Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 359
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 135

Потребителите са както винаги прецакани,  Whistling

Прецакани са само неинформираните и незаинтересованите потребители. Това важи за всички потребителски стоки и услуги. Не случайно, в по-цивилизованите страни има купища НПО, които се занимават именно с повишаване на потребителската култура. Има и такива, които специализират в тестове на потребителски стоки. Наченки има и в България, но има още много работа.

# 586
  • plovdiv
  • Мнения: 523
Благодаря ви за изчерпателните отговори.Мен ме интересуваше за черно пране и може да си взема.

# 587
  • Мнения: 147
Благодаря, ще пробвам, интересуваше ме с какъв препарат. Ще видя какво мога да направя и ще имам предвид да забърсвам гуменото уплътнение. До сега винаги оставях вратичката открехната след всяка пералня /като се замисля винаги я оставям открехната/, но въпреки всичко пак се появиха замърсявания.
Но според мен, специално гумата можеш да чистиш без някакъв специален химикал - стига да не е мухлясала. Тогава и бездруго горните два няма да свършат работа особено.
Отворената вратичка помага да изсъхва вътрешността на пералнята, но няма отношение към натрупването на остатъци от мръсотия и перилен препарат в гумата. Там си трябва бъркане и бърсане  Naughty

Здравейте, снощи търках с намокрена гъба за чинии с опакито, притеснявах се да не надере гуменото покритие, но нямаше проблем. Изтъркаха се наслагванията /най-вероятно от течен прах и омекотители/ натрупвани с времето. Мисля да направя едно почистване на пералнята само прах за бяло пране и на висок градус. Благодаря

# 588
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Гес, в Sano Musk знаеш ли кое е химичното вещество,
което е добавено за отстраняване на лоши миризми...
Хубаво са си го кръстили Odril,
но това е някакво тяхно, търговско наименование доколкото разбирам...

# 589
  • Мнения: 5 209
Предполагам, че е zinc ricinoleate, но не мога да съм сигурна, защото не фигурира нито в състава на праха, нито на омекотителя.
Ти ползваш ли го? Отстранява ли лоши миризми?

И пак да измрънкам, че бялата Максима при мен тотално си изгуба аромата. Днес използвах хубавото време да изпера цветните дрехи и отново няма помен от силата преди седмица. Confused Ужас!

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 11:45 от Guess Who

# 590
  • Мнения: 1 135
Рицинолеата няма да свърши никаква работа за вмирисана пералня. В този случай е нужна мощна дезинфекция, подобни добавки (доколкото въобще не са сложени с маркетингова цел) няма да помогнат.

Има си законови правила за изписване на състава. има и изключения с цел запазване на търговска тайна, но има и условия и правила за използването им. В случая става въпрос по-скоро за липса на компетентност и/или някакви загуби в превода.

# 591
  • Мнения: 5 209
Никъде не се споменава, че ще се ползва за вмирисана пералня или бъркам?

За маркетинговите цели мисля, че си прав. Има такива продукти, които неутрализират миризмите, но те са спрейове и вършат добра работа. Но не съм сигурна, че в прах ще върши някаква работа. Аз съм ползвала перилни препарати с рицинолеат, но не съм забелязала дрехите ми по-малко да се вмирисват на цигари или някакъв ефект на неутрализиране на миризми. А миризмите се неутрализират при пране и без рицинолеат.

# 592
  • Мнения: X
Този бял оцет върши ли работа за почистване на пералня? И какво точно представлява -ябълков ли? То май ставаше дума за Италия.

# 593
# 594
  • Мнения: 147
И пак да измрънкам, че бялата Максима при мен тотално си изгуба аромата. Днес използвах хубавото време да изпера цветните дрехи и отново няма помен от силата преди седмица. Confused Ужас!

Здравей, и при мен се е получавало така с Ленор, Силан и други. В началото като сменя омекотителя с нов, усещам много силна и хубава миризма на дрехите при простиране и след това като изсъхнат. След няколко изпирания с омекотителя започва да се усеща много по-слабо. Обикновено като са мокри се усеща леко, а като изсъхнат почти никак. В началото мислех, че се утаява и започнах да го разтръсквам преди всяка употреба, звучи небивало и затова не съм сигурна дали е това. След това започнах да си мисля, че просто обонянието ми свиква с аромата и не го усещам вече /като при парфюмите/. В началото като сменя парфюма си го усещам, но след няколко пръскания с един и същ вече свиквам и не го различавам. Като чета из темата започнах да си мисля, че причината е в това, че от доста време не съм пускала почистващ цикъл на пералнята на висок градус и дрехите не могат да се ароматизират много добре. И вече не знам каква може да е причината. Най-логично ми се струва свикването с аромата.

# 595
  • Мнения: 5 209
Не, според мен доброто ароматизиране няма нищо общо с почистването на пералнята.

А ароматът е осезаемо по-слаб в сравнение с първите пранета при същото използвано количество. Възможно е да съм привикнала наистина. Ще го сменя с другия път, но първо ще пробвам нещо друго. Първите два пъти, когато едва не се удуших от силата му (кеф) ползвах прах Максима, а сега ползвах други. Ще пробвам да се върна към Максима и ще видя какво ще стане.

В тази връзка, в Пикадили има таблети Персил за бяло и за цветно пране на цена 6,99 лв. Вчера си купих за цветно. Срокът на годност на тези за бяло е 02/2015, а на тези цветно - 05/2015. Понеже ги спряха от производство за нашия пазар, сега гледат да се отърват от тях на такава смешна цена.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 12:39 от Guess Who

# 596
  • Мнения: 147
Не, според мен доброто ароматизиране няма нищо общо с почистването на пералнята.

А ароматът е осезаемо по-слаб в сравнение с първите пранета при същото използвано количество. Възможно е да съм привикнала наистина. Ще го сменя с другия път.

Аз така си въртя през няколко пранета омекотителите, като свикна с тях. Имам два в момента и си ги въртя. Навих се да пробвам на Сано бялата максима като я похвали, но нека да ми намалее поне единият.

# 597
  • Мнения: 11
Гес, моля за помощ. Австрийските прахове еднакви ли са с немските или имат разлика. В момента съм в Австрия и се чудя дали да се запася с прахове и омекотители.   bouquet

# 598
  • София
  • Мнения: 2 296
Ама разбира се, че се свиква с аромата и затова не се усеща така интензивен, като първия път.  Аз ви писах, че проветрявах след първите едно-две пранета със синята Максима Cool - направо беше като димна граната  Laughing Сега вече не се налага. Не че не го усещам, но няма нищо общо с първите пъти.
Между другото тая Максима се усеща и след допълнителните плакнения! Може би нямаше нужда да е чак толкова силна и трайна миризмата все пак.

Купих си Коколиното с грейпфрут - от шишето много нежно и приятно, върху дрехите - нищо! Ама нищо!

Пп обещавам тържествено, че като свърша тия 2-3 омекотителя, повече няма да купувам.  Embarassed

# 599
  • Бургас
  • Мнения: 2 116
И аз така с Кололиното грейпфрут - в магазина много ми хареса, свеж и нежен аромат. Като изпрах едвам се усеща. Следващия път сложих повече - резултата е същия Sad Преди това ползвах синия Blue splash, по-силно мирише.

Общи условия

Активация на акаунт