кратката програма без прах, без дрехи, без подгряване на водата. За моя най-голяма изненада вместо да видя вътре просто малко вода имаше ... пяна  Crazy и сапунена вода.
Все едно бях слагала и препарат. Хем поне половината ми перални са с прах. Само за цветните дрехи ползвам течен или капсули. Та отлагания от течните препарати има доста по барабана, дори да не се виждат. Омекотители не ползвам.

Идва студеното и коша с детските дрехи отново почна да прелива  Whistling а колко добре си ми беше лятото с потничета или рокличка.

# 577
  • plovdiv
  • Мнения: 522
А какво ще рече "течен прах"? Пуснали са този Ариел в Метро ,но не мога да си изтълкувам -пише 2в 1-течен прах и гел.http://markita.net/sites/default/files/imagecache/product_full/p … ni_tkani_1.3l.jpg.

# 578
  • Мнения: 5 209
Не си прави труда да тълкуваш една пълна глупост.

# 579
  • Мнения: 5 215
използваме качествени прахообразни препарати за бялото и светлото пране, като бялото се пере на 60 градуса. Пералнята винаги е миришела само на това, с което е парфюмиран препаратът. Никога не е имало проблем с бактеии.

Би ли казал кои препарати ползваш? Мерси!  Simple Smile

# 580
# 581
  • Мнения: 5 215
Благодаря ти! Това не съм го видяла. Имаш ли идея къде може да се купи? newsm78

mamichon, това е новият течен "прах", който има капачка за предварително третиране на петна.  Съчетавал почистващата сила на прах и предимствата на течен препарат и затова го наричали течен "прах" Grinning

# 582
  • Мнения: 5 209
Че какви пък предимства има течният препарат?

# 583
  • Мнения: 1 135
Че какви пък предимства има течният препарат?

Течните препарати имат някои обективни предимства. Първо, те се разтварят/смесват по-бързо от прахообразните и така достигат работните си концентрации по-бързо. Това има значение, особено при по-кратки програми. Второ, имат предимство при пране на черни и тъмни дрехи и такива от деликатни материи. Запазват цветовете малко по-добре защото няма неразтворими вещества, които увеличават абразията на тъканите. Трето, няма опасност он неотмити остатъци в отделението за перилен препарат.
С това предимствата им се изчерпват. Според мен, недостатъците им са доста повече от предимствата. Производителите ги налагат активно поради факта, че производството им е по-евтино от това на прахообразните, което значи по-малко инвестиции и по-големи печалби.

# 584
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 463

Производителите ги налагат активно поради факта, че производството им е по-евтино от това на прахообразните, което значи по-малко инвестиции и по-големи печалби.
Точно така... може и да не перат, но пък за това са по-доходоносни...  Rolling Eyes
Потребителите са както винаги прецакани,  Whistling
защото едва ли са много тия дето така силно се вълнуват от прането си...
Извинете за off-а...

Общи условия

Активация на акаунт