Мама глади и пере, НОЕМВРИйче скоро вкъщи ще реве - тема 9

  • 39 542
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Супер тема както всички до сега......Пазете се мамчета,не остана..

# 16
  • София
  • Мнения: 459
И аз да се запиша в новата тема.
Благодарности на rendence   bouquet

Честито на мамите, които вече са се срещнали със своите рожби! Да са здрави и щастливи!!

Вчера и аз влезнах в 45дневния болничен, бях на тонове, малчо точно в този момент реши да спи и осигури спокойствие на всички, да не повярваш  Laughing
Пуснаха ми микробиология, а след 2 седмици ще дам и кръв и урина.
Взех си всички документи за болницата, че да съм подготвена този път на време (май съм споменавала, че предният път отидох след полунощ в болницата без никакви документи освен лична карта - бяха ми още при АГ-то   Embarassed ). Другата седмица трябва да отида да се срещна и с доктора, който съм избрала да ме изражда. Дано се харесаме  Praynig
Днес понакупих малко дрешки за малчо, и мисля от другата седмица вече да започна да пера и подреждам. До 2-3 седмици трябва да изкараме и бебешкото легло, а матракът и по-рано, за да се проветри малко.

За големината на бебето - аз до голяма степен се доверявам на това, което ми казва моята лекарка, но както съм казвала и преди - тя говори в милиметри и седмици, не в килограми. За мен по-важно е, колко е голяма главата на бебето, а не колко килограма е.

Лека вечер от мен, дами, почивайте си повече!

# 17
  • Мнения: 40
Запис и от мен с големи благодарности на рендненс smile3525

# 18
  • Мнения: 81
 Simple Smile запис от мен!

# 19
  • Мнения: 31
Запис в новата тема, благодаря Ренденце!
Не знам дали съм писала тук, че вече съм си вкъщи .... дръпнаха ми секциото за по-ранна дата, но не се знае и нея дали ще дочакам. Така или иначе всеки ден в повече си е бонус, така че лежа и се пазя.

# 20
  • Мнения: 1 608
kkathy , тъкмо щях да питам дали са те изписали. Лежи си сега и колкото повече издържиш е + за бебчето, както си казала. Нещо се разбързаха накрая бебоците, ама и ние не се даваме лесно. Simple Smile

Аз тази вечер съм с повечко безболезнени контракции. А днес дори не съм се преуморявала. Дори сега извадих един лист да ги записвам горе долу като интервал и брой, да се ориентирам и други ден да споделя с доктора. Казала съм пред ноември бебка да кротува в мен.

# 21
  • Мнения: 62
И аз тук Simple Smile и само хубави новини да си пишем.

# 22
  • София
  • Мнения: 276
Благодарности на Rendence за новата темичка! Прекрасна е както винаги!   bouquet

Само с хубави новини да я напълним. Simple Smile

При мен нищо ново, в Понеделник ще си взема 45 дневния болничен и АГ-то ще ми пуска микробиология, другите изследвания си ги направих вече. Сега остава да попълним списъка с покупките, да сглобим креватчето, да стегна багажа и да чакаме малкия принц да се появи. Но аз нали съм чак за 20.11, та не съм се разбързала много. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 628
Да се доклатя и аз с пингвинската си походка до новата ни темичка! Mr. Green Laughing Party
Мерси, Ренденце - супер е както винаги!  bouquet

От около час бебчо така се е разритал, че имам чувството, че ще изскочи през корема ми Heart Eyes И сега се чудя да ходя ли да лягам или да продължа с будуването. Че снощи се наложи да спя седнала в леглото ooooh! То бяха киселини, то беше чудо! Sick Не знам дали си внушавам, но в последно време имам чувството, че тези гадости се увеличават доста след като си изпия поредното хапче и веднага, щом пийна вода newsm78

Да попитам пловдивските мами - ориентирахте ли се вече за педиатър? Споделете на кой лекар сте се спрели и по какви критерии го избрахте? Thinking

# 24
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
Rendence безупречна, както винаги!  bouquet
Като ви гледам повечето сте изленали в 45дневния болничен, а аз имам още седмица на работа и чак от 12.11 излизам. Вчера купих гащеризонче за изписването, но само това съм купувала. Имам много дейности, които все отлагам, когато си остана вкъщи, дано смогна накрая. Разбрала съм се и с бабите, че много нетърпеливи и те да купуват нещо - един ден на разходка с едната по магазините, друг ден с другата - то и без това няма кой знае колко много за пазаруване, че много неща ще ползваме от баткото. Но съм планувала да им разпределя нещата и да няма сърдити, а и аз ще си осигуря две разходки=движение, не да се заседявам вкъщи  Wink Предният път ги водих заедно на пазар, но тогава купувахме едри неща/количка, кошара,корито.../натъпкахме колата на майка с връх, сега не са обемни неща - няколко дрешки, козметика, биберони за шишетата, прахове и сапуни...и пак се събрали две-три торби  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 77
И аз да се намърдам в новата темичка. Мерси, Рени:) както винаги е страхотна.
Аз днес ще вършея по магазините, дано само довечера гърба ми да не ми отмъщава, че тези дни съм с уникални болки Sad коремището вече му идва тежичко  Laughing

# 26
  • Мнения: 32
Да ни е честита новата темичка!!! Станала е много хубава  bouquet
Момичета много ми е трудно вече да се предвижвам, вчера трябваше да ходя до банката, като почна да ме боли ниско долу, едвам стигнах. Толкова много ми се излиза по разходки, но вече ми е много трудно, вървя като схваната Laughing
Понеделник ще ходя за 45 дневния болничен и ще се видим с бебчо  Simple Smile дано да е добре.

# 27
  • София
  • Мнения: 49
Добро утро, мили мами Simple Smile

Благодаря за новата тема, rendence Simple Smile Както винаги страхотна Simple Smile

На мен днес ми е първи ден в който осъзнавам, че вече не съм на работа. В понеделник трябва да си взема болничния - 45 дневен.

И започват подготовките за бебка Simple Smile + посещения на училища за бъдещи майки, пазаруване, подготовки и подредбата на бебешката стая Simple Smile

Мами, вие ходите ли на училища за бременни/ къде, кога, какво сте си избрали?


# 28
  • Мнения: 28
Благодарности на Rendence за новата темичка! Прекрасна е както винаги!

 DanyV -педиатърката която съм избрала е и на баткото,много съм доволна от нея, а за сестрата просто думи нямам страхотна жена.Те се намират във ВМИ др.Даменлиева.Доволна съм защото никога не го е ликувала излишно с антибиотици , обръща се много голямо внимание на децата.Баткото като беше малък много ми боледуваше, бяхме редовно там, всеки вирус беше наш. Да чукам на дърво вече 5години не ми е дигал нито t, нито вируси го ловят.Но др.Даменлиева му изписваше комбинации от  емуностимоланти дали от това дали го израсна не знам. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 20
Запис за новата темичка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт