Когато бебето хапе

  • 18 805
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
Моята бебка макар и малка(месец и половина) също си хапе когато се нахранила т.е.към края на кърменето и аз слагам пръст между венците й, а тя маймуната му с маймуна ми се усмихва и после блажена заспива newsm78

# 16
  • Мнения: 1 735
"-Хапането обикновено започва в края на кърменето, когато бебето се е отегчило и вече не е гладно.
-Хапането също така може да е предизвикано от растежа на зъби.
-Когато бебето е разсеяно, не го карайте насила на суче.
"

Хапала ме е при гореизброените ситуации. Справям се лесно засега.
Мерси за интересната статия!!!    bouquet

# 17
  • Мнения: 1 896
Определено много полезна информация - всички са загрижени най-вече дали не ме хапе моето кърмаче на година и половина с дванайсетте си зъба, но то аз явно съм по принцип някаква мазохистка, да се жертвам да кърмя толкоз време.
Шегата настрана - и уж компетентни лекари, подкрепящи кърменето "като Крали Марко" са ме предупреждавали, че няма да издържа до 2 години, защото ще почне да ме хапе. Той е почвал вече веднъж да търка венци и да захапва неправилно, но му мина с наместване и с изникването на едно зъбче.

# 18
  • Мнения: 66
Четох преди време, чета и сега...

Моето бебе много хапе, хапе по време на кърмене, без никакви видими признаци, че нещо такова предстои, хапе в началото когато млякото трябва да тръгне, хапе и в края точно когато приключи с яденето. Всичко това не е на едно хранене разбира се. Но това не пречи аз да се страхувам от самото кърмене. Основната ми грешка е, че по време на кърменето когато захапе, аз ставам, но малко след това отново предлагам защото бебето реве и отново следва хапане.  Пробвахме и с различни забавления, но единствената утреха е когато започне кърменето отново ..малко след това захапва, и дяволита усмивка.  Rolling Eyes Първите зъби излязоха на 5 месеца, научих се как да го изхващам в престоящо хапане, но нещата се подновиха с нова сила и нови номера.

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Минолтичка, хубаво е, че ти виждаш сама, къде е проблема при вас. А това вече си е половин разрешен проблем.
Не е нужно да ставаш, когато те захапе. Просто го отдели от гърдата, кажи му мило, че не трябва да прави така и отново предложи гърда. Ако пак те захапе, направи втори опит да му обясниш. Ако и тогава те захапе, предложи играчка за гризане, но останете заедно,той да е сгушен в теб. Дяволитата усмивка подсказва, че е наясно със ситуацията и проверява докъде ще му позволиш да стигне. Веднъж вече си успяла да уловиш номерата му, ще се справиш и сега.

# 20
  • Мнения: 66
Блгодаря! Тази нощ за първи път ме ухапа и на сън. Отделих го, след 5 мин мрънкане, подновихме и не се повтори. Предполагам много го мъчат горните зъби които ще излизат. Венеца е станал бял, личи си, че има голямо напрежение.

# 21
  • Мнения: 325
И мен ме хапеше малката доскоро,но  престана.Не съм правила нищо особено,освен да я отделям за малко,когато хапе.

# 22
  • Мнения: 1 705
СТРАННА РАБОТА, справихте ли се с хапането, Калоян днес няколко пъти ме захапа, ужасно е, още по-ужасно е чувството на страх, което направо не мога да преодолея  Cry

# 23
  • Мнения: 1 476
Отскоро и ние имаме проблеми с хапането. Бебо кара 7-я месец и все още няма зъбче, макар че от 3 месеца се лигави и пъха всичко в устата. Стиска венци и дърпа главата назад. Прави го толкова бързо, че не смогвам да предприема нищо. Веднъж само успях да си мушна пръста и да се освободя и малкия така се обиди от тази интервенция, че като ревна...   

# 24
  • Мнения: 40
При нас кошмарът с напиращите зъбки започна още,
когато Аля беше на 3 месеца ooooh!!
Сега вече е на седем, но зъбите само напират по-упорито без да се показват въобще...
В общи линии - тя подивява от сърбеж и от болка, smile3514
а аз пощръклявам  от постоянното хапане и тръшкане smile3511...
...Най-неприятно е нощем!!! Дъвче ме по-цяла нощ( къде по-слабичко, къде по-зверската),
а аз се изнервям, че не мога да мигна въобще...
А и доколкото разбрах от изчетеното,
докато спи и хапе нямало какво да се направиш....
Но все пак - Какво да правя в този случай, че на моменти откачам??? #Crazy
Иначе и аз съм склонна да "водя политика" и да я убеждавам с недоволен тон,
че хапането не е удачно да й става хоби!!!...

П.П.Преди малко само с Панадола се усмирихме, та сега да дремна за 2-3 часа поне...

Общи условия

Активация на акаунт