За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 116
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 1 650
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Аз също съм за тук с 4 аборта . Първият мисед , 2016 г , имах цикъл Януари  края и март ми закъсня на 9 03 тест + , но не ходихме на док на 24 март имах кървене и коследва кюретаж и уж мисед според епикризата.Плода отговорял на 8- 9 седмица.
2018 г втория аборт , изхвърлих го вкъщи . Пак кюретажа бях 10 седмица ,2018 г трета бременност 3 месеца след поредната. Тогава отидох в АГ с кървене. Бях ходила на док и беше ми пуснал изследвания кръв урина и тромбофилия. Тромбофилита се забави а урината ми беше зле ..Имах и миома 2.5 см .
Не успяха да спасят бебето.
2019 г ходихме при Русев . Излязоха ми  mther 677 Ace  ,ТЛА и НК клетки завишени . Щитовидната добре . Изписа ми клекан 0 ,4 мл и АП през ден  ,за НК клетките вливки интралипид преди О , пори положителен тест и 8 -9 седмица. И метафолиева .
2020 накрая на год забременях сложих 2 вливки за Нк клетки. Слагах и клексан през ден и АП , пиех утрогестан. Откриха ми хематом малък и кървене .Лежах в АГ  закрепиха ме .Имах и полип и ми изтекоха водите 10 седмица, след около 2 седмици разбрахме . Приеха ме изхвърлих плода в АГ , последва късен кюретаж,  уж взели материал за излизане... Инфекция било и толкоз  .
Това е моята история.

# 1 651
  • Мнения: 652
Kalliii аз и двата пъти мисля че не съм вземала нищо, но не съм и имала кой знае какви болки. Все пак ако те боли може би трябва да вземеш, защото е гадно и няма нужда да търпиш и тази болка.

Nasito8988, съжалявам за това през което си минала Sad   Правила ли си диагностична хистероскопия, за да огледат матката за миоми и други, които могат да попречат на правилното захващане и растежа на ембриона?

# 1 652
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Имам миома 2,5 см .Иначе не съм.
Никой не ме е карал ...
В Ст Загора съм и съм ходила на няколко док

# 1 653
  • Мнения: 396
Просто не знам как е възможно тялото ми, което трябва да е дом за детето ми, да го убие и дори да не даде индикации за това...Трябваше тази Коледа да е най-прекрасната с бебче в 10 седмица...а то се оказа,че е спряло развитие на 6 седмица..хапчета, болки, вакууми...а трябваше да е коледни картички с добрата новина, камбанки и бебешки бодита...От най-прекрасната Коледа се превърна в най-ужасната за минута...минута, в която виждаш изражението на гинеколога и крайчето на устата му, която спада надолу и се чуди как да ти каже,че бебето ти не се е развило, започнало е да върви на обратно, все едно се стапя като свещ..свещта,която трябваше с радост да запалим на Коледа. Още не знам къде съм и кой път да хвана.
Казаха ми,че ще има хистология на материала...някой знае ли какво излива от тези хистологии и изобщо има ли шанс да дадат причина?

# 1 654
  • Мнения: 190
Много съжалявам за загубата, времето лекува. Не, на хистологията нищо няма да се разбере, по скоро си пусни пълния изследвания-тромбодфилии и т.н. Желая скоро нов късмет да ви споходи!

Просто не знам как е възможно тялото ми, което трябва да е дом за детето ми, да го убие и дори да не даде индикации за това...Трябваше тази Коледа да е най-прекрасната с бебче в 10 седмица...а то се оказа,че е спряло развитие на 6 седмица..хапчета, болки, вакууми...а трябваше да е коледни картички с добрата новина, камбанки и бебешки бодита...От най-прекрасната Коледа се превърна в най-ужасната за минута...минута, в която виждаш изражението на гинеколога и крайчето на устата му, която спада надолу и се чуди как да ти каже,че бебето ти не се е развило, започнало е да върви на обратно, все едно се стапя като свещ..свещта,която трябваше с радост да запалим на Коледа. Още не знам къде съм и кой път да хвана.
Казаха ми,че ще има хистология на материала...някой знае ли какво излива от тези хистологии и изобщо има ли шанс да дадат причина?

# 1 655
  • Мнения: 652
Най-вероятно не го е убило тялото ти, а ембриона не е имал потенциал, станали са грешки при деленето, несъвместими с живота - най-честата причина за аборти до 12г.с. Не се обвинявай, не е имало какво да направиш. Както е казала Меделин13 времето лекува, макар и да не се забравя, но така сме устроени, някои неща можем само да приемем и да продължим.

# 1 656
  • Мнения: 396
Благодаря ви!

# 1 657
  • Мнения: 1 329
Дни преди рождения ми ден и мойто малко човече е спряло да се развива в 7 седмица. Миналата чухме сърдечна дейност и бяхме най- щастливите, имахме най- хубавите празници, но ето, че явно не съм го заслужила . Казах си, че ще гледам на пред, но много боли 😔

# 1 658
  • Мнения: 7
Здравейте днес бях на преглед бях бременна в 10 седмица миналата седмица петък като ходих лекарят не чу сърдечна дейност на плода и каза че се плодът отговаря с месец назад и не се развива добре. Прегледа ме и пак не чу сърдечен ритъм каза че плодът е загинал около месец вътре в мен и е започнал да се деформира но тъй като пиех утрогестан и фолиева киселина и ношпа каза че заради това не съм имала симптоми днес не ги Пих той ме прегледа вагинално и ведна прокървих каза че няма какво да чакаме щом плодът е мъртъв трябва да се махне защото може да ми стане нещо на мен. И така направиха ми кюретаж и казаха че е мисед аборт. Всичко мина добре пуснаха ме веднага след като мина действието на упойката пуснаха ми изследвания и събота ще отида да ги взема. Каза да опитаме пак след един два месеца че тогава вече би трябвало да се получи. Първият път като бях бременна имах спонтанен аборт, сега мисед...Притеснявам се след два три месеца като опитаме пак може ли да се получи същото или има надежда и за успешна бременност? 🙃🙂

# 1 659
  • Мнения: 4 844
Разбира се, че има надежда за успешна бременност. Попринцип лекарите чакат три аборта, за да започнат да търсят причината за тях, но аз на ваше място бих започнала отсега.
Намерете добър лекар, с който да започнете да пускате необходимите изследвания - щитовидна жлеза, тромбофилия, инфекции и т.н., защото може причината да се крие някъде там. Успех!

# 1 660
  • София
  • Мнения: 591
Sadrie -задължително си пуснете изследвания. Не чакайте още една загуба да имате за да се уверите, че има проблем. Аз при наличието на две деца нормално родени и вече пораснали имам един  мисед в 9г. с. Веднага почнах да чета, лекари и т. н.  Излезна си причината. А повечето доктори ми казваха, че при наличието на две деца било случайност, да ама не. Успех!!! 💕💕💕

# 1 661
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 430
Да питам и тук, някой правил ли е фертилити тест на Геника? Има тема, но мн не ми помогнаха.
Та няколко загуби, тромбофилия терапия, Нк клетки и  MTHER 677, и уж правих терапия и спукан околоплоден мехур и изтекли води инфекция и толкоз....
Та уж решихме фертилити тест, и двата с мъжа. Или само Аз? Ние си го назначихме,

# 1 662
  • Мнения: 680
Да питам и тук, някой правил ли е фертилити тест на Геника? Има тема, но мн не ми помогнаха.
Та няколко загуби, тромбофилия терапия, Нк клетки и  MTHER 677, и уж правих терапия и спукан околоплоден мехур и изтекли води инфекция и толкоз....
Та уж решихме фертилити тест, и двата с мъжа. Или само Аз? Ние си го назначихме,
Аз съм правила по препоръка на Сигридов.
Най-добре, ако имате възможност, да минете през лабораторията. Аз направих така, тъй като имах и други неща да пускам при тях. Обясниха ми подробно как да взема пробата и ми дадоха контейнерче с разтвор за съхранение. Ако мога да съм полезна с нещо пишете Simple Smile

# 1 663
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Първият път като бях бременна имах спонтанен аборт, сега мисед...Притеснявам се след два три месеца като опитаме пак може ли да се получи същото или има надежда и за успешна бременност? 🙃🙂

Както са ви казали, не чакайте едва ли не следващ аборт.
Да, наистина повечето лекари чакат три, но това е неприемливо за мене.
Мене веднага след първия и, слава богу, единсвен мисед, ме насочиха да правя изследвания за тромбофилия.
Бих започнала точно от там плюс щитовидна жлеза, може би и вит.Д. Страшно много хора живеят с дефицит на вит. Д.

# 1 664
  • София
  • Мнения: 941
Момичета, да попитам тук…Можете ли да ме ориентирате кое от двете(или и двете) изследвания трябва да пусна, след 3 биохимични бременностти и след 1 успешна преди тях? Че доста се обърках с различни мнения… Крос-мач тест или кариотип на двамата? Подчертавам, че загубите са букално няколко дни закъснение на МЦ…

Общи условия

Активация на акаунт