Златна есен е на път, а АВГУСТинчета растат ли, растат!

  • 34 419
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
AniMM, в предишната тема писа за страховете ти от голямото дете, дето от всяка хрема го изкарва на бронхит и после минавате на антибиотик - ходили ли сте но пулмолог? Ако не сте, задължително посетете. Голямата ми дъщеря 1 година я лекува така ЛЛ, през месец беше на антибиотик. Докато пулмолог не я диагностицира с астма, провидохме лечение, терапия и за 1 година забравихме за астмата дори. Малката е с астма също, но от година като боледува от хрема, дорш не стига до дробовете, но те с си с фамилна обремененост от мен, но лечението е коренно различно. Пиши за повече инфо, ако се интересуваш. Неадекватното лечение не си е работа...

Хрема
с каките като бебета сме лекували с коларголови капки - приготвят ги в аптеката. ЛЛ само трябва на рецептата да напише колко процентен разтвор да е.

# 16
  • Мнения: 475
 Благодаря за новата тема  !!  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 786
Coming 2 life не сме го водили на пулмолог обикновенно кашля седмица-две и като си изпие антибиотика минава всичко до следващия път не след дълго.Кой е вашият лекар и как ви излекува?
Аз преварявам вода един път дневно и си я държа в малко термосче,което ми стига точно за един ден.
Много е удобно така и навън мога да си го нося като излизам.

# 18
  • Мнения: 1 073
fiona Благодаря!   bouquet

Аз миткосвам здраво днес. Преди обяд ходихме с малкия да му слагат противохепатитната ваксина, но ЛЛ ни върна, че не му бях занесла никакви документи. Ние проявихме неблагоразумието венага щом взехме акта за раждане да го оставим в социалното за еднократната помощ и хич не се сетихме да направим копие, та не му знаем ЕГН-то. После минах през вкъщи и хайде към общината да взимам някакво копие с ЕГН-то. На връщане си оговорих час в църквата за утре, че правим 40 дни, после още малко обикаляне из квартала та чак сега се прибрах.
Набързо успях да поразтребя, пуснах пералня, миялна, прахосмукачка и един хляб се джурка в хлебопекарната.  Влизам да се къпя и отивам да взема каката от детска градина. Нямам спирачка дне/ добре, че дребен спи/ - много обичам такива дни Simple Smile

Довечера ще пиша по темите Simple Smile
animal037

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
Забравих да се похваля, че от няколко дни активно "приказваме" - то е едно гугукане, едни интонации, едно благо такова гласче: а-гуу, а-ггг, ррррр (френско), ейййй. По половин час приказки. Всяка сутрин задължително. А тази сутрин даже половин час си гугукаше като се събуди и не даваше зор да я вземам. И онзи ден така ме изложи на пазара - както си бутам количката с опакованото в 3 ката дрехи бебе, и то си гугука и изведнъж отпусна егати гласа и извика "ай-деееее". Ще речеш ,че събира говедата по къра  Joy

# 20
  • Мнения: 127
Да ни е честита новата тема Simple Smile
Аз да се отчета след консултацията днес. Симеон е вече 5980 кг / 57 см (кюфтенце  Crazy) наддал е 2500 кг почти за 2 месеца   #Crazy, за ваксината ми каза, че ще ми се обади след 15ти, че още не са им я дали ще видим какво ще се случва, днес след срещата поспа и после като почна един рев все още реве  Shocked. Каза ми от другия месец, че ще почваме със сокчета. А и за луничките се оказах права   Crazy та това е на две на три  Grinning
Качих две снимки, ако някой не го е видял във фейса Simple Smile

# 21
  • Мнения: 13
Мами, здравейте! На 28 юли родих момченце - Мартин, бях с термин 09.08 затова съм при вас Stuck Out Tongue Мисля си, че имаме проблем, а педиатърката ни си е изключила телефона и ви моля за съвети...На два месеца и три дена сме, от около две седмици се храним като редуваме един път е на кърма (суче) следващото е на АМ (NAN1), до преди три дена нямахме проблем, но от тогава не е акал. До преди това се изходаше минимум по един път на ден. Може би е от храната, която съм приела...не знам. Не го кърмя и да дохранвам на всяко хранене, защото от смесването на кърма и мляко започва да му къркори ужасно коремчето и уригването е мъчителен процес. Пия чай за кърмачки, ям накиснати сурови бадеми, пия по два литра вода, опитах и с изцеждане след всяко хранене, но кърмата ми не стига, това го пиша за да избегна въпросите защо не е само на кърма. Извинявам се за дългия пост и ако вече е имало обсъден подобен проблем, не успявам да ви чета редовно, защото си го гледам сама - без баби и времето в нета ми е доста ограничено. Heart Eyes Съветват ме да му мажа дупето с мас и да бъркам с термометър или с мушкато, не ме е страх, но си мисля, че е много крайна мярка...Може ли три дена неизхождане да се смята за запек? Мислех, че днес ще ни се случат нещата и не реагирах по-рано и вече всички магазини са затворени, мога ли от денонощна аптека да взема нещо, защото вече се притесних много! Споделете опит Simple Smile

# 22
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Цоп! Grinning

# 23
  • Мнения: 2 092
 K.Zi обсъди пак с педиатър . Може би има нужда да смените АМ с друг вид. Ако искаш посъветвай се и с консултантите на ЛЛЛ тук във форума/ и за съвети за увеличаване на кърмата/. За бебе само на кърма знам, че и веднъж седмично е нормално да се изхожда.
От реклами знам за този вид клизма за бебе, но не съм ползвала лично:
http://www.bebe-zapek.com/Relaxit%20-%20%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82 … 0%B5%D0%B1%D0%B0/
Бебето как се чувства? Има ли нещо притеснително в поведението или обичайното му състояние или само фактът , че не се е изхождал 3 дни те притеснява?

# 24
  • Мнения: 186
Запис в новата тема!Не че съм изчела старата, но сега ще се върна да чета...
Относно акането -Тео отначало акаше по 2-3 пъти на ден, после по веднъж а сега от 10 дни е акал общо 2 пъти, на 5 дена по веднъж. И двата пъти бях на ръба да взема тази микро клизма, която рекламират, но точно тогава се изаква, с нормална консистенция и огромно количество  Simple Smile Не го мъчи повече от обичайното коремчето, а и е изцяло на кърма, така че мисля, че е нормално.

За друго не се сещам да се включа сега...освен да споделя,че се поразболявам нещо и днес ходя с маска , много ме е страх да не лепна нещо на бебето....Пиете ли нещо подсилващо за имунната система?

# 25
  • Мнения: 44
K.Zi, педиатърът ме предупреди, че след 40-ия ден бебка може да започне да се изхожда по веднъж на няколко дни, та дори и до седмица и 10 дена било нормално за бебета само на кърма. До преди 2 седмици дохранвах по 2 пъти на ден с АМ и бебка се изхождаше веднъж на 6 дена - много обилно с нормална консистенция, без напъни и дискомфорт. С термометър педиатърът ми обясни как да я изакам, но пробвах веднъж и нищо не стана - все пак ако не е запечена от АМ би трябвало да се изходи нормално.

# 26
  • Мнения: 13
Събуждаше се на два часа и искаше да яде, може ли да е бъркал болката в коремчето с глад? Като цяло беше нрспокоен, но той от корема ми излезе със сърдита физиономия и си е от помрънкващите и силно ревливи бебета, особено като е гладен главата му става червена и се дави в слюнка:lol:Дойде леля му, не издържа на плача и му сложиха мушкато в дупето с баща му, изходи доста голямо количество,гъсто, кашество леко млечнозелено към бяло дори...

# 27
  • Мнения: 454
Привет, момичета Simple Smile
Coming 2 life , така се разсмях, че събудих бебето  Laughing . И ние дне си "говорим" - аз извиквам "ей" и тя ми отговаря със същото и се смее Grinning . A преди няколко дни буквално викаше "не- не- не" докато и дърпах сополките с аспиратора  hahaha . Купихме Бейбивак, направо не можах да повярвам какво чудо издърпа от това малко носленце. Продължавам да пръскам със Стеримар, после гелче Низита и определено виждам вече разлика.
От както яде Хумана АМ ака поне по два пъти на ден. Преди имаше по два дни без да е пълнила памперса. Много, много съм доволна от млякото. Направих грешката да го сменя с Хип, така и не го дояде и пак върнахме Хумана-та.

# 28
  • Egypt
  • Мнения: 132
И аз запис.
K.Zi, и аз съм така- кърмя и дохранвам, но винаги давам първо да суче, после шишето, понеже четох, че кърмата подпомага по- лесното усвояване на АМ. Понякога няма никой в циците, и наследникът изпива пълно шише, понякога количеството кърма стига за едно хранене. Та и при него се появи изведнъж това акане през няколко дни. Не е запек, понеже акитата са нормални, но ставаше някак нервен, коремчето надуто, и все си мисля, че повече от 2-3 дни без акане не е ОК. Да бъркам из задника на такъв мъж ми се вижда нехуманно, а и ако се прави повече от 1-2 пъти на седмица води до лениви черва. Четох доста по въпроса- колко дни е нормално да прескача тоалетната, какво да се прави и т.н. Аз действам така- редовно правя масаж на коремчето, от дясно на ляво по посока на часовниковата стрелка, и после гимнастика- повдигане на крачетата и притискане на коремчето. Вече на количката й викаме "тоалетната", понеже когато го сложим там след ядене свършва работата, явно позицията полу-легнал, с притиснати крачета до корема след храна му действа разхлабващо  Laughing
Другото, което действа при него е да му дам по- топло АМ- аз пробвам на ръката си, и трябва да е на косъм от паренето, после внимателно му подавам, дали ще го приеме, да не се изгори пък, като го опита и му е добре, почва да цока, и чак се изпотява милия.
Преди седмица не беше акал доста време, и нищо не действаще от тия методи, и взех, че му направих АМ с вода от овесени ядки- веднъж цялата вода, втория път половин отвара, половин чиста. И като взе да ака това дете, два пъти за деня, нормално аки. И оттогава всеки ден по веднъж. Мъжът ми вика- какво направи, захрани детето без време, а уж обсъждахме какво да му е първото опитване на храна. После пък четох, че не е добре да се дават житни на толкова малки бебета, понеже предизвиквали алергия. Ами това е положението, дадох, няма вече.
Днес прочетох и друго- 2-3 капки зехтин с капкомер в устата, и бебето се изхождало до няколко часа. Не съм го пробвала, като има нужда това ще опитам. Но при някои бебета нормално изхождане започвало чак след захранването.
При нас новото е, че преди два дни биха на малкия 5 валентната ваксина. Няколко часа след нея започна такъв рев и пищене, в чудо се видях, по принцип не ми е ревливо детето. Искаше само да е сгушен в мене, тикаше си главичката във врата ми и пищеше, голям кошмар. Така 5-6 часа. Давах му да суче, да се успокои, не, отказваше, а никога не отказва цица по принцип. Не яде 8-9 часа. Задремваше за минутка между писъците, и ме държеше за дрехата, вкопчен като маймунче. Казвам ви, сърцето ми се скъса. Накрая дадох панадол, и направих компрес на крачето с нишесте, размито във вода. Успокои се, спря да пищи, отокът от убождането спадна, но цялата нощ изкарахме пак на ръце и гушкане, вдигна и температура на два пъти. Днес е спокоен, бяхме на вън целия предиобед. Четох в нета по форумите, че точно такава реакция имат много бебета след 5 валентната, та се поуспокоих малко.
Като изключим това премеждие, колкото повече пораства синчето, толкова по- лесно става гледането. Наспивам се, върша разни работи, а той си стои и оглежда наоколо. Бързо му доскучава, и трябва да сменям- от един креват на друг, на стол, на количка, на масата, но определено се занимава с играчките, приказва си, и ме оставя повече време, без да ме вика. Най- обича сутрин рано след яденето да стои в количката си срещу отворения прозорец, тогава подухва вятър и го повява, усеща се прохлада и той седи, седи, па се унесе. Вечер след банята го мятам по корем за масажа, и си държи главата изправена, като костенурче без коруба е, много смешен. Имаме един мечо, от каката, (единствената играчка, която признаваше), и той много го обича- слагам го седнал до главата му, и той го гледа, приказва му, пее му, смее му се.
Сутринта пътувахме с микробус, той в кенгуруто, и докато чакахме да се напълни колата, почна да реве, и да се мъчи да излиза. Изкарах го, докато го сложа на рамото си и се оригна юнашки  Laughing После при всяко спиране на микробуса рев, като тръгне млъква и заспива, хората се посмяха доста.
Утре заминаваме за 3 дни на море, да видим как ще е.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 740
Запис, утре повече от мен, че и ние сме със соколи Sad

Общи условия

Активация на акаунт