За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 963
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 810
  • Sofia
  • Мнения: 857
Мили мами,  колко време  след мисед  се решихте отново и каква е вероятността да се случи  отново!  Ще направя каквото е необходимо  откъм  изследвания, но страхът си остава , имам 1 мисед  преди месец и не мисля да се отказвам , споделете хубави новини и препоръки как сте се справили!

# 811
  • Мнения: 272
Миличка,на нас ни трябваха 4 години за да преосмислим нещата.Искахме да си дадем време да се възстановим физически и психически.Сега 4 години по късно сме готови и пак опитваме.Утре съм на преглед,моля ви да ни стискате палци всичко да е наред,да се покаже малко човече и да ми сгрее сърцето.

# 812
  • Sofia
  • Мнения: 857
Стискам  палци!  Желая  само  хубави  новини,   след толкова чакане  го заслужаваш истински! Късмет и сподели!

# 813
  • Мнения: 24
Аз загубих бебето си преди 6 месеца.Правиха ми всякакви изследвания,за да се установи причината.Много съм доволна,че разбрах за нея,тъй като не си внушавам разни глупости и не се виня за случилото се.Това ми помогна и да го преодолея.След 5-тия месец професора ме извика,за да ми разкаже как точно стоят нещата от разследването.Бях щастлива да чуя,че ми дава зелена светлина да започнем с бебеправенето и няма да е проблем.Аз приемах фолиева киселина и преди това един месец,както и сега продължавам да я пия.Той ми обясни че е хубаво и да не я спирам.Миналия месец се заблудих,че може би съм бременна,но ми закъсня само 2 дни и нищо.Този месец се надяваме бебеправенето да е по-успешно Simple Smile.Не се страхувайте!Мислете позитивно и смело напред.Само знам,че месец два са малък период.Възможно е повторно забременяване толкова рано,но е желателно пълно възстановяване и пак зависи в коя седмица е бил аборта.Успех!

# 814
  • Мнения: 545
На 4 юли направих мисед аборт , 2 години опити за забременяване, на 27април ми махнала полипи на матката, на 19 май цветна снимка на тръбите и на 6-9 юни забременях имам ранна овулация веднага след менструацията.
Аборта беше в 6 седмица , не са ме кюретирали с Мифепристон изхвърлих плода по предписание на лекар, кошмара беше голям, загуба на кръв  и два месеца се възстановявах. Преглед в началото на август и матката вече беше възстановена, трябваше само хемоглобина и желязото да възстановя. Днес ми дойде редовен месечен цикъл, 4 месеца и 10 дни  е след аборта и не смятам вече да се пазим.Изследвания не съм пускала по мнение на лекаря, не смятам и да го правя преди да забременея.Пих два месеца противозачатъчни, продължавам да пия Биозин мама и фолиева киселина и дано щастието скоро ни споходи.

Последна редакция: сб, 12 ное 2016, 12:35 от No_ela

# 815
  • Мнения: 272
При мен не се получиха нещата и този път.При лекаря се оказа ,че вече не се вижда нищо.Спря ми утрогестана и ми дойде цикъла.Мисля да изчакаме и декемврийския цикъл и да пробваме пак.

# 816
  • Мнения: 343
Съжалямам много, сменяй лекарите и дай Боже да ни се похвалиш с прекасни новини ! Heart Eyes

# 817
  • Sofia
  • Мнения: 857
Съжалявам за  случилото се,  ох и тия лекари никога не  дават някаква яснота! От какво се случва,  как да се предпазим! Остава само ние да сме  силни и да продължаваме напред! Успех на всички,  скоро положителен тест и безпроблемно износване на  бебчета!

# 818
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Момичета няма обяснение защо се случва, според мен за да се почнат с изследвания и други мерки е нужно да се е случило поне 2 или 3 пъти. Иначе човек влиза в една голяма върталежка и е още по трудно.

# 819
  • Мнения: 24
Според моя доктор,аборта ми няма връзка със здравословното ми състояние,възрстта или бащата.Аборти преди 12-13 седмица се водят ранни аборти и по-голямата част от тях настъпват в следствие на генетични аномалии,които не зависят от нас.Просто някъде деленето на клетките се прецаква,настъпват проблеми с развитието и то спира.По естествен начин организма иска да се оттърве от нещо,което е нередно.По принцип по-голямата част от жените загубили бебе в ранните месеци,много скоро забременяват отново без проблем.Това е нещо,като естествен подбор.Почти всяка жена вече минава през това през последните години повече и повече.Не се тревожете!Ако имате една загуба,не означава,че ще има и други.Ако има някаква причина за паника е,ако абортите са система и започнат да се повтарят.Тогава лекарите вземат сериозни мерки.Това са специалисти,които ще Ви обърнат много сериозно внимание,за да Ви помогнт.Успех на всички!

# 820
  • Мнения: 2
Здравейте, единствената ми утеха от дни наред е да се ровя в този сайт и да търся отговори. Реших, че вече сам готова и аз да разкажа. Забременях за първи път и бях определена за април догодина. На преглед в 12 седмица нухалната трансуленция беше 5 мм и лекарката ми каза, че спешно трябва да ходя за изследвания много вероятно е бебето да има някакъв проблем. Още на следващия ден бяхме в болницата, където потвърдиха риска от заболяване и обясниха, че ще вземат кръв за днк анализ и ще ми правят хорионна биопсия. След две седмици безкрайно чакане получихме хубави резултати и от двата вида изследвания, т.е. нямаше хромозомални аномалии. Три седмици след това прокървих съвсем леко отидох веднага на преглед и се оказа, че сърцето на бебето ми е спряло и съм започнала да правя аборт. Щяха да ми предизвикат раждане до три дена, но на втория ден без болки изведнъж ми изтекоха водите и  го загубих. Оказа се че не съм се изчистила, а губя кръв и ме оперираха по спешност. Плодът е спрял да се развива още преди три седмици и вероятно тогава е спряло и сърцето, т.е. след биопсията. На листа за изписване също са писали късен аборт в следствие на хорионна биопсия. Сега не спирам да си задавам въпроса дали това е била причината и погубиха едно здраво бебе или наистина е имало някакъв проблем. Казаха, че е изглеждала прекрасно и видимо няма признаци на заболяване или проблем и ако реша могат да направят аутопсия. Имаме още малко време на разположение да решим, но май ще откажем. Иначе не ми пускат никакви изследвания и казват да пробвам след 2,3 месеца, че се случва на всеки трети и т.н. Трябва ли да си пускам изследвания според вас? Нямам сили да преживея нещо подобно повторно и с този страх дали ако забременя няма пак да преживея същото. В едно съм сигурна- хорионбиопсия повече никога! Уж има минимален риск за усложнения, а като причина за аборти вследствие на това все още науката няма обяснение защо се получават.

# 821
  • Мнения: 272
Миличка,всяка бременност е различна.Напълно съм убедена, че следващият път всичко ще бъде наред.Дай си малко време да си го преживееш,да се потърсиш и опитайте пак.Следващият път помислете добре преди да правите такива изследвания.Успех!

# 822
  • Мнения: 291
 Здравейте момичета,влизам в темата,за да ви вдъхна малко кураж. Септември 2014 направих спонтанен аборт в 21 седмица - причина не беше открита,казаха ми само,че най-вероятно е инфекция. Точно след 4 месеца забременях отново и октомври 2015 се роди моята малка дъщеричка. Сега година по-късно отново съм бременна,но е още много рано. Знам,че е много тежко това през което преминавате, но намерете сили да продължите и не се отказвайте от мечтите си Wink

# 823
  • София
  • Мнения: 3 042
Здравейте, единствената ми утеха от дни наред е да се ровя в този сайт и да търся отговори. Реших, че вече сам готова и аз да разкажа. Забременях за първи път и бях определена за април догодина. На преглед в 12 седмица нухалната трансуленция беше 5 мм и лекарката ми каза, че спешно трябва да ходя за изследвания много вероятно е бебето да има някакъв проблем. Още на следващия ден бяхме в болницата, където потвърдиха риска от заболяване и обясниха, че ще вземат кръв за днк анализ и ще ми правят хорионна биопсия. След две седмици безкрайно чакане получихме хубави резултати и от двата вида изследвания, т.е. нямаше хромозомални аномалии. Три седмици след това прокървих съвсем леко отидох веднага на преглед и се оказа, че сърцето на бебето ми е спряло и съм започнала да правя аборт. Щяха да ми предизвикат раждане до три дена, но на втория ден без болки изведнъж ми изтекоха водите и  го загубих. Оказа се че не съм се изчистила, а губя кръв и ме оперираха по спешност. Плодът е спрял да се развива още преди три седмици и вероятно тогава е спряло и сърцето, т.е. след биопсията. На листа за изписване също са писали късен аборт в следствие на хорионна биопсия. Сега не спирам да си задавам въпроса дали това е била причината и погубиха едно здраво бебе или наистина е имало някакъв проблем. Казаха, че е изглеждала прекрасно и видимо няма признаци на заболяване или проблем и ако реша могат да направят аутопсия. Имаме още малко време на разположение да решим, но май ще откажем. Иначе не ми пускат никакви изследвания и казват да пробвам след 2,3 месеца, че се случва на всеки трети и т.н. Трябва ли да си пускам изследвания според вас? Нямам сили да преживея нещо подобно повторно и с този страх дали ако забременя няма пак да преживея същото. В едно съм сигурна- хорионбиопсия повече никога! Уж има минимален риск за усложнения, а като причина за аборти вследствие на това все още науката няма обяснение защо се получават.

Здравей, Зерда,
Изключително много съжалявам за загубатата ти! Прегръщам те много силно и ти желая никога повече да не преживяваш това отново!
Аз имах подобен, но не същия проблем миналата година. Бях бременна и в 12 г.с. измериха на бебето ми нухалната трансуленция 5 мм и в МД ми казаха веднага - аборт. Според тях тази транслуценция е причина или за хромозомна аномалия, или за дефект на сърцето на плода.
Аз реших да отида на друго мнение и там направихме хориална биопсия. Е, при мен имаше Даун и махнаха плода в 14 г.с. Но най-вероятно при теб е имало порок на сърцето. Sad
Препоръчвам ти да направиш изследвания и да посетиш д-р Сигридов в МЦ "Св. Петка", ако си от София. Той ще препоръча, какви изследвания да се направят. На мен той ми каза, че няма родено нормално дете с нухалната трансуленция от 5 мм.
Това е моят съвет. Стискам ти палци следващия път всичко дае наред и да гушкаш здраво бебче!  Hug

# 824
  • София
  • Мнения: 8 667
Зерда, и аз бях от Априлките...при мен нещата спряха рано, но бебето си изотаваше още при първия преглед.

Според мен, добре е някои изследвания да се направят още след първи такъв аборт.Не в 6-7 седмица, а говоря да кажем около 10-а и нататък. Реално проблемът е в средствата, които се инвестират и времето за изследвания и по доктори.Но спокойствието, което после човек има е незаменимо.Ако се види, че няма някаква предразположеност или да кажем хормонален проблем, то човек просто си бременее и си знае, че всичко е ок и ако нещо се случи, то наистина е част от естествения подбор.
Ако обаче се види, че има например тромбофилия, някакви хормонални проблеми-то бременността ще може да бъде спасена.А в много случаи зародиша си е наред, просто тялото на майката не може да задържи него и плодния сак.

Аз също се чудя за Сигридов  Rolling Eyes Какъв е реда там...звъни се в самата клиника за час? Предполагам, че прегледите се заплащат, не са по каса?

Общи условия

Активация на акаунт