За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 752
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 918
Аз също имам терапия преди и след от доц. Русев, но мисля, че е добре АГ-то да разбира от рискова бременност, да насочва към изследвания през бременността, напр. доплер, да се види ако има изоставане...
Май доста си се наплашила. Не знам защо точно възможността за изоставане те тревожи, при тази терапия ми се струва, че това е най-малко вероятният проблем.

# 406
  • Мнения: X
Правих изследвания на Антикардиолиинови антитела - да се похваля - отрицателно е.
Притеснявах се, че имали отношение към мисед и спонтанните аброти. Hug

# 407
  • Мнения: 214
За доплера после доц.  Русев каза д-р Сигридов или д-р Чучумишев

# 408
  • Мнения: X
В кои болници са те?

# 409
  • Мнения: 214
Д-р Чучумишев( ЖК и фетална  морфология) в Малинов, а Сигридов не знам.

# 410
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Сигридов е в МЦ Света Петка, при 20-то ДКЦ в Борово

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 40 740
Привет!
Болно ми е,но...и аз съм този отбор... Tired Утре става седмица от месед в 12 г.с.

Днес си взех хистологията и искам да ви питам,ако и вашата е подобна какво са ви казали докторята...Пише следното - материалът е прадставен от гравидна децидуа и хориални въси,част от които с некробиотични и некротични промени.Касае се за задържан аборт.

# 412
  • Мнения: 2 153
При един от мисед абортите ми излезе същото...Може би ембриона е бил доста по-малък от 12 г.с....Масово излиза това по мое мнение...Възможно е да е било случайна генетична грешка...

# 413
  • Пловдив
  • Мнения: 40 740
При един от мисед абортите ми излезе същото...Може би ембриона е бил доста по-малък от 12 г.с....Масово излиза това по мое мнение...Възможно е да е било случайна генетична грешка...
Явно...никой със сигурност не потвърждава нищо.
Четох някъде,че може и хромозомна грешка да е Rolling Eyes Каквото и да значи...или пък друго мнение - естествен подбор!

# 414
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Мистик  Hug

# 415
  • Мнения: 2 153
При един от мисед абортите ми излезе същото...Може би ембриона е бил доста по-малък от 12 г.с....Масово излиза това по мое мнение...Възможно е да е било случайна генетична грешка...
Явно...никой със сигурност не потвърждава нищо.
Четох някъде,че може и хромозомна грешка да е Rolling Eyes Каквото и да значи...или пък друго мнение - естествен подбор!

Именно....Може да не се повтори, но ако ти е пореден аборт е хубаво да пуснеш едни генетични изследвания. При мен те излязоха с патология и това е обяснението за моите миседи..

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 40 740
За късмет ми е първи...дано и последен  Praynig

# 417
  • Мнения: 918
Именно....Може да не се повтори, но ако ти е пореден аборт е хубаво да пуснеш едни генетични изследвания. При мен те излязоха с патология и това е обяснението за моите миседи..
И първи да е, нищо не пречи да се направят изследвания за тромбофилия най-малкото, като се има предвид, че унаследените тромбофилии са доста разпространени сред населението. При тях е възможно безпроблемно износване на бременност, но са възможни и проблеми. Това обяснява защо някои жени износват успешно без лекарства, а след това имат поредица от аборти.
Съжалявам за загубата.
Хистологията нищо не казва, консултирала съм се с гинеколог по въпроса.

# 418
  • Мнения: 2 153
Да, разбира се. Никога не е излишно да се направят изледвания. Но чисто случайната хромозомна грешка е много по-честа от тромбофилията  Peace Така че въпрос на личен избор...

# 419
  • Мнения: 918
Да, разбира се. Никога не е излишно да се направят изледвания. Но чисто случайната хромозомна грешка е много по-честа от тромбофилията  Peace Така че въпрос на личен избор...
Може и така да е, но колко пъти съм чувала за "хромозомни" грешки, които все на жени с тромбофилия им се случват... Преди 15 години всичко се таксуваше като случайност   bouquet
Знам, че тези изследвания не са безплатни, но определено си струват на фона на страданията, които могат да бъдат избегнати с профилактика.

Общи условия

Активация на акаунт