За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 646
  • 1 972
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Колко е обилно - за един час, колко сменяш? Ако е повече от една за един час и не намалява и при втория час,трябва да се консултираш с лекар.

# 616
  • Мнения: 1 069
Благодаря за отговорите, момичета. Снощи в два беше обилно. Сутринта беше спряло, сега само леко зацапва. Мисля да изчакам до понеделник, нямам болки, нямам температура - не ми се струва спешно.
Първо помислих да не е менструация, но след абразиото тече много малко - може би снощи да се изтече?....
А има ли храни, които трябва да се избягват след абразио? Примерно, твърди ядки? В болницата никой нищо не ми обясни, дори относно съсиреците. Само ми изписаха антибиотик и бромокриптин за гърдите и се отърваха от мен.

# 617
  • Мнения: X
Живей си живота, няма забранени храни. Добре е редовно да ходиш до тоалетна. Колкото по-бързо отпуснеш психиката и приемеш случилото се, толкова по-бързо ще помогнеш на тялото си да се възстановява. А това е най-важното.
Да приемеш нещата и бързо да влезеш във форма, за да продължиш напред към сбъдването на мечтата за дете. Hug

# 618
  • София
  • Мнения: 5 456
На мен след манипулацията бая ми тече,но при мен си беше раждане,накрая завършило с абразио.Постепенно понамаля кървенето.Доктора каза че умишлено е оставил малко и не е чистил до край,за да не ме престърже.После ми пуснаха още окитоцин,май за свиване на матката, усещането беше гадничко,особено при ходене по малка нужда.

# 619
  • Мнения: 325
Току що ми разказаха за случай в нашия град за медикаментозен аборт в нач. на 5 месец! С цитотек и Мефипристон....и всичко е наред...изключително съм изненадана. На мен ми обясниха,  че може до 9 г.с. Какви ситуации,  какви решения..

# 620
  • София
  • Мнения: 5 456
Току що ми разказаха за случай в нашия град за медикаментозен аборт в нач. на 5 месец! С цитотек и Мефипристон....и всичко е наред...изключително съм изненадана. На мен ми обясниха,  че може до 9 г.с. Какви ситуации,  какви решения..
На мен ми сложиха някакви хапчета в 21 г.с,вече не помня какви и след около час ми включиха система с окситоцин.В 13 часа ми сложиха хапчетата,в 18 всичко беше приключило.

# 621
  • Мнения: 291
Мили момичета, Честита Нова Година! Аз не съм писала тук от много отдавна, но искам да ви вдъхна надежда и кураж. Не се предавайте и вярвайте, че чудеса се случват. През септември 2014 направих спонтанен аборт в 21 седмица след една напълно безпроблемна бременност (можете да прочетете моята история в началните страници на форума). Точно 5 месеца след аборта бях отново бременна, а ми бяха казали след цветна снимка, че тръбите са ми запушени и няма да мога да забременея спонтанно. Е вече се радвам на едно сладко бебче, което родих през Октомври 2015 Wink
Пожелавам ви много кураж и сбъдване на най-съкровените ви мечти през тази година Wink

# 622
  • София
  • Мнения: 5 456
Мили момичета, Честита Нова Година! Аз не съм писала тук от много отдавна, но искам да ви вдъхна надежда и кураж. Не се предавайте и вярвайте, че чудеса се случват. През септември 2014 направих спонтанен аборт в 21 седмица след една напълно безпроблемна бременност (можете да прочетете моята история в началните страници на форума). Точно 5 месеца след аборта бях отново бременна, а ми бяха казали след цветна снимка, че тръбите са ми запушени и няма да мога да забременея спонтанно. Е вече се радвам на едно сладко бебче, което родих през Октомври 2015 Wink
Пожелавам ви много кураж и сбъдване на най-съкровените ви мечти през тази година Wink
Благодаря ти daniel80,такива постове ми вдъхват вяра и надежда!Живо и здраво да ти е бебчето и мнооого да ви радва!
 При теб откри ли се каква е била причината за аборта?Втория път със серклаж ли беше?

# 623
  • Мнения: 291
Мили момичета, Честита Нова Година! Аз не съм писала тук от много отдавна, но искам да ви вдъхна надежда и кураж. Не се предавайте и вярвайте, че чудеса се случват. През септември 2014 направих спонтанен аборт в 21 седмица след една напълно безпроблемна бременност (можете да прочетете моята история в началните страници на форума). Точно 5 месеца след аборта бях отново бременна, а ми бяха казали след цветна снимка, че тръбите са ми запушени и няма да мога да забременея спонтанно. Е вече се радвам на едно сладко бебче, което родих през Октомври 2015 Wink
Пожелавам ви много кураж и сбъдване на най-съкровените ви мечти през тази година Wink
Благодаря ти daniel80,такива постове ми вдъхват вяра и надежда!Живо и здраво да ти е бебчето и мнооого да ви радва!
 При теб откри ли се каква е била причината за аборта?Втория път със серклаж ли беше?


Здравей Bubble,
Радвам се много, че съм успяла да ти дам кураж. Точна причина за моя аборт не беше открита. Казаха, че най-вероятно е инфекция, която е причинила преждевременното спукване на околоплодния мехур. След това не съм пускала никакви изследвания, само цветна снимка си направих. Но според мен цветната снимка не беше направена добре, защото ми казаха, че и двете тръби са ми запушени, а аз забременях от първия опит. Естествено цялата бременност изкарах в непрекъснат страх да не се повтори отново същата случка, но слава богу всичко беше наред и родих здраво момиченце в 38 седмица, 3810 гр, 51 см. Серклаж също не се наложи. Пусках микробиология на всеки 3 седмици по време на бременността. Така че горе главата, колкото по-бързо се отърсиш от тази неприятна случка, толкова по-бързо ще се доближиш до сбъдването на мечтата ти. Излизай с приятели, споделяй ако имаш нужда и не се връщай назад, защото няма да намериш отговор на хилядите въпроси.....

# 624
  • София
  • Мнения: 5 456
daniel80 ,аз съм чувала за доста случаи,имаме и едно приятелско семейство,които така ... подготвят ги за ин витро,последни изследвания вече пускат и хоп!Момичето забременява естествено!
 А колко време след аборта забременя отново?

# 625
  • Мнения: 291
daniel80 ,аз съм чувала за доста случаи,имаме и едно приятелско семейство,които така ... подготвят ги за ин витро,последни изследвания вече пускат и хоп!Момичето забременява естествено!
 А колко време след аборта забременя отново?

Казаха ни да изчакаме 3 месеца, но ние изчакахме 4 и при първия опит на 5 тия месец забременях Simple Smile
А първия път забременях след една година, така че май наистина се забременява по-лесно след аборт...

# 626
  • София
  • Мнения: 5 456
Дано да е така Simple Smile На мен ми казаха дв изчакам 6 месеца и ще си ги изчакам.
Отново ти благодаря за включването!

# 627
  • Мнения: 1 069
И на мен двама гинеколози ми казаха, че след аборт се забременява много лесно, но явно са имали предвид последващата хормонална терапия като катализатор.

Даниел, благодаря за милите думи, целувки за бебчето, да ти е много здраво!  Hug

Кафеделмар, цитотекът предизвиква раждане, но след това абразиото е задължително - така ми казаха гинеколозите.

Бабъл, явно с теб ще броим месеците от дългото чакане...  bouquet

# 628
  • София
  • Мнения: 5 456
Да,явно заедно ще броим месеците,дано после продължим комуникацията в някоя отчетна тема,пожелавам ни го!
 Записах си час в края на месеца за д-р Сигридов.Нямам търпение да пусна изследвания и да открием причината.
Другото,което ме тревожи е,че така се стекоха обстоятелствата че не съм пускала цитонамазка вече от година и половина! Thinking Август трябваше да пусна,оказах се бременна.

# 629
  • София
  • Мнения: 3 029
Да,явно заедно ще броим месеците,дано после продължим комуникацията в някоя отчетна тема,пожелавам ни го!
 Записах си час в края на месеца за д-р Сигридов.Нямам търпение да пусна изследвания и да открием причината.
Другото,което ме тревожи е,че така се стекоха обстоятелствата че не съм пускала цитонамазка вече от година и половина! Thinking Август трябваше да пусна,оказах се бременна.

Здравейте, д-р Сигридов записва ли часове за момичета с проблемно забременяване? Някъде четох, че вече наблюдава само бременни. newsm78
Успех на всички! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт