Златна есен е на път, а АВГУСТинчета растат ли, растат!

  • 34 425
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 110
Сега блъскам яко физиологичен разтвор в нослето - той плаче много, но няма как. Мъча се да дърпам с аспиратора  от комплекта ми на Томи Типи, но не ми се получава. Много се дърпа, а накрайника е твърд и така ме е страх, че ще му разкървавя носа. Май трябва по-хубав да си намеря, че може ли да не го направят мек накрайника. То не стига и ампулите с физиологичния като му ги пъхам и понякога като си метне главата и направо лошо ми става какво му става с нослето. Ще даваме и по ампула витамин Ц на ден. Почваме и витамин Д ама днес ще мисля как да го въведа (вие как го давате???). Вчера две ампули витамин Ц заминаха да го мъча с лъжичка - изплюва всичко и не му мигва окото. Та накрая със чая за колики му го пробутах на няколко пъти и днес пак така, но сега за витамин Д се чудя.
Аспиратора от комплекта на Томи Типи се оказа голям боклук. Вчера се мъчих с него, нищо не става. Балона е твърд и трудно се стиска, отделно накрайника е голям и твърд, абе скапана работа. Днес купих Бейби Вак и какви работи изкарах от това малко носле....  newsm78 Ще даваме и ние вит.С, както и Осцилококцинум (за който винаги съм била скептично настроена). Дано минем само с хрема, че направо ме втриса...  Praynig
Вит.Д го капвам директно в устата преди сутрешното кърмене.

# 46
  • Мнения: 114
Здравейте   bouquet
K.Zi ние в началото бяхме на НАН 1 още от болницата всичко беше добре до един момент в който Дари се запече...смених го с НАН НА /хипоалергенно/ млякото е по рядко и се оправи и така месец и пак се запече сега сме на Лактана био и всичко е ок...сигурно ще ме помислите за ненормална ама само смяната ми реши проблема  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 110
Е, Осцилококцинума не беше одобрен като вкус, изплю го до капка. Как да го дам сега нямам идея...  newsm78

Момичета, вашите бебета плюнчат ли се. Миа направо се пеняви, едни балони изкарва, все едно в кърмата ми има сапун... Това е от около две седмици и не знам на какво се дължи. Сега пипнах, че й е мокра дрешката даже...

За навън днес включих космонавтче. Отвън е плюшено, не шушляк, явно топли доста, защото за първи път ръчичките й бяха топли през цялата разходка.

# 48
  • Мнения: 114


Момичета, вашите бебета плюнчат ли се. Миа направо се пеняви, едни балони изкарва, все едно в кърмата ми има сапун... Това е от около две седмици и не знам на какво се дължи. Сега пипнах, че й е мокра дрешката даже...


Да и то мнооого...казват, че така уж се подготвяли венците  newsm78 какво точно им се подготвя не знам факта е че се плюнчи като бебе на което му растат зъби знам ли

# 49
  • София
  • Мнения: 1 740
И майка ми това каза като видя как бебо вади балони от устата....и аз се чудех на какво се дължи това плюнчене, а е рано за зъби. Иначе моя бебо умело плюе това което не харесва. Осцилококсимум не са ми изписвали, но аз не съм по хомеопатията. Дано се разминем наистина смао с хрема. Абе гледам, е като спи, си спи със затворена уста. И бибата успява да си смучи. Но като е буден си чувам как си подсмърча и дърпа сополи. Утре и аз ще търся по-добра помпичка за сополи, че да не ги гълта. Дано не е късно до утре и не слезе нещо към гърлото. Уж днес си изяждаше всичко без да повръща повече от нормалното и ето, че сега в 3 от 130 мл остави повее от 50 и даже повърна .....иначе не ми се струва да се чувства зле сега....спокоен е....дано се оправи бързо, е ми се струва много малък веднага да го почват разболявания Sad искаше ми се да го опазя по-дълго....

# 50
  • Мнения: 69


Момичета, вашите бебета плюнчат ли се. Миа направо се пеняви, едни балони изкарва, все едно в кърмата ми има сапун... Това е от около две седмици и не знам на какво се дължи. Сега пипнах, че й е мокра дрешката даже...


Да и то мнооого...казват, че така уж се подготвяли венците  newsm78 какво точно им се подготвя не знам факта е че се плюнчи като бебе на което му растат зъби знам ли
и двамата се плюмчат, казаха ми че това значи че са добре хидратирани, нали сме само на кърма, без чай и вода, но не знам доолко е вярно. Те освен това ще си изядат юмручетата, не са гладни, не искат биба. на мен ми прилича на никнене на зъби, но нали е рано  newsm78
fiona  пробвах тази поза но не ми е удобна, болиме гърба така, а и в нашата поза се ритат, познай ако сме в твоята  fight
на Здравко  още след 1 месец почна да оплешивява, но бързо почна да му расте коса, докато при Евгени явно едновременно пада и никне

# 51
  • Мнения: 1 138
Здравейте момичета, оказва се че д-р Драганов не работел със Здравна каса Confused
може ли да ми пишете кой ортопед в София работи, защото имаме направление. Едно момиче ми беше писало къде са ходили но за съжаление си изгубих бележката.
Благодаря предварително.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 740
Аз имам записан час за 7-ми при д-р Михаил Алексиев - препоръчаха ми го, но след 7-ми ще дам отзиви от първо лице. Работи по ЗК, но ехографа си е отделно 20 лв.

# 53
  • Мнения: 1 073
Привет и от мен. Аз пак набързо изчетох и да драсна някой ред, че ще излизам за трети път днес.

Фиона зачудих се дали питаш за косата на бебето или за нашите, ама май за бебетата Simple Smile Коко започна да оплешивява, ама  той има малко косичка, та чак кичури не падат. Постоянно чистя от чаршафчетата му обаче. За сметка на това моята се скубе здраво. Как не съм запушила банята още не знам. Нито един косъм не ми падна цяла бременност, обаче сега ела да видиш.

Астинед аз съм с найобикновено аспираторче на Меримар с маркучле и го взмуквам с уста. Много ми е удобно и миналата седмица вадех страшни сополи. Идеално е.

Дребен не се плюнчи. Кака му се окичи с първи зъб на 11 месеца, надявам се и той да е така.

Постоянно забравям за тоя Вит. Д. Още не съм го почнала. Иначе преди го капех и аз директно в устата.

eli70o0 Здраво скиташ Simple Smile

И сега набързо - сутринта ходиме до черквата за чиста молитва /40-ти ден ни е/. Оня малкия спа, попа го взе, нещо му дудня на ушенце, дребен нищо не разбра Simple Smile

После обаче му хакнаха една противохепатитна, та си отрева на воля. Ей няма да ми се случи да видя неревящо дете при ваксиниране. Като някаква легенда ми се струва Simple Smile Сега спи убоден и нещастен в количката.  Измерихме го даже и е станал 5,460 кг Като за 40 дни е екстра.Simple Smile


Въпрос към Хашимотките - Как сте с Лтироксина? Аз забравям да го пия всеки ден и почти не се е случвало да си направя 2-часова пауза между приема му и следващото кърмене. То просто при нас няма такива дълги паузи ако не сме навън, че и тогава даже понякога кърмя на по-често. Абе при няс си е един постоянне скок в растежа май.
Как сте след 45-дневните контроли? Аз ще пускам другата седмица и ще направя и едно ехо.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 740
Ти ме учуди с тази молитва Simple Smile Нали си говорехме, че погача няма да правиш та не съм очаквала от теб да ходиш за молитвата. Виж аз обратно, погача направих, но за молитва не отидох. Казах му на мъжо да решава и че ако държи ще отидем, но аз определено не държа. И като всичко което прехвърлям на него като решение си остана така Simple Smile Нали все пак трябваше да отиде да се разбира Simple Smile
Ще търся утре значи и аз такова аспираторче, че пък не искам към прахосмукачка.

# 55
  • Мнения: 114
Те освен това ще си изядат юмручетата, не са гладни, не искат биба. на мен ми прилича на никнене на зъби, но нали е рано  newsm78
fiona  пробвах тази поза но не ми е удобна, болиме гърба така, а и в нашата поза се ритат, познай ако сме в твоята  fight

е само това остава  #Crazy съвсем ще изперкам на моя близка синчовеца се сдоби със зъб на 4.5 месеца направо не ми се мисли....мамите с повече деца да кажат по какво да се ориентирам в устата как изглежда ако е тръгнало нещо /може да ви се стори малоумно да питам ама да ме извините   bouquet

# 56
  • Мнения: 1 423
За Хашимото аз успях да се изследвам преди седмица :ТСХ 1.5, ФТ4 14,5 и ме оставиха на  минимална доза 25.Не мога д разграничавам 2 часа от кърмене, щото не траем на глад.Декември пак съм на контрола.

Аз си купих шампоани против косопад+серуми, и се метнах веднага след раждането, не чаках косопада да ме изненада, и засега съм овладяла ситуацията.Исках да  си купя подхранващи таблетки, но не било препоръчително по време на кърменето, говорих с дерматолог.

# 57
  • Мнения: 334
Чета ви за тия сополи и аз май най не разбирам...Аз му слагам само физиологито чета чен разтвор два пъти на ден и вадя ако успея,но рядко,един зелен вече сопол.Преди бяха бели,сега не. Нормално ли е?
На мен педито не ми е казвала нищо за аспиратор.Бях му купила стеримар,но каза да не го давам,че е много силна струята.Как да разбера дали има сополи и дали е настинал?
Иначе хрипове си има...от как се роди сигурно.
Имате ли вече вие косопад и как се спасявате?Вие,не бебетата:)))))

Като чета за тая 4-5 валентна ваксина какво се случва с бебето ме обзема страх,защото на нас в понеделник ще ни я бият.

# 58
  • Мнения: 438
Относно ваксините да споделя това, което ми каза педиатърката, при която ходим на частно. След поставянето й да залепя от лепенките  cool patch   на крачето, вместо панадол. Те облейкчавали болката, а и щели даа предотвратят евентуална температура. Следващата седмица ще слагамд ваксина на моя бебо и се наадявам да мине без проблеми.
За косопадите - мен все още не ме е погнал (но има време, де), а бебо оплешивя и сега му избива новата косица като мъхче е, много мекичка.

# 59
  • София
  • Мнения: 550
ymemansi, аз изследвах ТСХ-то мин.седмица и беше 0.22 Начев каза,че съм била добре и да си гледам детето.Намали ми дозата и след 45 дни каза пак контрола, защото третия мес.след раждане болестта се активизирала и очаква да има всякави стойности-нагоре -надолу.Така се изрази.. Понеже знам, че и ти ходиш при него ще ми е интересно да споделиш на теб какво е казал..newsm78
Спазвам двата часа, защото Цвети се буди към шест сутрин, кърмя я около 30-40 мин. и го пия веднага след това.В най-добрия случай тя заспива, ако не я дондуркам докато се минат..Не знам как може да й влияе този хормон...не съм и питала.. Thinking

Пу, пу косопада все още ни подминава и двете.. Whistling Даже толкова гъста коса не съм имала от тийн годините..

При нас в църквата беше някакъв ужас.. #Crazy Още от самото начало се съдра от рев и до края не спря.Нищо не чух от молитвата, само когато отчето я взе млъкна за една мин.и пак..Прекъсна молитвата на всички хора в църквата.. #Crazy После се оказа, че се е била наакала и не се е чувствала комфортно.. Crazy

Последна редакция: пт, 03 окт 2014, 20:14 от Сърчице***

Общи условия

Активация на акаунт