За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 845
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Томми, и аз съм попадала в подобни на теб ситуации повече от веднъж.
Моят съвет към теб е да не се отпускаш и да потъваш в отрицателни емоции, защото това те потопява още по на долу и ти пречи да продължиш напред в борбата си за своята мечта.
 Трябва да бъдеш силна и да вървиш напред, да се бориш и ще видиш, че накрая всяко усилие се възнаграждава.
 Hug
Бъди силна!

# 541
  • Мнения: 384
Томи, разбирам как се чувстваш. Особено тежко е като се повтори неуспеха и почнеш да осъзнаваш, че надали е било случайност- аз се захванах за изследванията, за да се измъкна от дупката. Не си задавам въпроса дали а как да стана майка. Сега си дай време за възстановяване и с пълни сили направи основни изследвания- полови хормони на 3 ден от М. Тромбофилии, кариотип и СГ. Само не бързай пак да почвате, че така рискуваш ново разочарование. А, и споделяй тук, наистина помага  Hug
Извинявай, може ли да споделиш къде си правиш изследванията?

# 542
  • Мнения: 236
Благодаря Ви, за подкрепата.
Живея в чужбина и тук за съжаление, изследванията започват след три неуспешни бременности.
Но съм решила да се боря с всички сили за моята мечта, да си имам бебе и през декември, ще се прибера в България и започвам с изследвания и всичко, което е необходимо.
Ще Ви бъда благодарна, ако споделите от къде да започна и кой специалист ще ми препоръчате!?

# 543
  • Мнения: X
Ами кажи на лекарите в чужбина, това което искат да чуят, за да ти обърнат внимание и да консултират по-сериозно случая ти.
  От кой град в България ще си търсиш лекари?
 Бих посъветвала консултация с генетик и имунолог и спермограма, но в репродуктивна клиника, а не в лаборатория.

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 22:04 от Анонимен

# 544
  • Мнения: 236
Не  знам в кой град Sad
Чувала съм добри отзиви за клиниката в Плевен, д-р Конова, но ако трябва да бъда искрена не знам към кого да се обърна. Те първа започвам с проучването.

# 545
  • София
  • Мнения: 10 698
Вижте си и щитовидната жлеза или: ТСХ, ТАТ, МАТ.
Неща които предизвикват аборти : цитомегаловирус,  листериоза,  бруцелоза, рубеола,  токсоплазмоза, хламидии,  мико и уреаплазми.
Генетични изследвания  - тромбофилия+ мтхфр,  кариотип.
Пълна имунология.
Разширена спермограма по Крюгер, а после и с ДНК фрагментация.
Препоръчвам клиника Надежда в София-доц Балтаджиева- имунология и д- р Хаджидекова генетик.

Последна редакция: пн, 05 окт 2015, 22:27 от magnet_for_happiness

# 546
  • Мнения: 375
Томи ,знам точно как се чувстваш . Аз също съм с два аборта и нямам все още детенце . При мен и забременяването не е лесно за жалост ... Аз започнах с пакета тромбофилии ,после щитовидната ,след това хламидии ,токсоплазмоза ,листерия,микоплазми и уреаплазми и сега ще правим спермограма . Аз живея в София и затова всичките изследвания са правени там ,ако се интересуваш мога да ти дам и кординатите на гинеколога ми Simple Smile
Силни прегръдки от мен

# 547
  • Мнения: 1 419
Меденка, аз съм от Пловдив и от най-различни места са ни изследванията.Тромбофилиите- Геника, СГ - Ню Лайф при Даскалова, хламидии- Торакс, листерия в лаборатория Хронолаб. Половите хормони на 3 ден бяха в Писанец, но сега ще ги повторя в друга лаборатория. Иначе сме се насочили към клиника Малинов и д-р Калчев в София та да видим.

# 548
  • Мнения: X
Аз съм пациентка на д-р Балтаджиева и д-р Хаджидекова, а съм и трудничък случай, доволна съм от тях. Може да си направиш консултация с тях, не се чака,  не те разкарват да даваш изследвания по някакви лаборатории, а всичко на място взимат. Пестят ми времето.

# 549
  • Мнения: 918
Благодаря Ви, за подкрепата.
Живея в чужбина и тук за съжаление, изследванията започват след три неуспешни бременности.
Но съм решила да се боря с всички сили за моята мечта, да си имам бебе и през декември, ще се прибера в България и започвам с изследвания и всичко, което е необходимо.
Ще Ви бъда благодарна, ако споделите от къде да започна и кой специалист ще ми препоръчате!?
Не е лошо отсега да си запазиш час за консултация и изследвания в България, защото за добрите лекари се чака.
Може също да влезеш в чужбинските теми и да попиташ за препоръки за лекар в съответната държава. 
Най-вече - не се отчайвай, с точната диагноза ще се намери и подходящата терапия за твоя случай.

# 550
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Томми  Hug ако смяташ да използваш излседванията като се прибереш, провери дали ще ги приемат.

# 551
  • Мнения: 918
Томми  Hug ако смяташ да използваш излседванията като се прибереш, провери дали ще ги приемат.
Аз казах в чужбина, че в България са ми намерили фактор 5, и съобразиха лечението. Ако толкова се съмняват, ще назначат същото изследване, но не вярвам.

# 552
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Най добре да си провери на място.
При мен например не признават други изследвания.

# 553
  • Мнения: 236
Благодаря ви за помощта, момичета.
Мисля да си запиша час, по-рано, само да си реша проблема с отпуската и се прибирам.
Изледванията, които ще си направя в БГ, тук съм на 100% сигурна, че няма да ги приемат, но аз според резултатите най-вероятно и за лечение ще остана в БГ.
Днес ми се обадиха, да ме уведомят, че другата седмица съм на гинеколог за преглед и за пореден път попитах за изследвания, но не...до 3 пъти било нормално.
Ще ви споделям за развитията около моя случай, но едва когато се прибера в България, ще има такова и силно се надявам да е към добро и при мен и при вас Simple Smile

# 554
  • София
  • Мнения: 877
Ако си в Европа, може да пътуваш до Бг. Препоръчвам ти в София да ги направиш. Добре, ако си ги плащаш сама в чужбина, как може да те задължават да не ги правиш? До 3 е нормално....ужас

Общи условия

Активация на акаунт