Отговори
# 15
  • Мнения: 1 274
Ами ние май сме по-скоро кандидат-гъбари. Сега ли е сезонът за бране на кладница? Може ли да кажеш къде да я търсим?

Засега постигнах да идентифицирам някои дървесни гъби. Не е просто човек сам да се научи на гъбарство. Може би ще се появи някой да спретне един кръжок и да ни заведе на урок на живо.

# 16
  • видин
  • Мнения: 358
Да, кладницата е есенна гъба - има я доста поне до края на ноември, може и по-късно да се бере, при мека есен. Тя расте по пъновете. Не е задължително да си в гората - има я и по градските градини. А две години обирах един пън в парка до нас  Grinning, но това лято някой умник го е изкоренил. Гъбарството не се изучава самостоятелно - трябва да се ходи с някой опитен гъбар. Ние започнахме с едни приятел да ходим преди пет години. Първата година научихме само три вида гъби - кладница, пънчушка и сърнела. Всяка година разширявахме знанията си, но винаги много внимателно. Задължително първо трябва да се изучат отровните гъби - най-вече зелената мухоморка. В гората, където най-често ходим , я има с хиляди.

# 17
  • София
  • Мнения: 51
Ами ние май сме по-скоро кандидат-гъбари. Сега ли е сезонът за бране на кладница? Може ли да кажеш къде да я търсим?

Засега постигнах да идентифицирам някои дървесни гъби. Не е просто човек сам да се научи на гъбарство. Може би ще се появи някой да спретне един кръжок и да ни заведе на урок на живо.
Аз съм от северо-източната част на Софийското поле. В подножието на Стара планина.  Знам си гъбарските градинки в "моя район!:). Бера определени гъби, показвани ми от опитен гъбар. Научих и доста от нета. Едни ми допаднаха, други не. Ако имате желание и има гъби тази пролет мога да ви покажа тези които познавам сигурно. Най- рано излиза майската гъба - края на април ако е топло. Много ароматна здрава гъба. Добре е да я познавате и събирате. Може да се съхранява във фризер или да се консервира.

# 18
  • Мнения: 1 274
Благодаря ти! Много ще се радвам!

Общи условия

Активация на акаунт