За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 158
  • 1 975
  •   2
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 877
80 лева е преглед, 100 фетална морфолоия, в началните някоко седмици мисля, че е по-ниска цената (50 май), аз не съм ходила първите 2 м там; за час-след 3-4 седмици след обаждането и в деня мноооого се чака, графикът изостава с часове, но той преглежда всички за деня

Препоръчвам ти да си направиш излседвания, също и аутопсия на плода. После вероятно никога няма да посмееш за инвазивни изследвания, но сега е хубаво да изясните причини, въпреки, че е болезнено. Това ще ти е много полезно за детето което ще имате.

# 826
  • София
  • Мнения: 8 649
Аз не съм бременна , по-скоро за консултация преди забременяване-какви изследвания д апусна,р азчитане на изследвания, после какво евентуално да взимам.

# 827
  • София
  • Мнения: 877
Наа мен ми взимаха по 30 лв. за разчитане на резултати, ако вляза извънредно, а не на преглед. Не беше виновен доктора, а регистратурата, които директно си ги прибираха без касова бележка. Предполагам, че ще е около 50 лв. пак.

# 828
  • Sofia
  • Мнения: 857
Скоро бях  на  гинеколог  след миседа и доки  каза , че  може веднага да почнем  с бебеправене 😃микробиология  е супер ,  чакам цитонамазка,  но лекарката е убедена че мога да почвам  с опит  за бебчо!  Аз ще изчакам защото  пия ел тироксин  и в края на ноември  съм на контролен,  преди аборта тсх беше 3, 6 и искам да го смъкна! Ще направя и генетични изследвания за тромбофилии и започвам с опитите,според гинеколог един мисед  в никакъв  случай  не  е  присъда ,  90% е моментна  грешка и не се повтаря!   Аз си правя изследвания  за собствено  успокоение , ще пусна и прогестерон!  Споделете мнения, препоръки ! Мечтая силно за второ бебче  , и нямам много време,  на 38😞!

# 829
  • Мнения: 2
Благодаря ви за милите думи и подкрепата. Смятам да пусна изследвания, колкото и средства и усилия да ми коства това. Вярно не можем да предотвратим естествения подбор, но ако има други причини може да е в наши ръце да вземем мерки преди да се повтори или потрети всичко. Ще се моля за вас, дано изгрее и нашето слънце в най- скоро време.

# 830
  • Мнения: 563
Здравейте, момичета! Благодаря ви, че поддържате темата вече толкова време. Аз нямам какво да кажа за съжаление. Още ми държи влага, както се казва. Нещо се повредих психически и честно казано не мисля дори за бебе. Надявам се че не ми се сърдите, че не влизам тук. Признавам си, че умишлено подминавам темата.
Надявам се , че при вас нещата са ок. Simple Smile
Желая успех на всички ви! Целувки!

# 831
  • Мнения: 2
За лекарите миседа е нищо работа, убеждават те, че всичко върви перфектно после.... ами,няма сърдечна дейност + направление за хоспитализация без обяснения без нищо.

# 832
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте, момичета! Благодаря ви, че поддържате темата вече толкова време. Аз нямам какво да кажа за съжаление. Още ми държи влага, както се казва. Нещо се повредих психически и честно казано не мисля дори за бебе. Надявам се че не ми се сърдите, че не влизам тук. Признавам си, че умишлено подминавам темата.
Надявам се , че при вас нещата са ок. Simple Smile
Желая успех на всички ви! Целувки!

The Mum, аз писах в началото на тази тема след като разказваше, вече имам бебенцето след един мисед и едно кухо яйце, днес става на 1 месец, не е толкова страшно като профилактика/лечение, не е е трябвало да се отказваш.

# 833
  • Мнения: 291
Здравейте, момичета! Благодаря ви, че поддържате темата вече толкова време. Аз нямам какво да кажа за съжаление. Още ми държи влага, както се казва. Нещо се повредих психически и честно казано не мисля дори за бебе. Надявам се че не ми се сърдите, че не влизам тук. Признавам си, че умишлено подминавам темата.
Надявам се , че при вас нещата са ок. Simple Smile
Желая успех на всички ви! Целувки!

The Mum, аз писах в началото на тази тема след като разказваше, вече имам бебенцето след един мисед и едно кухо яйце, днес става на 1 месец, не е толкова страшно като профилактика/лечение, не е е трябвало да се отказваш.
Браво Baltazara,да ти е живо и здраво. Аз също писах в началото и след моя спонтанен аборт в 20 седмица,сега имам момиченце на 1 год 1 месец и съм бременна отново Simple Smile

# 834
  • Sofia
  • Мнения: 857
 Честито Baltazara,  да ви е живо и здраво бебчето! Радвайте му се! JoyА намери  ли причина  за  случващото,  аз съм вече със зелена светлина,  но още ме е страх, мисля да направя  и генетични, въпреки че миседа  е един. Преди два месеца  бях с тсх 3, 6 а днес 1,8 след ниска доза л- тироксин  Hug Hugняма вече много да го мисля и скоро почвам бебе! ИдвА Коледа , нали знаете,  чудеса се случват, когато най- малко очакваме bouquet

# 835
  • София
  • Мнения: 877
Имам 2 мутации-хомозиготна 4G/4G PAI и за усвояване на фолиева киселина. Имах и завишени НК клетки, което се видя от имунологичните. Аз имах дете на 11 месеца, когато забременях и кърмех интензивно, възможно е и това да е било.

Даниел, браво и на теб! И то две !!! Делегирай задължения, защото е трудно.

# 836
  • Мнения: 28
Здравейте, първо да се извиня ако темата ми не е за тук.И така на 23 октомври ми беше последния редовен цикъл,следващия трябваше да е на 18 ноември,но за наша радост закъсняваше,на 22 направих тест урааа положителен много се зарадвахме.На 23 при личната за направление и тя каза радвам се за теб давам ти първия болничен никаква работа повече ти си на 33 първа бременност трябва да те пазим,послушах я но пуснах отпуска тъй като имах да изчиствам.И така започнах да се наслаждавам на гаденето и всичко останало,започнах да усещам едно неприятно чувство ниско долу в корема все едно ще ми идва ,нямах търпение да стане понеделник и да ида на лекар.Ставам на 28 ноември отивам до тоалет и какво да вида червеникаво зацапване,разплаках се,нямах болки.На пожар при докторката аз рева тя се усмихна и вика спокойно сега ще видим какво иска да ни каже бебо. Прегледа ме и вика спокойно ето го плодното сакче в 5 г.с. си погледна ме и вагиналния ехограф всичко ще е наред ,и така изписа ми утрогестан 3х2 и нош па 3х1 ще си почиваш и утре ще звъннеш да кажеш как си.Прибрах се легнах и си почивах на следващия ден зацапването съвсем избледня и изчезна,зарадвахме се.Ставам на 30 сутринта и цялата съм в кръв,айде пак рев в 6 сутринта бързо в АГ-то .Там ме прегледа д-р Жеков "Съжалявам миличка нищо не мога да направя плода е паднал ниско долу,трябва да те изчистим и утре ще си си в къщи"с голям рев се качих приеха ме и ми направиха кюртаж,пуснаха ме на следващия ден.Питам аз трябва ли да пия хапчета на преглед а да ми вика доктора ела да ти изпиша антибиотик азакс за 5 дни след 4 месеца пак опитайте като два месеца преди това почнеш да пиеш фолиева киселинахайде чао че имам операция след 20 мин.И така тръгнах си аз едвам ходеща с времето неприятната болка отшумя,но кървенето не спираше и започна да ме боли ниско долу отляво.До нас има частна клиника отивам в 8 сутринта на преглед при тамошната гинеколожка,обясних и аз тя ми вика това че кървиш не е хубаво оф и тоя антибиотик хич не го харесвам.Прегледа ме тя и аууу възпаление в ляво иначе матката е чиста,я се съблечи да те погледна ооо казва това възпаление в ляво ми прилича на хламидия,коя кръвна група си 0+ и мъжа ме е 0+ мммм това е лошо че сте от една кръвна група ,ама ще го мислим после доксициклин за 7 дни 2х1ако нямаш хламидия, ако имаш 10 дни и мъжа ти за 10 дни 2х1,после една физио терапия и след два месеца те искам бременна. Излязохме ние от кабинета и се гледаме и чудим какво да правим,но отидохме и се изследвахме.Нямаме хламидия. На 12 си отидох при моята гинеколожка обяснявам и аз че вече 12 ден прокървявам и ме боли отляво сега ще те погледна ,няма страшно имаш кистичка понякога след абразио се случва.Изписа ми оргаметрил 2х1 за 12 дни спираш антибиотика и от утре 13 почваш оргаметрил да може да си почине организма ти и по коледа ще ти дойде мес. цикъл. Попитах кога да отида тя ми вика всичко ще се нормализира ако имаш оплаквания ела на 27 декември. Цял роман изписах.Моля споделете вашия опит и коя от двете докторки да послушам.Благодаря предварително

# 837
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дидка съжалявам Hug . Според мен е можело да се изчистиш сама, но това е друга тема.
Аз вероятно не бих послушала нито едната докторка. След като нямаш хламидия не виждам смисъл да пиеш антибиотици. Не виждам полза и оргаметрила. Или направи консултация с 3 доктор или остави организма да се справи сам.

След нашият мисед, имах дълго кървене около 3 седмици, 2 пъти пих хапчета за изчистване и на контролният прелгед ми казаха, че имам киста  около 3 см и може да ме боли повече до като дойде нормална менструация. С времето ще изчезне, ако се увеличи над 5 см ще се наложи да се махне. Нищо не се наложи защото след няколко месеца започнахме 1 опит инвитро, а кистата сама си беше изчезнала.

# 838
  • София
  • Мнения: 5 289
Съжалявам за случилото се.
Оргаметрила трябва да си го пиеш за кистата. Peace
А антибиотик не се спира така, защото организма става резистентен и ако някога ти се наложи да го пиеш, може да не ти свърши работа.

# 839
  • Мнения: X
Здравейте, момичета. Не знаех, че има тук тема за мисед абортите, щях да пиша по-рано.
След първи опит ИКСИ забременях. Всяка седмица ходих на лекар, всичко вървеше добре. В 8 г.с. , на 08.11., отидохме с ММ на преглед, за да чуем сърчицето. Е, не го чухме. Беше спряло да се развива преди няколко дни...
Аборта ми беше медикаментозен - с Мифепристон. Приех го много тежко, много трудно го изживях, много плаках...напоследък се посъвзех малко.
На последния преглед д-ра каза, че всичко е наред, матката е добре, хубава е лигавицата. Като ми дойде сега през декември цикъла, ще се подготвям за трансфер през януари.
Пожелавам на всички, които се борят за щастието да си имат детенце успех и вяра !  Hug

Общи условия

Активация на акаунт